Broker eToro

Broker eToro svou činnost zahájil v roce 2007. Za více než deset let působení si vybudoval post přední světové sociální obchodovací sítě. Jedním z průlomových mezníků v historii eToro se pak stal rok 2013, kdy mohli registrovaní uživatelé začít obchodovat přes CFD s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami.

eToro logo

Hlavní výhoda

Možnost kopírovat úspěšné obchodníky

Celkové hodnocení

88/100

U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

V současné době eToro přichází s novinkou: svou obchodovací platformu spouští také pro americký trh, což je určitě dobrá zpráva. Konkrétně zahajuje působení zatím ve 32 státech (původní informace hovořily o 30 státech). Svou působnost by měl navíc dále rozšířit, jakmile to bude možné vzhledem ke splnění nutných regulačních předpisů.

V první fázi expanze na americký trh by mělo k dispozici být, dle posledních dostupných informací, 13 zatím blíže neurčených kryptoměn. Okruh aktiv, se kterými bude možné obchodovat, by se měl dále rozšiřovat v průběhu příštích 12 měsíců. Celkem v současné době nabízí broker zhruba 1500 různých aktiv.

Dále eToro spouští vlastní peněženku eToro Wallet, která zatím podporuje 6 kryptoměn. I to je prozatímní číslo – podporovaných kryptoměn by mělo být v blízké budoucnosti více.

Jak funguje eToro

Obchodovací platforma podporuje pokročilejší obchodní nástroje včetně využívání pákového efektu, nicméně díky svému transparentnímu rozhraní je vhodná i pro začátečníky. Zároveň funguje i jako sociální síť a vzdělávací nástroj.

Začínající obchodníci mají po registraci možnost vidět činnost těch, kteří už na platformě působí, samozřejmě s přihlédnutím k ochraně citlivých údajů. Díky možnosti analyzovat obchodní strategii zkušenějších obchodníků mohou začátečníci rychle nabývat nové dovednosti. Klienti na síti jsou různorodého typu od drobných investorů po ty, kteří investují vyšší částky. Pro zcela nezkušené obchodníky je navíc k dispozici možnost na počátku investovat pouze virtuální měnu, nikoli skutečné peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.