Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Twitter navázal spolupráci s eToro a nově umožňuje uživatelům obchodovat s akciemi, kryptoměnami a dalšími aktivy

Publikováno
Twitter navázal spolupráci s eToro a nově umožňuje uživatelům obchodovat s akciemi, kryptoměnami a dalšími aktivy
Zdroj: Depositphotos.com

Sociální síť Twitter poskytla svým uživatelům od 13. 4. přístup k akciím, kryptoměnám a dalším finančním aktivům prostřednictvím partnerství s populárním brokerem eToro. Uživatelům umožní prohlížet tržní grafy, zpřístupní tržní nástroje a dokonce zprostředkuje nákup a prodej cenných papírů z nabídky eToro.

Jedná se tak o další a velmi podstatný krok na cestě k cíli, který si Elon Musk stanovil – vytvořit z Twitteru “superaplikaci”, která bude uživatelům nabízet finanční služby nad rámec sociálních médií. Doposud bylo možné zobrazit obchodní data o některých instrumentech v reálném čase díky spolupráci s aplikací TradingView. Postačilo před ticker daného aktiva – například populárních akcií Apple, Tesla a dalších – vložit znak dolaru (vytvořit tzv. “cashtag”), načež vám aplikace zobrazila informace o cenách z TradingView pomocí API rozhraní.

Díky partnerství se společností eToro se Twitter funkce cashtags rozšířila na mnohem více nástrojů a tříd aktiv. Můžete také kliknout na tlačítko s nápisem “View on eToro”, které vás přesměruje na stránky eToro, a poté nakupovat a prodávat aktiva na jeho platformě.

Partnerství představuje pro Twitter první velkou obchodní dohodu od doby, kdy se Elon Musk ujal vedení společnosti jako generální ředitel poté, co loni koupil tuto platformu za 44 miliard dolarů.

Jak asi tušíte, eToro je online brokerskou společností, která uživatelům umožňuje nakupovat a prodávat akcie, kryptoměny a ETF a další aktiva. Mezi jeho nejoblíbenější benefity však patří funkce, která lidem umožňuje kopírovat obchodní strategie jiných uživatelů.

Musk doposud příliš úspěchů v pozici CEO nesbírá. Za jeho působení ve funkci generálního ředitele Twitteru došlo k prudkému snížení počtu zaměstnanců, a to z 8 000 v době jeho nástup na současných 1 500, ve snaze snížit náklady a dosáhnout ziskovosti.

Jeho kroky vyděsily inzerenty a mnoho značek platformu opustilo kvůli obavám, že její standardy moderování obsahu budou klesat. Ačkoliv Musk uvedl, že se do aplikace vrátili téměř všichni inzerenti, například společnosti Volkswagen a Stellantis, které inzerci pozastavily, uvedly, že ji zatím neplánuje obnovit.

Zdroj: twitter.com
Rozhraní Twitteru pro nákup akcií - např. NVDA
Rozhraní Twitteru pro nákup akcií – např. NVDA

Finanční funkce Twitteru okamžitě získala značnou popularitu

Finanční Twitter se stal okamžitě oblíbeným trendem v aplikaci, kterou mnoho lidí používá k vyhledávání aktuálních zpráv a aktualizací o akciích a dalších aktivech – Twitter byl například klíčovou platformou, která se podílela na rozmachu maloobchodního obchodování v roce 2021.

Funkce cashtags se objevila na Twitteru v prosinci 2022. Od začátku roku 2023 bylo zaznamenáno více než 420 milionů vyhledávání cashtagů, přičemž počet vyhledávání činil v průměru asi 4,7 milionu denně.

Muskova superaplikace by v budoucnu měla nabízet uživatelům řadu služeb, jako je zasílání rychlých zpráv, online bankovnictví a cestovní služby. Tento koncept se ukázal jako velmi populární ve východní Asii. Průkopníkem se stal čínský internetový gigant Tencent, který umožňuje uživatelům platby prostřednictvím své aplikace pro zasílání zpráv WeChat.

Začátkem tohoto týdne Musk změnil název společnosti Twitter na X Corp poté, co se spojil s fiktivní společností s tímto názvem, jak vyplývá ze soudního spisu. Tím zdůraznil své ambice přeměnit firmu na superaplikaci.

Několik týdnů před dokončením akvizice Twitteru, která následovala po několika pokusech z obchodu vycouvat, Musk na Twitteru napsal, že koupě společnosti bude uspíšením procesu k vytvoření aplikace X vhodné doslova pro všechno. Ambiciózními plány se inovátor přitom vůbec netají, když v březnu na konferenci společnosti Morgan Stanley řekl, že chce, aby se Twitter stal největší finanční institucí na světě. Podaří se mu to? Spolupráce s eToro je minimálně další krok kupředu.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.