Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Meta na rekordním maximu! Očekává se další výrazný růst

Akcie Meta Platforms v době všeobecného poklesu amerického trhu prudce vzrostly díky pozitivnímu výhledu analytiků a strategickým změnám. Podaří se Metě překonat Amazon?

Publikováno
Akcie Meta na rekordním maximu! Očekává se další výrazný růst
Zdroj: depositphotos.com

Meta Platforms zaznamenala výrazný nárůst ceny svých akcií a dosáhla rekordní hodnoty 530 USD uprostřed poklesu širšího trhu.

Tento prudký nárůst se připisuje pozitivním úpravám cílových cen ze strany analytiků renomovaných firem, které odrážejí býčí postoj k trajektorii společnosti na reklamním trhu.

Přestože indexy S&P 500 a Nasdaq i Dow Jones zaznamenaly pokles, akcie Mety dokázaly uzavřít den se ziskem a skončily na hodnotě 510,92 USD.

Výkonnost Mety v posledním týdnu ve srovnání s širším trhem

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání
Meta Platforms / FB
Načítání
Načítání
Načítání

Zvýšený optimismus finančních analytiků společností Jefferies a RBC Capital Markets byl hnací silou růstu cen akcií společnosti.

Jefferies zvýšila cílovou cenu akcií Meta na 585 USD z 550 USD a předpokládá, že se podíl společnosti na reklamním trhu v průběhu roku zvýší.

Podobně společnost RBC Capital Markets zvýšila svou cílovou cenu na 600 USD z 565 USD, čímž se vyrovnala jedněm z nejvyšších odhadů sledovaných agenturou FactSet (vedle odhadů společností Wells Fargo a First Shanghai).

Znovuzrození Mety

Oživení akcií Mety je v ostrém kontrastu s jejich výkonností v roce 2022, kdy ztratila přes 63 % hodnoty.

Propad akcií Mety v roce 2022

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pak ale generální ředitel Mark Zuckerberg prohlásil, že rok 2023 bude “rokem efektivity” a firma přistoupila k výrazným opatřením na snížení nákladů a zaměřila se na posílení reklamního byznysu mimo jiné i prostřednictvím umělé inteligence.

Investice ve výši zhruba 27 miliard USD společnosti přinesla silnou strategickou výhodu, jak ve své zprávě poznamenali analytici Jefferies.

Předpověděli, že v letošním roce může Meta získat až polovinu přírůstku reklamních výdajů v odvětví, čímž by navýšila svůj aktuální tržní podíl 33 %. Meta by tak po téměř 10 letech předčila Amazon.

Poznámka

Amazon se v posledních letech stal významným hráčem v oblasti digitální reklamy, protože prodejci třetích stran byli nuceni na jeho platformě vynakládat vysoké částky na propagaci svých produktů.

Analytici společnosti RBC Capital Markets zase zdůraznili zisk tržního podílu Mety ve srovnání s Googlem a vyzdvihli vyšší návratnost reklamních výdajů.

Výhodnou pozici Mety dále posilují potenciální regulační problémy, kterým čelí TikTok ve Spojených státech. Pokud by byl TikTok v USA zakázán, dá se očekávat, že by výdaje na reklamu nyní plynoucí do kasy čínské sociální sítě mohly místo toho zamířit k Facebooku.

Akcie společnosti zaznamenaly v letošním roce pozoruhodný nárůst o přibližně 45 %, který následoval po téměř trojnásobném růstu v roce 2023.

Vývoj akcií Meta od začátku roku 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pozitivní trajektorie akcií Meta odráží strategické zaměření společnosti na efektivitu, úspěšné oživení jejího reklamního podnikání a získávání stále většího podílu na trhu v konkurenčním prostoru digitální reklamy.

Uvažujete o investování do akcií Meta? Zvážit můžete brokera Saxo Bank:

Favorit redakce

U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Výhody
  • Saxo Bank umožňuje obchodování s více než 70 tisíci aktivy zahrnující akcie, forex, CFD, komodity, opce aj.
  • Zákaznická podpora je dostupná v českém jazyce
Nevýhody
  • Zdanění českých dividend 35% sazbou. 15% sazba pouze pro klienty Platinum a VIP na vyžádání
  • Broker neumožňuje obchodování s frakčními akciemi

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎