Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Amazon je nezastavitelný. Letos již odeslal 4,8 miliardy balíků a drtí zavedenou konkurenci!

Publikováno
Amazon je nezastavitelný. Letos již odeslal 4,8 miliardy balíků a drtí zavedenou konkurenci!
Zdroj: channelnewsasia.com

Amazon předstihl své konkurenty v oblasti doručování a do letošního Dne díkůvzdání odeslal bezprecedentních 4,8 miliardy balíků, čímž již překonal objemy doručení společností FedEx a United Parcel Service.

Podle odhadů by Amazon měl do konce roku doručit 5,8 miliardy balíků, což by znamenalo nárůst o 600 milionů oproti předchozímu roku.

Scott Devitt ze společnosti Wedbush diskutoval o vzestupu společnosti Amazon v odvětví doručování s Yahoo Finance. Zisk tržního podílu Amazonu přisuzuje nárůstu počtu zboží zasílaného z vlastních logistických center, což společnosti umožňuje zasahovat na území tradičně držené společnostmi FedEx a UPS.

Vývoj ceny akcií Amazon za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Navzdory těmto ziskům Devitt upozornil, že odbornost společnosti Amazon nespočívá v oblasti vyzvedávání a doručování balíků, kde vynikají společnosti FedEx a UPS.

Tento segment, který zahrnuje logistiku, jako je vyzvedávání balíků od zákazníků, je oblastí, kde zavedení dopravci stále vedou, což naznačuje, že ne všechny tržní podíly jsou zranitelné vůči expanzi Amazonu. Diskuse s Devittem se zabývala také základními důvody dominance společnosti v oblasti doručování a poskytla náhled na současné finanční prostředí.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎