Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tesla, Amazon a Nvidia rozhodně neřekly poslední slovo. Analytici jim věští minimálně 50% růst! Proč?

Myslíte si, že akcie technologických gigantů po letošních růstech nemají co nabídnout? Tesla, Amazon a Nvidia mají podle analytiků značný růstový potenciál i do příštího roku.

Publikováno
Tesla, Amazon a Nvidia rozhodně neřekly poslední slovo. Analytici jim věští minimálně 50% růst! Proč?
Zdroj: depositphotos.com

V roce 2023 index Nasdaq Composite vzrostl o více než 40 % a nachází se jen lehce pod svým historickým maximem. Toto oživení naznačuje vznik nového býčího trhu, který letos táhla vybraná skupina gigantických společností, známá jako “velká sedmička”.

Do seznamu velké sedmičky patří technologičtí giganti Alphabet, Amazon, Apple, Meta Platforms, Microsoft, Nvidia a průkopník v oblasti elektromobilů Tesla.

Tyto společnosti se odrazily od mizerného roku 2022 a dosáhly v roce 2023 pozoruhodných výnosů. Ceny akcií společností Alphabet, Apple a Microsoft vzrostly o více než 50 %, zatímco akcie Amazonu vzrostly o přibližně 80 % a akcie Tesla na více než dvojnásobnou hodnotu. Společnosti Meta Platforms a Nvidia pak ještě překonaly své kolegy s růstem výrazně přesahujícím 150 %.

Navzdory letošní “brutální” výkonnosti však analytici velké sedmičce věří i v následujícím roce a od třech akcií očekávající více než 50% růst, které to jsou?

1. Tesla s pozitivní predikci prodejů

Tesla Model Y se v roce 2023 stane nejprodávanějším automobilem na světě, což je vůbec poprvé, co prvenství připadne elektromobilu, uvádí portál GreenCars.

Společnost letos prodala 1,8 milionu vozů, což představuje 38% nárůst oproti předchozímu roku. Ambiciózním cílem společnosti pak je dlouhodobě zvyšovat výrobu vozů složeným ročním tempem růstu o 50 %.

Analytik Adam Jonas ze společnosti Morgan Stanley zůstává ohledně společnosti Tesla optimistický a ponechává nákupní doporučení s cílovou cenou 380 USD, což naznačuje 50% potenciál růstu.

2. Amazon sází na drtivé podíly na jednotlivých trzích

Amazon, gigant v oblasti online obchodování, nadále dominuje tomuto trhu s 38% podílem, což je více než dalších 14 konkurentů dohromady. Jeho segment cloudové infrastruktury si rovněž drží první místo s 31% podílem na trhu.

Analytik Alex Haissl ze společnosti Redburn očekává od Amazonu 53% nárůst s odkazem na rychlé obnovení růstu v souvislosti s oživením ekonomiky. Akcie Amazonu se obchodují za přibližně 2násobek očekávaných tržeb v příštím roce, což je vzhledem k vyhlídkám na růst zajímavé ocenění.

3. Nvidia neochvějný lídr oblasti polovodičů

Společnost Nvidia, hvězda v oblasti umělé inteligence a strojového učení, využila boomu generativní umělé inteligence. Její grafický procesor H200 Tensor Core nalezl v této oblasti enormní uplatnění a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo cokoliv měnit.

Předpokládá se, že tržby společnosti v příštím roce dosáhnou 20 miliard dolarů, což představuje meziroční nárůst o 231 %. Analytik společnosti Rosenblatt Hans Mosesmann se domnívá, že akcie Nvidie by mohly vzrůst o masivních 125 %, přičemž jeho cílová cena je 1 100 USD.

Aktuální vývoj ceny akcií Tesla, Amazon a Nvidia

Aktuální cena
Změna
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání
Amazon / AMZN
Načítání
Načítání
Načítání
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎