Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
avast
AVST
Akcie Avast (AVST) – Aktuální cena, graf, dividendy, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*

0

0 % za 7 dní

avast

Akcie Avast (AVST) – Aktuální cena, graf, dividendy, kde koupit

Akcie Avast již není možné obchodovat
Graf AVST

-----

0 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Poznámka

Akcie společnosti AVAST již není možné obchodovat. Nyní je Avast součástí společnosti NortonLifeLock.

Novinky o akciích Avast

Informace o společnosti Avast

Akcie společnosti Avast jsou poměrně novým burzovním titulem. Na burze se objevily teprve v roce 2018 a od té doby velice pěkně zhodnotily (z původní ceny okolo 60 Kč). Kdo rád investuje do akcií českých firem, které jsou navíc ve svém oboru uznávanou světovou špičkou, neměly by akcie Avast v jeho portfoliu chybět.

Poznámka

I přes vstup na burzu v polovině roku 2018 se jednalo o 11. nejobchodovanější emisi na pražské burze cenných papírů (PSE).

Znalost základních informací o každé firmě je velice důležitá. Pochopení toho, co firma dělá, v jakém oboru operuje (má tento obor budoucnost?) a jak se firmě daří, má samozřejmě vliv na samotné investování do akcií Avastu.

Jsou akcie Avastu sázkou na jistotu a jak je obchodovat? Jaké informace sledovat jako akcionář této IT firmy?

To vše a mnohem více vám prozradí následující odstavce.

Obsah článku o akciích Avastu

Co vědět o společnosti Avast?

avast logoAvast je úspěšná česká firma pohybující se v oboru internetového zabezpečení, která je známá hlavně svými produkty Avast a AVG. Co se týče trhu, tak se jedná o jednoho z největších poskytovatelů zabezpečení proti kybernetickým zločinům na světě.

Její počátky sahají až do roku 1988, kdy dvojice výzkumníků – Eduard Kučera a Pavel Baudiš – po práci vyvíjela software proti virovým útokům.

Po revoluci svůj projekt proměnili v byznys a v současnosti oba patří mezi 10 nejbohatších Čechů. Avast je dnes globálním lídrem ve svém oboru s více než 435 miliony zákazníků po celém světě. Měsíčně Avast ochrání přes více než 1,5 miliardy útoků.

Spíše než českou firmou je lépe nazývat Avast firmou s českými kořeny. Celá skupina Avast má totiž sídlo v Londýně a její dceřiné společnosti a pobočky se nachází po celém světě.

Zakladatelé Eduard Kučera a Pavel Baudiš ve skupině v současnosti drží dohromady 37,5% podíl. Po odchodu významného akcionáře Sybil Holdings v září 2019 je už přes 50 % akcí volně obchodovatelných.

Jak již bylo řečeno, na akciových trzích je Avast nováčkem, IPO provedl v květnu 2018 – vstoupil na burzu cenných papírů v Praze (PSE) a na burzu v Londýně (LSE). I přes poměrně rozpačitý začátek se akcie Avastu za první rok v Praze zhodnotily zhruba o třetinu, v Londýně asi o čtvrtinu. Tržní kapitalizace podle PSE dosahuje (konec roku 2020) 143 miliard Kč.

Hlavním trhem pro Avast je LSE. Na burzu v Londýně tehdy vstupoval jako vůbec největší technologická firma s oceněním v přepočtu téměř 70 miliard korun. Společnost Avast je součástí indexu londýnské akciové burzy – FTSE 100, kam patří 100 firem s největší tržní kapitalizací na burze.

Akciový index FTSE 100 se považuje za indikátor síly britské ekonomiky a také je to nejrozšířenější ukazatel vývoje londýnského akciového trhu.

Dividendy akcií Avastu

Pro svoji krátkou burzovní historii Avast pochopitelně nepatří mezi tvrdé dividendové tituly. Dividenda za rok 2018 dosáhla výše 0,086 dolaru za akcii, při tehdejší ceně akcie představovala hrubý výnos 2,1 %. Odpovídala jen poměrné části roku (od vstupu na burzu), v dalších letech lze tedy očekávat vyšší odměny pro akcionáře.

Zajímavostí je, že Avast vyplácí dividendu ve dvou částech. Předběžná dividenda, která odpovídá asi třetině dividendy za celý rok, je vyplácena již ve třetím kvartálu daného roku. V září 2019 dosáhla 0,044 dolaru na akcii, v květnu 2020 pak dalších 0,103 dolaru na akcii.

Více informací o akciích Avast (AVST)

Název společnostiAvast
TickerAVST
Webové stránkyhttps://investors.avast.com/
Založeno1. dubna 1988
SektorInformační technologie
PrůmyslSoftware
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příjmy
Valuace
Rentabilita
Výkonnost
Názor analytiků
Rozdělení
Ohodnoťte akcie firmy Avast
14
3

Autor

Sdílejte tento článek

Diskuze (7 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

karel klesnil

je vidě t ja jsou naše ůřady mimo realitu když je možnot vydělat načeské Fi.sídlí v londýné vydělat prachy takto stopnou

kare klesnil

jak sesloučenim české fi.avast s americkou konglomerací schálil to český antimolopční ůřad pa logicky půjdou akcie avastu nahoru

lakoš

Dobrý den,
a mám-li akcie avastu, jak získám ty dividendy?

Redakce Finex

Dobrý den, dividendy by měly být připsány automaticky na Váš účet vždy v den výplaty nebo pár dní poté. Záleží, kde akcie držíte.

Jaroslav Šimák

Vážení.koupil jsem si vaše služby za 299,00 Kč.Vzhledem k tomu,že jsem
s vaším jednáním nebyl spokojen ukončil jsemvaši činnost v koši.
Žádám o vrácení vrácení proplacené částky 299,00 Kč.

Redakce Finex

Dobrý den, Jaroslave. Jaké služby máte namysli? My jako Finex.cz jsme pouze internetový magazín a momentálně žádné služby za 299 Kč neprodáváme ani nenabízíme. Pokud máte výhrady ke službám Avast, obraťte se na jejich zákaznickou podporu. Děkujeme za pochopení.

Kavka

Možná bych aktualizoval o poslední událost , podezreni z úniku dát klientů. Poučné pro investory , co se taky může přihodit.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Akcie, které by vás mohly zajímat