Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Historie naznačuje, že index Nasdaq bude výrazně růst i příští rok. Která akcie by k tomu mohla výrazně přispět?

Index Nasdaq letos vyšplhal zpět na své někdejší pozice. Jeho historie ale ukazuje, že by mohl jeho růst pokračovat i v roce následujícím. Která akcie by se mohla na této růstové vlně svézt?

Publikováno
Historie naznačuje, že index Nasdaq bude výrazně růst i příští rok. Která akcie by k tomu mohla výrazně přispět?
Zdroj: Depositphotos.com

Index Nasdaq se v roce 2022 dočkal výrazného propadu o 35 %. Nejednalo se o ojedinělý jev, jelikož minulý rok byl všeobecně pro akciové trhy jedním z nejtvrdších.

V letošním roce ovšem index opět stoupl na své někdejší pozice, přičemž historie naznačuje, že není vyloučení ani jeho další růst.

Hlavní argument, proč bude růst indexu pokračovat, je ale historická paralela. Musíme se vrátit do roku 1972, kdy rok po propadu index naskočil zpět na vítěznou vlnu a ve výrazném růstu pokračoval i v roce následujícím, kdy zaznamenal 19% zisk.

To naznačuje, že i aktuální růst by mohl pokračovat.

Aktuální vývoj hodnoty indexu Nasdaq 100

Index Nasdaq je plný především akcií technologických společností a nikoho tedy nepřekvapí, že jeho výkonnost se mění s technologickými trendy.

Spolu s indexem Nasdaq by tedy měly růst i technologické akcie a jednou z takových je i Amazon. Jeho akcie za poslední desetiletí vzrostly o 677 %, což bylo důvodem, že společnost v polovině roku 2022 své akcie rozdělila.

Přestože v letošním roce společnost musela přestát některé turbulence a její výkony jsou ovlivněny zaostáváním v závodu o ovládnutí trhu umělé inteligence, jedná se o podnik s historií silné výkonnosti, která se pravděpodobně nezmění ani v nadcházejícím roce.

Vývoj ceny akcií Amazon za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Proč právě Amazon?

Letošní rok patřil tématu AI – jejímu vývoji a praktické aplikaci. Hodně se mluvilo o tom, že Amazon špatně rozpoznal tento trend, a jeho sázky na AI přišly příliš pozdě a byly zmatečné.

To prý umožnilo konkurentům vrhnout se na Amazon a začít s jeho rozebíráním. O tom, že je to nesmysl však hovoří, jak se společnosti v posledním roce daří.

Pravdou je, že Amazon v průběhu let implementoval umělou inteligenci do širokého průřezu svých aktivit.

Aktuálně využívá umělou inteligenci k doporučení produktů zákazníkům, k předpovídání nezbytných úrovní zásob ve svých skladech, pomáhá skladovat a odesílat produkty (s roboty poháněnými umělou inteligencí) a dokonce nastavuje nejúčinnější trasy pro dodávky.

Snad nejdůležitějším prvkem v úsilí společnosti je Amazon Web Services, který již dlouho poskytuje svým zákazníkům cloud computing s umělou inteligencí. Tvrzení, že by společnost zaostávala za ostatními, je přinejlepším přitažené za vlasy.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎