Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mění Amazon strategii? Výrazně snížil poplatky za levnou módu ze 17 % na 5 %!

Publikováno
Mění Amazon strategii? Výrazně snížil poplatky za levnou módu ze 17 % na 5 %!
Zdroj: toronto.citynews.ca

Amazon učinil strategický krok k posílení své pozice v oblasti levné módy, když prudce snížil své provizní poplatky pro obchodníky prodávající levné oblečení v ceně do 20 dolarů.

Toto rozhodnutí je všeobecně považováno za přímou výzvu pro rozvíjejícího se čínského prodejce módy Shein, který je známý atraktivními cenami oblečení – například mikin s kapucí za pouhých 9 dolarů.

Výrazné snížení poplatků ze 17 % až na 5 %

S platností od ledna Amazon sníží provizní poplatky za doporučování oděvů s cenou nižší než 15 dolarů až na 5 % a za zboží v ceně od 15 do 20 dolarů na 10 %. To představuje výrazné snížení oproti předchozí jednotné provizní sazbě 17 %, která byla ve zmíněných cenových kategoriích nastavena.

Společnost snížení poplatků oznámila v příspěvku na blogu, aniž by uvedla důvody, proč se zaměřila pouze na levnější produkty v rámci kategorie oblečení. Amazon běžně poplatky nesnižuje, proto se zdá tento odklon od typického přístupu pozoruhodný. Žádné podobné změny navíc nebyly oznámeny.

Cílem je přilákat obchodníky s levným oblečením

Cílem této ostřejší změny cenové strategie je přilákat obchodníky nabízející levné oblečení, což je trh, na kterém konkurenční společnost Shein vyniká. Lucas Barnes, bývalý manažer v Amazonu a zakladatel společnosti PNW Web Marketing, zdůraznil význam tohoto kroku a uvedl: “Amazon bude v kategorii levného oblečení mnohem konkurenceschopnější, protože jeden nebo dva dolary mohou znamenat velký rozdíl.

Dále poznamenal: “Amazon chce nechat Shein utratit všechny své peníze za nabízení slev, a zároveň kvůli mikině s kapucí za 9 dolarů neztratit příliš mnoho zákazníků Amazon Prime.”

Vývoj ceny akcií Amazon za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Amazon má na americkém e-commerce trhu zjevnou nadvládu

Amazon má na americkém e-commerce trhu výraznou převahu a získává více než dolar z každých 3 utracených dolarů online. To je podle Insider Intelligence přibližně šestinásobně více než vydělá jeho blízký konkurent Walmart.

Nyní však přichází nové hrozby ze strany společností napojených na Čínu, včetně e-shopu Shein, který plánuje v roce 2024 první veřejnou nabídku akcií, ale také nákupní aplikace Temu, jež nabízí významné slevy na široký sortiment. Ke konkurentům lze zařadit také TikTok, který v USA spustil možnost nakupovat přímo v aplikaci.

Amazon se vzhledem k měnící se situaci v oblasti e-commerce připravuje na udržení svého vedoucího postavení na trhu pomocí konkurenceschopných cen. Snížením poplatků za levnější oblečení si klade za cíl nejen zachovat svou zákaznickou základnu, ale také se chce stát atraktivnější platformou pro obchodníky i přes nízkonákladovou atraktivitu konkurentů, jako je například Shein.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎