Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
virgin galactic
SPCE
Akcie Virgin Galactic (SPCE) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf SPCE

$0,94 (22,33 Kč)

-14 % za 7 dní

virgin galactic

Akcie Virgin Galactic (SPCE) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Cena akcií Virgin Galactic
Graf SPCE

$0,94 (22,33 Kč)

-14 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny akcií Virgin Galactic

Logo Virgin Galactic
Virgin Galactic/SPCE
Načítání
Načítání
Kupte si akcie SPCE Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost Virgin Galactic

Tržní kapitalizace $377,1 mil. EBITDA -$513,7 mil.
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 0,85
Roční dividenda na akcii - P/E (Cena k zisku) -
Dividendový výnos - Návratnost aktiv -28 %
Příjmy společnosti $6,8 mil. Návratnost vlastního kapitálu -100 %
Příjmy na akcii $0,02 Provozní marže -3 900 %
Účetní hodnota na akcii $1,26 Zisková marže -
Hodnota podniku -$5,2 mil. Cílová cena Wall Street $2,33

Informace o akciích Virgin Galactic

Jedním z novějších jmen na trhu akcií jsou pod tickerem SPCE akcie společnosti Virgin Galactic Holdings, Inc., která nabízí velmi netradiční zážitek v podobě letu do vesmíru.

Obchodování akcií této společnosti se občas přirovnává k Tesle. Koneckonců velice podobný je i slogan. Není vám odněkud povědomé: “Společně otevíráme přístup do vesmíru, abychom změnili svět k lepšímu”?

Na vývoj ceny akcií po vstupu na burzu, ale také na ceny letů a jejich prodeje se podíváme v tomto článku o akciích Virgin Galactic.

Obsah článku o akciích Virgin Galactic

Představení Virgin Galactic

Společnost Virgin Galactic byla založena v roce 2004 a od té doby se zaměřuje na vývoj, prodej a realizaci krátkých suborbitálních letů. Tedy jakási vesmírná turistika.

Virgin Galactic nabízí kosmické lety zejména pro soukromé osoby a výzkumníky, ale je zároveň výrobcem pokročilých leteckých i kosmických vozidel. Cílem této společnosti je s pomocí opakovatelně použitelných technologií vyvinout pro zákazníky unikátní několikadenní zážitek vrcholící vesmírným letem, kdy spatří Zemi z vesmíru za nulové gravitace.

SpaceShipOne
SpaceShipOne (Zdroj: airandspace.si.edu)

Za touto společností sídlící v Novém Mexiku stojí známý miliardář Richard Branson, který se pyšní titulem konstruktéra prvního soukromého raketoplánu SpaceShipOne.

Největší konkurenti Virgin Galactic, kteří pořádají komerční lety do vesmíru, jsou Rocketplane Limited, Space Advenures, Blue Origin nebo také Muskův SpaceX.

Prodeje firmy v počátcích existence

Od založení to trvalo skoro 15 let kvůli technickým komplikacím a nehody rakety VVS Enterprise v Mohavské poušti v roce 2014, ale nakonec se povedlo.

První test byl úspěšně dokončen v roce 2018 a od té doby je možné vydat se s Virgin Galactic jako jejich zákazník do míst, kde končí zemská atmosféra a začíná vesmír.

Platí však, že co je nové, to je drahé. Všech prvních 100 zákazníků tedy za svůj let zaplatilo ohromných 200 000 dolarů (téměř 5 miliónů Kč). Není divu, že takovou cenu si mohlo dovolit zaplatit jen několik nejbohatších. Virgin Galactic ale slibuje, že po prodání prvního tisíce letenek sleví. Pak by měly stát “pouhých” 20 000 dolarů (cca půl miliónu korun).

Do konce prvního kvartálu roku 2020 firma obdržela okolo 8 tisíc registrací a 600 letenek je již plně uhrazeno.

Bohužel ani tak vysoké ceny této firmě k zisku nestačí. Vývoj je velmi nákladný, a tak v roce 2019 firma vykázala čistou ztrátu téměř 211 miliónů dolarů (v přepočtu cca 4,9 miliardy korun).

Dle managementu to ale není známka žádných finančních problémů, naopak jsou optimističtí, jelikož se opět o kus přiblížili svému několikaletému cíli. CEO společnosti George Whitesides komentoval účetní závěrku roku 2019 takto:

“Během roku 2019 se nám podařilo dosáhnout klíčových milníků na naší misi umožnit přístup do vesmíru bezpečnou, inovativní a cenově dostupnou cestou.”

Vedení předpokládá, že do tří let bude přepravováno 1000 pasažérů ročně a zisk dosáhne půl miliardy dolarů.

Vstup na burzu

Jak jsme již nakousli, v případě Virgin Galactic se jedná o relativní novinku mezi akciemi. Vstup na burzu proběhl teprve 28. října 2019 a to mírně netradičním způsobem. Došlo totiž ke sloučení se společností Social Capital Hedosophia Holdings Corp.

V podstatě šlo o to, že tento venture kapitálový fond vybavil SPCE 400 mil. dolary provozního kapitálu a umožnil tak převod na veřejný trh bez větších komplikací.

Na počátku stála každá akcie cca 11,79 dolarů, avšak již o pouhé 4 měsíce později se jejich cena ocitla na svém krátkodobém vrcholu na úrovni 33,25 dolarů. Což byl velmi perspektivní růst o 200 %. Právě ten nápadně může připomínat Teslu.

akcie virgin galactic cena
Akcie Virgin Galactic cena po vstupu na burzu

Zabývání se finanční analýzou Tesly nemá cenu a stejně tak je tomu i u Virgin Galactic (což je další výrazná podobnost obou firem). Obě firmy nedosahují nijak zajímavých finančních výsledků (mnohdy vykazují velikou ztrátu), avšak jejich nadšení a podpora investorů je tlačí vzhůru.

Pozitivním aspektem pro budoucí růst je dlouhá fronta zákazníků – hned na několik let dopředu. Navíc publicita spojená se vstupem na burzu poptávku ještě zvýšila.

Otázkou zůstává, jestli a jak vysoké dividendy bude společnost vyplácet, až se dostane pryč z červených čísel. V současné době nedosahuje zisku, a proto Virgin Galactic dividendy nevyplácí.

Obchodování a nákup akcií Virgin Galactic

Akcie Virgin Galactic není pro naprostou většinu malých investorů možné nakupovat přímo. Proto je nutné akcie koupit prostřednictvím tzv. brokera, který Vám to umožní.

První možnost je nákup těchto akcií u brokera, jako je třeba v Česku populární LYNX nebo Fio broker.

Favorit redakce

Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.
Výhody
 • Dvě dostupné platformy - jednodušší a pokročilejší
 • Přímý přístup na akciové trhy
Nevýhody
 • Poplatek 5 USD (100 Kč) za konverzi měn
 • Minimální výše vkladu od 75 000 Kč

Druhá možnost je obchodovat akcie Virgin Galactic jako CFD, což se sice pojí s o něco vyššími poplatky, ale může díky využití pákového efektu přinést daleko vyšší zisky (nebo ztráty). Takové obchodování umožňují např. u brokeři XTB či RoboMarkets, u kterých ostatně ale můžete akcie i koupit.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
 • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
 • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
 • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
 • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Jaký je ale mezi obchodováním a nakupováním akcií rozdíl v praxi? Čtěte dál!

Příklad konkrétních obchodů akcií SPCE

Pro lepší pochopení toho, jak nákup akcií vypadá, si vše uvedeme na konkrétních číslech.

Příklad nákupu akcií Virgin Galactic:
Jestliže byste si koupili 100 akcií SPCE v době, kdy stály 12 dolarů, zaplatili byste vč. poplatků zhruba 1 210 dolarů (tedy asi 29 000 Kč). Poté jejich cena vzrostla na 20 dolarů a vy jste všechny akcie prodali. To by vám přineslo částku 2 000 dolarů (49 000 Kč), vydělali byste tak 20 000 korun, což představuje zisk 69 %.

Nyní se podívejme na stejný příklad, ale s tím rozdílem, že byste obchodovali jako CFD a využili jste finanční páku 1:5.

Příklad obchodování s akciemi Virgin Galactic:
K otevření obchodu se 100 akciemi SPCE za cenu 12 dolarů by vám stačilo pouhých 250 dolarů (6 100 Kč). Při stejném pohybu ceny, tedy růstu na 20 dolarů a uzavření obchodu byste opět získali 2 000 dolarů. Jenže váš vklad do tohoto obchodu byl 5x nižší a procentuální výnos tedy dosahuje 700 %.

Všimněte si, že uvedený cenový pohyb je nejen reálný, ale dokonce ani neuvažujeme nejvyšší historickou cenu (viz graf ceny akcií Virgin Galactic výše) a teoreticky zisk obchodníků z roku 2019 mohl být ještě o dost vyšší.

Díky výhodám finanční páky můžete buďto investovat méně kapitálu nebo zvýšit své obchodní výsledky. Mějte se ale na pozoru, neboť obdobně funguje finanční páka i u ztráty, kterou rovněž zvyšuje.

Níže se můžete podívat na video, které vám na akciích Apple ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Video vám také ukáže, že je opravdu jednoduché akcie koupit. Obchody jsou prováděny u brokera RoboMarkets.

Video: Vzorové nákupy akcií Apple u Robomarkets

Jaká mohou být největší rizika akcií SPCE?

Cenu akcií mohou nejvíce ohrozit případné technické problémy raket, odklady komerčních letů nebo nenadálé tragické nehody.

Taková událost by patrně odlákala cestující a také řadu investorů. Není pochyb o tom, že zpráva o tragické nehodě SpaceShipTwo by vyvolala propad cen akcií.

Další ohrožení by mohl být nedostatek financí společnosti, pokud by se nepodařilo naplnit plány růstu prodeje a nebylo by dosaženo zisku. Prozatím má ale firma kapitálu dostatek. Nakonec právě díky vstupu na burzu získala 400 mil. dolarů, takže toto ohrožení se zatím jeví jako nevýznamné.

Další zdroje informací

 1. Oficiální stránky Virgin Galactic
 2. Yahoo Finance (SPCE)
 3. Virgin Galactic startuje na burze. Akcie porostou, bude to jízda jako s Teslou (Martin Burda, 28. 10. 2019)

Více informací o akciích Virgin Galactic (SPCE)

Základní informace
Název společnostiVirgin Galactic
TickerSPCE
Základní informace o společnosti
Webové stránkyhttps://www.virgingalactic.com/
Adresa sídla společnosti1700 Flight Way, Tustin, CA, United States, 92782
Založeno2004
Datum IPO28. 10. 2019
SektorPrůmysl
PrůmyslLetectví a obrana
Zaměstnanci805
Vedení společnostiCEO, President & Director: Mr. Michael A. Colglazier
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda-
Roční dividenda na akcii-
Dividendový výnos-
Výplatní poměr-
Příjmy
Příjmy společnosti$6 800 000
Příjmy na akcii$0,02
Růst příjmů čtvrtletně R/R223,2 %
Valuace
Tržní kapitalizace$377 117 728
Hodnota podniku-$5 204 279
P/B (Cena k účetní hodnotě)0,85
P/E (Cena k zisku)-
Očekávané P/E-
Účetní hodnota na akcii$1,26
Cílová cena Wall Street$2,33
Hodnota podniku k příjmům1,75
Hodnota podniku k EBITDA0,051
Cena k příjmům63,54
Rentabilita
EBITDA-$513 742 016
Provozní marže-3 900 %
Zisková marže-
Hrubý zisk$406 000
Zisk na akcii (EPS)-$1,49
Zředěný zisk na akcii (EPS)-$1,49
Očekávaný EPS (tento rok)-$0,98
Očekávaný EPS (příští rok)-$0,74
Očekávaný EPS (tento kvartál)-$0,3
Očekávaný EPS (příští kvartál)-$0,28
Růst zisků čtvrtletně R/R-
Výkonnost
Návratnost aktiv-28 %
Návratnost vlastního kapitálu-100 %
Názor analytiků
Cílová cena$4,22
Silně kupovat2
Kupovat-
Držet5
Prodat1
Silně prodávat2
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení -
Datum posledního rozdělení-
Ohodnoťte akcie firmy Virgin Galactic
10
2

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Martin

Zatiaľ jediná akcia čo držím, ale myslím, že má potenciál k rastu. Je to riziková investícia ale ak budú testovacie lety bez problémov tak akcie poletia horeee :)

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Akcie, které by vás mohly zajímat