Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Naděje pro investory? Netflix by měl v následujících letech inkasovat miliardy dolarů na reklamách

Naděje pro investory? Netflix by měl v následujících letech inkasovat miliardy dolarů na reklamách

Naděje pro investory? Netflix by měl v následujících letech inkasovat miliardy dolarů na reklamách
Zdroj: depositphotos.com

Podle odhadů banky JPMorgan Netflix v příštích několika letech vydělá velké peníze díky spuštění svého nového levnějšího předplatného s reklamami. Netflix se chystá spustit předplacenou možnost streamování podporovanou reklamou do konce roku. Společnost se rozhodla nabídnout zákazníkům levnější variantu předplatného poté, co v březnovém čtvrtletí ztratila 200 000 uživatelů.

V červnovém čtvrtletí pak počet předplatitelů klesl dokonce o 970 000. Pokračující úbytek předplatitelů přichází v době ekonomické nejistoty mnoha domácností, kdy je inflace stále výrazně zvýšená a rostou náklady na energie stejně jako obavy z recese.

Již v příštím roce by mohlo levnější předplatné využít 7,5 milionu zákazníků

Analytik JP Morgan Doug Anmuth odhaduje, že by Netflix mohl v roce 2023 získat 7,5 milionu uživatelů předplatného podporovaného reklamou v regionu severní Ameriky. To samo o sobě pomůže v roce 2023 zvýšit tržby z reklamy o 600 milionů dolarů. Anmuth očekává, že tato čísla do roku 2026 ještě vzrostou, protože Netflix bude schopný lépe reklamu prodávat.

Anmuth se domnívá, že do roku 2026 bude mít Netflix na trzích v USA a Kanadě 22 milionů předplatitelů streamovací služby s reklamou a jeho tržby z reklamy dosáhnou 2,65 miliardy dolarů.

Optimismus na Wall Street ohledně finančního dopadu přicházejícího reklamního segmentu Netflixu v posledních měsících výrazně podpořil akcie Netflix. Akcie tohoto streamovacího giganta za poslední tři měsíce vzrostly o cca 22 % a překonaly tak 4% pokles indexu S&P 500.

Vývoj ceny akcií Netflix za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

"Vzhledem k nedávnému sníženému počtu předplatitelů je reklama klíčová pro opětovný růst příjmů Netflixu, rozšíření adresovatelného trhu předplatného a dosažení vyšší ziskovosti," vysvětlil Anmuth.

V prvních dvou čtvrtletích roku společnost přišla o více než milion předplatitelů, protože ekonomika zpomalila a spotřebitelé šetřili. Na trendech v počtu předplatitelů Netflixu se podepsal i nárůst mobilních zařízení po pandemii covid-19 a také vzestup konkurenčních streamovacích platforem společností Disney a Paramount.

Existuje reálná šance, že Netflix nabídne spotřebitelům u předplatného podporovaného reklamou takovou cenovou hladinu, díky níž vytvoří nový smysluplný byznys. Proto akcie Netflix opět ožily. Navzdory nedávnému růstu se však stále jedná o jednoho z nevětších poražených letošního roku.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo