Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Akcie » Visa

Akcie Visa (V) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny akcií Visa

Akcie Visa (V)
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informace o akciích Visa

Visa je americká společnost se sídlem v Kalifornii. Provozuje největší světovou síť elektronických plateb. Mimo jiné vydává debetní a kreditní karty.

Věříte elektronizaci plateb i do budoucna? Dokáže z toho Visa profitovat? Porostou díky tomu její akcie? Pokud si myslíte, že ano a rádi byste na jejím růstu také něco vydělali, jste na správném místě.

Obsah článku o akciích Visa

1.Historie Visa2.Akcie Visa3.Historický vývoj cen akcií Visa4.Dividendy akcií Visa5.Jak lze obchodovat akcie Visa?6.Co potřebujete k vašemu prvnímu obchodu s akciemi Visa?7.Stojí za to se o akcie Visa zajímat?8.Diskuze o akciích Visa (komentáře)

Historie Visa

Akcie VISA logoSpolečnost byla založena v roce 1958 bankou Bank of America a měla za úkol vydávat a spravovat platební karty. V roce 1966 začala služby poskytovat i dalším finančním institucím a o dalších deset let později byla přejmenována na Visa (z dřívějšího BankAmericard).

V roce 2007 došlo k restrukturalizaci společnosti. Visa international a pobočky v Kanadě a USA byly spojeny do jedné společnosti, která v roce 2008 vstoupila na burzu. Vedle toho byla pobočka západní Evropy vyčleněna do samostatné společnosti.

Akcie Visa

Visa vstoupila na americkou burzu NASDAQ 19. března 2008. Obchodní hodiny této burzy jsou 9:30 až 16:00 místního času, u nás se jedná o dobu mezi 16:30 a 22:00.

Denní zobchodovaný objem akcií se blíží deseti milionům, což bohatě stačí i pro intradenní obchodování.

Historický vývoj cen akcií Visa

Akcie Visa
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Od vstupu na burzu v roce 2008 se akcie Visa držely stále kolem ceny 20 dolarů. Počátkem roku 2012 se objevil mírný rostoucí trend, který kromě stagnace po většinu roku 2014 trval až do počátku roku 2017.

Poté se růst akcií ještě zrychlil a vydržel až do září 2018, kdy cena atakovala hranici 150 dolarů za akcii a kdy přišla první korekce od vstupu na burzu. Poté se ale rostoucí trend vrátil a to dokonce v ještě větší síle. Během roku 2019 se zvedla cena akcií o polovinu své hodnoty!

Začátkem roku 2020 však akcie Visa stejně jako mnoho dalších silně postihla krize koronaviru. Během měsíce a půl jejich cena prudce spadla na hodnoty roku 2018. Pak sice rychle značnou část ztráty ceny odmazaly, ale na absolutní maximum se jim dostat nepodařilo.

Dividendy akcií Visa

Visa vyplácí dividendy pravidelně čtyřikrát za rok. Jejich výše je však dlouhodobě velmi malá vzhledem k ceně akcií. Držet akcie jen kvůli výplatě dividendy se proto nevyplatí.

Jak lze obchodovat akcie Visa?

Platební karta visa
Zdroj: Pixabay.com
Akcie Visa jsou dostatečně likvidní, aby bylo možné je obchodovat i intradenně. Při tomto typu obchodování vás budou zajímat téměř výhradně ukazatele technické analýzy.

Teoreticky se tímto způsobem dá vydělat nejvíce peněz, ale zároveň je tento způsob jak nejnáročnější na čas, tak i na nutnost dělat rychlá přesná rozhodnutí.

Jste-li začátečníci nebo obecně máte radši klidnější obchodování, pak bude lepší zvolit obchodování střednědobé a pozici mít otevřenou týdny až měsíce.

Obchod pak stačí kontrolovat jednou denně / týdně a navíc máte dost času si rozmyslet vaše obchodní rozhodnutí.

Poslední možností je držet akcie dlouhodobě. Vzhledem k malým dividendám se tato strategie však vyplatí pouze v případě, že si akcie udrží silný rostoucí trend, což samozřejmě nikdy dopředu nevíte. Zhodnocení o desítky procent v následujících letech však vyloučené není.

Příklad obchodu s akciemi Visa

Akcie lze obchodovat jako CFD (z angl. contract for difference) nebo do nich investovat obvyklým způsobem. Při obchodování CFD pouze těžíte z pohybu ceny akcií – z nárůstu či z poklesu.

Navíc ale také můžete využít finanční páku, která umožňuje obchodovat s použitím menšího množství finančních prostředků. Tím umocňuje vaše výsledky. Dejte si ale pozor – nejen zisk, ale i ztrátu! Jak takový obchod může vypadat?

Pro lepší pochopení, jak takový obchod probíhá, jsme pro vás připravili tento simulační příklad.

V červenci bude cena 195 dolarů za akcii a vy se rozhodnete spekulovat na růst. Nakoupíte 20 akcií za celkem 3 900 dolarů.

Po třech měsících cena vzroste na 205 dolarů za jednu akcii. V ten okamžik se rozhodnete všechny své akcie prodat. Zpět utržíte 4 100 dolarů. Váš zisk tedy bude 200 dolarů, resp. 5,12 % (20,48 % p.a.). Toto je příklad klasického investování bez páky.

U krátko- i střednědobých obchodů jsou potenciální příjmy z dividend minimální a proto lze k obchodování využít CFD, kdy nedržíte samotné akcie, ale jen spekulujete na jejich růst nebo pokles. Díky tomu můžete využít i obchodování s pákou, kdy vám část peněz na obchod půjčí broker. Obchodovat tak můžete i s menším obnosem peněz.

Pro nákup 20 akcií za cenu 195 dolarů/kus se rozhodnete využít páku 1:5. Díky tomu budete pro obchod potřebovat jen 195*20/5 = 780 dolarů, zbylých 3 120 dolarů vám půjčí broker.

Při prodeji na ceně 205 dolarů/kus pak z částky 4 100 dolarů vrátíte brokerovi půjčených 3 120 dolarů a celý zbytek je váš. Zisk tedy bude i v tomto případě 200 dolarů, ale s mnohem lepším procentuálním zhodnocením (25,6 %, resp. 102,4 % p.a.).

Celý proces půjčování peněz při obchodování na páku se děje zcela automaticky. Důležité je však zmínit, že pokud využijete obchodování na páku, pak větší mohou být nejen vaše zisky, ale i ztráty.

Co potřebujete k vašemu prvnímu obchodu s akciemi Visa?

S vývojem akcií Visa i možnostech obchodování už jste seznámení a nyní zbývá poslední krok – Začít reálně obchodovat. Pojďme se podívat na pět kroků, které pro první úspěšný obchod musíte splnit.

  1. Výběr brokera – Nejprve si musíte vybrat brokera, přes kterého budete obchodovat, jelikož obchodovat přímo na burze nelze. Obchodování na burze NASDAQ, kde se obchodují i akcie Visa, nabízí drtivá většina brokerů. Zajímejte se proto hlavně o výši poplatků a reference.
  2. Založení účtu – Možnost založit účet online je pro téměř všechny brokery samozřejmostí. Budou vám k tomu stačit dva ofocené doklady totožnosti a vyplnění online formuláře.
  3. Tvorba obchodní strategie – Aby vaše obchodování bylo skutečným obchodováním a ne gamblingem, musíte mít obchodní strategii, podle které budete určovat vstupy a výstupy z obchodů. Spoustu zajímavých tipů a informací o tvorbě strategie můžete nalézt i na našich stránkách nebo v naši akademii.
  4. Testování – Sestavenou strategii je důležité otestovat, jestli skutečně přináší zisk. Můžete to udělat jak na historických datech, tak si vyzkoušet i obchodování na demo účtu. Při něm se zároveň důkladně seznámíte s obchodní platformou.
  5. Reálný obchod – Posledním krokem pak je samotné uskutečnění reálného obchodu. A nezoufejte, pokud hned nebude ziskový. Žádná strategie (jak ostatně zjistíte i z vašeho testování) není stoprocentně úspěšná. Důležité však je dodržovat zvolenou obchodní strategii.

Kde můžete akcie Visa obchodovat?

Favorit redakce
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo

RoboMarkets

★ 92 %

U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Stojí za to se o akcie Visa zajímat?

Visa je silná společnost se silným postavením na mezinárodním trhu. Dá se proto předpokládat, že si své postavení minimálně ještě nějakou dobu udrží. Navíc krom dvou krizí si akcie drží značně růstový trend. Akcie jsou navíc dostatečně likvidní. Malým bonusem je i pravidelně vyplácená malá dividenda.

Nevýhodou je nutnost obchodovat akcie Visa v amerických dolarech a z toho vyplývající měnové riziko. Jinak se ale jedná o solidní akcie, o jejichž obchodování se rozhodně vyplatí přemýšlet.

Více informací o akciích Visa:


Více informací o akciích Visa (V)

JménoVisa
TickerV
Webové stránkyhttps://www.visa.cz/
Založeno1958
SektorInformační technologie
PrůmyslIT služby
Vyplácí dividendy?

Vývoj ceny akcie Visa za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Ticker
07. 06. 2023 Načítání... V
06. 06. 2023 Načítání... V
05. 06. 2023 Načítání... V
04. 06. 2023 Načítání... V
03. 06. 2023 Načítání... V
02. 06. 2023 Načítání... V
01. 06. 2023 Načítání... V
31. 05. 2023 Načítání... V
30. 05. 2023 Načítání... V
29. 05. 2023 Načítání... V
28. 05. 2023 Načítání... V
27. 05. 2023 Načítání... V
26. 05. 2023 Načítání... V
25. 05. 2023 Načítání... V

Ohodnoťte akcie firmy Visa


Připojte se k diskuzi

Další Akcie, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo