Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Analýza akcie Netflix (NFLX) – Další milion ztracených předplatitelů, přesto cena roste

Analýza akcie Netflix (NFLX) – Další milion ztracených předplatitelů, přesto cena roste

Analýza akcie Netflix (NFLX) – Další milion ztracených předplatitelů, přesto cena roste
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Netflix (NFLX) zaznamenaly za první kvartál letošního roku velmi špatný fundament, což tehdy ještě více prohloubilo již i tak velký kurzový pokles. A ten fundament se i nadále zhoršuje. Přesto trh reagoval příznivě. Proč? To si brzy vysvětlíme. Pak bude následovat zhodnocení hospodářských výsledků za druhý kvartál a technická analýza cenového grafu.

Vývoj akcií Netflix v posledních 2 letech
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Netflix ztratil další milion předplatitelů

Když Netflix po prvním čtvrtletí zveřejnil, že má vůbec poprvé čistý úbytek předplatitelů, trh reagoval panickými výprodeji a cena klesla o desítky procent. Tehdy se jednalo o 200 tisíc předplatitelů. Nicméně Netflix avizoval, že se situace ještě zhorší a ztratí další milion zákazníků.

A to se potvrdilo v dalším reportu. Netflix oznámil, že má o celý milion předplatitelů méně. Přesto trh reagoval zvýšenými nákupy a kurz akcie Netflix vzrostly o nemalá čísla. Jak je to možné? Zase je odpověď v očekávání. Netflix varoval, že přijdou o velký počet předplatitelů. Čili se to do ceny akcie dávno započítalo. A vzhledem k tomu, že situace není horší, než se očekávalo, trh to odměnil zvýšenou poptávkou.

Fundamentální analýza akcie Netflix (NFLX)

Akcie Netflix meziročně zaznamenaly růst obratu o 8,5 % na téměř 8 miliard USD. Zatímco mezikvartálně jde o mírný růst. Provozní zisk činí 1,58 miliardy USD, což je meziročně pokles o 14,6 %. Mezikvartálně jde o pokles o 20 %. Čistý zisk meziročně vzrostl o 6,5 % na 1,44 miliardy USD. Mezikvartálně je to pokles o 10 %. EBITDA se meziročně vyšplhala na 1,5 miliardy USD, 5 %.

Zisk, výnos a čistá marže
Zisk, výnos a čistá marže
Zdroj: tradingview.com

Hrubá marže je za druhý kvartál 41 %. Provozní marže dosahovala necelých 20 %. V kontextu předešlých čtvrtletí jde o ten lepší výsledek. Zatímco čistá marže je 18 %. Zase ve srovnání s předešlými obdobími jde o jeden z těch lepších výsledků.

Další fundamentální ukazatele
Další fundamentální ukazatele
Zdroj: tradingview.com

Zisk na akcii (EPS) je 3,2 bodů. Ukazatel P/E je skoro 20 bodů a ve srovnání s předešlými kvartály jde o jednu z nejnižších hodnot. Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) je slušných 31 %. Rentabilita na investovaný kapitál (ROIC) dosahuje 15,3 %. Pořád jde o jedny z nejlepších výsledků.

Ukazatel pohotové likvidity (quick ratio) dosahoval k prvnímu kvartálu téměř 1 bod a ukazatel běžné likvidity (current ratio) dosahoval též 1 bodu. Oba ukazatele jsou proto na hraně. V hotovosti má Netflix 5,82 miliardy USD. Zatímco v krátkodobých investicích nedrží nic.

Celková aktiva firmy představují 46,35 miliardy USD. Ty meziročně vzrostly o více jak 13 %. Celkové závazky se nezměnily a činí 27,27 miliardy USD. Vlastní kapitál proto dosahuje 19,1 miliardy USD a ten meziročně stoupl o 37,6 %. Vlastní kapitál Netflixu stoupá ve dvojciferných číslech každý rok.

Poměr dluhu vůči vlastnímu kapitálu D/E je 0,9 bodů. Poměr dluhu vůči celkovým aktivům je 0,36 bodů. Celkový dluh představuje 16,91 miliardy USD. První ukazatel je na hraně a druhý je v učebnicovém rozmezí.

Technická analýza akcie Netflix (NFLX)

Akcie Netflix našly dostatečně silnou podporu na S/R levelu 170 USD. V rámci klesající struktury se dokonce na úrovni vytvořilo point of control dle objemového profilu. Kurz každopádně S/R level 170 USD konsolidoval poměrně dlouho, než vůbec přišel odraz nahoru. Nakonec se kurz zvedl, čemuž dopomohl i hospodářský report. Kurz se tak dostal až k rezistenci, která je kolem 240 USD. Zhodnocení během několika dnů o cca 35 %. Od tržního dna o více jak 41 %.

Rezistence kolem 240 USD je hodně silná. Dříve hrála spolehlivě roli supportu, takže není pro býky snadný průraz. Jednoduše se zde dosti prodává.

Denní graf akcie Netflix
Denní graf akcie Netflix
Zdroj: tradingview.com

U řečené hladiny je mimo jiné rezistenční konfluence. A to díky blízkému 100dennímu klouzavému průměru. Nesmíme zapomínat i na to, že nad rezistencí se nachází velmi široký gap. Mezi úrovněmi 251 – 333 USD se letos vůbec neobchodovalo. Proto by dávalo logiku uvedený gap zaplnit, ale je otázkou, zda na něco takového bude mít trh sílu.

Závěrem

Z reportovaných výsledků jste si mohli všimnout jedné zásadní věci. Pokles předplatitelů se na obratu a provozním zisku nějak extrémně neprojevil. To právě teprve přijde v následujících dvou kvartálech. Proto nejsem úplně sto s tím, že akcie Netflix vydrží růst dlouho. Bearmarket rally na akciích probíhá, takže k nějakému cenovému spiku dojít může. Ale dlouhé to asi nebude.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo