Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Netflix láme rekordy: Počet předplatitelů vzrostl o 16%, a to je teprve začátek!

Strategická transformace Netflixu se vyplatila, počet předplatitelů vzrostl. Výhled ale investory nepotěšil. Jaké změny Netflix chystá?

Publikováno
Netflix láme rekordy: Počet předplatitelů vzrostl o 16%, a to je teprve začátek!
Zdroj: Depositphotos.com

Společnost Netflix v současné době prochází strategickou transformací. Loňský riskantní krok potlačující sdílení hesel se vyplatil a odrazil se na výsledcích.

Firma chce pokračovat dalšími změnami.

Výsledky prvního čtvrtletí

Zpráva o hospodářských výsledcích za první čtvrtletí odhalila 16% nárůst celkového počtu předplatitelů, který dosáhl 269,6 milionu, čímž Netflix překonal očekávání Wall Street.

Růst je přičítán tomu, že Netflix potlačil sdílení hesel, díky čemuž se z neoprávněných diváků stali platící předplatitelé.

Tržby za první čtvrtletí navíc překonaly očekávání a dosáhly 9,37 miliardy USD oproti předpovídaným 9,28 miliardy USD. Působivý byl i zisk na akcii, když Netflix vykázal 5,28 USD oproti očekávaným 4,52 USD.

Zavedení levnějšího předplatitelského plánu podporovaného reklamou za cenu 6,99 USD měsíčně zaznamenalo od svého spuštění na konci roku 2022 explozivní růst.

Do ledna nashromáždilo více než 23 milionů uživatelů a v mezičtvrtletním srovnání roste o 65 %.

Tento nový plán spolu s omezením sdílení hesel je součástí širšího plánu společnosti rozvíjet svůj model příjmů nad rámec sledování pouhého počtu předplatitelů. Od roku 2025 už čtvrtletní počty předplatných nebude reportovat.

Transformace Netflixu

Netflix se chce zaměřit na tržby a provozní marži jako hlavní finanční ukazatele a na zapojení (tj. strávený čas) jako nejlepší ukazatel spokojenosti zákazníků.

Kromě těchto změn Netflix rozšiřuje svou nabídku obsahu tím, že se pouští do živých sportovních přenosů, videoher a licencování obsahu od jiných poskytovatelů.

Mezi nejvýznamnější příklady patří dohoda v hodnotě více než 5 miliard USD o vysílání WWE (World Wrestling Entertainment) nebo partnerství se sérií Grand Theft Auto společnosti Rockstar Games.

Přestože výkonnost akcií Netflixu je vysoká a jejich hodnota od počátku roku vzrostla o 27 % a za posledních 12 měsíců o přibližně 85 %, po zveřejnění výsledkové zprávy se akcie společnosti v poobchodní fázi propadly přibližně o 6 %.

Akcie Netflix v posledním týdnu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tento propad může odrážet opatrnost investorů, protože Netflix předpokládá ve druhém čtvrtletí nižší čisté přírůstky předplatných kvůli typické sezónnosti a jeho odhad tržeb za druhé čtvrtletí ve výši 9,49 miliardy USD je mírně pod odhadem Wall Street ve výši 9,54 miliardy USD.

Transformace Netflixu z čistě předplatitelského modelu směrem k diverzifikovanějšímu a na zapojení zaměřenému podnikání představuje odvážnou sázku na budoucnost zábavy.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎