Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Netflix se vrací na výsluní: Přinese 50% nárůst zisku také růst ceny akcií?

Před nadcházejícím reportem o výsledcích hospodaření si Netflix zaslouží vaši pozornost. S více než 50% očekávaným růstem zisku a strategií zaměřenou na sportovní obsah, jsou jeho akcie připraveny na další výrazný růst.

Publikováno
Netflix se vrací na výsluní: Přinese 50% nárůst zisku také růst ceny akcií?
Zdroj: Depositphotos.com

Netflix je trochu zapomenutým technologickým gigantem – ale jeho nadcházející zpráva o výsledcích hospodaření by měla investorům pomoci vzpomenout si, proč si tuto akcii oblíbili.

Lídr v oblasti streamovacích médií byl kdysi součástí klubu FAANG, což je zkratka, kterou obchodníci označovali skupinu akcií Meta Platforms (původně Facebook), Amazon, Apple, Netflix a Alphabet.

Od té doby však FAANG nahradila velkolepá sedmička, skupina, která zahrnuje čtyři největší společnosti FAANG a dále Microsoft, Nvidii a Teslu… a nezahrnuje Netflix.

Vývoj ceny akcií Netflix za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Netflixu se předpovídá více než 50% růst zisku

Ale vzhledem k tomu, že Netflix bude 18. dubna reportovat své výsledky hospodaření za první čtvrtletí, měli by mít investoři akcie této společnosti v hledáčku.

Wall Street očekává pro společnost solidní čtvrtletí, kdy by měl zisk na akcii vzrůst o 56 % na 4,50 USD při tržbách 9,3 miliardy USD. Očekává se také, že jí přibude velmi solidních 4,9 milionu čistých předplatitelů.

Akcie Netflixu letos vzrostly o více než 30 % a navzdory tomuto nárůstu je cena akcií stále oceněna na více než 35násobek předpokládaných zisků (forward P/E poměr) pro rok 2024, což je rozumná, i když ne zrovna nízká cena vzhledem k tomu, že analytici předpovídají, že zisk na akcii letos vzroste o 43 %.

Navzdory konkurenci společností jako Apple a Amazon a starších mediálních gigantů, jako jsou Walt Disney a Comcast, zůstává Netflix lídrem trhu. Jde především o jeho rozsáhlou knihovnu obsahu, která se jen zvětšuje.

Spotřebitelé, kteří čelí závratné nabídce streamovacích aplikací, se mohou rozhodnout omezit některé ze svých měsíčních plánů, ale je pravděpodobné, že u lídrů, jako je právě Netflix, zůstanou.

Netflix sází ve velkém na unikátní sportovní obsah

Analytici jsou obzvláště optimističtí ohledně rostoucí nabídky sportovního obsahu, který zahrnuje populární dokumentární seriál o závodech F1 Drive to Survive a golfovou show Full Swing.

Přidání dalších neskriptových pořadů také pomohlo Netflixu v době nedávných stávek hollywoodských scenáristů a herců.

Na červenec má Netflix také naplánovanou zajímavou živou událost, kdy se Mike Tyson utká s hvězdou sociálních médií/boxerem Jakem Paulem.

A na příští rok získal Netflix další velké obsahové vítězství. Společnost uzavřela dohodu s WWE, že od roku 2025 začne v pondělí večer vysílat živě wrestlingovou show Raw, což by mohlo zvýšit počet předplatitelů – zejména nyní, kdy Netflix omezuje bezplatné sdílení hesel – a růst reklamy.

Analytik J.P. Morgan, Doug Anmuth, poznamenal, že dohoda s WWE poskytne Netflixu cenný, diferencovaný obsah s příznivou ekonomikou a právy na obsah.

Dodal, že by zápas Tyson-Paul mohl být nejsledovanějším boxerským zápasem v historii vzhledem ke snadnému přístupu a velké globální základně předplatitelů Netflixu a měl by přilákat významné peníze z reklamy a zároveň podpořit sezónně ospalejší období uprostřed léta.

Správný recept na vyrovnání nákladů a zvýšení ziskovosti

V konečném důsledku by Netflix měl i nadále těžit z toho, co analytička společnosti Wedbush Securities, Alicia Reeseová, nazývá správným receptem s globální tvorbou obsahu, vyrovnáváním nákladů a zvyšováním ziskovosti.

Reeseová poznamenala, že by pokračující expanze Netflixu do oblasti her mohla zvýšit příjmy z licencovaného duševního vlastnictví a že jeho levnější plán podporovaný reklamou by měl snížit odliv diváků Netflixu a vést k růstu sledovanosti.

Zvýšila cílovou cenu Netflixu na 725 USD, což je téměř 20 % nad současnou cenou a jedna z nejvíce býčích prognóz na Wall Street.

Reeseová napsala, že cena 725 USD představuje spravedlivou hodnotu 36násobku jejích prognóz zisku v roce 2025. Pokud by Netflix překonal její cílovou hodnotu, stanovil by tím rekordní maximum a překonal by intradenní maximum kolem 700 USD z listopadu 2021.

Jeffrey Wlodarczak ze společnosti Pivotal Research je pak ještě optimističtější. Nedávno zvýšil svou cílovou cenu na 765 USD s odůvodněním, že Netflix je nyní dominantní světovou platformou pro placenou videozábavu.

Jistě, FAANG už možná nebude. Ale je možná načase začít Netflix přidávat do velkolepé osmičky.

Uvažujete o investování do akcií Netflix? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎