Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Problémy Googlu: Roste mu velmi silný konkurent v oblasti internetového vyhledávání!

Vyhledávání informací čekají velké změny. Dominantní sílu v tomto odvětví se chystá vyzvat přední společnost na poli generativní umělé inteligence.

Publikováno
Problémy Googlu: Roste mu velmi silný konkurent v oblasti internetového vyhledávání!
Zdroj: Depositphotos.com

OpenAI, společnost známá svými inovativními přístupy k umělé inteligenci a strojovému učení, má v plánu představit svého vlastního konkurenta pro leadera v internetovém vyhledávání – vyhledávač Google.

Podle zdrojů zprostředkovaných serverem Bloomberg, OpenAI svůj nový produkt poháněný umělou inteligencí plánuje oznámit v pondělí.

ChatGPT místo Googlu?

Zprávy naznačují, že Microsoftem podporovaná OpenAI reaguje na snahy Googlu začlenit schopnosti umělé inteligence do svého vyhledávače tím, že naučí vyhledávat na internetu svého AI chatbota.

Produkt vyhledávání společnosti OpenAI bude rozšířením jejich již zavedeného produktu ChatGPT, který využívá nejmodernější modely umělé inteligence ke generování lidských odpovědí na textové dotazy.

Tento krok znamená, že ChatGPT bude schopen stahovat informace přímo z internetu a začlenit je do svých odpovědí, což může být revoluční změna v oblasti vyhledávání informací.

Zatímco někteří pozorovatelé průmyslu již dlouho považovali ChatGPT za alternativu k získávání online informací, OpenAI se potýkal s poskytováním přesných a především aktuálních informací. S novým produktem se však může situace změnit.

AI vyhledávání už ale existuje

Startup Perplexity se specializuje na AI vyhledávání a stal se tzv. startupovým jednorožcem, když dosáhl hodnoty 1 miliardy dolarů. Získal si pozornost díky svému přístupu k prezentaci výsledků vyhledávání.

Uvede totiž nejprve odkazy na zdrojové články, které k danému tématu našel a pod nimi jakési shrnutí informací, které si myslí, že chtěl uživatel najít. Na závěr přidá i prokliky na související témata, která by uživatele mohla zajímat. Podobně chce postupovat i Google.

Zdroj: perplexity.ai
Perplexity demo
Perplexity ukázka

Jeho popularita naznačuje, že existuje poptávka po nových přístupech k vyhledávání informací online, což může být pro OpenAI příležitostí.

Bude to závod

Oznámení společnosti OpenAI předchází začátku každoroční konference Google I/O, kde se očekává, že Google představí své nové produkty související s umělou inteligencí, mimo jiné i vyhledávač se schopnostmi Barda (Gemini).

I když ještě není jasné, jaký dopad bude mít nový produkt OpenAI na trh vyhledávačů, jedno je jisté – tato soutěž povede k inovacím a pokrokům v oblasti vyhledávání informací online a uživatelé z ní budou mít jistě prospěch.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎