Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Historické urovnání: Google se zavázal ke zničení dat o hodnotě 5 miliard dolarů!

V historickém kroku Google souhlasil se zničením miliard datových záznamů, aby urovnal obvinění ze sledování uživatelů, kteří si mysleli, že jejich prohlížení internetu je soukromé.

Historické urovnání: Google se zavázal ke zničení dat o hodnotě 5 miliard dolarů!
Zdroj: depositphotos.com

Google souhlasil se zničením miliard datových záznamů, aby urovnal žalobu, podle níž tajně sledoval používání internetu lidmi, kteří si mysleli, že surfují v soukromí.

Podmínky urovnání byly v pondělí předloženy federálnímu soudu v Oaklandu v Kalifornii a vyžadují schválení soudkyní Yvonne Gonzalez Rogersovou.

Právníci žalobců ocenili dohodu na více než 5 miliard dolarů. Ačkoli uživatelé nedostanou odškodnění, mohou se o náhradu škody soudit individuálně.

Hromadná žaloba byla zahájena v roce 2020 a týká se milionů uživatelů společnosti Google, kteří od 1. června 2016 používali soukromé prohlížení.

Uživatelé tvrdili, že Google Analytics, soubory cookie a aplikace společnosti Google umožňují této jednotce společnosti Alphabet neoprávněně sledovat lidi, kteří nastavili prohlížeč Google Chrome do režimu “inkognito” a jiné prohlížeče do režimu “soukromého” prohlížení.

V rámci urovnání bude Google aktualizovat informace o tom, co shromažďuje v režimu “soukromého” prohlížení, přičemž tento proces již zahájil. Uživatelům režimu inkognito také umožní blokovat soubory cookie třetích stran po dobu pěti let.

Výsledkem je, že Google bude shromažďovat méně údajů ze soukromého prohlížení uživatelů a že z těchto údajů bude vydělávat méně peněz.

Podle soudních dokumentů Google podporuje konečné schválení urovnání, ale nesouhlasí s právními a faktickými charakteristikami žalobců.

David Boies, právník žalobců, ve svém prohlášení označil urovnání za historický krok při vyžadování poctivosti a odpovědnosti od dominantních technologických společností.

Předběžného urovnání bylo dosaženo v prosinci a avizovalo soudní řízení naplánované na 5. února 2024. Podmínky tehdy zveřejněny nebyly. Právníci žalobců plánují později požadovat blíže nespecifikované soudní poplatky, které má Google zaplatit.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.