Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Přichází Nvidia o prvního velkého zákazníka? Google představil AI čip

Nejnovější inovace čipů společnosti Google slibují 30% nárůst výkonu. První z velkých zákazníků Nvidie omezuje svou závislost.

Publikováno
Přichází Nvidia o prvního velkého zákazníka? Google představil AI čip
Zdroj: depositphotos.com

Technologický gigant Google oznámil důležité inovace ve svém portfoliu čipů, které mají zásadní dopad na vývoj umělé inteligence (AI) a cloudových služeb.

Společnost představila nové CPU založené na architektuře Arm, které má sloužit k podpoře vysoké pracovní zátěže v oblasti umělé inteligence v datových centrech, a zároveň ohlásila aktualizaci svého čipu pro umělou inteligenci TPU.

Nový čip s názvem Axion, který je postaven na základech designů Arm Neoverse V2 a architektuře Armv9, slibuje zlepšení výkonu o 30 procent oproti nejrychlejším univerzálním čipům založeným na Arm, dostupným v cloudovém prostředí.

Kromě toho má Axion překonat o 50 procent výkon srovnatelných čipů založených na x86 od firem Intel a AMD a má být i o 60 procent energeticky účinnější.

“Jsme na cestě k tomu, abychom zákazníkům usnadnili migraci jejich stávajících pracovních zátěží na architekturu Arm,” uvedl Mark Lohmeyer, ředitel divize počítačových a strojových učení v Google Cloud.

Nový model TPU v5p nabízí zdvojnásobení počtu čipů na jednom podu ve srovnání s předchozí verzí, což umožňuje dosáhnout dvojnásobného výkonu a trojnásobného nárůstu paměti s vysokým průtokem na jednom čipu.

Obě inovace mají velký potenciál pro budoucnost cloudových výpočtů a vývoje umělé inteligence.

Zatímco Axion má být dostupný pro zákazníky Google Cloud později v tomto roce, nový TPU v5p je již dostupný od úterý 9. dubna.

Akcie Googlu v tomto týdnu poskočily o procento výš

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Zpráva může být prvním varovným signálem pro Nvidii, vzhledem k tomu, že její čtyři největší zákazníci tvoří 40 % jejích celkových tržeb a jedním z nich je právě mateřská společnost Googlu, Alphabet, která se podíly na tržbách Nvidie téměř 6 procenty.

Další významní zákazníci také pracují na vlastních čipech a jsou to:

Nvidia je naopak od začátku týdne -2 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎