Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
airbnb
ABNB
Akcie AirBNB (ABNB) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf ABNB

$160,1 (3 792 Kč)

-1 % za 7 dní

airbnb

Akcie AirBNB (ABNB) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Cena akcií AirBNB
Graf ABNB

$160,1 (3 792 Kč)

-1 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny akcií AirBNB Inc

Logo AirBNB
AirBNB/ABNB
Načítání
Načítání
Kupte si akcie AirBNB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost AirBNB

Tržní kapitalizace $101 mld. EBITDA $1,55 mld.
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 12,45
Roční dividenda na akcii - P/E (Cena k zisku) 21,87
Dividendový výnos - Návratnost aktiv 5,17 %
Příjmy společnosti $9,92 mld. Návratnost vlastního kapitálu 69,83 %
Příjmy na akcii $15,57 Provozní marže -22 %
Účetní hodnota na akcii $12,8 Zisková marže 48,32 %
Hodnota podniku $93,25 mld. Cílová cena Wall Street $148,9

Informace o akciích AirBNB

Kdo by nevyužil nebo aspoň neznal Airbnb? Webový portál zprostředkující krátkodobé ubytování, typicky u někoho doma, se stal velkým hitem druhého desetiletí 21. století. Ovšem jak je to na tom Airbnb nyní? Vyplatí se stále do této platformy investovat nebo už má “to nejlepší za sebou”.

Zdroj: airbnb.com
Airbnb logo

Abyste si Airbnb zařadili, bavíme se o společnosti, která má cca 6 000 zaměstnanců po celém světě. Její aktiva jsou lehce přes 10 miliard dolarů a kapitalizace se pohybuje kolem 80 miliard dolarů. V celém světě nabízí Airbnb přes 7 milionů ubytovacích jednotek.

Pokud náš rozbor nepotřebujete a rovnou chcete nakoupit akcie Airbnb, musíte se dostat na burzu do New Yorku, konkrétně na Nasdaq (samozřejmě ne fyzicky, ale před brokera). To znamená, že akcie Airbnb můžete obchodovat od pondělí do pátku v obchodní hodiny Nasdaq – 15:30 až 22:00.

Akcie Airbnb najdete pod tickerem ABNB. A pokud nechcete vše vsadit na jednu kartu, nemáte možnost diverzifikace, ale akcie a Airbnb se vám líbí, můžete využít indexu. Konkrétně akcie Airbnb jsou součástí indexu Nasdaq 100, ten sdružuje 100 největších společností obchodovaných na Nasdaq.

Pokud jste ve světě obchodování noví, zkuste nejdříve náš komplexní článek o akciích. Pro něj nepotřebujete žádné počáteční znalosti, vše v něm vysvětlíme a dostanete dobrý základ pro čtení nejen našich akciových profilů.

Obsah článku

O společnosti Airbnb

Airbnb je největší světovou platformou pro poskytování sdíleného ubytování. Společnost byla v roce 2008 založena partou spolubydlících a bývalých spolužáků za jednoduchým účelem – poskytnout dostupné a jednoduché ubytování u sebe doma a něco si přivydělat.

Základní koncept Airbnb je na platformě stále patrný. Airbnb necílí na hotely ani podobná zařízení, ale na jednotlivce, kteří mají prostor a chuť někoho ubytovat, přivydělat si. Na druhé straně je samozřejmě host, který si díky Airbnb může najít skromné, ale dostačující a cenově dostupné krátkodobé ubytování.

Zdroj: airbnb.com
platforma airbnb
Airbnb platforma

Koncept popsaný výše byl základní myšlenkou Airbnb a vedl ke vzniku stejnojmenného portálu. Samozřejmě po pár letech bylo i mnoho odpůrců Airbnb nebo lidí, kteří si na této platformě postavili podnikání a příjmy, k tomu se ale dostaneme později.

Portál Airbnb slouží k párování nabídky a poptávky. Nabízející se registrují, vyplní všechny potřebné informace a stanoví si cenu. Kupující (poptávající) získá potřebné informace a nakoupí si krátkodobé ubytování. Airbnb je pouze prostředníkem a z každé transakce si strhne několik procent jako provizi.

V porovnání s Booking.com je Airbnb malá ryba. Zatímco Airbnb má 7 milionů ubytovacích jednotek, Booking jich má více jak 28 milionů. Pokud se ale bavíme čistě o sdíleném a krátkodobém ubytování, Airbnb je celosvětově bez konkurence. Ostatně pomohlo tomu i mnoho akvizic, například v roce 2011 koupilo Airbnb konkurenta z Německa – Accoleo, před LOH v Londýně (2012) stihlo Airbnb koupit londýnskou službu CrashPadder s více jak 6 000 ubytovacími jednotkami.

Chytrý a jednoduchý nápad, dobré investice a obecná popularita vedou Airbnb čím dál výše. Airbnb se stalo velkým businessem a platformu využívá mnoho lidí pro vlastní živobytí. Jak se ovšem daří Airbnb po celosvětové pandemii koronaviru nebo po mnoha regulačních opatření, jenž v mnoha regionech značně omezila využití této služby.

Vyplatí se stále do Airbnb investovat, a co by měl člověk od této platformy čekat. Nemá ta nejlepší léta platforma jednoduše za sebou?

Historie Airbnb

V roce 2007 se bývalí spolužáci Brian Chesky a Joe Gebbia přestěhovali do San Francisca. I když spolu sdíleli jeden podkrovní byt, měli problém jej zaplatit. Dostali jednoduchý nápad, nafouknout v obýváku matraci a nabízet toto lůžko na krátkodobé přenocování.

Většina dobrých nápadů se rodí přesně takto, nejdříve potřebujete pokrýt vlastní potřebu a později zjistíte, že v tom nejste sami a vaše řešení se rychle rozšíří, přesně to byl i případ Airbnb.

Prvotní záměr bývalých spolužáků přivydělat si nějaké peníze byl úspěšný. V roce 2008 se k dvojici přidává třetí (také bývalý spolužák) – Nathan Blecharczyk. Právě on pomohl Airbnb založit platformu a postaral se o technickou stránku. Airbnb v roce 2008 spouští svůj webový portál a začíná seriózní business.

Airbnb skutečně našlo mezeru na trhu. Ostatně po spuštění se mu investoři jen hrnuli. Do července 2011 společnost získala 119,8 milionů dolarů z fondů rizikového kapitálu a v roce 2014 do Airbnb investovala 450 milionu dolarů Texas Pacific Group (americká investiční společnost zaměřující se na růstový kapitál).

Již v roce 2014 byla společnost oceněna na 10 miliard dolarů. K IPO na Nasdaq ale dochází až mnohem později, veřejně jsou akcie obchodované až od 10. prosince 2020.

Akvizice

Významné nákupy konkurence, speciálně lokálních společností, byly důležitým milníkem při růstu Airbnb. Podívejme se na ty nejdůležitější:

  • 2011: nákup Accoleo (německá konkurence), tím vznikla první mezinárodní pobočka Airbnb – v Hamburku
  • 2012: před letními olympijskými hrami v Londýně kupuje Airbnb londýsnký CrashPadder, ten spravoval přes 6 000 ubytovacích kapacit
  • 2016: Airbnb kupuje cestovatelský marketplace Trip4real
  • 2017: 300 milionů dolarů dává Airbnb za kanadskou společnost Luxury Retreats International na pronájem vil
  • 2019: doposud nejdražší nákup, za 400 milionů dolarů Airbnb koupilo HotelTonight – last minute nabídky hotelů

Kontroverze a regulace

Airbnb se stalo příležitostí pro další podnikání. Lidé začali nakupovat nemovitosti čistě za účelem poskytnout je na portále Airbnb. Krátkodobý pronájem snadno zaplatil hypotéku, a ještě dal slušnou příležitost k výdělku.

Airbnb tím ztratilo na původní myšlence a stalo se nástrojem pro podnikání. Bohužel toto podnikání se nacházelo minimálně na hraně zákonů a můžeme se bavit až o šedé ekonomice. Proč?

Nemovitosti, obvykle byty, určené na Airbnb se v mnoha případech nacházejí na lukrativních místech – turisticky navštěvovaná města jako je Londýn, Paříž, New York, Barcelona, Amsterdam, Vídeň, Praha a podobně. Právě tato města trápí dlouhodobě nedostatek bytů pro rezidenty, chytré podnikání přes Airbnb danou situaci ještě zhoršilo.

Airbnb jednoznačně vedlo ke zdražení nemovitostí v už tak těžko dostupných lokalitách, typicky velkých měst zmíněných výše.

Návštěvníci v Airbnb bytech si také často přijeli užít dovolenou, nerespektovali noční klid nebo se jen jednoduše a zcela přirozeně nechovali jako typičtí rezidenti, což místní obyvatelé zrovna nevítají. Ostatně jak by se líbilo vám, kdybyste sousedili s bytem určeným pro pronájem přes Airbnb?

Dále zde máme problém se zdaněním, plnění předpisů (z právního hlediska může byt určený pro Airbnb spadat do pravidel ubytovny, tedy jiný druh kolaudace a vyšší protipožární opatření). Zapomenout nesmíme ani na nevoli hoteliérů, ti přišli o značnou část klientů.

Z důvodů uvedených výše zavedlo mnoho zemí s měst světa speciální opatření (Praha není výjimkou). Většina zemí se rozhodla dát právo jednotlivým územním celkům pravomoc jednotlivě omezit krátkodobý pronájem. Města následně vyhláškou omezují Airbnb, nejčastěji jde o maximální počet nocí, které lze za rok poskytnou ke krátkodobému pronájmu.

Zdroj: vulcanpost.com
Airbnb zakázáno

Například v Londýně lze krátkodobý pronájem poskytnout maximálně na 90 dní v roce, v Barceloně se zase z krátkodobého pronájmu platí vyšší daň a Vídeň v mnoha čtvrtích krátkodobý pronájem úplně zakázala. Praha je v tomto ohledu relativně benevolentní, ale v roce 2021 skončily institucionálním rozhodnutím hned dva spory.

Městský soud v Praze v roce 2021 rozhodl že krátkodobý pronájem přes platformy typu Airbnb spadá pod ubytovací služby a měl by se danit jako podnikatelská činnost. Ve stejném roce padla na Praze 1 pokuta 20 000 Kč poskytovateli služeb Airbnb za neplnění podmínek ubytovny (vyšší protipožární opatření) a špatnou kolaudaci (byt by měl být zkolaudován jako ubytovna).

Vývoj ceny akcií Airbnb

Akcie Airbnb jsou obchodované na Nasdaq od 10. prosince 2020. IPO začalo na ceně 146 dolarů za kus. Akcie rostly a hned v únoru 2021 se dostaly na téměř 2013 dolarů za kus. Následně ovšem přišla pandemie COVID-19 a navíc mnoho měst zavedlo opatření proti “Airbnb podnikání”.

Logo AirBNB
AirBNB/ABNB
Načítání
Načítání
Kupte si akcie AirBNB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

To vše vedlo k poklesu až na 90 dolarů za kus. Akcie Airbnb se značně propadly, a to ze zjevných důvodů. Airbnb se ovšem nevzdává, z akvizic je patrné, že získalo klíčové partnery z oblasti ubytovacích služeb a zaměřuje se i stylem klasického hotelového ubytování. 

Původní myšlenka Airbnb, nabídnout krátkodobé ubytování jiným lidem, je stále živá, ale regulace ji udržují skutečně v mezích příležitostného poskytnutí nebo ji přísně zdaňují. To vede Airbnb k hledání jiných cest a částečné transformaci.

Zda bude transformace úspěšná ukáže jen čas. Je ovšem důležité vidět, že Airbnb se snaží najít cestu, je si vědomo rizik a hledá nové partnery, respektive akvizice.

Dividendy Airbnb

Airbnb není dividendovou akcií, tedy dividendy nevyplácí. Společnost je sice zisková, ale rozhodla se, že zatím bude zisk reinvestovat do nových příležitostí. Jedná se tedy o potenciálně růstové akcie bez dividendy.

Investice do akcií Airbnb

Investovat do akcií Airbnb je dnes jednoduché, stačí vám v zásadě připojení k internetu a téměř jakékoliv zařízení. Na výběr máte ze dvou základních možností. První z nich je vhodná k dlouhodobé investici do akcií – klasické fyzické akcie. Druhou možností jsou krátkodobé investice, u nich je obchod otevřený jen vteřiny, minuty, maximálně hodiny (výjimečně i nižší dny). Na krátkodobý styl obchodování se hodí finanční páka, technická analýza a derivát typu CFD.

První možnost: Nákup akcií Airbnb

Nákup fyzických akcií je nejsnazší a mnohdy i ten nejlepší způsob investování. Vše je logické a nejsou zde žádné zbytečné poplatky. Osobně mám tento způsob rád, protože je vhodný pro dlouhodobé držení akcií a není časově náročný. Z mého pohledu je to navíc nejlepší způsob pro začátečníky, kteří chtějí vstoupit do světa akcií.

Koupě fyzických akcií je atraktivní také finančně. Bez pákového efektu můžete držet fyzické akcie u XTB bez poplatků. To je významný benefit, který v dlouhodobém měřítku hraje fyzickým akciím do karet.

XTB rozhodně není jedinou možností, obchodovat můžete i u jiných ověřených brokerů, například eToro nebo RoboMarkets. Před nákupem akcií si jen ověřte, zda daný titul je v nabídce brokera (Airbnb nabízí všichni tři zmínění).

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

A kdyby náhodou akcie Airbnb začaly být dividendové, dividenda se vám připíše na obchodní účet a dále s ní můžete nakládat, třeba ji reinvestujete. Samozřejmě pro získání dividendy je nutné držet akcie dané společnosti k rozhodnému dni. Vyplatí se u brokera také podepsat dokument zabraňující dvojitému zdanění.

Jak investice formou nákupu fyzickým akcií funguje?

Nejlepší bude, když použijeme názorný příklad.

Cena akcií Airbnb byla na přelomu června a července 2022 na ceně 100 USD za akcii. Za 5 akcií tak zaplatíme 500 USD.

Pokud cena vzroste o 20 % na 120 USD za kus, o stejných 20 % vzroste i naše investice. Akcie jsme nakoupili za 500 USD a nyní je můžeme se ziskem 20 % prodat. Tzn. prodáme je za 600 USD, zisk je 100 USD (20 USD za každou akcii).

Zisk 100 USD si můžete nechat vyplatit na bankovní účet nebo nechat u brokera a dále s ním obchodovat.

Druhá možnost: Aktivní obchodování akcií Airbnb

Pro krátkodobé obchodování, tedy v řádech vteřin, minut, hodin nebo maximálně dní, se nabízí využití finanční páky a derivátu typu CFD. V takovém případě lze vydělávat hodně peněz i na malém cenovém pohybu akcií.

Pro krátkodobé obchodování se hodí tzv. CFD kontrakty. CFD kontrakty je možné obchodovat u většiny brokerů a zůstanete tak ve stejné platformě jako při nákupu reálných akcií. K nákupu CFD kontraktů Airbnb můžete využít XTB jako v případě reálných akcií, ale doporučit můžeme i jiného brokera, třeba RoboMarkets.

Pokud stále váháte, vyzkoušejte si obchodování bez rizika a zdarma s virtuálními penězi (ale na skutečných trzích) na demo účtu.

Co je to finanční páka?

Finanční páka umožňuje koupit více akcií, než na kolik máte dostupné finanční prostředky. Představit si to můžete jako půjčku na obchodování. Opět si to ukážeme na příkladu:

Na obchodním účtu máte k dispozici stejných 500 USD (stejně jako jsme měli u fyzických akcií), s využitím pákového efektu 1:5 můžete disponovat celkem 2 500 USD (pětinásobkem).

Nyní si můžete koupit rovnou 25 akcií Airbnb po 100 USD (bez pákového efektu to bylo “pouze” 5 akcií).

Pokud se nyní cena zvýší o stejných 20 %, ze 100 USD na 120 USD za jednu akcii Airbnb, zisk je pořád stejných 20 USD na akcii. Tentokrát ovšem nemáte 5, ale hned 25 akcií, tedy 25 x 20 = 500 USD.

S finanční pákou jsme dosáhli 5x vyšší zhodnocení, a dokonce jsme zdvojnásobili obchodní účet. Proč vlastně neobchodovat jen s finanční pákou, vždyť je to skvělé.

Je to úžasné. Takhle CFD obchodování funguje. Pozor! Úplně stejně se vám násobí i ztráta. Máte 5x více akcií a s tím 5x větší potenciál zisku a ztráty.

Navíc při obchodování s finanční pákou je nutné započítat i poplatky, ty při vzorových případech vůbec neuvažujeme. Ovšem při pákovém obchodování už musíte zaplatit něco za ty půjčené peníze, za páku, jsou to především poplatky za držení přes noc a podobně. Zapomenout nesmíme ani na zadržení částky na obchodním účtu. Při pákovém obchodování vám broker ještě “zmrazí” určitý obnos a nemůžete jej použít k obchodování ani jej vybrat. Jedná se o jakýsi bezpečnostní polštář, ochranu, aby váš účet nikdy neskončil v mínuse.

Kde koupit akcie Airbnb?

K nákupu akcií Airbnb, a nejen jich, potřebujete brokera. My jste využili XTB, ale můžete využít i jiného z námi doporučených brokerů (samozřejmě si můžete najít jiného zprostředkovatele, ale dejte si pozor, abyste nebyli podvedeni). U většiny brokerů) můžete obchodovat fyzické akcie i CFD kontrakty v jedné platformě.

Technicky potřebujete připojení k internetu, a právě účet u brokera.

Akcie Airbnb jsou obchodované na burze v New Yorku – Nasdaq. Obchodní hodiny jsou od pondělí do pátka od 15:30 do 22:00.

Komise u XTB je pro měsíční obrat do 100 000 EUR je 0 %, stejně tak je 0 EUR i minimální provize. Minimální hodnota pokynu je 10 USD. Při obchodování CFD kontraktů jsou poplatky vyšší, závisí od délky držení a využité finanční páce.

Kdo je to broker?

Broker je prostředník, který vám zajistí přístup k cenným papírům. Ve skutečnosti to není jen firma, ale váš obchodní partner, někdo, na koho se musíte spolehnout v plnění vašich obchodních příkazů.

Jako jednotlivci máme tak malé a nezajímavé objemy obchodů, že se na trh dostaneme jen přes brokera. Ten naše příkazy sbírá a zajišťuje jejich vypořádání, někdy také může tvořit přímo protistranu.

Za Finex.cz i za sebe mohu doporučit dnes už několikrát zmíněného licencovaného brokera XTB, osobně u něj obchoduji. Ostatně přečtěte si recenzi XTB a udělejte si vlastní názor. U XTB můžete akcie Airbnb obchodovat jako akcie i jako CFD s finanční pákou.

Rozhodně nikomu XTB nenutíme, obchodovat můžete i u jiných ověřených brokerů. Například RoboMarketseToro a další. Případně navštivte srovnání akciových brokerů. Vždy si předem ověřte, že broker má v nabídce vámi požadované tituly a to včetně formy, ve které chcete obchodovat.

Video: Vzorový nákup akcií ČEZ u brokera XTB

Níže se podívejte na video, kde vám na akciích ČEZ ukážeme, jaký je rozdíl v nákupu klasických akcií a finančního derivátu CFD. Obchody jsou prováděny u brokera XTB. Ovšem technicky je nákup akcií Airbnb a ČEZ shodný, lišit se bude pouze název společnosti a cena.

Vyplatí se investovat do akcií Airbnb? A co na akciích Airbnb sledovat?

Airbnb je největší služba pro poskytování krátkodobého sdíleného ubytování. Ostatně připomeňme si čísla, ta hovoří za vše:

  • Aktiva přes 10 miliard dolarů
  • 6 000 zaměstnanců (celosvětově)
  • Airbnb nabízí krátkodobé ubytování ve 220 zemích světa
  • Celkový počet nabízených ubytovacích jednotek je přes 7 milionů
  • Tržní kapitalizace se pohybuje kolem 80 miliard dolarů

Společnost Airbnb je relativně mladá. Založena byla v roce 2008 a veřejně obchodovanou na Nasdaq se stala až 10. prosince 2020. Ovšem na tak mladou společnost toho má Airbnb hodně za sebou.

Logo AirBNB
AirBNB/ABNB
Načítání
Načítání
Kupte si akcie AirBNB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V roce 2021 přichází významný akciový pokles. Faktory jsou dva, tím hlavním je pandemie COVID-19. Druhá rána ale není o nic menší, jsou to čím dál přísnější opatření pro poskytování krátkodobého ubytování přes Airbnb.

Mnoho turisticky oblíbených lokací světa významně omezuje komerční nabízení ubytování (bytů) přes Airbnb. Typicky je omezen počet nocí za rok na byt, které lze využít ke krátkodobému pronájmu. Některé lokace zakazují krátkodobý pronájem úplně a Airbnb je ze hry.

Airbnb investovalo značné částky do akvizic, v nich koupilo i několik společností se zaměřením na ubytovací služby (nikoliv krátkodobý pronájem). Tím dochází k postupnému vývoji, a i když je Airbnb stále věrné svoji prvotní koncepci, je si vědomo, že nelze vše sázet na jednu kartu.

Akcie Airbnb nyní asi raketově neporostou, boom krátkodobého sdíleného ubytování je pryč.

Služba je navíc v mnoha městech regulovaná a v dohledné době chybí důvod pro další vlnu růstu společnosti i akcií. To ale neznamená, že je Airbnb špatnou společností, naopak díky chytrým investicím se Airbnb podařilo přečkat skutečně těžká období a firma je stále při chuti.

Nabízí se přímo napsat, buďte jako Airbnb. I Airbnb investuje do dalších společností, vyvíjí se a diverzifikuje riziko. Dělejte to stejné, a pokud se vám akcie Airbnb hodí do portfolia, nevidíme důvod, proč do nich neinvestovat, případně nezvolit i nějaký krátký trade s finanční pákou.

A co na Airbnb sledovat? Základem jsou samozřejmě hospodářské výsledky a zprávy o hospodaření. Nejde ale jen o zisk, ale i o nové akvizice a nové regulace. Právě akvizice a regulace mohou způsobit velmi rychlý růst nebo propad akcií. Věnujte jim proto patřičnou důležitost. A pokud akcie Airbnb držíte, počítejte, že s příchodem těchto novinek mohou být značně volatilní.

Jak se vám akcie Airbnb líbí? Chystáte se do nich investovat nebo je dokonce už máte v portfoliu?

Více informací o akciích AirBNB (ABNB)

Základní informace
Název společnostiAirBNB
TickerABNB
Základní informace o společnosti
Webové stránkyhttps://investors.airbnb.com/
Adresa sídla společnosti888 Brannan Street, San Francisco, CA, United States, 94103
Založeno2008
Datum IPO10. 12. 2020
SektorSpotřební zboží/služby - zbytné
PrůmyslHotely, restaurace a volný čas
Zaměstnanci6 907
Vedení společnostiCo-Founder, CEO, Head of Community & Chairman of the Board: Mr. Brian Chesky
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda-
Roční dividenda na akcii-
Dividendový výnos-
Výplatní poměr-
Příjmy
Příjmy společnosti$9 916 999 680
Příjmy na akcii$15,57
Růst příjmů čtvrtletně R/R16,6 %
Valuace
Tržní kapitalizace$101 018 681 344
Hodnota podniku$93 251 624 960
P/B (Cena k účetní hodnotě)12,45
P/E (Cena k zisku)21,87
Očekávané P/E35,97
Účetní hodnota na akcii$12,8
Cílová cena Wall Street$148,9
Hodnota podniku k příjmům9,47
Hodnota podniku k EBITDA42,13
Cena k příjmům10,25
Rentabilita
EBITDA$1 548 999 936
Provozní marže-22 %
Zisková marže48,32 %
Hrubý zisk$6 900 000 000
Zisk na akcii (EPS)$7,24
Zředěný zisk na akcii (EPS)$7,24
Očekávaný EPS (tento rok)$4,36
Očekávaný EPS (příští rok)$4,99
Očekávaný EPS (tento kvartál)$0,62
Očekávaný EPS (příští kvartál)$0,22
Růst zisků čtvrtletně R/R271 %
Výkonnost
Návratnost aktiv5,17 %
Návratnost vlastního kapitálu69,83 %
Názor analytiků
Cílová cena$134,2
Silně kupovat9
Kupovat1
Držet30
Prodat2
Silně prodávat4
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení -
Datum posledního rozdělení-
Ohodnoťte akcie firmy AirBNB
2
0

Autor

S tradingem jsem aktivně začal v roce 2011, kdy jsem si otevřel první reálný obchodní účet. Po cca ročních zkušenostech s krátkodobými obchody na forexu jsem se přesunul na opce, později zamířil na akcie a komodity.

Dnes mám trading jako koníček a i z těchto důvodů vyhledávám dlouhodobé investice napříč instrumenty. Obchodování je mým dlouhodobým zájmem, o čemž svědčí i moje bakalářská a diplomová práce věnová forexu a tvorbě fundamentální a technické analýzy pro co nejpřesnější predikci. I když se obchodování nevěnuji na plný úvazek, působím ve financích a s chutí publikuji i na těchto webových stránkách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Akcie, které by vás mohly zajímat