Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak nakoupit nebo prodat bitcoin v automatu

Publikováno
Jak nakoupit nebo prodat bitcoin v automatu

Pokud si netroufáte sami obchodovat na online burzách, ale chcete nakoupit Bitcoin (BTC) či jiné altcoiny (pokud to provozovatel umožňuje) v “pohodlí” offline prostředí, můžete navštívit některý z “bitcoinamtů” neboli bitcoinových bankomatů, kterých je v ČR hned několik.

Tyto “bankomaty” respektive automatizované směnárny (neboť s opravdovou bankou nemají nic společného) přijímají české koruny a můžeme je rozdělit na jednosměrné – sloužící pouze k nákupu BTC a obousměrné, které slouží zároveň i k prodej.

Pro nákup vám postačí peněženka v mobilu, případně vám bitcoinmat může vytisknout “paper wallet” s privátním klíčem. Na začátek to možná zní složitě, ale za chvíli zjistíte, že to není nic těžkého. Pojďme se podívat krok po kroku jak takový nákup a prodej probíhá.

RYCHLÉ SHRNUTÍ: NÁKUP BTC V AUTOMATU VE 3 KROCÍCH

Na nákupu Bitcoinu v bitcoinmatu není nic složitého:

 1. Vyhledejte si váš nejbližší bitcoinmat (bývají v obchodních centrech nebo ve vestibulech metra, přehledný seznam včetně otevírací doby najdete na webu bitcoinmaty.cz.
 2. Mějte připravenou adresu či QR kód vaší peněženky, na kterou chcete obdržet bitcoiny. Pokud ji nemáte, bitcoinmat vám ji vytvoří.
 3. Zadejte počet BTC, které chcete nakoupit, zaplaťte (až do 25 000 Kč denně bez ověřování identity) a nechte si vytisknout potvrzení.

Varování

!!! NIKDY DO BITCOINMATU NEVKLÁDEJTE PENÍZE, POKUD VÁS K TOMU NAVADÍ KDOKOLI PO TELEFONU. POKOUŠÍ SE VÁS PODVÉST !!!

VIZ: NEJČASTĚJŠÍ PODVODY S BITCOINEM

Video: Jak koupit bitcoin v automatu od GB

Návod:

Na obrazovce bankomatu nejdříve zvolíme kryptoměnu, kterou si chceme koupit (nebo prodat). V případě výše se jedná o Bitcoin.

Jak na nákup:

 1. Pokud se rozhodneme pro nákup, zvolte částku. Až do částky cca 25 000 Kč denně můžete nákup na jednu BTC adresu provést anonymně. Pokud chcete nakupovat BTC za více peněz, automaty vyžadují registraci (na webu či u obsluhy) a ověření vaší identity.
 2. Následně vás bitcoinmat vyzve, ať naskenujete QR kód vaší peněženky. Ta může být buď v mobilu nebo na papíře
 3. V dalším kroku vložíte do bitcoinmatu sumu, kterou chcete směnit a následně zvolíte tlačítko na obrazovce k potvrzení nákupu.
 4. Pokud je bitcoinmat vybaven tiskárnou, můžete si na požádání nechat vytisknout potvrzení o nákupu.
 5. Váš požadavek je odeslán na burzu a zakoupené bitcoiny (či altcoiny) se během několika minut objeví ve vaší peněžence.
Info

TIP: Pokud Vás kryptoměny zaujaly, nemusíte pro jejich nákup využívat zmiňované automaty. Je to sice pohodlné, ale poměrně nevýhodné. Výhodněji si bitcoiny a jiné kryptoměny koupíte na webu směnáren a burz, jako jsou např.: CoinBase, Binance nebo SimpleCoin. Všechny máme ozkoušené a fungují bezchybně!

Jak na prodej:

 1. Na začátku vás bitcoinmat vyzve, ať odsouhlasíte smluvní podmínky.
 2. Následně zvolíte částku v korunách, za kterou chcete bitcoin prodat, a která se vám okamžitě přepočítá na aktuální kurz. Částku navyšujete (či snižujete) po násobcích 500 nebo 1000-2000 Kč (záleží na typu bitcoinmatu).
 3. Částka v BTC se zobrazí na obrazovce spolu s adresou, kam máte bitcoiny zaslat. Po potvrzení vám bitcoinmat vytiskne lístek s adresou i QR kódem a přes vaši mobilní peněženku pošlete přesnou částku v BTC na danou adresu (naskenujete QR kód), přičemž na transakci máte 30-45 minut (záleží na tipu bitcoinmatu) od vytištění lístku.
 4. Nyní vaši transakci stvrzují těžaři v rámci blockchainu, což může trvat od 30 minut až hodinu. U bitcoinmatu nemusíte čekat, také lze při transakci zadat i své telefonní číslo, na které obdržíte SMS ve chvíli, kdy proběhne.
 5. Vraťte se k bitcoinmatu, na obrazovce zvolte “Výběr” a naskenujte QR lístku, který jste předtím dostali a použili k prodeji a bitcoinmat vám následně vyplatí odpovídající částku v korunách.

V ČR se nachází více typů bankomatů jako například BitcoMAT, či RoboCoin a jejich prostředí se mírně liší, postup je ale zpravidla totožný. Ačkoliv se většina z nich nachází v Praze, určitě stojí za to si nákup či prodej přes ně vyzkoušet a seznámit se, jak funguje celý proces zadávání příkazů, skenování QR kódu a podobně.

Brzy totiž mohou nahradit klasické bankomaty a stát se součástí našich běžných životů. :-)

Líbil se vám tento článek?
36
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (26 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jitka Hotovcova

Prosím kde všude České republice se dají koupit bitcoiny, je možnost i ve směnarně .Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Jitko. Pokud narážíte vyloženě na seznam automatů, tak doporučujeme tuto mapu: https://coinatmradar.com/, případně by mělo být možné bitcoiny koupit na všech pobočkách trafic GECO. A pokud byste chtěla i jiné způsoby nákupu, ne jen automaty, tak doporučujeme náš článek kde a jak koupit bitcoin.

Romeo

Chci koupit keyptomenu XRP z bitcomatu ale obrazek je jiny nez co ja mam penezence jinak hidnota a kod XRP sedi …. dekuji Patrik

Verča

Dobrý den, zakoupila som si bitcoin podle video postupu na tejto stránke. Peníze mi však nabehli do peňaženky jako Pending Payment .. víte mi pomoc co s tým ? třeba počkat nebo jsem něco udělala špatně ?? Děkuji za odpověd.

Redakce Finex

Dobrý den, Verčo. Stačí počkat na potvrzení transakce. Více info naleznete v našem článku potvrzení kryptoměnových transakcí.

Honza

Dobrý den,lze HW peněženka TREZOR použít při nákupu nebo prodeji přímo u BTC automatů bez použití mobilu a papirových peněženek?Prosím o návod..Děkuji velice

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Ano, je to možné, stačí si vytisknout QR kód přijímací adresy Vašeho Trezoru a ten při nákupu v bitcoinmatu použít a naskenovat.

buřt

Dobrý den, chtěla bych zkusit nakupit poprvé za 1500 Kč přes bitcoinmat jenže moc nechápu jak na to (jsem starší osoba). Takže popíši postup : došla jsem k tomu bitcoin matu (bankomatu) a zadala koupit bitcon . Protože nemám žádnou peněženku ,vytiskl mi jí bitcinmat (bankomat) na papíře, veřejnou část nakopíruji to okénka a koupím za 1500 Kč , vložím peníze a dostanu potvrzení ,že mi to připsali na tu papírovou peněženku ? Dobrá a co teď , třeba za měsíc budu potřebovat 1000 Kč, načtu tu papírovou peněženku na kterou jsem již nakoupila , a vyplatí mi to hned 1000 Kč ? Někde jsem četla ,že takhle to nejde ? Že mi bankomat vytiskne něco kam má poslat bitcoin ? ale jak když je mám na to papíře , to nejde jednoduše jak nakoupím tak prodám naskenují papír peněženku nakoupím a to samí jen prodat a bankomat mi to hned vyplatí ?

Redakce Finex

Dobrý den, Buřte. Protože existuje více druhů bitcoinových bankomatů, nelze popsat postup, který by byl platný pro všechny. Nicméně mělo by to fungovat tak, jak popisujete. Tedy že přijdete s Vaší papírovou peněženkou (kterou Vám bankomat předtím vytiskl), naskenujete v okénku QR kód a zvolíte si výplatu korun.

Jan

Dobrý den,
jsem v oblasti bitcoinů nováčkem a zajímalo by mě srovnání nákupu v automatu a na internetových burzách z hlediska výhodnosti a především poplatků. Také bych rád věděl, jak bych případně vybral bitcoin v CZK ze své elektronické peněženky, které jsem nakoupil přes automat.
Předem děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Podívejte se na náš článek Kde a jak koupit bitcoiny – naleznete tam porovnání jednotlivých nákupních metod i s jejich výhodami a nevýhodami.

lucie

Dobrý den chtěla bych si koupit BTC v bankomatu a mohu naskenovat penezenku exodusu adresu BTC ktery mam v mobilu a dat tam moji adresu penezenky pres QR kod dekuji a koupit jde to nemusim mit vylozene penezenku BTC wallet mohu mit i jinou dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, Lucie. Nemusíte mít žádnou konkrétní peněženku, vystačí vám třeba zmíněný Exodus nebo třeba Coinomi. A opravdu by mělo stačit naskenovat QR kód, který Vám peněženka ukáže.

Michal

Dobrý den. Při zadávání částky bitcoimatu jsem zadal částku bitcoinu vyšší. Nezapocital jsem poplatek. Posléze mi přišla SMS že platba je neplatná ale bitcoiny mi byly odecteny z peněženky. Zkoušel jsem vybrat hotovost z bitcoimatu ale hlasy mi to Qr kód je neznámí. Prosím o radu co se dá s tím dělat. Dekuji

Clash Man

Dobrý den, od kolika let mužů kupovat BTC v tomto automatu?

Daniel

Dobrý den, v bitcoinmatech můžete od kolika chcete. Ale pokud chce prodat či koupit bitcoiny ve směnárně tak jedině od 18 let. Ale v bitcoinmat už používám od 16 let

Karolína

Dobrý den,
podařilo se mi při prodeji BTC a výběru pěněz z Bitcoinmatu zadat při potvrzování částky k prodeji nižžší sumu a automat mi asi ze samozřejmých důvodů peníze nechce vydat. Můžete mi prosím poradit jak v tomto případě postupovat? Rád bych zbytek peněz doposlal a nepřišel tak o celkovou částku, ale nevím, jestli je to vůbec možné. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den. Je nám líto, ale bohužel s tímto Vám nepomůžeme. Budete muset kontaktovat majitele tohoto Bitcoinmatu. Měl by tam být někde uveden kontakt – buď na displeji, nebo samolepce.

Clash Man

Dobrý den , od kdy můžu dokupovat v tomto bankomatu?

Clash Man

Dobrý den, od kolika let mužů kupovat BTC v tomto automatu?

Redakce Finex

Dobrý den, pokud se nedostanete nad limit pro verifikace (což má každý poskytovatel BTC automatů stanovené jinak), tak můžete nakupovat i když vám není 18 let.

V případě ale, že tento limit překročíte, po vás bude verifikace vyžadována.

Například automaty od General Bytes mají limity takovéto: Min. CZK 200,- až 24000,- na transakci a osobu nejvýše každý druhý den.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přeji hezký den.

Redakce Finex

Dobrý den, zkuste se podívat na stránku CoinMap, kde bitcoinové bankomaty naleznete. Většinou je tam i jejich otevírací doba, pokud jsou například uvnitř nějakého obchodu.

Zuzana Niklová

Dobrý den má nějakou hodnotu bitcoin který jsem dostala jako dar. Nebo je to něco jako pamětní mince téměř bez ceny…. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, pokud se jedná o minci tohoto typu, tak má pouze sběratelskou hodnotu.

Martin

Dobrý den jak to chodí pokud mám bitcoin přímo v peněžence od daně burzy například cex.io? Dá se to taky nějak takhle směnit? Potažmo kdyby bylo nějaký video bylo by to moc skvělí ?

Redakce Finex

Dobrý den, myslíte bitcoiny přímo na účtě CEX.io? Pak by mělo stačit dát ve vašem profilu “Withdrawal” a vybrat si ho na svoji mobilní nebo hardware peněženku. A pak ho konec konců můžete prodat jakýmkoli způsobem. :-)