Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Coinbase spouští vlastní tržiště s NFT, čímž následuje burzu FTX

Publikováno
Coinbase spouští vlastní tržiště s NFT, čímž následuje burzu FTX
Zdroj: BTCManager.com

Tento krok přichází jen den poté, co konkurenční burza FTX.US oznámila spuštění trhu s NFT využívající Solanu. Plány FTX do budoucna se týkají i podpory dalších blockchainů, včetně Etherea. Naopak tržiště burzy Coinbase dá přednost zejména podpoře NFTs na bázi Etherea.

Akciová společnost Coinbase

Coinbase je jednou z prvních amerických kryptoměnových burz, která letos dokonce vstoupila na burzu – 14. dubna přímým listingem s tickerem $COIN.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coinbase Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Zajímavostí je, že je to první start-up orientovaný na kryptoměny, který byl zalistován na americkém akciovém trhu. Učinil tak při ocenění, které se rovnalo společnostem Airbnb a Facebooku, když o zalistování usilovaly.

Spuštění NFT tržiště

Ve středu 13. října oznámili lidé z Coinbase spuštění waitlistu k očekávanému NFT tržišti. Platforma Coinbase NFT nabídne uživatelům možnost vytvářet, nakupovat a předvádět svou sbírku různých NFT. Podle zdrojů webu Coindesk má dojít ke spuštění tohoto projektu ke konci roku.

Coinbase NFT usnadní dražbu, nákup, předvádění a objevování NFT jako nikdy předtím.

Zpřístupňujeme tyto tokeny tím, že vytváříme intuitivní rozhraní, které složitost odsouvá do pozadí. Přidáváme sociální funkce, které otevírají nové cesty pro konverzaci a objevování,” uvedla firma.

Coinbase bude zpočátku podporovat NFT založené pouze na síti Ethereum, přičemž podpora se odtud rozšíří na další blockchainy. Z dosud zveřejněných zpráv bude platforma využívat self-custody peněženky a nebude vyžadovat KYC.

Další projekty burzy

Coinbase chce také umožnit americkým občanům deposit své mzdy či její část a ještě k tomu plánuje umožnit společnostem vyplácet zaměstnance v kryptoměnách. Budou si moci nechat poslat výplatu na burzu a přeměnit ji na bitcoiny. Funkce by měla být integrována během několika týdnů.

Rychlejší konkurence

Coinbase se tak přidává k burzám, která své NFT tržiště už spustila. Binance tento typ trhu spustila již ke konci června tohoto roku.

Decentralizovaná burza PancakeSwap spustila NFT marketplace 22. září a vedle toho uvedla i kolekci PancakeSquad. Ještě před Coinbase to stihla zmiňovaná burza FTX, která se specializuje na kryptoměnové deriváty.

Jaký je důvod?

Není se čemu divit, že se burzy hrnou do spouštění těchto tržišť. Burzy specializované tomuto odvětví generují ohromné zisky. Příkladem může být tržiště OpenSea, které dosáhlo čistých zisků přesahující 70 mil. dolarů. Tmavě modrá ukazuje jeho podíl na celk. trhu.

Zdroj: tokenterminal.com
Coinbase spouští tržiště s NFT, čímž následuje burzu FTX
Zisky tržiště OpenSea

Trend NFT

Při pohledu na aktuální statistiky můžeme poměrně jednoznačně vidět, že zájem o NFT roste. Počet aktivních NFT adres je aktuálně na rekordních hodnotách a poprvé v historii překročil hranici 110 000. Jak můžete vidět v grafu níže, NFT oblast zažívá prudký nárůst.

Mějte však na paměti – jedná se stále o poměrně nový sektor, který láká hlavně spekulanty, jenž chtějí především rychle vydělat. Buďte proto nanejvýš opatrní.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.