Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
coinbase
COIN
Akcie Coinbase (COIN) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf COIN

$245,8 (5 838 Kč)

+2,05 % za 7 dní

coinbase

Akcie Coinbase (COIN) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Cena akcií Coinbase
Graf COIN

$245,8 (5 838 Kč)

+2,05 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny akcií Coinbase

Logo Coinbase
Coinbase/COIN
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coinbase Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost Coinbase

Tržní kapitalizace $59,54 mld. EBITDA -$74,54 mil.
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 9,48
Roční dividenda na akcii - P/E (Cena k zisku) 664,2
Dividendový výnos - Návratnost aktiv -0,09 %
Příjmy společnosti $2,93 mld. Návratnost vlastního kapitálu 1,62 %
Příjmy na akcii $12,41 Provozní marže 3,65 %
Účetní hodnota na akcii $25,95 Zisková marže 3,24 %
Hodnota podniku $56,82 mld. Cílová cena Wall Street $224,5

Informace o akciích Coinbase

Coinbase je první kryptoměnovou směnárnou / burzou, které se podařilo vstoupit na burzu, konkrétně na Nasdaq a to 14. 4. 2021. Pro kryptoměny a burzovní svět je to velký milník, píše se novodobá historie.

Vyplatí se do tohoto průkopníka investovat nebo je lepší vyčkat? Co vše víme o akciích Coinbase?

Obsah článku

O společnosti Coinbase

Coinbase je online kryptoměnová směnárna a burza se sídlem v San Franciscu v Kalifornii. Společnost byla založena 20. června 2012 Brianem Armstrongem a Fredem Ehrasem.

Začátky Coinbase sahají do startupového inkubátoru “Y Combinator”, kde za necelého půl roku spustil Coinbase službu nákupu a prodeje bitcoinů. Na začátku samozřejmě pouze prostřednictvím bankovních převodů. Dnešní podobu směnárny najdete na Coinbase.com.

coinbase.com
Platforma Coinbase.com

Již v květnu 2013 (necelý rok po založení) získal Coinbase investici 5 milionu amerických dolarů od Union Square Ventures, ještě téhož roku se přidaly další společnosti jenž investovali dalších 25 milionu amerických dolarů.

Do roku 2014 vstupoval Coinbase s jedním milionem uživatelů. Tento rok byl také spuštěn trezorový systém pro bezpečné uložení bitcoinů a podepsané důležité smlouvy – přijímání bitcoinů se Stripe, Braintree, Paypal, Overstock, Dell, Expedia, Dish Network a Time Inc.

Raketový růst Coinbase pokračoval i v roce 2015. Díky dalším investicím v řádech desítek milionů dolarů byla spuštěna bitcoinová burza pro profesionální obchodníky – Coinbase Exchange, později Global Digital Asset Exchange (GDAX), nyní Coinbase Pro. A právě zde se začalo nabízet i Ethereum. Nejdříve pouze profesionálům, ale ještě téhož roku i veřejnosti.

Coinbase se dále vyvíjel, získával licence, začal spolupracovat s americkým daňovým úřadem a formuloval se v silnou a velkou společnost.

Ostatně v roce 2017 se Coinbase chlubil obratem 1 miliardy amerických dolarů a 500 zaměstnanci.

Další velký milník přichází v roce 2021. Společnost má kolem tisíce zaměstnanců, ale především 14. 4. 2021 vstupuje na burzu – Nasdaq s tickerem COIN. Svůj první den uzavírají akcie Coinbase na ceně 328,05 dolarů, to je cca o 50 % více než stanovená referenční cena – 250 dolarů. A již během prvního dne se tržní kapitalizace krátkodobě přehoupla přes 100 miliard dolarů.

Přečtěte si recenzi směnárny Coinbase

Co Coinbase nabízí?

Coinbase nabízí online nákup a prodej kryptoměn za americké dolary, eura a britské libry. Klient se zaregistruje, ověří účet (přes sms), ověří svoji identitu (vyfocením občanky), vloží peníze bankovním převodem nebo platební kartou a následně již provádí převody.

Zapomenout nesmíme ani na kryptoměnové peněženky u Coinbase. Na každém účtu máte přístup k několika elektronickým peněženkám.

Ovšem i když je držení kryptoměn na směnárnách praktické, není z bezpečnostních důvodů doporučováno. Podívejte se raději po nějaké bezpečnější alternativě.

Investování do akcií Coinbase

Kryptoměny se těší čím dál větší oblibě a služby s nimi spojené jdou ruku v ruce. Především z tohoto hlavního důvodu očekáváme, že o investování do Coinbase bude velký zájem. Jak ovšem investovat do této online kryptoměnové směnárny?

Možnosti jsou dvě, klasický nákup akcií nebo oblíbené obchodování přes CFD deriváty. Obě možnosti si včetně výhod a nevýhod ukážeme níže.

1) Nákup fyzických akcií Coinbase

Jedná se o klasický nákup akcií společnosti Coinbase. Pro ten se typicky rozhodneme v moment, kdy chceme spekulovat na cenu v delším časovém horizontu. Nebo chceme mít práva spojené s klasickými akciemi, například podíl na zisku formou dividend.

U Coinbase je zatím dividendová politika nejasná, ale mnozí investoři rozhodně chtějí investovat v delším horizontu než je pouhý výkyv ceny během minut, hodin, dní či pár týdnů.

Jak investice formou nákupu fyzických akcií funguje?

Investici do akcií Coinbase si ukažme na následujícím vzorovém případě:

Cena akcií Coinbase je 300 USD za kus. Za 3 000 USD si tedy můžeme koupit 10 kusů těchto akcií.

Pokud cena akcií Coinbase vzroste o 20 %, na 360 USD za kus, tak inkasujeme zisk 60 USD na každou akcii, máme jich 10, to znamená zisk 600 USD.

Těchto 600 USD je náš zisk, obchod můžeme uzavřít a být o tuto sumu peněz bohatší.

Kde koupit akcie Coinbase?

Akcie Coinbase můžete stylem výše obchodovat i bez finanční páky, to znamená, že samotný obchod bude téměř zadarmo. Otázkou zní, kde obchodovat akcie Coinbase?

Ticker COIN neboli Coinbase má v nabídce hned několik brokerů. Za nás můžeme doporučit brokera XTB, vše v češtině, přehledné, rychlé a již od poloviny roku 2020 bez poplatků. Navíc samotné založení a vedení účtu je zdarma a zabere vám jen pár minut. Na recenze dalších ověřených brokerů se můžete podívat zde.

Akcie Coinbase jsou obchodovány na Nasdaq, obchodní hodiny jsou 15:30 až 22:00 (pondělí až pátek). To je pro Čechy ideální čas, kdy mohou sledovat trhy v odpoledních hodinách a začít obchodovat při práci. Komise pro měsíční obrat do 100 000 EUR je 0 %, stejně tak je 0 EUR i minimální provize. Minimální hodnota pokynu činí 100 USD.

Přečtěte si recenzi brokera XTB

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

2) Aktivní obchodování akcií Coinbase

V případě, kdy chcete aktivně obchodovat, tedy nejen akcie týdny či měsíce držet, ale skutečně nakupovat a prodávat každý den nebo několikrát za týden či měsíc, tak se vám přímo nabízí derivát typu CFD.

S pomocí finanční páky můžete značně vydělat i na malých cenových pohybem. A pokud nestojíte o práva spojená s držbou klasických akcií, máte vybráno.

Příklad obchodování akcií Coinbase s pákou:

Stejně jako v minulém případu máte k dispozici 3 000 USD. Tentokrát budeme obchodovat přes CFD kontrakt s pákovým efektem 1:5.

To znamená, jako byste měli 15 000 USD (pětinásobek). Broker vám za drobný poplatek tuto službu formou finanční páky nabídne.

S 15 000 USD ale nekoupíte jen 10 akcií, ale rovnou 50 akcií. A pokud cena vzroste o stejných 20 %, tedy o 60 USD na akcii, vyděláte ne 600 USD, ale rovnou 3 000 USD.

Logika obchodování je stejná, jen za drobný poplatek disponujete díky finanční páce mnohem vyšším kapitálem, než ve skutečnosti máte.

Pozor, na příkladu výše jsme zvolili optimistický scénář a ukázali jsme si, jak nám finanční páka znásobila příjmy. Finanční páka ale násobí jakýkoliv cenový pohyb, tedy i ztrátu. A když by cena klesla o 20 %, 3 000 USD bychom prodělali. V našem případě bychom přišli o celou částku, kterou jsme do obchodu chtěli vložit.

Pokud stále váháte, vyzkoušejte si obchodování bez rizika a zdarma s virtuálními penězi (ale na skutečných trzích) na demo účtu.

K obchodování určitě doporučujeme projít naší akademii a nastudovat využití technické a fundamentální analýzy. Uvidíte, že některé myšlenky jsou až neuvěřitelně jednoduché. Vyzkoušejte si je a zjistěte, že obchodování není raketová věda, a i triviální strategie může generovat zisk. Na druhou stranu rozhodně nic nepodceňujte.

Video: Vzorový nákup akcií u brokera XTB

Níže naleznete video, kde nakupujeme akcie ČEZ, a to jak klasické akcie, tak deriváty ve formě CFD. Uvidíte, že technicky je nákup stejně jednoduchý a je jen na vás, jakou cestou se vydáte.

Obchod je ukázán na akciích ČEZu, ale ty lze snadno zaměnit za akcie Coinbase, princip je stejný. Obchody jsou prováděny u zmiňovaného brokera XTB.

Co by měl investor u Coinbase sledovat?

Mimo klasických finančních výsledků je vhodné sledovat i náladu na trhu, tedy vývoj uživatelů Coinbase (k dubnu 2021 přes 56 milionů uživatelů), podporované země, konkurenci či obecně popularizaci, akceptaci a budoucnost kryptoměn.

Budoucnost Coinbase jednoznačně závisí na využívání kryptoměn, na ochotě začlenit kryptoměny i do běžného života. Tento trend pozorujeme a už jen z tohoto titulu by akcie této kryptoměnové směnárny Coinbase mohly být velmi zajímavé.

Pro krátkodobé pohyby využívejte technickou analýzu, a pro ty dlouhodobé sledujte trendy v oblasti kryptoměn, ochotu používat kryptoměny v běžném životě, regulace či právní úpravy pro uznání kryptoměn jako rovnocennou měnu. Zapomínat samozřejmě nesmíme na konkurenci a také na roční a čtvrtletní finanční výsledky.

Hodláte investovat do akcií Coinbase? Podělte se s námi o váš názor na tento akciový titul.

Více informací o akciích Coinbase (COIN)

Základní informace
Název společnostiCoinbase
TickerCOIN
Základní informace o společnosti
Webové stránkyhttps://investor.coinbase.com/
Adresa sídla společnosti251 Little Falls Drive, Wilmington, DE, United States, 19808
Založeno2012
Datum IPO14. 4. 2021
SektorFinanční služby
PrůmyslKapitálové trhy
Zaměstnanci3 416
Vedení společnostiCo-Founder, Chairman & CEO: Mr. Brian Armstrong
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda-
Roční dividenda na akcii-
Dividendový výnos-
Výplatní poměr-
Příjmy
Příjmy společnosti$2 926 555 904
Příjmy na akcii$12,41
Růst příjmů čtvrtletně R/R49,4 %
Valuace
Tržní kapitalizace$59 539 083 264
Hodnota podniku$56 818 425 256
P/B (Cena k účetní hodnotě)9,48
P/E (Cena k zisku)664,2
Očekávané P/E91,74
Účetní hodnota na akcii$25,95
Cílová cena Wall Street$224,5
Hodnota podniku k příjmům18,28
Hodnota podniku k EBITDA390,3
Cena k příjmům20,34
Rentabilita
EBITDA-$74 535 000
Provozní marže3,65 %
Zisková marže3,24 %
Hrubý zisk$2 519 560 000
Zisk na akcii (EPS)$0,37
Zředěný zisk na akcii (EPS)$0,37
Očekávaný EPS (tento rok)$1,84
Očekávaný EPS (příští rok)$1,79
Očekávaný EPS (tento kvartál)-
Očekávaný EPS (příští kvartál)-
Růst zisků čtvrtletně R/R327 %
Výkonnost
Návratnost aktiv-0,09 %
Návratnost vlastního kapitálu1,62 %
Názor analytiků
Cílová cena$88,29
Silně kupovat6
Kupovat3
Držet11
Prodat3
Silně prodávat2
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení -
Datum posledního rozdělení-
Ohodnoťte akcie firmy Coinbase
11
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Další Akcie, které by vás mohly zajímat