Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » LocalBitcoins

LocalBitcoins - Směna kryptoměn mezi lidmi

Základní informace o LocalBitcoins

Možnost obchodovat

Obchodování mezi lidmi

Počet aktiv

1

V češtině?

Ne

Local Bitcoins je jednoduše alternativní možnost nákupu kryptoměn. Funguje jako jednoduché tržiště, kde se střetávají prodejci kryptoměn a jejich kupci. Ti se pak navzájem sami kontaktují a směnu si zařídí. Peníze si lze převést přes bankovní účet, nebo osobně s předáním v hotovosti.

I když míst, kde lze zakoupit Bitcoin, existuje na internetu celá řada (většinou kryptoměnové burzy a směnárny), LocalBitcoins má své nesporné výhody.

Obsah recenze LocalBitcoins

1.Jak funguje LocalBitcoins?2.Bezpečnost a stabilita LocalBitcoins3.Jak probíhají transakce?4.Naše zkušenosti s LocalBitcoins5.Vaše zkušenosti s LocalBitcoins (komentáře)

LocalBitcoins – nabídka nákupu a prodeje bitcoinů

LocalBitcoins funguje na podobném principu jako americký Craigslist nebo naše Aukro či Bazoš. Na stránkách vyhledáme obchodníky, kteří chtějí kryptoměny směňovat, tedy koupit či prodat. Někteří splňují naše kritéria z hlediska země původu, měny a způsobu platby. S těmi se tedy spojíme a transakci zařídíme podle našich preferencí – ať už se bude jednat o platbu předem na účet, v hotovosti nebo přes PayPal.

Prostředníkem nákupu reálných bitcoinů za určitou částku jsou v tomto případě LocalBitcoins, ti se však do směny neangažují, pokud nejsou žádné problémy. Jedná se zároveň o jednu z mála možností, kde lze při nákupu kryptoměn použít platební systém PayPal. Možností provést platbu však existuje mnohem více.

localbitcoins nabídky na webu
Nabídky uživatelů na prodej BTC na webu LocalBitcoins

Ke spárování tedy nedochází náhodně a lidé se kterými obchodujeme nezůstávají v anonymitě. Stejně jako vše na světě i toto řešení má svá pro a proti. Ověřování totožnosti uživatelů probíhá již při registraci, ačkoli naše rozhodnutí pro směnu s konkrétním obchodníkem záleží na jeho hodnocení získaným od jiných účastníků.

Každý prodávající může mít svá vlastní pravidla a cenu, pokud tato vyhovují smluvním podmínkám. Pravomoci mají ve svých rukou jednotliví účastníci, nikoli společnost LocalBitcoins. Můžeme říci, že tento způsob obchodování je původní myšlence kryptoměn bližší než obchodování na kryptoměnových burzách.

Bezpečnost a stabilita LocalBitcoins

Skutečnost, že rozhodnutí zůstávají v rukou uživatelů, ještě neznamená, že jsme neustále vystaveni nebezpečí ze strany různých podvodníků. Chrání nás totiž výše zmíněné regulace od LocalBitcoins. Společnost poskytující danou službu vystupuje jako zprostředkovatel v prostředí peer-to-peer (P2P); směna tedy probíhá přímo od jedné osoby k druhé.

Pokud narazíme na problém s transakcí, můžeme požádat telefonicky o pomoc zaměstnance LocalBitcoins, který nám spornou situaci pomůže vyřešit, eventuálně vrátí vložené peníze. Jednotlivé transakce jsou chráněny tzv. systémem svěřeneckého účtu, v němž jsou peníze prodávajícímu zaplaceny až po odeslání dané kryptoměny, což platí i naopak (k provedení transakce musíme zaplatit prodávajícímu, který musí mít připravené bitcoiny).

Způsob uvedený výše samozřejmě neplatí pro hotovostní transakce, jež takto ochránit nelze, a nám nezbývá, než jim věnovat zvýšenou pozornost.

Známé webové stránky LocalBitcoins patří ve světe kryptoměn mezi průkopníky a od svého založení v roce 2011 si vybudovaly solidní pověst. Pokud si zvolíme k obchodování LocalBitcoins, nemusíme se obávat, že se hned spálíme. Je však stále důležité dávat si pozor, s kým směnu provádíme a sledovat hodnocení daných uživatelů – někteří mají i vyšší stovky transakcí.

Jak probíhají transakce na Local Bitcoins?

obchodníci na local bitcoins
Filtrovatelný seznam obchodníků

U Local Bitcoins můžete kryptoměny buď prodávat, nebo kupovat. V tomto konkrétním případě se podíváme na to, jak funguje NÁKUP. V případě prodeje je to pak vlastně stejné, jen naopak. :-)

Nejprve je třeba podívat se na domovskou stránku Local Bitcoins a najít si obchodníka, od kterého si kryptoměnu chceme koupit. Každý z nich má uvedené své hodnocení, přijímané metody platby, aktuální kurz a limity. Vy si pravděpodobně budete chtít najít někoho s nízkým kurzem, má s vámi stejnou banku (pro rychlejší převod) a v rámci limitů se shodujete, tedy nemáte moc malý, ani moc velký požadavek.

návod localbitcoins koupě kryptoměn
Návod (postup) od LocalBitcoins

Máte vybraného obchodníka? Super. Po prokliknutí jeho jména se dostanete na přehled jeho nabídky (viz obrázek níže).

Napravo vidíte podmínky obchodu, které musíte dodržet, přečtěte si je. V našem případě měl obchodník 5 bankovních účtů u různých bank s tím, že kdybychom využili jeho banku, peníze mu přijdou ihned a on ihned odešle BTC.

Pokud s podmínkami souhlasíte, vyplňte částku pro směnu, zprávu (požadavek) na prodávajícího a formulář odešlete. Až se Vám obchodník ozve, přijde Vám email. To může být v řádu několika minut nebo hodin. Domluvte se na dalších detailech převodu peněz a následujte je.

My peníze obchodníkovi odesílali z Fio banky (kterou obchodník nenabízel) a museli jsme na dokončení obchodu čekat do druhého dne.

nakup bitcoin localbitcoin
Přečtěte si podmínky prodejce vpravo, vyplňte zprávu (požadavek) a odešlete požadavek.

Jak vidíte, náš obchodník zmiňoval i to, že pro vyšší nákupy dává slevu. To se hodí. Na LocalBitcoins je směna vždy otázkou domluvy.

Pokud jste postupovali podle návodu výše: obchod jste otevřeli, domluvili se s prodejcem a peníze převedli, už čekáte jen na uvolnění BTC od prodejce. Až mu přijdou vaše peníze a on potvrdí, že obchod proběhl v pořádku, požadované množství BTC se přičte na váš LocalBitcoins účet.

úspěšný nákup (směna) bitcoinů na localbitcoins
Email: Úspěšný nákup bitcoinů na localbitcoins.

Poté už si můžete BTC vybrat na vlastní peněženku, nebo

Námi orověřené kryptoměnové peněženky

Naše zkušenosti s LocalBitcoins

LocalBitcoins je dobrým způsobem nákupu či prodeje kryptoměn v případě, že se nechcete registrovat na kryptoměnovou směnárnu či burzu a procházet verifikací. Skvělé je také to, že máte mnoho obchodníků (i v ČR) na výběr a každý z nich má různé možnosti platby. Vybere si tedy snad každý.

Jedinou nevýhodou je vyšší cena BTC, která se pohybuje cca o 5-20 % výše, než je cena např. na směnárně SimpleCoin. Tuto nevýhodu by ale mělo vyvážit to, že obchodujete s lidmi a ne se směnárnou, která by mohla být pod větším státním drobnohledem.

O bezpečnost se Local Bitcoins postarají (obchodníkovi se BTC zmrazí ve chvíli začátku obchodu a uvolní až když je obchod u konce) a vše by tedy mělo být v pořádku.

Přívětivost pro Čechy 50%
Přívětivost platformy 60%
Poplatky 80%
Dostupné možnosti 60%
Registrace a verifikace 80%
Důvěryhodnost značky 80%
68 %
12. místo
Výhodná směnárna
LocalBitcoins směnu neprovede sám, pouze spojuje lidi, kteří si kryptoměny prodají navzájem po domluvě. Lze doporučit, ale je třeba dát si pozor.
  • Nikdo kromě obchodníka se o směně nedozví
  • Směna v malých i velkých částkách
  • Je třeba dát si pozor, s kým obchodujete
  • Obchodník nemusí mít výhodný kurz

Více informací o LocalBitcoins

Jméno firmyLocalBitcoins
Hlavní výhodaObchod s lidmi, ne se směnárnou
Webová stránkahttps://localbitcoins.com
V češtině?
Dohled ČNB
Minimální obchod400 Kč
Zákaznická podporaSystém support ticketů (3 dny na odpověď)
Počet aktiv1
PákaNenabízí páku
SpreadProměnlivý dle nabídek uživatelů
Další poplatkyProdejce platí 1% z provedeného obchodu
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatObchodování mezi lidmi
Podporované kryptoměnyPouze bitcoin

Ohodnoťte společnost LocalBitcoins


Diskuze k článku 3
Alena Adámková

Dobrý den,mám dotaz?
Potřebuji dobít peněženku a jaksi jsem?!!!
Můžete mi poradit?
Děkuji Adámková

Portál Finex.cz
Odpověď na Alena Adámková

Dobrý den, jakou peněženku potřebujete dobít – svoji vlastní (např. mobilní či hardware) a nebo peněženku na vašem LocalBitcoins účtě? Podívejte se na náš článek jak a kde koupit bitcoin – snad Vám to pomůže.

Portál Finex.cz

Jak upozornili na portále theblockcrypto.com, LocalBitcoins dnes odebrali možnost platby za kryptoměny v hotovosti, jednu z největších předností LocalBitcoins. Nyní už jde vše pouze „pod dozorem“..

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo