Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
localbitcoins logo
Recenze LocalBitcoins (Pozor, platforma ukončila svoji činnost!)
localbitcoins logo
LocalBitcoins
localbitcoins logo

Recenze LocalBitcoins (Pozor, platforma ukončila svoji činnost!)

Autor recenze
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
localbitcoins logo

Hodnocení Finex.cz

- 13. místo -
70 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

Výhodná směnárna

LocalBitcoins směnu neprovede sám, pouze spojuje lidi, kteří si kryptoměny prodají navzájem po domluvě. Lze doporučit, ale je třeba dát si pozor.

localbitcoins logo

Hodnocení Finex.cz

- 13. místo -
70 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

50%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

70%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

80%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

60%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

80%

Poznámka

POZOR: Dne 9. 2. 2023 se autoři LocalBitcoins rozhodli ukončit činnost tohoto projektu. V oficiálním vyjádření doporučují všem svým zákazníkům do 12 měsíců vybrat všechny své prostředky z platformy ven.

Zdroj: Twitter.com/LocalBitcoins
Oficiální vyjádření LocalBitcoins
Oficiální vyjádření LocalBitcoins

Časová osa pro ukončení služby obchodování s bitcoiny na LocalBitcoins:

 • 9. 2. 2023 – Pozastavení nových registrací
 • 16. 2. 2023 – Pozastavení obchodování na LocalBitcoins a pozastavení používání peněženky LocalBitcoins (s výjimkou výběru prostředků)

Po 16. únoru 2023 se zákazníci LocalBitcoins budou moci přihlásit pouze za účelem výběru svých bitcoinů. Obchodování a služby Peněženka již nebudou v tomto okamžiku dostupné.

Článek a recenze níže je tedy již neaktuální a již nemůžeme doporučit LocalBitcoins používat. Zvažte proto alternativní možnost, českou platformu Vexl.

Naše původní recenze LocalBitcoins

LocalBitcoins je v kryptoměnovém světě velmi dobře známá služba, která se snaží zjednodušit Peer-to-Peer obchod s bitcoiny mezi běžnými lidmi. V základu funguje jako jakékoliv jiné tržiště či bazar – uživatel si vytvoří účet a může přijímat či sám vytvářet nabídky na nákup nebo prodej. Pokud se na podmínkách obchodu obě strany shodnou, celou záležitost už řeší mimo tuto platformu.

Dnes již existuje řada služeb, které obchodování s bitcoinem a jinými kryptoměnami nabízí. Jsou často levnější, rychlejší a jednodušší na používání. Ačkoliv se tak může zdát, že je tento způsob obchodování přes LocalBitcoins oproti jiným cestám až zbytečně složitý, může nabízet několik nesporných výhod.

Obsah recenze LocalBitcoins

LocalBitcoins – Obchodování bitcoinu mezi lidmi bez prostředníka

Známá webová stránka LocalBitcoins patří mezi průkopníky a od svého založení už v roce 2011 si vybudovala solidní pověst.

LocalBitcoins funguje na podobném principu jako americký Craigslist nebo naše Aukro či Bazoš, lze si to tedy představit skutečně jako bazar.

Lidé na tyto stránky přidávají své vlastní inzeráty na nákup či prodej bitcoinů, ke kterým mají připojené všechny podmínky obchodu. Když následně přijde někdo, komu se nabídka líbí, může jí přijmout a začít domlouvat detaily. Stejně jako u jiných bazarů, i LocalBitcoins slouží v podstatě pouze jako most mezi prodejcem a nakupujícím.

Zdroj: localbitcoins.com
Příklad prodejních inzerátů - součástí je cena, platební metody, limity a také hodnocení obchodníka
Příklad prodejních inzerátů – součástí je cena, platební metody, limity a také hodnocení obchodníka

Ačkoliv LocalBitcoins do samotného obchodu nijak nezasahuje (pouze v případě problémů), stále se jedná o prostředníka, který tento obchod umožňuje. To pocítíte na vlastní kůži už při tvorbě účtu. Dříve bylo možné obchodovat na LocalBitcoins bez ověření totožnosti, avšak v dnešní době už i tato služba vyžaduje spoustu osobních údajů. Jedná se o kompletní proces KYC, ve kterém budete muset při registraci poskytnout adresu bydliště, kontaktní údaje, naskenovat alespoň jeden doklad totožnosti a společně s ním i vaší fotografii.

Jak funguje LocalBitcoins?

Skutečnost, že rozhodnutí zůstávají v rukou uživatelů, ještě neznamená, že jste v obchodování úplně sami.

LocalBitcoins na jedné straně funguje jako běžné tržiště, ale zajišťuje také kontrolu a dohled nad férovostí obchodu.

Obchody fungují na principu svěřeneckých účtů. Jakmile se dva uživatelé dohodnou na nabídce a zahájí obchod, interní systém LocalBitcoins automaticky dané bitcoiny z účtu prodejce převede do své úschovy. Zde bitcoiny čekají na to, až prodejce potvrdí, že platbu od obchodníka přijal. Po potvrzení systém bitcoiny uvolní a odešle je kupujícímu – tento interní systém úschovy bitcoinů se nazývá escrow.

Poznámka

Poznámka: Uvolnění bitcoinů z escrow služby je v rukách odesílatele. Pokud budete nějaký bitcoin prodávat, vždy si nejprve ověřte, že vám platba skutečně přišla. Můžete tím předejít velké řadě problémů.

V případě, že se v průběhu transakce objeví nějaký problém, nastupuje do hry podpora LocalBitcoins, kterou může každý z účastníků kontaktovat. Ta začne postupně řešit, kde se stala chyba či podvodné jednání. Eventuálně může služba vrátit kryptoměny nebo celou platbu.

Obchodování s využitím hotovosti

LocalBitcoins dnes už nenabízí možnost nastavit u inzerátů předání hotovosti tak, jako tomu bylo v minulosti. Při domlouvání obchodu ale funguje odesílání zpráv, takže je možné domluvit se i na této cestě. Jestliže budete chtít obchodovat tímto způsobem (tedy při osobním předání), je potřeba dávat pozor na několik věcí:

 • Obchodujte touto cestou pouze s lidmi, kteří již mají nějaké reference a dají se považovat za ověřené obchodníky.
 • Vždy se domluvte na schůzce na veřejném místě.
 • Zajistěte si, že je na místě internetové připojení.

V zásadě vám bude stačit selský rozum. Chovejte se podobně, jako kdybyste něco kupovali z bazaru – kontrolujte, ptejte se a ověřte si vše potřebné.

Svoboda pro obchodníky

Každý obchodník si může nastavit svá vlastní pravidla. Je možné zvolit určité množství obchodované částky, způsob platby a cenu, na které obchod proběhne. Všechny tyto věci jsou v kompetenci inzerenta a LocalBitcoins do nich nijak nezasahuje. To samé platí i pro člověka, který chce na nějakou nabídku přistoupit.

Samozřejmě platí, že podmínky kladené inzerentem musí být v souladu s obchodními podmínkami platformy. Jsou-li v rozporu, přednost mají obchodní podmínky platformy.

Stránka nabízí několik možností filtrování inzerátů, podle kterých si můžete najít přesně to, co by vám mohlo vyhovovat. Ve výsledku se dá říct, že je tento způsob obchodování původní myšlence kryptoměn podstatně blíže, než je tomu na kryptoměnových směnárnách a burzách.

Systém referencí jednotlivých obchodníků

Jedna z věcí, která ohromnou mírou přispívá k úspěchu LocalBitcoins, je jednoznačně systém referencí a hodnocení jednotlivých obchodníků. I když nikdy neuvidíte osobní údaje protistrany (tedy alespoň ne díky LocalBitcoins), dozvíte se vše potřebné z jejich účtu – počet úspěšně provedených a potvrzených obchodů, procento spokojenosti zákazníků, množství obchodních partnerů atd.

Zdroj: localbitcoins.com
Příklad referencí uživatele
Příklad referencí uživatele

Příkladem může být profil uživatele Bitmaoo na obrázku výše. Uvidíte-li jeho jméno i v seznamu inzerátů na hlavní stránce, zobrazí se vám i odhadovaný čas odpovědi poté, co jej kontaktujete.

Spousta platebních možností

Jedna z výhod, kterou LocalBitcoins disponuje oproti jiným službám, je nabídka možností platby. Jelikož se jedná pouze o zprostředkovatele obchodu, finální podmínky si nastavují samotní uživatelé. Kromě běžných cest, jakými je například bankovní převod či platba kartou, zde najdeme i mnoho jiných možností – Google Pay, Revolut, Paypal, různé předplacené karty atd.

Společně s tím samozřejmě přichází do hry i jiné kryptoměny. Platforma nabízí relativně širokou nabídku jiných kryptoměn, kterými lze platit. Jedná se většinou o velké a známé projekty, které už nějakou dobu na trhu jsou. Je mezi nimi například Ethereum, Litecoin, XRP, Stellar a další.

Mobilní aplikace LocalBitcoins

Pokud by vám nestačila webová aplikace jako taková, LocalBitcoins můžete používat i skrze jejich vlastní mobilní aplikaci. Ta je dostupná na zařízení s operačním systémem Android i iOS. Z pohledu funkčnosti aplikace nabízí úplně stejné prvky, jako samotná webová aplikace.

Najdeme zde okno s jednotlivými inzeráty, nastavení profilu a práci s integrovanou peněženkou. Jediný nedostatek, který zde můžete najít, je nemožnost naskenovat QR kód pro odeslání bitcoinu. Hlavní funkce peněženky je ale pro escrow službu při obchodování, takže to není zas takový problém.

Poplatky – Podmínky si určuje obchodník

V rámci služby LocalBitcoins můžeme rozdělit poplatky na 2 kategorie – na poplatky pro inzerenta a pro příjemce inzerátu. Vstupují nám do toho i poplatky bitcoinové síti za přijímání a odesílání transakcí – jejich výše je variabilní dle vytíženosti sítě, tyto poplatky slouží jako odměny těžařům za jejich práci.

Inzerent platí vždy 1 % z celkové inzerované částky platformě LocalBitcoins poté, co je jeho obchod úspěšně uzavřen. Tento poplatek je tedy odváděn přímo společnosti LocalBitcoins a spočívá pouze na ramenou inzerenta.

Příjemce inzerátu platí vždy poplatky dle podmínek stanovených inzerentem, LocalBitcoins příjemci žádné poplatky navíc neúčtuje. Inzerent má tedy v nastavování poplatků naprostou svobodu, tedy v rámci obchodních podmínek platformy. Poplatky za obchod tedy nelze generalizovat, v seznamu inzerátů naleznete poplatky od nuly až po naprosto nesmyslné částky.

Poznámka

Poznámka: Inzerenti si do struktury poplatků mohou určovat naprosto cokoliv – od 1% poplatku inkasovaného LocalBitcoins až po kompenzaci za poplatky blockchainové síti, čas strávený komunikací s protistranou atd.

Je také třeba počítat s tím, že dobré reference a spolehlivost jsou na těchto platformách platidlo, za které si každý naúčtuje o něco větší částku.

Jak probíhají transakce na LocalBitcoins?

U LocalBitcoins můžete kryptoměny buď prodávat, nebo kupovat. V tomto konkrétním případě se podíváme na to, jak funguje nákup. Prodej funguje pouze opačným způsobem.

Zdroj: localbitcoins.com
Možnosti filtrování inzerátů. Do prvního pole nastavíte množství a vyberete zemi. V kolonce pod tím nastavíte měnu, kterou chcete platit a do posledního políčka způsob platby.
Možnosti filtrování inzerátů. Do prvního pole nastavíte množství a vyberete zemi. V kolonce pod tím nastavíte měnu, kterou chcete platit a do posledního políčka způsob platby.

Nejprve přejděte na hlavní stránku LocalBitcoins. Jako první je třeba nastavit jednotlivé parametry obchodu. Když si vše nastavíte, systém vám vyfiltruje jednotlivé nabídky, které se vám zobrazí v okně níže. Zde už uvidíte inzeráty se všemi jejich náležitostmi – reference obchodníka, procenta splněných obchodů a průměrný čas na odpověď.

Zdroj: localbitcoins.com
Příklad vyfiltrovaných inzerátů s nákupem bitcoinů za litecoiny
Příklad vyfiltrovaných inzerátů s nákupem bitcoinů za litecoiny

Pak už stačí si pouze vybrat inzerát, který se vám bude nejvíce líbit dle vašich preferencí. Samozřejmě je vše jen na vás, avšak důrazně doporučujeme nekoukat pouze na cenu. Je to stejné jako u burz. Je mnohem lepší zaplatit trochu vyšší poplatek, za který ale dostanete perfektní reference, spolehlivost a bezproblémové obchodování.

Vidíte-li v seznamu inzerátů nějakou zajímavou nabídku, můžete si ji rozkliknout. Napravo pak uvidíte podmínky obchodu, které musíte dodržet. Je důležité si je přečíst, protože každý obchodník může požadovat něco jiného.

Zdroj: localbitcoins.com
Detail jedné z nabídek obchodu
Detail jedné z nabídek obchodu – na pravé straně je příklad toho, jak mohou vypadat obchodní podmínky inzerenta

Pokud s podmínkami souhlasíte, vyplňte částku pro směnu, zprávu (požadavek) pro prodávajícího a formulář odešlete. Až se vám obchodník ozve, přijde vám email. To může být v řádu několika minut nebo hodin. Domluvte se na dalších detailech převodu peněz a následujte je.

Poznámka

Poznámka: Jelikož obchodujete přímo s jinými lidmi, je spousta věcí otázkou domluvy. Můžete se dohodnout např. i na jiných způsobech platby, na vypořádání o něco později či např. i na slevě, kupujete-li od obchodníka bitcoiny za vyšší částky. Prakticky na čemkoliv, pro co bude druhá strana svolná. Peer to peer obchodování zahrnuje přímý kontakt s druhou osobou, čehož můžete náležitě využít.

Pokud jste postupovali podle návodu výše, mělo by být vše v pořádku. Obchod jste otevřeli, domluvili se s prodejcem, peníze převedli a čekáte jen na uvolnění BTC od prodejce. Až obchodníkovi přijdou vaše peníze a on potvrdí, že obchod proběhl v pořádku, požadované množství BTC se přičte na váš LocalBitcoins účet.

úspěšný nákup (směna) bitcoinů na localbitcoins
Příchozí email po úspěšném nákupu bitcoinu

Poté už si můžete BTC vybrat na vlastní peněženku, nebo ho ponechat na LocalBitcoins pro další obchody.

Pokud ještě svou vlastní kryptoměnovou peněženku nemáte, možná by stálo za to si nějakou založit a naučit se s ní. Na trhu je těchto peněženek spousta. Za nás můžeme doporučit například mobilní peněženky Trust Wallet či Coinomi.

U velkých částek je pak dobré mít přímo hardwarovou peněženku, která pracuje jako externí zařízení a přidává tak úplně novou vrstvu zabezpečení – transakce potvrzuje kompletně offline. V České republice máme v tomto směru prvenství – vznikla u nás hardwarová peněženka Trezor, která se i po několika letech drží společně s Ledgerem na předních místech v hodnocení.

Favorit redakce

Výhody
 • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
 • Vytvořena českou firmou
Nevýhody
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Srovnání s platformou Vexl

Peer-to-peer obchodování může mít mnoho podob – od skutečného P2P obchodu ve stylu, že se s někým z vlastní iniciativy spojíte či někde potkáte, až po komplexní službu LocalBitcoins. Existuje ale i něco mezi – platforma, na níž naleznete inzeráty k nákupu či prodeji bitcoinu od jiných lidí, ovšem bez toho, abyste se museli někde registrovat či ověřovat svou totožnost. Touto platformou je Vexl, jedna z možných alternativ k LocalBitcoins.

Vexl na rozdíl od LocalBitcoins funguje pouze jako prostředek k domlouvání obchodu. Jakmile odpovíte na nějaký inzerát, s obou si detaily obchodu dohodnete už v šifrovaném chatu, do nějž nevidí nikdo jiný než vy či protistrana. Samotná transakce se pak Vexlu už vůbec netýká – není zde žádná escrow služba a žádná podpora, která by byla k dispozici k rozhodnutí sporu.

Zdroj: Vexl
Zobrazení inzerátu v aplikaci Vexl
Zobrazení inzerátu v aplikaci Vexl

Vexl se tedy od LocalBitcoins liší v následujících věcech:

 • Vexl je skutečně decentralizovaný a anonymní: K přihlášení na Vexl stačí jen vaše telefonní číslo. Koncept uživatelského účtu je postavený na bázi privátních a veřejných klíčů, podobně jako kryptoměnové peněženky. To tedy znamená, že informace o vašem účtu můžete znát pouze vy, neboť pouze vy držíte privátní klíč. Na LocalBitcoins jsou zákaznické účty prosté záznamy v centralizované databázi platformy.
 • Chat na Vexlu je šifrovaný a důvěrný: Zprávy chatu se přenášejí v rámci veřejných klíčů; jejich dešifrování umožňují klíče privátní obou stran. To znamená, že do vašeho chatu nevidí nikdo jiný, ani samotné servery Vexlu. U LocalBitcoins to tak není – chat je ze 100% přístupný i LocalBitcoins. LocalBitcoins v obchodních podmínkách sama uvádí, že chat mezi obchodníky není soukromý. LocalBitcoins se považuje za třetí stranu stále přítomnou v konverzaci kvůli tomu, aby si v případě sporu mohla chat přečíst a rozsoudit obě strany.
 • Na Vexlu vidíte užší výběr inzerátů: Koncepce Vexlu funguje tak, že vám v základu aplikace nabízí pouze inzeráty zveřejněné vašimi přáteli či jejich přáteli. Seznam vašich přátel pochází z kontaktů ve vašem telefonu a z přátel na vašem facebookovém účtu, v budoucnu platforma plánuje přidat i komunitní skupiny, kam se budete moci připojit. Na LocalBitcoins vidíte inzeráty od všech najednou, bez výjimky.
 • Samotné obchody přes Vexl neprocházejí: Vexl slouží pouze pro domlouvání detailů obchodu a pro nalezení obchodních nabídek, samotnou transakci si uživatelé už pak dojednají sami. Proto je také Vexl osvobozen od povinnosti sbírat o svých uživatelích citlivé osobní údaje a není tedy skrze zákony tlačený do KYC ověřování. Na LocalBitcoins obchod koordinuje platforma skrze službu escrow – bitcoiny kupující dostane až v případě, co prodávající přijme platbu a své bitcoiny uvolní.
 • Vexl nenabízí úschovu kryptoměn a neuchovává nikde data o vašem uživatelském účtu: Již jsme si řekli, že k vašemu účtu máte přístup pouze vy přes váš privátní klíč. Pokud si aplikaci odinstalujete či vymažete metadata, o privátní klíč přijdete. Tím přijdete i o všechny odhalené identity a historii konverzací. Na LocalBitcoins je váš účet spravován centrálním systémem s podporou platformy, vzhledem k escrow službě platforma také nabízí úschovu kryptoměn.

Favorit redakce

Výhody
 • Anonymní obchodování
 • Žádná osobní data nejsou uložena na serverech společnosti
Nevýhody
 • Chybí zde reference uživatelů
 • V době psaní recenze je možné obchodovat pouze v rámci vaší sociální bubliny

Jaké jsou nevýhody LocalBitcoins?

Bohužel zde najdeme i několik nevýhod, které jistě spoustu lidí odradí. V návaznosti na odstavec výše pro vás jistě nebude překvapením, že u inzerátů narazíte na poplatky v řádech i několika procent, respektive i desítek procent. Oproti směnárnám a burzám je to rozdíl opravdu propastný, zejména tedy oproti burzám, na nichž jsou typické poplatky hluboko pod 1 % pro obě strany trhu.

Velkou nynější nevýhodou LocalBitcoins je nutnost verifikace identity uživatele. Služba byla dříve bez pravidel KYC a jednalo se o velice dobrý způsob anonymního obchodování kryptoměn. Dnes už je ale situace jiná a bohužel je verifikace vyžadována již při samotné registraci.

Ovšem zamyslíte-li se nad konceptem platformy, není se ve skutečnosti čemu divit. Jednak je LocalBitcoins pod tlakem současných AML zákonů udávajících povinnost identitu zákazníků ověřovat a také je to v zájmu platformy, neboť se ujímá role “soudce” při řešení sporů mezi zákazníky. Tedy, i když se jedná o peer-to-peer obchodování, LocalBitcoins je stále celkem mocnou dohlížející autoritou.

Shrnutí recenze LocalBitcoins

LocalBitcoins je dalším ze způsobů, jak nakupovat a prodávat kryptoměny v případě, že vám z nějakého důvodu nesedí kryptoměnové burzy či směnárny. Umožňuje peer-to-peer obchody, jinými slovy obchody přímo mezi samotnými lidmi bez prostředníka (tedy v rámci možností, uvažujeme-li escrow službu platformy a prakticky její centralizovaný dohled). Je tak možné dostat se k velice zajímavým nabídkám, na které byste jinde nemuseli narazit.

Základním principem je možnost tvořit inzeráty dle vlastních specifických podmínek.

Můžete si nastavit poplatky dle libosti včetně dalších požadavků, jako např. ověření totožnosti, osobní setkání či akceptovaný způsob platby. Díky tomu jde na celé transakci nějaké malé procento vydělat.

Vyplatí se tedy obchodování na LocalBitcoins?

Vše má svá pro a proti. Při porovnání s výše zmíněnou aplikací Vexl je na první pohled jasné, že LocalBitcoins razí mnohem více centralizovaný koncept, což může řadu zákazníků odradit. Je potřeba registrace a ověření totožnosti, na samotné obchody navíc dohlíží i tým podpory a bitcoiny, které si chcete koupit, procházejí nejdříve přes jakýsi “depozitní účet” na platformě, kde jsou do doby, než obchodník registruje platbu a vydá pokyn k jejich uvolnění.

Absolutní decentralizace Vexlu je možná díky tomu, že přes aplikaci prakticky žádné bitcoiny neprocházejí, tak tomu ovšem není u LocalBitcoins. Někomu může vyhovovat kompletní anonymita a skutečná absence třetí strany. Je vhodné podotknout, že tato varianta má ke skutečnému peer-to-peer obchodování mnohem blíže.

Chcete-li mít o vaší protistraně důvěryhodné informace a mít obchod zajištěný proti případnému podvodu, doporučujeme vám LocalBitcoins.

Pakliže vám ovšem vadí potřeba ověření totožnosti a skutečnost, že o vašich bitcoinech v případě sporu rozhoduje někdo třetí, doporučujeme vám spíše vyzkoušet jiné varianty.

Kromě LocalBitcoins a Vexlu existuje ještě mnoho cest, jak bitcoiny nakoupit. Všechny tyto možnosti jsme pro vás komplexně zpracovali v článku Návod: Jak koupit bitcoin? Nákup bitcoinu krok za krokem pro rok 2024.

FAQ: Často kladené otázky k LocalBitcoins

Je LocalBitcoins směnárna nebo burza?

LocalBitcoins je spíše jako bazar. Kdokoliv, kdo splní ověření totožnosti, si zde může vytvořit svůj vlastní inzerát, který veřejně vystaví a čeká, jestli na něj někdo odpoví. Platba a převod kryptoměn probíhá mimo platformu. LocalBitcoins je tak pouze prostředníkem, který spojuje nakupujícího a prodávajícího.

Je obchodování přes LocalBitcoins bezpečné?

LocalBitcoins poskytuje službu escrow, která má podobnou funkci jako depozitní účet v bance při nákupu nemovitosti. V průběhu obchodu jsou bitcoiny uzamčené v interním systému platformy a odesílající strana je může uvolnit až poté, co obdrží platbu. Kupující má zase možnost podat stížnost v případě, že prodejce bitcoiny neuvolní, i když kupující všechny podmínky splnil. Tento princip tedy zajistí, že ani jedna strana nemůže podvést druhou a pokud se o to pokusí, vstupuje do hry podpora LocalBitcoins, která spor rozsoudí.

Jaké jsou na LocalBitcoins poplatky?

Služba LocalBitcoins si účtuje pouze 1% poplatek inzerentovi za vystavení jeho inzerátu po dokončení obchodu, nic víc. To však neznamená, že jsou samotné obchody kompletně bez poplatku – inzerent si ve své nabídce může specifikovat jakékoliv podmínky, které jsou v souladu s obchodními podmínkami platformy. Může si tedy stanovit poplatek dle libosti.

Jak poznám, jestli mě druhá strana nepodvede?

V LocalBitcoins nevidíme osobní údaje protistrany, můžeme však využít zavedeného systému referencí. U každého obchodníka je vidět počet úspěšných obchodů, počet ověřených obchodníků, s nimiž tento obchodník transakce prováděl, procentuální hodnocení od ostatních obchodníků a např. i průměrný čas, do kdy uživatel reaguje.

Více informací o LocalBitcoins

Jméno firmyLocalBitcoins
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://localbitcoins.com
Počet aktiv1
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatObchodování Bitcoinu mezi lidmi
Dohled ČNB
Demo účet
Minimální obchod400Kč
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
PákaNenabízí páku
SpreadProměnlivý dle nabídek uživatelů
Ohodnoťte společnost LocalBitcoins
0
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Alena Adámková

Dobrý den,mám dotaz?
Potřebuji dobít peněženku a jaksi jsem?!!!
Můžete mi poradit?
Děkuji Adámková

Redakce Finex

Dobrý den, jakou peněženku potřebujete dobít – svoji vlastní (např. mobilní či hardware) a nebo peněženku na vašem LocalBitcoins účtě? Podívejte se na náš článek jak a kde koupit bitcoin – snad Vám to pomůže.

Redakce Finex

Jak upozornili na portále theblockcrypto.com, LocalBitcoins dnes odebrali možnost platby za kryptoměny v hotovosti, jednu z největších předností LocalBitcoins. Nyní už jde vše pouze “pod dozorem”..