Changelly směnárna – recenze

Celkové hodnocení:
90/100
Základní informace o Changelly

Možnost obchodovat

Více než 94+ kryptoměn

Minimální obchod

100 USD

Poplatky

0.5-10%

Changelly je super rychlá kryptoměnová směnárna podporující více než 94 různých kryptoměn (např. Bitcoin, Dash, Dogecoin, Ethereum a mnoho dalších), které si snadno zakoupíte pomocí vaší platební karty. Ačkoli se nejedná o vyloženě českou firmu, sídlí v Praze.

Směnárna Changelly ale funguje trochu jinak, než jak byste mohli být zvyklí od směnáren jako je např. Coinbase či Coinmate. Changelly totiž měnu pro obchodníky nedrží a nenabízí žádnou interní peněženku. Při směně jednoduše zadáte svoji vlastní adresu peněženky té měny, kterou zrovna nakupujete a Changelly vám ji jednoduše pošlou.

To je podle nás výhoda, protože není možné směnárnu Changelly hacknout a jejich uživatele okrást – jednoduše není co ukrást, protože všechny prostředky máte na vlastní peněžence.

Platforma Changelly

Platforma Changelly je, ač nabízí mnoho možností, poměrně jednoduchá. I začátečník se v ní velmi rychle zorientuje. Jediný problém je, že platforma je pouze v anglickém jazyce, ne česky. Musíme ale říct, že i s minimálními znalostmi angličtiny lze nákup jednoduše dokončit – nejedná se o nic složitého a zdlouhavého.

Jednoduchá platforma směnárny Changelly
Platforma směnárny Changelly

Rychlost je důležitá, a to v Changelly moc dobře vědí. Hned na hlavní stránce webu zadáte vše potřebné, tedy částku, a měny pro převod, v následujícím kroku zadáte adresu, na kterou chcete kryptoměnu zaslat a dokončíte transakci. To je vše. Vkládat finanční prostředky je také velmi snadné, pokud jste majiteli kreditních karet typu Visa či MasterCard.

Changelly je chytrá a velmi intuitivní platforma, díky níž je vám vždy nabídnut ten nejvýhodnější kurz, jelikož zpracovává kurzy jiných obchodních platofrem. V Changelly tomu říkají Magic. Funguje to tak, že před dokončením transakce se systém podívá na ostatní burzy a použije ten nejvýhodnější kurz. Changelly je navíc „beginner friendly“, takže se v ní poměrně snadno zorientuje i začátečník. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že nenabízí češtinu a převod přímo z Kč, ale peníze se automaticky převedou na dolary či eura ještě před odesláním z vašeho účtu.

Proces nákupu kryptoměn u Changelly

Po zadání všech potřebných údajů zmíněných výše, je už třeba pouze zadat adresu Vaší peněženky, kam kryptoměnu ze směnárny ihned po platbě odešlou.

směna u changelly
Zadejte adresu, zaplaťte a směna je u konce.

Celý proces transakce tak netrvá déle než pár minut a to dělá z Changelly jednu z nejlepších směnáren. Nevýhodou však je, že musíte mít vlastní peněženku (např Trezor nebo Wirex) již připravenou, protože u Changelly kryptoměny uchovávat nelze.

Jak Changelly funguje?

Máte rádi příklady? My ano, proto si pojďme jeden uvést, abyste věděli, co vás čeká. Dejme tomu, že si budete chtít koupit 15 LTC. Do Changelly zadáte první měnu třeba bitcoin a jako cílovou měnu litecoin.

Changelly pro vás mezi tím udělá průzkum ve všech kryptoměnových směnárnách a využije ten nejlepší směnný kurz. Částka 15 LTC by se dnes 16. 12. 2018 rovnala 0.118 BTC. Z této částky si pak Changelly automaticky připočítá svých 0.5 %, tedy 0.00059 BTC, a naúčtuje vám 0.11859. Po potvrzená vaší platby ihned odešle LTC na vámi zadanou adresu.

Poplatky u Changelly

Že si Changelly razí svou vlastní cestu dokazuje i jejich struktura paušálních poplatků, kdy si neúčtuje nikdy víc, než výše zmiňovaných 0.5 %. Tedy pouze v případě směn krypto -> krypto.

Pokud směňujete fiat -> krypto, poplatek je vyšší a to zejména kvůli poplatkům které s sebou nese přijímání platebních karet. V tomto případě je tedy poplatek o něco vyšší, než u konkurenční CoinBase. Na druhou stranu je však u Changelly mnohem větší výběr kryptoměn a obdržení kryptoměn ihned na vaši peněženku. Nemáte tedy u Changelly žádný účet s kryptoměnami, ale vše vám příde hezky do peněženky.

Co se nám na Changelly líbí?

Líbí se nám, že prostě vyložila karty na stůl, tak jak jsou. Nic neschovává, na nic si nehraje, ale s uživatelem jedná napřímo. Prohlašuje totiž, že je spravedlivá, rychlá a důvěryhodná. Souhlasíte s tím? My souhlasíme.

Vždy výhodně

Changelly vám nabídne vždy nejvýhodnější možný kurz, se kterým samozřejmě obchodovat nemusíte. Ale když už si tu práci někdo (Changelly) dá a hledá po všech směnárnách světa nejlepší směnný kurz, byla by škoda toho nevyužít. Díky tomuto chytrému finančnímu poradci, kterého v Changelly máte, se můžete vyhnout volatilitě v důsledku likvidity větších směnáren.

Shrnutí a naše zkušenosti

Asi vás napadne, že vás nebudeme od používání Changelly odrazovat, spíše naopak. Po uživatelské stránce je maximálně přátelská, nemusíte se trápit vyhledáváním nejlepších kurzů, protože to Changelly udělá za vás, a to jak u velkých známých kryptoměn, tak u těch méně známých.

O týmu, který za vytvořením Changelly stojí, jsme se již zmínili a zmínili jejich zkušenosti z MinerGate, to myslíme, že stačí jako dost pádný argument sám o sobě. Věříme, že vám ani poplatek 0,5 % nepřijde nijak vysoký, navíc když ho porovnáte s ostatními směnárnami. De facto se jedná jediný poplatek, který u Changelly zaplatíte. U směny z fiatu na krypto ale zaplatíte o dost více (až 10 %), což už tak skvělé není. Ale víte co je na Changelly ještě fajn? Jako firma sídlí v Praze.

Jméno firmy Changelly
Hlavní výhoda Velký výběr kryptoměn
Webová stránka https://changelly.com
V češtině?
Sídlo společnosti Praha, Česká republika
Demo účet
Minimální vklad 100 USD
Minimální obchod 100 USD
Zákaznická podpora Online chat, email
Typ peněženky Changelly nemá peněženku
Počet aktiv 97
Páka Nenabízí páku
Spread Nejvýhodnější možný
Poplatky 0.5-10%
Metody vkladu Platební karty, kreditní karty
Metody výběru Převod kryptoměny
Měna účtu Dolary, Eura, Libry, Rubly
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat Více než 94+ kryptoměn

Otevřít účet

Hodnocení
Hodnoceno dne
Broker
Changelly
Hodnocení
41star1star1star1stargray

6 KOMENTÁŘE

 1. Poplatejk 0.5% ?
  Cituji jejich cenik:

  REASONABLE FEES
  Extra charges apply in addition to the rate provided at the checkout
  – Changelly fee 5%
  – Simplex fee 5% (min $10)

  Takze z modeloveho nakupu $1000 si strhnou $50 pro Changelly a $50 pro Simplex (a to neni jiste, mozna se to fee u Simplex pocita ze zakladu $1050 (tedy vcetne toho fee pro Changelly).

  Takze v nejlepsim pripade je tam fee 10%.

  • Zrovna jsem si jejich FAQ otevřel a vidím: “Changelly charges a quite low commission fee (0.5%) for crypto-to-crypto swaps and offers the best available rate at the moment the transaction is completed.” Vámi zmiňovaný poplatek je účtovaný pouze v případě platby platební kartou. Ale máte pravdu, že je dobré toto zmínit.

 2. V recenzi mě velmi zaujalo, že poplatek je pouze 0,5% a myslel jsem, že to bude celkový náklad na transakci, takže by se jednalo opravdu o supr obchod. Zkusil jsem nakoupit BTC za 100$. V kroku pro zadání údaje o kartě se však objeví sumář, který mě informoval, že za množství 100$ je poplatek 15$, takže celkem bych zaplatil 115$. Výhodu tedy vidím v tom, že lze zaplatit kartou a daná kryptoměna se rovnou připíše do vaší mobilní peněženky, která není uložena u třetí strany. Ale připadá mi, že co se týká poplatků, tak o něco příznivěji mě vyšel nákup na CoinBase s následným převodem do mé mobilní peněženky.

  • Radare, teď jsem to zkoušel taky a při směně (nedokončil jsem ji) 1000 USD vyšlo lépe Changelly než CoinBase a to cca o 0.0025 BTC, což je tedy méně než 1 % z transakce. Jinak ano je to zvláštní, Changelly všude píší, že účtovaný poplatek je 0.5 %, ale při směně 1000 dolarů za tether získáme pouze něco přes 800 USDT. Předpokládám že to je ale poplatek, který se platí za provedení transakce kartou, ne poplatek směnárně – ta si sama nechá pouze oněch 0.5 %.

  • Jakube, na Changelly jsem provedl už několik směn a vše bylo vždy v naprostém pořádku přesně tak, jak píšeme v recenzi a jak zmiňují na stránkách. Můžu tedy pouze doporučit. Líbí se mi jejich nové napojení na Trezor, kde je směna možná provést přímo v Trezoru bez nutnosti měnu přeposílat.

   Vojtěch, Finex.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.