Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » Changelly

Směnárna Changelly - Recenze, poplatky, zkušenosti

Základní informace o Changelly

Možnost obchodovat

Více než 94+ kryptoměn

Minimální obchod

100 USD

Další poplatky

0.5-10%

Changelly je super rychlá kryptoměnová směnárna podporující více než 94 různých kryptoměn (např. Bitcoin, Dash, Dogecoin, Ethereum a mnoho dalších), které si snadno zakoupíte pomocí vaší platební karty. Ačkoli se nejedná o vyloženě českou firmu, sídlí v Praze.

Směnárna Changelly ale funguje trochu jinak, než jak byste mohli být zvyklí od směnáren jako je např. Coinbase či Coinmate. Changelly totiž měnu pro obchodníky nedrží a nenabízí žádnou interní peněženku. Při směně jednoduše zadáte svoji vlastní adresu peněženky té měny, kterou zrovna nakupujete a Changelly vám ji jednoduše pošlou.

To je podle nás výhoda, protože není možné směnárnu Changelly hacknout a jejich uživatele okrást – jednoduše není co ukrást, protože všechny prostředky máte na vlastní peněžence.

Obsah recenze Changelly

1.Platforma ChangellyNákup kryptoměn u Changelly2.Jak Changelly funguje?3.Poplatky u ChangellySměna krypto -> kryptoSměna fiat -> krypto4.Co se nám na Changelly líbí?5.Shrnutí a naše zkušenosti6.Vaše zkušenosti s Changelly (komentáře)

Platforma Changelly

Platforma Changelly je, ač nabízí mnoho možností, poměrně jednoduchá. I začátečník se v ní velmi rychle zorientuje. Jediný problém je, že platforma je pouze v anglickém jazyce, ne česky. Musíme ale říct, že i s minimálními znalostmi angličtiny lze nákup jednoduše dokončit – nejedná se o nic složitého a zdlouhavého.

Jednoduchá platforma směnárny Changelly
Platforma směnárny Changelly

Rychlost je důležitá, a to v Changelly moc dobře vědí. Hned na hlavní stránce webu zadáte vše potřebné, tedy částku, a měny pro převod, v následujícím kroku zadáte adresu, na kterou chcete kryptoměnu zaslat a dokončíte transakci. To je vše. Vkládat finanční prostředky je také velmi snadné, pokud jste majiteli kreditních karet typu Visa či MasterCard.

Changelly je chytrá a velmi intuitivní platforma, díky níž je vám vždy nabídnut ten nejvýhodnější kurz, jelikož zpracovává kurzy jiných obchodních platofrem. V Changelly tomu říkají Magic.

Funguje to tak, že před dokončením transakce se systém podívá na ostatní burzy a použije ten nejvýhodnější kurz. Changelly je navíc "beginner friendly", takže se v ní poměrně snadno zorientuje i začátečník.

Jedinou nevýhodu vidíme v tom, že nenabízí češtinu a převod přímo z Kč, ale peníze se automaticky převedou na dolary či eura ještě před odesláním z vašeho účtu.

Proces nákupu kryptoměn u Changelly

Po zadání všech potřebných údajů zmíněných výše, je už třeba pouze zadat adresu Vaší peněženky, kam kryptoměnu ze směnárny ihned po platbě odešlou.

směna u changelly
Zadejte adresu, zaplaťte a směna je u konce.

Celý proces transakce tak netrvá déle než pár minut a to dělá z Changelly jednu z nejlepších směnáren. Nevýhodou však je, že musíte mít vlastní peněženku (např Trezor nebo Wirex) již připravenou, protože u Changelly kryptoměny uchovávat nelze.

Jak Changelly funguje?

Poplatky u Changelly

Že si Changelly razí svou vlastní cestu dokazuje i jejich struktura paušálních poplatků, kdy si neúčtuje nikdy víc, než výše zmiňovaných 0.5 %. Tedy pouze v případě směn krypto -> krypto.

Směna krypto -> krypto

Changelly je dobré zejména pro směnu kryptoměn za kryptoměny, poplatky pro takové transakce jsou pak pouze půl procenta.

Funguje to tak, že vy si vytvoříte objednávku: napíšete, kolik tokenů jaké kryptoměny chcete koupit a jakou kryptoměnou chcete platit. Dále uvedete adresu peněženky, kam chcete, aby vám vaše požadovaná kryptoměna přišla. Changelly vám ukáže adresu peněžnky, na kterou svoji kryptoměnu zašlete. Až jim přijde, oni najdou burzu, která má v tuto chvíli nejvýhodnější kurz. Tam provedou směnu a následně odešlou kryptoměnu na vámi zadanou peněženku.

Možná to zní složitě, ale ve skutečnosti je to opravdu jednoduché.

Směna fiat -> krypto

Pokud směňujete fiat -> krypto, tedy: nemáte ještě žádné kryptoměny a chcete si je koupit pomocí platební karty za své koruny či eura, poplatek je vyšší. To zejména kvůli poplatkům, které s sebou přijímání plateb pomocí platebních karet nese.

Platby jsou procesovány prostředníky Simplex a Indacoin. A poplatek je 10 %, což je poměrně dost. Je to více než dvojnásobek poplatku konkurenční směnárny CoinBase. Na druhou stranu je však u Changelly mnohem větší výběr kryptoměn a směněné kryptoměny obdržíte ihned na vaši peněženku.

Co se nám na Changelly líbí?

Líbí se nám, že prostě vyložila karty na stůl, tak jak jsou. Nic neschovává, na nic si nehraje, ale s uživatelem jedná napřímo. Prohlašuje totiž, že je spravedlivá, rychlá a důvěryhodná. Souhlasíte s tím? My souhlasíme.

Vždy výhodně

Changelly vám nabídne vždy nejvýhodnější možný kurz, se kterým samozřejmě obchodovat nemusíte. Ale když už si tu práci někdo (Changelly) dá a hledá po všech směnárnách světa nejlepší směnný kurz, byla by škoda toho nevyužít. Díky tomuto chytrému finančnímu poradci, kterého v Changelly máte, se můžete vyhnout volatilitě v důsledku likvidity větších směnáren.

Shrnutí a naše zkušenosti

Asi vás napadne, že vás nebudeme od používání Changelly směnárny odrazovat, spíše naopak. Po uživatelské stránce je maximálně přátelská, nemusíte se trápit vyhledáváním nejlepších kurzů, protože to Changelly udělá za vás, a to jak u velkých známých kryptoměn, tak u těch méně známých.

O týmu, který za vytvořením Changelly stojí, jsme se již zmínili a zmínili jejich zkušenosti z MinerGate, to myslíme, že stačí jako dost pádný argument sám o sobě. Věříme, že vám ani poplatek 0,5 % nepřijde nijak vysoký, navíc když ho porovnáte s ostatními směnárnami.

De facto se jedná jediný poplatek, který u Changelly zaplatíte. U směny z fiatu na krypto ale zaplatíte o dost více (až 10 %), což už tak skvělé není a to tedy nedoporučujeme. Ale víte co je na Changelly ještě fajn? Jako firma sídlí v Praze.

Přívětivost pro Čechy 50%
Přívětivost platformy 80%
Poplatky 85%
Dostupné možnosti 65%
Registrace a verifikace 80%
Důvěryhodnost značky 90%
75 %
11. místo
Výborná směnárna!
Changelly je vysoce kvalitní a spolehlivá směnárna pro směnu mezi kryptoměnami. Pro směnu z fiat měn existují však výhodnější alternativy.
  • Nízké poplatky pro směnu dvou kryptoměn
  • Jednoduchá a rychlá směna dvou kryptoměn mezi sbou
  • Vysoké poplatky při nákupu za fiat měny
  • Nutnost provést KYC i při směně dvou kryptoměn

Více informací o Changelly

Jméno firmyChangelly
Hlavní výhodaVelký výběr kryptoměn
Webová stránkahttps://changelly.com
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiPraha, Česká republika
Minimální vklad100 USD
Minimální obchod100 USD
Zákaznická podporaOnline chat, email
Typ peněženkyChangelly nemá peněženku
Počet aktiv97
PákaNenabízí páku
SpreadNejvýhodnější možný
Další poplatky0.5-10%
Metody vkladuPlatební karty, kreditní karty
Metody výběruPřevod kryptoměny
Měna účtuDolary, Eura, Libry, Rubly
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatVíce než 94+ kryptoměn
Sekundární trh

Ohodnoťte společnost Changelly


Diskuze k článku 12
MM

Dobry den, dnes jsem menil Dogecoin na BTC primo v Coinomi pres Changelly. Po zmene jsem mel v softwarove penezence o cca 13% mene penez vyjadreno v dolarech. Slo o zmenu krypto – krypto. V cem je tedy problem? Kde je zminovany 0,5% poplatek?. Prosim o vysvetleni. Dekuji.

Milan
Odpověď na MM

Ahoj ja som si chcel včera okolo 17:00 zmeniť 50Usdt, ktoré som posielal z binance na changelly a tam zmeniť na digibyte a dal som adresu na moju HW peńaženku a doteraz mi nedošlo nič, po akej dobe od nákupu ti to došlo? 13percent???

Portál Finex.cz
Odpověď na MM

Dobrý den, MM. Bohužel bez více informací nejsme schopni problém identifikovat. Všechny poplatky byste měl najít ve svém Changelly účtu, a také byste je měl vždy vidět ještě před potvrzením transakce. Pokud je nemůžete nikde najít a cítíte se poškozen, kontaktujte přímo zákaznickou podporu Changelly, protože tam budou ohledně Vaší směny mít více info.

David

Zdravim, dneska jsem si poslal 320$ na účet na changelly. Rozhodl jsem se peníze poslat zpátky na účet, jak bych to měl udělat prosím? Děkuji

David

Ma cerstva zkusenost: 4.1.2018 jsem vymenil 1 litecoin za ether. Vse ok.
Ovsem, kdyz jsem vcera zatouzil zase po litecoinu, tak smena bohuzel neprobehla,
napsalo mi toto:

“Chyba směnárny
Nedostatek peněz, chybí 4,18289158ETH”

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Davide, takže směna vůbec neproběhla, nebo Vám to “sežralo” ETH? To je zvláštní, stávat by se to nemělo. 0.25 ETH je více, než minimální částka.

kamen

Poplatejk 0.5% ?
Cituji jejich cenik:

REASONABLE FEES
Extra charges apply in addition to the rate provided at the checkout
– Changelly fee 5%
– Simplex fee 5% (min $10)

Takze z modeloveho nakupu $1000 si strhnou $50 pro Changelly a $50 pro Simplex (a to neni jiste, mozna se to fee u Simplex pocita ze zakladu $1050 (tedy vcetne toho fee pro Changelly).

Takze v nejlepsim pripade je tam fee 10%.

Portál Finex.cz
Odpověď na kamen

Zrovna jsem si jejich FAQ otevřel a vidím: “Changelly charges a quite low commission fee (0.5%) for crypto-to-crypto swaps and offers the best available rate at the moment the transaction is completed.” Vámi zmiňovaný poplatek je účtovaný pouze v případě platby platební kartou. Ale máte pravdu, že je dobré toto zmínit.

Radar

V recenzi mě velmi zaujalo, že poplatek je pouze 0,5% a myslel jsem, že to bude celkový náklad na transakci, takže by se jednalo opravdu o supr obchod. Zkusil jsem nakoupit BTC za 100$. V kroku pro zadání údaje o kartě se však objeví sumář, který mě informoval, že za množství 100$ je poplatek 15$, takže celkem bych zaplatil 115$. Výhodu tedy vidím v tom, že lze zaplatit kartou a daná kryptoměna se rovnou připíše do vaší mobilní peněženky, která není uložena u třetí strany. Ale připadá mi, že co se týká poplatků, tak o něco příznivěji mě vyšel nákup na CoinBase s následným převodem do mé mobilní peněženky.

Portál Finex.cz
Odpověď na Radar

Radare, teď jsem to zkoušel taky a při směně (nedokončil jsem ji) 1000 USD vyšlo lépe Changelly než CoinBase a to cca o 0.0025 BTC, což je tedy méně než 1 % z transakce. Jinak ano je to zvláštní, Changelly všude píší, že účtovaný poplatek je 0.5 %, ale při směně 1000 dolarů za tether získáme pouze něco přes 800 USDT.

Ale to je poplatek, který se platí za provedení transakce kartou a je nutný. Ne poplatek směnárně – ta si sama nechá pouze oněch 0.5 %. Pokud chcete kryptoměny kupovat (za fiat) vyberte si jinou směnárnu. Changelly ale můžete použít pro směnu mezi různými jinými kryptoměnami.

Jakub

Nějaké zkušenosti s touto burzou :?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Jakube, na Changelly jsem provedl už několik směn a vše bylo vždy v naprostém pořádku přesně tak, jak píšeme v recenzi a jak zmiňují na stránkách. Můžu tedy pouze doporučit. Líbí se mi jejich nové napojení na Trezor, kde je směna možná provést přímo v Trezoru bez nutnosti měnu přeposílat.

Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo