Changelly

Celkové hodnocení:
91/100
Základní informace o Changelly

Možnost obchodovat

Více než 94+ kryptoměn

Minimální obchod

50 USD

Poplatky

Pouze 0.5 %

Changelly je super rychlá kryptoměnová směnárna podporující více než 94 různých kryptoměn (např. Bitcoin, Dash, Dogecoin, Ethereum a mnoho dalších), které si snadno zakoupíte pomocí vaší platební karty. Ačkoli se nejedná o vyloženě českou firmu, sídlí v Praze.

Směnárna Changelly ale funguje trochu jinak, než jak byste mohli být zvyklí od směnáren jako je např. Coinbase či Coinmate. Changelly totiž měnu pro obchodníky nedrží a nenabízí žádnou interní peněženku. Při směně jednoduše zadáte svoji vlastní adresu peněženky té měny, kterou zrovna nakupujete a Changelly vám ji jednoduše pošlou.

To je podle nás výhoda, protože není možné směnárnu Changelly hacknout a jejich uživatele okrást – jednoduše není co ukrást, protože všechny prostředky máte na vlastní peněžence.

Platforma Changelly

Platforma Changelly je, ač nabízí mnoho možností, poměrně jednoduchá. I začátečník se v ní velmi rychle zorientuje. Jediný problém je, že platforma je pouze v anglickém jazyce, ne česky. Musíme ale říct, že i s minimálními znalostmi angličtiny lze nákup jednoduše dokončit – nejedná se o nic složitého a zdlouhavého.

Jednoduchá platforma směnárny Changelly
Platforma směnárny Changelly

Rychlost je důležitá, a to v Changelly moc dobře vědí. Hned na hlavní stránce webu zadáte vše potřebné, tedy částku, a měny pro převod, v následujícím kroku zadáte adresu, na kterou chcete kryptoměnu zaslat a dokončíte transakci. To je vše. Vkládat finanční prostředky je také velmi snadné, pokud jste majiteli kreditních karet typu Visa či MasterCard.

Changelly je chytrá a velmi intuitivní platforma, díky níž je vám vždy nabídnut ten nejvýhodnější kurz, jelikož zpracovává kurzy jiných obchodních platofrem. V Changelly tomu říkají Magic. Funguje to tak, že před dokončením transakce se systém podívá na ostatní burzy a použije ten nejvýhodnější kurz. Changelly je navíc „beginner friendly“, takže se v ní poměrně snadno zorientuje i začátečník. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že nenabízí češtinu a převod přímo z Kč, ale peníze se automaticky převedou na dolary či eura ještě před odesláním z vašeho účtu.

Proces nákupu kryptoměn u Changelly

Po zadání všech potřebných údajů zmíněných výše, je už třeba pouze zadat adresu Vaší peněženky, kam kryptoměnu ze směnárny ihned po platbě odešlou.

směna u changelly
Zadejte adresu, zaplaťte a směna je u konce.

Celý proces transakce tak netrvá déle než pár minut a to dělá z Changelly jednu z nejlepších směnáren. Nevýhodou však je, že musíte mít vlastní peněženku (např Trezor nebo Wirex) již připravenou, protože u Changelly kryptoměny uchovávat nelze.

Jak Changelly funguje?

Máte rádi příklady? My ano, proto si pojďme jeden uvést, abyste věděli, co vás čeká. Dejme tomu, že si budete chtít koupit 15 LTC. Do Changelly zadáte první měnu eura nebo dolary a jako cílovou měnu Litecoin. Changelly sice zatím nenabízí nákup za české koruny, ale není se třeba bát – vaše platební karta převod na dolary udělá sama.

Changelly pro vás mezi tím udělá průzkum ve všech kryptoměnových směnárnách a využije ten nejlepší směnný kurz. Částka 15 LTC by se dnes 5. 10. 2018 rovnala 868 dolarů. Z této částky si pak Changelly automaticky napočítá svých 0.5 %, tedy 4 dolary, a naúčtuje Vám 872 dolarů. Po potvrzení odešle LTC na vámi zadanou adresu.

Poplatky u Changelly

Že si Changelly razí svou vlastní cestu dokazuje i jejich struktura paušálních poplatků, kdy si neúčtuje nikdy víc, než výše zmiňovaných 0.5 %.

Ano, možná se vám zpočátku zdá půl procenta docela dost, protože jiné směnárny mají možná nižší poplatky, i přes to všechno však směna na Changelly vychází levněji, protože se vám už nenakupí množství jiných poplatků či spreadů, které nemusí být hned zřejmé – vždy zaplatíte pouze 0,5 %. Např. u Coinbase je poplatek 1.49 % – 3.5 % podle směňované částky.

Co se nám na Changelly líbí?

Líbí se nám, že prostě vyložila karty na stůl, tak jak jsou. Nic neschovává, na nic si nehraje, ale s uživatelem jedná napřímo. Prohlašuje totiž, že je spravedlivá, rychlá a důvěryhodná. Souhlasíte s tím? My souhlasíme.

Vždy výhodně

Changelly vám nabídne vždy nejvýhodnější možný kurz, se kterým samozřejmě obchodovat nemusíte. Ale když už si tu práci někdo (Changelly) dá a hledá po všech směnárnách světa nejlepší směnný kurz, byla by škoda toho nevyužít. Díky tomuto chytrému finančnímu poradci, kterého v Changelly máte, se můžete vyhnout volatilitě v důsledku likvidity větších směnáren.

Shrnutí a naše zkušenosti

Asi vás napadne, že vás nebudeme od používání Changelly odrazovat, spíše naopak. Po uživatelské stránce je maximálně přátelská, nemusíte se trápit vyhledáváním nejlepších kurzů, protože to Changelly udělá za vás, a to jak u velkých známých kryptoměn, tak u těch méně známých.

O týmu, který za vytvořením Changelly stojí, jsme se již zmínili a zmínili jejich zkušenosti z MinerGate, to myslíme, že stačí jako dost pádný argument sám o sobě. Věříme, že vám ani poplatek 0,5 % nepřijde nijak vysoký, navíc když ho porovnáte s ostatními směnárnami. De facto se jedná jediný poplatek, který u Changelly zaplatíte. A víte co je na Changelly ještě fajn? Jako firma sídlí v Praze.

Jméno firmy Changelly
Hlavní výhoda Velký výběr kryptoměn
Webová stránka https://changelly.com
V češtině?
Sídlo společnosti Praha, Česká republika
Demo účet
Minimální vklad 50 USD
Minimální obchod 50 USD
Zákaznická podpora Online chat, email
Typ peněženky Changelly nemá peněženku
Počet aktiv 97
Páka Nenabízí páku
Spread Nejvýhodnější možný
Poplatky Pouze 0.5 %
Metody vkladu Platební karty, kreditní karty
Metody výběru Převod kryptoměny
Měna účtu Dolary, Eura, Libry, Rubly
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat Více než 94+ kryptoměn

Otevřít účet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.