Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Směnárny » Nákup kryptoměn u Coinbase – návod krok za krokem

Nákup kryptoměn u Coinbase – návod krok za krokem

Nákup kryptoměn u Coinbase - návod krok za krokem

Směnárna Coinbase je i v České republice poměrně populární. To ale, pokud se zajímáte o kryptoměny, určitě víte. Velké procento lidí, kteří si chtějí nějaké kryptoměny (Bitcoin, Litecoin, atp.) nakoupit volí právě Coinbase.

Právě z tohoto důvodu a z důvodu spousty dotazů, které dostáváme, jsme se rozhodli pro vás připravit tento obrázkový návod, který vás krok za krokem provede nákupem kryptoměn u Coinbase.

Nákup bitcoinů nebo jiné kryptoměny je ve skutečnosti naprosto jednoduchý. Prakticky je to otázka pár sekund. Nejvíce času ale zabere samotná registrace a verifikace, která trvá několik minut.

V tomto podrobném návodu si registraci, verifikaci a následný nákup kryptoměn projdeme společně, krok za krokem.

Tak pojďme na to!

Coinbase registrace a nákup kryptoměn

Abyste moli provést nákup kryptoměn u Coinbase, musíte být samozřejmě registrovaní, mít verifikovaný účet (nahrané dokumenty) a na účtě mít nějaké peníze.

Krok 1: Jděte na oficiální stránku směnárny > rychlý odkaz na web zde < a klikněte na tlačítko GET STARTED (viz červené šipky). Je jedno, jakou možnost využijete. Obě vás dostanou do toho samého registračního formuláře.

Coinbase nákup kryptoměn

Úvodní stránka Coinbase

Po kliknutí na GET STARTED, budete přesměrování na krátký formulář (viz obrázek níže), kde vyplníte pouze vaše jméno, email a heslo. Doporučujeme zvolit bezpečné heslo (malá a velká písmena, číslice a speciální znaky). Pokračujete tlačítkem CREATE ACCOUNT. (Více o bezpečnosti zde)

Coinbase nákup kryptoměn

Registrace u Coinbase

Krok 2: Ve chvíli, kdy potvrdíte založení vašeho účtu, je nutné váš účet ještě ověřit. První, co musíte udělat, je kliknutím na odkaz v emailu, který vám přišel, potvrdit, že do tohoto emailu máte přístup. V dalším formuláři pak zadáte svoje telefonní číslo, na které vám přijde SMS kód, který zadáte do následujícího formuláře.

Coinbase nákup kryptoměn

Potvrzení emailu a telefoního čísla

Krok 3: Dá se říci, že první část verifikace máte za sebou. Dalším nutným krokem je potvrzení vašeho účtu pomocí nějakého osobního dokladu. Jak vidíte na obrázku níže, využit můžete pas, řidičský průkaz, nebo občanský průkaz.

Coinbase nákup kryptoměn

Verifikace Coinbase účtu

Dokumenty můžete potvrdit třemi způsoby. Buďto pomocí webové kamery, mobilního telefonu, nebo nahráním dokumentů přes počítač ve formě obrázku.

Pokud máte počítač s webkamerou, není to žádný problém a zvládnete to za minutku. Stačí vybrat příslušný dokument, kliknout na Verify your identity > Photo ID > Webcam. Pak už stačí jen na kameru ukázat občanský průkaz zepředu a zezadu. A je to! Celým procesem vás Coinbase poměrně intuitivně provádí.

Krok 4: Pokud jste příslušný dokument nahráli v požadovaném formátu a bude vše v pořádku, bude registrace úspěšně za vámi. Kontrola vámi nahraných dokumentů bude trvat pouhých pár hodin, někdy i méně. Pak již budete schopni kryptoměny nakupovat i prodávat.

Mezi tím, co budete čekat na ověření dokumentů, si můžete platformu osahat. Stačí se přihlásit.

Coinbase nákup kryptoměn

Ve chvíli, kdy máte plně verifikovaný účet, můžete s kryptoměnami provádět transakce (nákup a prodej kryptoměn). Jak na to?

Krok 5: Nákup kryptoměn! Konečně jste se dostali až sem. Nyní už jen po přihlášení přejděte na stránku Buy/Sell a přidejte vámi preferovanou metodu pro nákup (viz obrázek níže). Kryptoměny můžete nakoupit buď přes váš bankovní účet, nebo pomocí platební karty.

Coinbase nákup kryptoměn

U příslušné metody vyplníte potřebné údaje a pokračujete dále. My jsme zvolili pro nákup platební kartu. Tento nákup je, na rozdíl od nákupu přes bankovní účet, instantní, ale o to je zase dražší. Respektive jsou zde větší poplatky.

Pro ukázku, jak nákup probíhá, jsme udělali vzorový nákup kryptoměn a nakoupili jsme za 10 EUR.

Coinbase nákup kryptoměn

Ve chvíli kdy zadáte množství, za jaké chcete nakoupit, vidíte, kolik přesně dostanete v kryptoměnách. Stejně tak, jako aktuální rozepsaný poplatek.

Peníze se z vaší karty odečtou ihned a stejně tak rychle se na váš účet u coinbase přičtou i kryptoměny. Ve chvíli, kdy je transakce v síti potvrzená, uvidíte tuto hlášku (viz obrázek níže).

potvrzeni nakupu

Potvrzení vámi zadaného příkazu

Nyní už máte nakoupené kryptoměny u sebe na účtu. Veškeré informace o limitech a poplatcích pro danou metodu a výši částky, naleznete v platformě Coinbase.

A je to! Váš první nákup kryptoměn byl uskutečněn. Gratulujeme. Ani to nebylo nic složitého, nebo ano?

Kryptoměny v bezpečí – Peněženky

Wirex peněženkaPokud se kryptoměnám věnujete pouze krátce, měli byste vědět jednu věc. Ať už kryptoměny nakoupíte kdekoliv (burza, směnárna), není dobré si je v platformě nechávat. Není to bezpečné!

Existuje již X případů vykradení kryptoměnové burzy nebo směnárny. Právě z tohoto důvodu všem doporučujeme uchovávat kryptoměny ve vlastních peněženkách. V ideálním případě v hardwarové peněžence. Nevýhoda hardwarové peněženky ale je, že musíte čekat, než vám přijde a také stojí přes tisíc korun. Za to bezpečí to ale rozhodně stojí

Pokud zatím žádnou hardwarovou peněženku nevlastníte a nechcete si ji zatím kupovat, můžete například využít softwarovou peněženku Wirex, která je zdarma. Založení peněženky je jednoduché. Pro urychlení celého procesu jsme pro vás opět připravili obrázkový návod na založení peněženky Wirex krok za krokem.

Coinbase Pro

Pokud chcete kryptoměny nejen nakupovat, ale i obchodovat, můžete u Coinbase pro. Coinbase jako takový obchodování s kryptoměnami nenabízí, proto je potřeba využít tuto sesterskou platformu.

Pozor! Nemusíte se zde znova registrovat, ani verifikovat. Ve chvíli, kdy jste si totiž vytvořili účet na Coinbase, máte automaticky účet i na Coinbase pro. Což je skvělé, jelikož nemusíte znova procházet celým procesem.

Největší výhodou této burzy jsou nízké poplatky (z obchodů prakticky nic neplatíte) a možnost nakupovat za fiat měny. To jsou hlavní přednosti Coinbase Pro.

coinbase pro

Založte si účet u Coinbase a kupte si vaši první kryptoměnu!

Pokud se o směnárně Coinbase chcete dozvědět ještě více. Co se například poplatků a zkušeností lidí týče, určitě si nezapomeňte přečíst naší Coinbase recenzi. A pokud byste ohledně obchodování, nebo nakupování kryptoměn u Coinbase měli nějaké dotazy, sdělte nám je níže v komentářích. Rádi vám poradíme.

Více info o nakupování kryptoměn

Vstupte do světa kryptoměn!

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Tržní kapitalizace
$239,4 mld.
Změna za 24h
-0,94%
Cena
$12 919
Tržní kapitalizace
$44,12 mld.
Změna za 24h
-4,6%
Cena
$389,9
Tržní kapitalizace
$16,36 mld.
Změna za 24h
-0,03%
Cena
$1
Aktualizováno 26.10.2020 18:12

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
AT

Dobrý den,
Mám problém s registrací na Coinbase. Jsem občanem SR, dlouhodobě žiju v ČR. Při registraci Coinbase detekuje, že jsem v ČR a nelze to změnit. Naskeonvání dokumentů přes mobil (Slovenská občanka/pas) v pořádku, nakonec po pár minutách dostávám chybu ve smyslu – nelze ověřit.
Jak mám postupovat dál? Registrovat ze Slovenska? V čem je problém?
Děkuji.

Štěpán Petřivý

Ahoj – s tím ti bohužel neporadím. Leda nějakým způsobem udělat, aby ses registroval jako ze Slovenska. A kdyby to nijak nešlo, tak třeba poprosit někoho na slovensku aby ten účet založil na tebe a ty si pak změníš heslo?

jan

pripoj se pres VPN, muzes si vybrat kde se “nachazis”, treba SR

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo