Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Podvody » Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok 2023

Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok 2023

Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok [current-year]
Zdroj: Depositphotos.com

Není tajemstvím, že se na internetu pohybují kromě běžných uživatelů i podvodníci. Podvodné internetové obchody a další triky už mnoho z nás pozná. V poslední době jsou ale jejich podvody a vábničky stále sofistikovanější. Mnohdy ke svým podvodům nově využívají také kryptoměny, kterým většina populace ještě tak úplně nerozumí, a tak se nechají snáze napálit.

A protože nám často píší nejen naši čtenáři, ale také zákazníci naší kryptoměnové směnárny, kteří se nechali nějakým způsobem podvést, rozhodli jsme se vytvořit komplexní článek shrnující ty nejznámější podvody, které se na českém a slovenském internetu objevují. Ještě před tím, než budete někomu přes internet něco platit, a tím spíše v kryptoměnách, doporučujeme tyto podvody projít, abyste se náhodou nespálili i vy. Dostat z těchto podvodníků cokoliv zpět je totiž většinou nemožné.

Seznam známých podvodů

1.Platba za zboží na Vinted/Bazoši2.Prodej zboží do zahraničí a platba v bitcoinech či přes PayPal3.Telefonický poradce a platformy nabízející veliké zhodnocení4.Telefonický poradce a velký zisk na platformě či zapomenuté bitcoiny5.Bitcoin doublery – Reklamy s Elonem Muskem apod.6.Aktualizujte svoji peněženku, zadejte svůj seed7.Podvod s webkamerou či videem8.Vaše zkušenosti s podvodníky (komentáře)

Platba za zboží na Vinted/Bazoši

Dle našich zkušeností je aktuálně asi nejrozšířenějším podvodem prodej zboží na internetových prodejních serverech. V posledních měsících se podvodníci objevují zejména na serverech Vinted a Bazoš.

Sice se jedná asi o nejméně závažný problém, protože se pohybuje v menších částkách (zpravidla okolo 4 000 – 7 000 Kč), ale o to více lidí na něj často skočí.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Na některém z internetových prodejních serverů si najdete zboží, které se vám líbí.
 2. Poté kontaktujete prodejce s tím, že byste si ho od něj chtěli koupit.
 3. Prodejce vám buď napíše rovnou, že platbu chce předem a nebo nejdříve přijme nabídku na platbu přes dobírku, ze které ale později couvne a chce aspoň část předem.
 4. Poté vám buď řekne, že chce platbu v bitcoinech, a nebo vám pošle QR kód, pomocí kterého máte zaplatit přes účet.
 5. QR kód pro platbu přes účet obsahuje kromě číselného variabilního symbolu i zprávu pro příjemce, ve které stojí něco ve stylu "Kupuji bitcoiny" – prodejce vás poté ujišťuje, že to tak má být a hlavně ať nic neměníte, že si pomocí toho platbu spáruje s vaším zbožím.
 6. Ve chvíli, kdy platbu v odešlete, ji přijme kryptoměnová směnárna, na které prodejce vytvořil objednávku pro nákup bitcoinů pod vašim jménem. Po přijetí platby směnárna provede směnu korun na bitcoiny a ty pošle prodejci, který s nimi zmizí. Přestane se vám ozývat a už se k němu nikdy nedostanete.
 7. Vaše peníze nebo bitcoiny jsou fuč a s nimi i prodejce. Vy jste poté naštvaní nejen na podvodného prodejce a sami sebe, ale také na kryptoměnovou směnárnu, která k celému podvodu přišla jako slepý k houslím.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Podvodní prodejci často komunikují výhradně přes WhatsApp, není to ale pravidlem.
 • Prodejci mají mnohdy špatnou psanou češtinu a píší nesrozumitelně nebo s chybami.
 • Podvodníci se často zaměřují na zboží, jako jsou a) Luxusní oblečení a kabelky, b) Dětské oblečení, hračky a kočárky, c) Elektronika (mobilní telefony, chytré hodinky) a příslušenství k nim.
 • Pro zvýšení důvěry vám prodejce může poslat i "svůj" občanský průkaz. Nenechte se ale zmýlit, občanský průkaz není jeho, ale je kradený nebo stažený z internetu.
 • Prodejce může vyhrožovat, že vám na internetovém serveru udělí negativní hodnocení. To se bohužel může stát, a nic s tím neuděláte – rozhodně je ale lepší mít jedno negativní hodnocení, než přijít o své vydělané peníze!

Reálné příklady podvodů

Prodej zboží do zahraničí a platba v bitcoinech či přes PayPal

Možná už jste se s tím také setkali. Na internetu chcete něco prodat a ozve se vám kupující ze zahraničí, který si vaše zboží vybral a zrovna ho potřebuje koupit od vás z České republiky.

Poté z vás ale pomocí dalších identit loudí peníze – nejprve nižší částky, ty se ale poté zvyšují a někdy dosáhnou i desítek tisíc nebo více!

Jak tento podvod probíhá?

 1. Na některém z internetových prodejních serverů nabízíte zboží, kterého se chcete zbavit.
 2. Kontaktuje vás zahraniční kupující, který chce váš předmět koupit.
 3. Domluvíte se na poslání peněz buď přes bankovní účet, nebo PayPal.
 4. Poté vám od podvodníka přijde e-mail, ve kterém stojí, že vám peníze již byly odeslány, ale z nějakého důvodu je potřeba, abyste sami něco zaplatili. Za těmito důvody podvodníci často uvádí například daně, poštovné, clo, náklady na právníky, atp.
 5. Pokud tuto platbu zaplatíte, přijde vám další e-mail, ve kterém budou vyžadovat další peníze.
 6. Tak to probíhá do té doby, dokud platíte, a částky se zvyšují.
 7. Přestanete-li smyšlené poplatky platit, podvodníci se nebojí ani využít výhružek policií či právníky (viz reálné podvodné emaily níže). Ty jsou ale nesmyslné a není nutné se jich bát.
 8. V jednu chvíli si uvědomíte, že namísto toho, abyste své zboží prodali a obdrželi za něj peníze, jste zbytečně vlastní peníze naposílali podvodníkům a po nich se slehne zem.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Podvodní kupující často komunikují výhradně přes WhatsApp, není to ale pravidlem.
 • Kupující se často zaštiťuje jinak důvěryhodnou institucí (např. banky nebo internetová peněženka PayPal) — poznáte to ale podle e-mailové adresy, která nikdy nebude opravdová – např. namísto [email protected] bude e-mailová adresa [email protected] atp. Vždy si zkontrolujte část za zavináčem!
 • Kupující mají mnohdy špatnou psanou češtinu a píší nesrozumitelně nebo s chybami.
 • Někdy chtějí kupující platit přímo v bitcoinech a řeknou vám, abyste bitcoiny pro ně koupili na kryptoměnové směnárně.
 • Podvodníci se často zaměřují na zboží, jako jsou a) Luxusní oblečení a kabelky, b) Dětské oblečení, hračky a kočárky, c) Elektronika (mobilní telefony, chytré hodinky) a příslušenství k nim, d) Účty na počítačové hry.
 • Pokud budete odporovat, kupující vám často doporučí, abyste si peníze pro něj půjčili od svých známých nebo kolegů.
 • Budete-li odporovat dále, podvodníci se nebojí ani využít výhružek policií či právníky (viz reálné podvodné emaily níže).

Reálné příklady podvodů

Telefonický poradce a platformy nabízející veliké zhodnocení

V tomto případě se jedná asi ten nejhorší podvod na tomto seznamu, který jednotlivé napálené připraví i o statisíce korun. Protože jsou cíle těchto podvodníků opravdu vysoké, ne každý se na tento podvod nachytá – a proto ani my nemáme o tomto podvodu moc konkrétních informací. Víme ale, že se děje a informace, které máme, uvádíme níže:

Jak tento podvod probíhá?

 1. Přes internet nebo telefonicky vás kontaktuje "zástupce obchodní platformy", který vám dá nabídku, která se neodmítá.
 2. Konkrétní informace o tom, co tito zástupci nabízí, bohužel nemáme. Víme jen, že se jedná o pohádkové zhodnocení vašich investovaných peněz. Mnohdy se dokonce nebojí vyvíjet psychický nátlak. Aby měl tento "obchod" ale význam, chtějí od vás poradci získat větší investici, klidně i desítky nebo stovky tisíc korun. Nebudou se ani zdráhat vám doporučit, abyste si na tento obchod století peníze půjčili.
 3. Často se tito "poradci" snaží schovat za jinak důvěryhodné firmy, jako je Binance, Coinbase, Blockchain.com nebo dokonce Finex.cz! Ačkoli tyto firmy opravdu důvěryhodné jsou – samy vás takovýmto způsobem nikdy kontaktovat nebudou, a rozhodně vám nebudou slibovat žádné garantované zisky.
 4. Investici této společnosti máte poslat buď přes bank. účet, platební kartou, a nebo přímo přes danou důvěryhodnou platformu. Projdou s vámi registrací či procesem nákupu přímo na stránkách důvěryhodné společnosti, kam vy poté pošlete své peníze, a oni váš obchodní účet vyluxují do svých rukou. Při tom se celou dobu tváří, jako že vám pomáhají, ale pomoct vám rozhodně nechtějí.
 5. Poté vám často dají přístup do nějakého "svého" podfouknutého systému, kde vám ukazují, jak vaše investice vydělává, a přesvědčují vás, abyste investovali více.
 6. Ve chvíli, kdy investovat přestanete, nebo chcete své zisky vybrat, se vypaří jak pára nad hrncem a už se ani k dané platformě, ani ke svým penězům, nikdy nedostanete.

Jak tento podvod rozeznat?

Kdykoli vás někdo osobně kontaktuje a nabízí vám garantované zisky, držte se na pozoru. Máte-li v takového člověka a jeho nabídku důvěru, i tak si ho radši ještě proklepněte. Klidně napište do komentářů pod tento článek, nebo nějaké Facebookové skupiny, kde vám jistě rádi poradí.

Mezi podvodné systémy patří například:

 • Bitcoin Pro (naše recenze zde)
 • BitcoinRevolution (naše recenze zde)
 • AlpsMarkets (naše recenze zde)
 • Margin Elite (naše recenze zde)
 • LiteGap (naše recenze zde)
 • BTCM.Group

Známé české Facebookové diskuzní skupiny, kde se můžete zeptat na názor:

Telefonický poradce a velký zisk na platformě či zapomenuté bitcoiny

I v tomto případě se jedná o opravdu ošklivý a často velmi drahý podvod, protože napálení jsou schopní přijít o vyšší desítky tisíc nebo dokonce statisíce korun.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Přes internet nebo telefonicky vás kontaktuje podvodný zástupce obchodní platformy, který vám sdělí, že jste si u nich v minulosti kupovali bitcoiny či jiné kryptoměny a nyní máte u nich na platformě vysoký zisk.
 2. Pro to, abyste se k tomuto zisku dostali, musíte zaplatit aktivační poplatek, zálohu na daň nebo jiné poplatky, které se oproti vysokému zisku na platformě mohou zdát zanedbatelné. Protože je ale zisk neexistující a všechny peníze od vás si podvodník nechá, jedná se o vysokou "daň"!
 3. Často se tito "poradci/pomocníci" snaží schovat za jinak důvěryhodné firmy, jako je Binance, Coinbase, Blockchain.com nebo dokonce Finex.cz! Ačkoli tyto firmy opravdu důvěryhodné jsou – samy vás takovýmto způsobem nikdy kontaktovat nebudou, a rozhodně vám nebudou slibovat žádné garantované zisky nebo říkat, abyste předem zaplatili poplatky, než vám zisk pošlou.
 4. Peníze byste podvodníkům měli poslat přes danou důvěryhodnou platformu (zmíněno výše).
 5. Podvodník s vámi díky programům jako je AnyDesk, TeamViewer nebo podobné projde registrací či procesem nákupu přímo na stránkách důvěryhodné společnosti, kam vy poté pošlete své peníze, ale oni váš účet vyluxují do svých rukou. Při tom se celou dobu tváří, jako že vám pomáhají, ale pomoct vám rozhodně nechtějí.
 6. Poté vám často dají přístup do nějakého svého podfouknutého systému, kde vám ukazují, jak vaše investice vydělává, a přesvědčují vás, abyste investovali více, nebo zaplatili další a další poplatky.
 7. Ve chvíli, kdy se začnete doptávat nebo jim nepošlete peníze, se vypaří jak pára nad hrncem a věnují se další ze svých obětí. Proč by s vámi ztráceli čas, když už z toho nic nekápne? Už se ani k dané platformě, a bohužel pravděpodobně ani ke svým penězům, nedostanete.

Jak tento podvod rozeznat?

Kdykoli vás někdo kontaktuje a mluví o zapomenutých kryptoměnách či velkém zisku, držte se na pozoru. Máte-li v takového člověka a jeho nabídku důvěru, i tak si ho radši ještě proklepněte. Klidně napište do komentářů pod tento článek, nebo nějaké Facebookové skupiny, kde vám jistě rádi poradí.

Známé české Facebookové diskuzní skupiny, kde se můžete zeptat na názor:

Další z tipů, jak podvodníka odhalit, je požadovaná instalace programu AnyDesk či TeamViewer. To po vás oficiální zákaznická podpora platformy nikdy chtít nebude.

Bitcoin doublery – Reklamy s Elonem Muskem apod.

Ve víceméně stejné verzi funguje tento podvod již od roku 2017. Známá osobnost vám v reklamě na internetu (na YouTube/Facebooku/Twitteru/…) nabízí, že když jim pošlete své bitcoiny či ethery, přijde na vaši peněženku dvojnásobek zpět. Tato celebrita se jednoduše dobře vyspala a chce světem šířit lásku a peníze. Nezní to jako nabídka století?

Až na to, že se jedná o jasný podvod.

Jak tento podvod probíhá?

 1. V reklamě na YouTube, Facebooku, Twitteru či jiných sociálních sítích vidíte fotografii či video známé osobnosti, ať už s kryptoměnového světa, nebo i z jiných médií, která vám nabízí, že když na uvedenou adresu pošlete bitcoiny, zpět vám přijde dvojnásobek.
 2. Pro větší důvěryhodnost je vše často pod zástěrkou nějaké "promo akce" ve smyslu např. "oslavujeme 1 milion uživatelů" nebo tak podobně.
 3. Ve skutečnosti ale žádná taková promo akce neexistuje a jedná se jen o video od podvodníků, kteří zkouší, kdo z diváků se chytí a pošle jim své kryptoměny. Zpět vám nikdy nic nepřijde.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Nikdy vám nikdo nepošle své bitcoiny jen tak.
 • Podvodníci vždy zneužívají jména známých celebrit, jako Elon Musk, Changpeng Zhao, Bill Gates, ale v Česku se vyskytovaly i verze s Leošem Marešem, Petrem Kellnerem či Andrejem Babišem.
 • Od všech "doublerů" či nabídek celebrit se držte stranou.
 • I kdyby teoreticky bylo třeba 10 % těchto nabídek reálných a lidé by opravdu od celebrit získávali bitcoiny zdarma – stále se vám z 90 % vyplatí se na tuto nabídku vykašlat!

Aktualizujte svoji peněženku, zadejte svůj seed

Tento podvod cílí na lidi, kteří už nějaké kryptoměny mají, ale bohužel v tomto světě nejsou dostatečně kovaní. Podvodníci ze svých terčů jednoduše chtějí vymámit seed k jejich peněžence a celou ji co nejrychleji vyluxovat. Proto znovu připomínáme: máte-li vlastní peněženku, seed (bezpečnostní frázi) k ní nikdy nikomu nesdělujte.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Do e-mailu vás kontaktujte (neoficiální) "zákaznická podpora" některé z peněženek nebo kryptoměnových burz.
 2. Pod záminkou nové aktualizace svého softwaru nebo změny regulatorních pravidel vás nabádají, abyste si buď stáhli novou aktualizaci aplikace nebo vyplnili internetový formulář.
 3. Jakmile si stáhnete novou (podvrženou) aplikaci nebo zadáte svůj seed do formuláře na internetu, bohužel se se svými kryptoměnami můžete rozloučit.

Jak tento podvod rozeznat?

 • E-mailová adresa odesílatele nevypadá jako důvěryhodná oficiální adresa zákaznické podpory (viz např. odesílatel mailů na obrázcích níže).
 • Je na vás vyvíjen tlak do určitého data pokračovat v krocích, které podvodník vyžaduje.
 • Musíte-li někam zadávat seed, v 99 % případů se jedná o podvod!

Podvod s webkamerou či videem

O tomto podvodu jsme již psali před několika lety v tomto článku. Bohužel se ale stále jedná o "funkční" podvod, kterým se nejrůznější spammeři snaží obohatit.

Jak tento podvod probíhá?

Do e-mailové schránky vám přijde zpráva, že jste se stali terčem hackera, který získal přístup k vašemu počítači a zejména webkameře nebo fotografiím/videím, které jsou na počítači uloženy.

A protože tento (neexistující) hacker má kompromitující materiály na vaši osobu, jako třeba hanbatá videa nebo fotografie, žádá vás o zaplacení výpalného – většinou v bitcoinech.

Po zaplacení vás údajně již nechá na pokoji. Pokud byste nezaplatili, materiály rozvěsí po internetu a rozešle na kontakty ve vaší emailové schránce a vašim přátelům na sociálních sítích.

Co dělat, stanete-li se terčem tohoto podvodu?

Pokud takový e-mail obdržíte, radíme vám jej s klidnou hlavou ignorovat a smazat. Žádní hackeři vaše fotky s téměř 100% pravděpodobností nemají – pouze náhodně obesílají všechny možné e-mailové adresy a zkouší, kdo se chytí. I kdyby se chytil jen jeden z tisíce, je to pro ně slušný "zisk".

Čistě teoreticky: I kdybyste bitcoiny vyděračům poslali, nikdy nebudete mít jistotu, že po vás tento podvodník nebude požadovat peníze znovu a že intimní fotky či videa, pokud by je měl, skutečně smaže. Jestliže jsou jednou tyto záznamy v cizích rukou, uniknout můžou vždycky a to bez ohledu na to, kolik jim zaplatíte. Tito podvodníci pouze využívají vašeho strachu.

Závěrem ke kryptoměnovým podvodům

Ačkoli se vám podvody, které popisujeme výše, mohou zdát jako hloupé nebo nereálné, ve skutečnosti jsou bohužel celkem úspěšné. Důkazem může být např. sekce komentářů pod tímto článkem, kde se mnoho čtenářů přiznává, že na podvody naletěli a zmiňují své zkušenosti.

Naše redakce byla za poslední roky v kontaktu již se stovkami podvedených, na základě čehož jsme sepsali tento článek. Bohužel jsme však nikdy nepřišli na způsob, jakým získat peníze zpět, a to ani přes četná trestní oznámení na PČR. Prakticky je to jako kdyby člověk svěřil hotovost neznámému člověku na ulici. Už ho není možné dohledat.

Na závěr bychom chtěli jen dodat, že pokud vám nějaký nabízený "obchod" nebo "úžasná nabídka" zní zvláštně nebo naopak velmi slibně, pravděpodobně se jedná o podvod a nedoporučujeme ji akceptovat. Vydělat peníze na kryptoměnách je sice možné, ale vždy se jedná o velmi rizikovou činnost a je potřeba přesně vědět, co člověk dělá. Nikdy vám nikdo nedá peníze zadarmo.

Pokud je na vás při obchodu vyvíjen tlak z pohledu času (honem rychle plaťte) nebo z pohledu strachu (pošleme na vás policii či právníky) – nedělejte to, o všechno byste přišli.

Máte k těmto podvodům nějaké další informace? Pokusil se vás někdo také podvést, možná i jiným způsobem, než zde uvádíme? Dejte nám vědět v komentářích pod tímto článkem!

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 90
Marta Pleskacova

Dobrý den, prosím má někdo zkušenost s Immediate Connect. Přihlásila jsem se a ozval se mi jakýsi Lukáš Lajčák z MARKETS OF HUNT který se mnou procházel používání účtu. Zatím jsem nic neaktivovala jelikož mi byla divná jejich okamžitá telefonická odezva. Děkuji za příspěvky.

Marta Pleskacova
Odpověď na Marta Pleskacova

Dobrý den, prosím má někdo zkušenost s Immediate Connect. Přihlásila jsem se a ozval se mi telefonicky jakýsi specialista, který se mnou procházel používání účtu. Následně přišli informace na můj e-m nikoli z Immediate Connect, ale z @marketsofhunt.co. Překvapila mě okamžitá telefonická odezva a též přízvuk specialisty.

Portál Finex.cz
Odpověď na Marta Pleskacova

Dobrý den, přímé zkušenost s nimi sice nemáme ale dle Vašich informací a dalších informací z internetu bychom s touto společností rozhodně nijak dál nekomunikovali.

Alex Alex

POZOR NA TELEFONÁTY Z Bitcoin mining group, kde Vám zavolajú a povedia že máte u nich vlastný účet na ktorom mame zostatok peňazí a konci mu platnosť.

Radi vás budeme informovať. Na základe našej konverzácie by sme vás chceli informovať, že vaše konto Bit Mining Group bolo zablokované.
Na účte máte kladný zostatok, ktorý môžete vybrať alebo pokračovať v obchodovaní.
Ak chcete zobraziť svoje konto, prejdite na toto prepojenie. Keďže je však zablokovaná, nebudete ju môcť používať.

Môžeme vám pomôcť odblokovať vaše konto.
Ak chcete odblokovať svoje konto, musíte mať počítač alebo telefón s prístupom na internet.
Dajte mi vedieť, kedy vám môžem zavolať a pomôcť vám so všetkým.
S úctou Erik Čekovsky, account manager Bit Mining Group
Viac informácií o spoločnosti nájdete na stránke btcm.group

Erik Čekovsky
Account manager
erikcekovskybtcm zavináč gmail.com
btcm.group
Chambers St, Edinburgh EH1 1HT, UK

Tomáš Šimek

Dobrý den ,
Nechal jsem se zlákat na obchodování s firmou :UNION INVESTMENT MANAGEMENT LIMITED

Company number 02788777 ,firma je registrována v Anglii . investoval jsem 30000kč
Chtěl jsem vybrat zhodnocené peníze a napsali i volali přez WhatsApp , že musím zaplatit daň obchodů cca 6% na nějáky jejich účet ,nemám v to důvěru . platí se daň v Anglii a jakým způsobem.
děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš Šimek

Dobrý den, je nám to líto, ale bohužel jste dle našeho názoru padl na lep podvodníkům. Nemůžeme Vám doporučit s těmito lidmi dále komunikovat a už vůbec ne jim posílat další peníze. :-(

Peter Krajco

Dobry den
Ma niekto skusenost s firmou Wealth Formula?
Dakujem

Bob Orin

Dakujem velmi pekne za clanok je skvely a je takym osvetlenim v dnesnej dobe plnej kryptomien. Hlavne ked ludia pocitaju peniaze na pokrytie rastucich vydajov a potesi kazde euro v nejakej zabudnutej investicii ktore vypomoze z tazkej situacie. Po kontaktovani telefonneho cisla +421 905 421 644 a naslednej tazko zrozumitelne kombinacii jazykov cesko-slovensko-ukrajinsko-a dalsich tazko identifikovatelnych akoby dotycna osoba pouzivala kvoli ‘ustretovosti’ translator ale nepozna spravnu vyslovnost ok pri velmi naivnej viere v ludsku cestnost v dnesnej dobe este clovek moze zapochybovat, ale ked mi prisiel mail od dotycnej z adresy [email protected]… tak to uz je naozaj dost trapne ale nastastie aj takto nevedome sa prezradia.

goosesk blabla

vyborny clanok,, bohuzial moj znamy ho necital dostatocne skoro..

mna ale zaraza jedna vec a to je totalna neschopnost nasich kriminalistov.. ja som IT specialista a viem co je dohladatelne a co nieje,, urcite by sa naslo mnoho prebiehajucich podvodov, cez ktore by sa dalo aspon priblizit k podvodnikovi, pravdepodobne aj chytit.

Lenka Buňková

Dobrý den. Prosím o informaci zda jsem taky naletěla podvodníkovi. Na Telegramu jsem se přidala do jednoho kanálu, který měl založený jistý Boris Fiedler. Údajně je to známý obchodník s kryptoměnou a zakladatel bota, který udělá během 2 hodin z malého vkladu velký zisk. Na telegram dává svá videa, vkládá fotky screenshotů lidí kteří přes něj vydělali velké peníze. Dohodli jsme se tedy na vkladu 1497 Kč který jsem poslala prostřednictvím Moonpay aplikace, za 2 hodiny mi psal že je hotovo že jsem vydělala 488.360 Kč, ale že je potřeba zaplatit 5090 Kč poplatek za výběr peněz a převod na kartu, že to je v USA běžné. To jsem tedy poslala a na to mi psal že je ještě potřeba uhradit 5330 Kč jako komisní poplatek daně, že se tak řídí zákon v USA. Prosím naletěla jsem tedy a je možnost dostat svoje peníze nějak zpět, nebo se s tím mám smířit? Děkuji moc za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lenka Buňková

Dobrý den, Lenko. Ano, 100% se jedná o podvodníka. Rozhodně nemůžeme doporučit s ním dále komunikovat a už vůbec mu neposílat další peníze. Bohužel s největší pravděpodobností peníze zpět už nezískáte – my alespoň neznáme žádný způsob, jak na to. Je nám líto.

Boris Chládek

Dobrý deň, mám podobný prípad ako p “Jaroslav Šteinbach”. Tiež mi zavolali s tým že mám 12 000 eur v Bitcoinoch a p. sa ma pýtal čo s nimi chcem a ja že vybrať tak mi povedal že som na ich stránke nebol viac ako rok a že to je zablokované a pre odblokovanie sa potrebuje na mňa pripojiť tak aby so si stiahol na stránke “supremocontrol com” aplikáciu (SupRemo) niečo podobné ako Team Viewer. A ja som mu povedal že si nie som vedomý žiadnej takej investycii nech mi o tom pošle info poslal mi niečo takéto:

Dobrý den, dnes som Vám volal ohľadom účtu v spoločnosti BTCM GROUP. Posielam Vám link na internetovú stránku, ale účet máte zablokovaný takže sa tam neviete dostať. Váš účet bol pol roka nastavení na automatické obchodovanie, z toho ste dostávali zisk. Keby ste mali nejaké otázky, vždy ma môžete kontaktovať mailom. Váš účet sa nachádza v našej spoločnosti btcm.group, môžete si ho vyhľadať a zistiť, či si pamätáte, ako sa k nemu dostanete. Ak nie, môžem vám poslať históriu posledných transakcií na vašom účte. Ak chcete vybrať svoje peniaze, musíte si stiahnuť aplikáciu SupRemo do telefónu alebo Anydesk do počítača, potom musíme pripojiť nášho robota k vášmu zariadeniu, potom vygeneruje technické číslo, technické číslo je číslo na overenie vašej totožnosti, bez neho nemôžete vybrať svoje peniaze.

Vystupoval pod emailom: Tomas Sandrik
Telefón 0911 971 055

Portál Finex.cz
Odpověď na Boris Chládek

Dobrý den, stoprocentně se jedná o podvodníka! Rozhodně nemůžeme doporučit s ním jakkoli dále komunikovat nebo postupovat dle jeho instrukcí. O všechny své peníze byste přišel!

Jaroslav Šteinbach

Mám asi další dva podvody. Kontakt telefonický a emailem. [email protected]>
[email protected]>
Kontaktovali Vás?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaroslav Šteinbach

Dobrý den, o těchto lidech nic nevíme. Můžete nám říci, co Vám nabízeli?

Jaroslav Šteinbach
Odpověď na Portál Finex.cz

Nabízeli zrušení účtu, kvůli údajné, dlouhodobé neúčasti v obchodování a převedení zisku kryptoměn na eura do banky. Požadovali IBAN ,BIC a nějaké technické číslo na převedení z kryptoměny na eura, které se vygeneruje z čísla účtu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaroslav Šteinbach

Dobrý den, i to jsou jasné a ohrané známky podvodu. Svoji oběť nejdříve nalákají na to, že stačí jen poslat číslo účtu a dostane spoustu peněz, ale “jako náhodou” se potom platba zasekne a bude potřeba zaslat peníze pro odblokování, údajnou zálohu za daň z tohoto velkého zisku nebo na právní úkony. Nemůžeme Vám rozhodně doporučit s nimi jakkoliv dále komunikovat.

Natálie Dušková
Odpověď na Jaroslav Šteinbach

Dobrý den, jelikož s bitcoinem nemám žádné zkušenosti chci se zeptat. Přes pay pal mi má přijít zahraniční platba. Odesílatel mi poslal odkaz na stranky paybis. Kde mám koupit bitcoin a tím zaplatit poplatky za převod měny v bitcoinu. Není to nějaký podvod?
Děkuji Dušková.

Portál Finex.cz
Odpověď na Natálie Dušková

Dobrý den, stoprocentně se jedná o podvod, určitě jim žádné poplatky předem neplaťte!

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (2)
Denis Rudis

Dobrý den,
zajímal by mě Váš názor. Dostal jsem se náhodou proklikem skrz reklamy na soc. sítích do Telegramového kanálu. Láká na snadné výdělky díky použití bota, který nakupuje kryptoměny na Korejské burze (hanbitco.com) a obratem prodává na jiných světových burzách a toto stále dokola. Údajný zisk prý pramení z rozdílu v kurzu. Slibovaný zisk je skoro 300 násobek vkladu za 30 minut. Přijde mi to velmi podezřelé a nikde jsem nenašel diskuzi na toto téma, proto vkládám svůj dotaz do diskuze, zda je toto vůbec reálné. Snad Vaše odpověď pomůže i dalším lidem, kteří na tuhle metodu narazí.
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Denis Rudis

Denisi, Vaše obezřetnost je na místě. Možnost zisku 300násobku za 30 minut hovoří sama za sebe. Rozhodně se do toho nepouštějte, jedná se o tzv. HYIP. Ty sice můžou chvíli (pár minut, pár hodin, pár dní) fungovat, ale pouze proto, aby ukázaly, že fungují. Jakmile do nich začne posílat peníze více lidí, po stránkách se slehne zem. Dlouhodobě není možné na těchto programech vydělávat (leda byste je zakládal a sám podváděl investory :-) ). Hezký den.

Lubomír Černý

Dobrý den,
mám úplně jinou zkušenost. Investoval jsem peníze na nákup kryptoměny AGMT přes Binance. Všechno proběhlo zdá se dobře. Registroval jsem se jak na Binance tak na portálu agmtcoin .com. Vše se zdá v pořádku. Podpora existuje na Telegramu – AGMTCOIN @ YAHOO.COM a není s ní žádný problém. Když jsem ukončil obchod, získal jsem celkem 51.308 USD. Avšak když jsem tyto peníze chtěl vybrat, bylo mi přes zákaznickou podporu na Telegrafu sděleno že musím zaplatit daň 5.125USD. To jsem přes Binance zaplatil. Jenže tuto částku jsem poslal celkem na 3x, protože můj denní limit na kartě mi nedovolil částku zaplatit najednou. Částku jsem ale zaplatil. Potom mi přišla na Telegramu zpráva, že peníze jsou zmrazeny z důvodu podezření praní špinavých peněz. Pokud ale zaplatím 4.000USD, bude mi částka odblokována do 2 hodin. Pokud jí ale do 72 hodin neuhradím, budou všechny moje peníze darovány na Světovou zdravotnickou organizaci.
Peníze jsem uhradil a zhruba za hodinu mi bylo sděleno, že peníze není možno převést z důvodu jednání mezi Cryptography Bureau a českým finančním oddělením, protože výnos je více jak trojnásobný. Mám zaplatit dalších 3500 USD finančnímu úřadu. Po zaplacení mi prý bude vrácen jak 4.000,-USD tak 3.500,- USD. Samozřejmě se mi nechce platit dalších 3.500,- USD a myslím si že se jedná o podvod, i když se všechno zdá v pořádku. Aplikace mám zajištěné heslem a nikomu jsem ho nesděloval. Můžete mi prosím poradit? Mám na to 48 hodin. Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Lubomír Černý

Dobrý den, Lubomíre. Je nám to moc líto, ale bohužel to, co popisujete, je přesně ukázkový případ jednoho z podvodů, které v článku výše popisujeme. Konkrétně bod “Telefonický poradce a zapomenuté bitcoiny či velký zisk“.

Ačkoli Binance, kde jste kryptoměny kupoval, je důvěryhodná společnost, Váš poradce nebo zmíněná “podpora” na telegramu je jen a pouze šejdíř, který z Vás tímto způsobem tahá peníze a Vy mu je přes Binance posíláte. :-( Rozhodně nemůžeme doporučit nikterak dále s nimi komunikovat a už vůbec ne posílat další peníze.

Hogan Muse

V současné době je k dispozici nový podvod, kterým jsou investiční podvody spáchané prostřednictvím tzv. romance dating. Podvodník inzeruje “investiční produkty” své oběti poté, co si získá její důvěru prostřednictvím online seznamování. Podvodník nutí oběť věřit, že oba investují do své společné budoucnosti.

Stanislav Hancko

Mne sa stalo toto je to OK

———- Přeposlaná zpráva ———
Od: Support Binance
Datum: ut 29. 11. 2022 o 11:28
Předmět: Binance
To: [email protected]

Zvýšení limitů

Ahoj. Obdrželi jste platbu ve výši 31500 USD, která byla odeslána do vaší tranzitní peněženky.

kód odkazu: 1XP09JSP

Vzhledem k tomu, že jste do své peněženky dosud neobdrželi velké platby kryptoměnami, nemůže přijmout transakci této velikosti.

Peníze jsou ve vaší tranzitní peněžence, ale tuto transakci nelze potvrdit, protože váš limit je nižší než částka při příjezdu.

Chcete-li zvýšit limit, musíte mít počáteční transakci ve výši 25 % (7 875 USD) v bitcoinech ekvivalentních bloku, ve kterém
transakce proběhne do 96 hodin:

Celá částka 31 500 USD a vaše poukázka ve výši 7 875 USD bude automaticky vrácena na číslo vaší peněženky do 1 pracovní den.

1. Převeďte 7 875 $ na svůj účet Binance.
2. Kupte bitcoiny za plnou částku.
3. Pošlete bitcoiny na svou přidělenou tranzitní peněženku, kterou vám zašleme po potvrzení vaší finanční částky
otáčení.

Po absolvování tohoto procesu byste měli odeslat potvrzovací e-mail se slovy SCHVÁLIT, načež systém Binance automaticky odešle e-mail s kryptopeněženkou, ve které byste měli provést spekulativní transakci, abyste zvýšili svůj limit

*Věnujte pozornost: Toto NENÍ PLATBA! Výše požadované rezervy slouží pouze ke zvýšení vašich limitů.

Období bezplatného uložení finančních prostředků na našem tranzitním účtu je 3 dny, poté vám bude účtován poplatek za uskladnění.

Máte-li další otázky, odpovězte na tento e-mail a my se vám ozveme.
Jako Weasley.Binance Transit Transfer Department.

Portál Finex.cz
Odpověď na Stanislav Hancko

Dobrý den, 100% se jedná o podvod. Rozhodně s těmito lidmi dále nekomunikujte.

P. Buck

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, poznala jsem jednoho člověka, jelikož jsem mu ohledně crypto moc nevěřila, rozhodla jsem se, že s ním nebudu investovat velké peníze (takže jsem začala opravdu jen s částkou 100USDT) a to pře crypto.com, převedli jsme to na Bitkan, tam jsme udělali obchod, peníze přesunuli na Binance a poslali mně na účet. Tento člověk teď chce abych investovala další peníze. Jelikož první takový obchod proběhl naprosto bez problémů, jenom podotýkám, že jsem mu žádná přístupová hesla ani nic podobného neposkytla. Chtěla bych se zeptat, zda tento způsob převodu peněz a výdělku, lze považovat za podvodný? Děkuji moc za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na P. Buck

Dobrý den, rozhodně se nejedná o normální situaci. Nikdy bychom vám nedoporučovali podobné věci dělat s někým, koho znáte pouze krátce nebo třeba pouze přes internet. Samo o sobě to opravdu “smrdí”. Nepoužívali jste při všem programy Anydesk či TeamViewer? Kde jste k tomuto člověku přišla, kontaktoval vás první a prezentuje se jako úspěšný obchodník? Pokud jste si koupila 100 usd, které jste převedla mezi dvěma platformami a poté zpět na svůj účet, co to má za smysl? To jste zbytečně zaplatila poplatky na několika stranách a zisk z toho nemáte žádný. Musíme říci, že celé se nám to zdá pochybné, možná to je pouze činnost pro “vzbuzení důvěry” (sama říkáte, že vše proběhlo v pořádku) a nyní s vyšší částkou se můžou objevit problémy. My bychom rozhodně dále nepokračovali.

naty hele

Dnes mi volala akasi Ivana s prudko ukrajinskym prizvukom z firmy btcm vraj pred pol rokom som zalozila ucet a konci mi investicne obdobie alebo nieco take potom mi poslala email: “Tu máte fotku toho úctu. Skúste pozrieť a porozmýšľať kedy by ste mohli ten účet založiť.”

Portál Finex.cz
Odpověď na naty hele

Dobrý den, určitě se jedná o podvod. Nemůžeme doporučit s touto dámou dále nijak komunikovat.

Vladimír Fil

Dnes mi volal “pan Karel” z telefonního čísla +420601552556 , že mám na BTCM účet, že mám na něm finance a mám účet aktivovat. Lámaná čeština, můj bývalý nepoužívaný e-mail a vědomí, že jsem nikdy nic podobného nezakládal mne uvedlo do stavu zvýšené opatrnosti.
Zde uvádím mail, který jsem obdržel :

Vážený zákazníku,
zasílám Vám přímý odkaz na zobrazení Vašeho účtu, pokud se Vám nedaří přihlásit ke svému účtu, napište nám a my Vám pomůžeme to vyřešit.
Správce návratů
čeká na vaši kladnou odpověď.
*Odkaz na webovou stránku cenzurován redakcí*


Karel Capek
Senior Manager

Our mailing address is:
799 Market St
San Francisco, CA 94103

Telefonní číslo jsem raději zablokoval a mail mažu, diskuse k tomuto tématu mne jen utvrdila v mém přesvědčení, že jde zcela jistě o podvodné jednání.
Vladimír F.

Portál Finex.cz
Odpověď na Vladimír Fil

Dobrý den, moc děkujeme za zprávu a zkušenosti. S jistotou můžeme říci, že se jedná o podvod.

Josef Ladič

Dobrý den,co si o tom mám myslet? Vaše rada je? Včera mě kontaktoval z českého čísla pan s východním přízvukem, že jsem si založil krypto peněženku a už jsem se do ní 2roky nepřihlásil. (V práci se v tu dobu řešila dost krypto měna a já si zřejmě tu peněženku založil, ale nejsem si tím jistý a už vůbec nevím u koho). Zde zasílám jeho email co mi zaslal.

Vážený zákazníku,
zasílám Vám přímý odkaz na zobrazení Vašeho účtu, pokud se Vám nedaří přihlásit ke svému účtu, napište nám a my Vám pomůžeme to vyřešit.
Správce návratů čeká na vaši kladnou odpověď.

https://www.blockchain.com/btc/address/34iZkJeN2DEA9Xc2bff5oKH3DBoHYafaWZ

Vpravo nahoře je tlačítko BTC/USD, klikněte na USD a zobrazí se částka v dolarech.

Pavel Stibora
Senior Manager
Our mailing address is:
799 Market St
San Francisco, CA 94103
Visit our help center

Portál Finex.cz
Odpověď na Josef Ladič

Dobrý den, Josefe. Se stoprocentní jistotou můžeme říci, že se jedná o podvodný e-mail. Nemůžeme doporučit na nic klikat nebo s těmito lidmi dále komunikovat.

Tacho CZ
Odpověď na Josef Ladič

Dobrý den, dostal jsem dnes naprosto stejný e-mail, dokonce i odkaz na údajně “můj” zůstatek BTC je úplně stejný. Poté, co jsem na e-mail odepsal mi zavolal pán s cizím přízvukem a chtěl vědět, zda mám přístup k počítači. Následně mi poslal e-mail s odkazem na AnyDesk. Ve chvíli, kdy jsem zjistil, že je to program pro vzdálený přístup jsem ho odmítl používat a řekl jsem mu, že si musím nejprve vše ověřit. Díky informacím v tomto článku a komentářům mám jasno. Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Tacho CZ

Dobrý den, to máme radost, že jsme Vám tímto způsobem pomohli a zachránili finance. Dejte si na ně pozor, určitě to budou zkoušet znovu! Jsou to šmejdi.

Petr Zavadil

Dobrý den,
Prosím také o radu, momentálně si procházím nejspíše něčím co tu bylo již zmíněno. V květnu jsem se zaregistroval na jedné stránce nabízející snadný výdělek pomocí kryptoměn, v zápětí mi volalo číslo z anglie(věděl jsem, že mi bude volat) ozval se muž ze společnosti ,,trade.ej-investing.com,, možná mají něco společného i se společností Edvard Jones dle loga. Vložil jsem tedy vstupní poplatek 250 EUR a byl mi přidělen finanční poradce (broker) který se mnou komunikoval přes whatsup, jelikož moje AJ mluva není dobrá tak mi to vyhovovalo kvůli překladu. První schůzka proběhla telefonicky a samozřejmě s použitím anydesc, provedl mě přihlašovacím procesem na platformě EJ a Binance a pak se mě snažil vysvětlit, že musím udělat půjčku a koupit alespoň 2 BTC, že v listopadu půjde cena nahoru o 80% to jsem i přes přesvědčování zamítl. Na jejich platformě kterou jsem mohl denně sledovat mi každý den přibývalo pár euro a vždy mi poslal i zprávu s čím obchodoval a kolik byl profit…mimochodem platforma je velice vydařená a věrohodná, jsou tam veškeré informace a údaje, i možnost vkladu a výběru což jsem bez souhlasu nezkoušel. Trvalo to něco přes týden než mi napsal co je můj cíl a jak bych si to představoval, že jestli chci víc tak musím zvýšit základní vklad. Oddaloval jsem to jak to šlo než jsem vložil dalších 80 EUR s jeho pomocí, EURA začala na platformě skákat ne po 3 ale třeba po 10-15. Opět byl chvíli klid až nedávno jsem se rozhodl, že ještě vložím a to ještě vyšší částku, provedli jsme transakci a říká, že mají promo akci a když vložím na Binance ještě víc můžu vyhrát bonus a vklad si hned vybrat, no nestalo se tomu tak a s Binance můj vklad zmizel aniž bych něco potvrdil. Už byl pátek a dost hodin tak jsme se domluvili na další týden. Hned v pondělí mi psal gratulace, že jsem v zisku 8000 E že můžeme udělat výběr, domluvil jsem se zase na pátek kdy mi psal, že ta jejich promo akce už vypršela ale zkusí napsat za mě mail jaký je postup když jsem splnil podmínky této akce včas. Napsal tedy mail na [email protected] s žádostí o postup, během několika minut mi přišla odpověď, že musím zaplati nejprve likvidační poplatek 10000 E na Binance který si můžu opět hned převést zpět a potom mi můžou převést promo výhru ve výši 1 BTC. Toto jsem opět nebyl ochoten udělat a chtěl jsem po něm ať mi převede alespoň nějaké úspory s platformy EJ, bránil se ale dal příkaz, nato mi přišel opět email ze [email protected] ,že platba z platformy byla uskutečněna ale museli tuto transakci zastavit kvůli nezaplacenému likvidačnímu poplatku. No ještě jsme chvíli jednali co s tím…navrhl ať jim napíšu mail jestli jim nestačí, že bych provedl půjčku z banky a poslal výpis z účtu aby viděli, že disponuji touto částkou, to jsem zatím neudělal a ani nevím jestli to k něčemu je, a poradce z EJ čeká, že mu zítra dám odpověď…co si o tom myslíte? Může nějaký Blockchain zadržovat takhle transakce? Třeba jak jsem četl nějaká centralizovaná databáze?

Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr Zavadil

Dobrý den, Petře, děkujeme za Váš detailní popis situace. Hned na začátku Vašeho komentáře už nám bohužel bylo jasné, že jste spadl do sítě podvodníků. Prakticky všechny zmíněné detaily na to sedí: nabídka snadného výdělku, komunikace přes WhatsApp, “zaručené” investiční tipy, nabádání na používání programu Anydesk, zdánlivě úžasný zisk bez jakéhokoli přičinění a rizika, a tak dále…

Máme pro Vás ale relativně dobrou zprávu. Napsal jste nám včas.

Nemůžeme doporučit s nimi už vůbec nijak komunikovat. Jejich čísla (věřte, že Vás nyní budou nahánět ze všech stran) si zablokovat, jejich programy si odinstalovat a rozhodně jim neposílat další peníze. Bohužel peníze, které jste jim poslal, už s největší pravděpodobností nikdy neuvidíte. Celá tahle situace je jen habaďůra, která z vás bude do nekonečna tahat další a další peníze. Za poplatky, za licenci, jako zálohu na daně, právníkům, a tak dále… Žádná Vaše “investice” neexistuje, vše v tomto kolotoči je jen a pouze divadlo na Vás, abyste jim poslal více peněz – a oni si je pěkně strkají do kapsy – nesnaží se vám je zhodnotit. Do naší e-mailové schránky občas přijdou dotazy od dalších podvedených, ti se však často bohužel začnou zajímat, až když jim “vydělané” peníze nepřichází ani po zaplacených statisících…

Petr Zavadil
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,
ještě k mému dotazu. Už se tady na to ptal i někdo jiný ale bez vaší odpovědi. Je možné aby nějaká databáze nebo Blockchain jak to v mém případě nazval ten poradce blokovala transakci, kterou mi on odeslal? Můžou mít oni nějaký svůj centralizovaný blockchain který to stopne? Úplně se v tom nevyznám tak bych to rád pochopil.
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr Zavadil

Dobrý den, nejdříve je nutné zmínit, že je velký rozdíl mezi službou Blockchain.com, která svým zákazníkům poskytuje funkci směnárny a úschovy kryptoměn a obecným termínem blockchain, který tato služba použila do svého jména. Centralizované služby opravdu mohou určité platby pozastavit a je to pouze na jejich uvážení. Nicméně to, co Vám “poradce” říká, je lež – ve skutečnosti k žádné blokaci nedošlo (protože nedošlo ani k žádnému převodu kryptoměn z jejich strany) a jedná se o jeden ze způsobů, jak z Vás vytáhnout peníze pod záminkou toho, že se Vám to přeci vrátí.

Petr Zavadil
Odpověď na Portál Finex.cz

Nedám jim už ani korunu ale rád bych je ještě potrápil, což už dělám teď. Zdržovaní pro ně bude jistě taky finančně špatné 😀 Nenapadá vás nějaký vhodný trik na jejich konto?

Petr Zavadil
Odpověď na Petr Zavadil

Jo mimojiné logo toho mailu co mi přišel ohledně likvidačního poplatku bylo logo blockchainu jako platformy k obchodování

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
martina-sebova

Dobrý den, já jsem na základě reklamy komunikovala s bitcenter. Mám nainstalovaný binance, pán východní přízvuk. Teď že mě prověřuje prý lmr group, jestli nejsem bílý kůň. Je to podvod? Děkuji moc.

Portál Finex.cz
Odpověď na martina-sebova

Dobrý den, dle Vámi popsané situace to rozhodně vypadá zvláštně a takto od stolu nemůžeme doporučit s nimi dále pokračovat. Nemáme ale dostatek informací na to, abychom to mohli říci s jistotou. Například proč s nimi komunikujete? Ozvali se první oni, nebo vy? Co vám nabízí? Co po váš požadují?

Michal Bechyně

Dobrý den
Přišel mi email že mám na tricoin.net nějaké bitcoin i a že se můžu přihlásit. Poslali mi i přístupové kódy. Nedalo mi to a tak jsem se přihlásil a opravdu tam bitcoiny byli.
Byl tam i návod jak si bitkoiny převést na burzovní aplikaci coinbase. Vím že jsem to asi neměl dělat ale převedlo se 0.0001 bitcoin což je 48kč. Další převody už naštěstí nešli provést. Musím se přiznat že toho mám plnou hlavu. Chtěl jsem ten účet zrušit ale nejde to nebo nevím jak. Zatím jsem nikoho nekontaktoval a nemám to v plánu. prosím o radu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal Bechyně

Dobrý den, snad jsme Vás ještě zastihli včas. Jedná se o jasný podvod, v žádném případě nemůžeme doporučit na nic, co tato “firma” posílá, klikat, přihlašovat se, nebo jim posílat peníze. O všechno byste přišel. POZOR NA NĚ.

Jovem Investidor
Odpověď na Michal Bechyně

Ahoj Michal. Také jsem obdržel e-mail s přihlašovacími údaji pro web “Tricoin”. jaká je vaše situace? Je to opravdu hit? Stránka se zdá být velmi dobře postavená a dobře udělaná. Mluvím z Brazílie a přeložil jsem tuto zprávu pomocí Překladače Google. čekání na odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Jovem Investidor

Dobrý den, jedná se opravdu o podvod, rozhodně nemůžeme doporučit s těmito lidmi hovořit a už vůbec ne investovat.

Barbora Červená

Take mam ted cerstvou zkusenost s minimalne pochybnym telefonatem ohledne kryptomen. Podoba se to jiz zminenym pribehum. Cislo nekde z Usteckeho kraje, obec Zabrušany, muz se silnym vychodnim prizvukem, takze jsem nejprve nerozumela nazev firmy, byla to nejaka tri pismena, a ze jsem si u nich pred rokem a pul zalozila ucet a ted mam POZITIVNI zustatek 0,2 BTC, takze mi volaji, co s nim udelat. Snazila jsem se panovi rict, ze jsem nikde zadny ucet nezakladala, on si jel svou, zvysila jsem hlas, aby me poslouchal a on na me zacal byt neprijemny, at na nej nekricim, ze na me zavola policii a budu mit problemy, ze mi vola kvuli mym bitcoinum, tak jsem se ohradila, ze bych mozna mela informovat policii ja, kdyz mi tady vola, aniz bych si zakladala nejaky ucet a at si s temi bitcoiny udela co chce, ze nemam cas tohle resit a polozila jsem to. Tak uvidime, jestli budou nasledovat dalsi hovory. Zpatky jsem volat nezkousela, protoze me pan docela nastval a nechtela jsem s tim mit nic spolecneho.

Portál Finex.cz
Odpověď na Barbora Červená

Dobrý den, zachovala jste se dobře. Toto je přesně jeden z aktuálních podvodných scénářů, podle kterých podvodníci jedou. A že umí mnohdy být přesvědčiví.

Jan Stehno
Odpověď na Barbora Červená

Naprosto stejný zážitek. Dnes mi volali, že mám na účtu u BTCM group přes 8 tisíc dolarů. Vysvětloval jsem, že jsem žádný takový účet nezakládal, ale stejně jako u paní, chlapec (asi někde z východních zemí dle lámané češtiny) to nechtěl pochopit a chtěl, abych si sedl k počítači. Na to jsem neměl ani čas, takže jsem mu řekl, ať mi pošle informace do mailu. Poslal nějaký odkaz, na který určitě nebudu klikat a zítra mi má volat znovu. Takže ho pěkně odpálkuju. Tel. číslo také z Ústeckého kraje.

Lenka Pasovská

Dobrý den. Také jsem měla hodně telefonátů z ciziny, asi z pěti zemí. Telefony jsem nebrala, jen poprvé, a když nabízeli investování, hned jsem to ukončila. Pak mi taky volal dvakrát českorusky/ukrajinsky mluvící člověk, pokaždé z jiného čísla, jednou to bylo z callcentra, že mi řekne postup, jak vybrat bitcoiny z automatické burzy. Řekla jsem, že nejsem u počítače, tušila jsem podvod. A teď mi přišel e-mail:

Dobrý den,
Jmenuji se Eren , senior Account Manager ve společnosti Blockchain.

Nedávno jsem se vás pokoušel kontaktovat telefonicky, ale vaše číslo nebylo k dispozici.

Zavolal jsem na váš BITCOINOVÝ ÚČET v naší společnosti, který dosáhl zisku až 5 891 EUR, ale byl na chvíli zmražený.

Při registraci získáte bonus 250 EUR, protože šlo o automatizovaný obchodní systém,
robot spravoval bonus pro účet, aby získal maximální výsledky, aby byl zisk.

Abyste si tyto peníze mohli kdykoli vybrat, stačí sedět u počítače a vysvětlit, jak je vybrat a
jaký bankovní účet je k převodu peněz zapotřebí.

Dejte mi vědět, kdy mě můžete kontaktovat, abychom mohli pokračovat ve výběru.
Laskavě.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lenka Pasovská

Dobrý den, Lenko. Určitě se jedná o podvod, rozhodně nedoporučujeme dělat nic, co Vám tito lidé napovídají, i kdyby slibovali hory doly.

Lenka Pasovská
Odpověď na Portál Finex.cz

Odpověděla jsem na jejich email, jestli budu muset něco instalovat. A samozřejmě odpověděli anydesk. Zajímalo by mě, jestli můžou nějak zařídit, aby mohli lézt do počítače opakovaně, když se jednou povolí sdílení. Ne, že bych to dovolila, ale pro zajímavost, jak oni “pracují”.

Josef Kukla

Dobrý den,

přečtení tohoto článku a i diskuze mě donutilo, abych připojil i svoji aktuální zkušenost. Předevčírem mi k večeru volalo jakési číslo. Když jsem to zvedl, byla tam paní se silným východním přízvukem a že je prý volá z firmy Blockchain.com, kde mám prý nějaký účet s kryptoměnou a že je tam dost peněz a je potřeba s nimi něco udělat a jestli jsem u svého počítače. Zvláště ta zmínka o nutnosti toho počítače byla takovým posledním varovným signálem a na něco jsem se vymluvil a ukončil to.
Pak mi to ale nějak nedalo a na to číslo jsem zavolal zpět, zvedla to úplně normální paní (a hlavně Češka), která už byla doma a asi chtěla mít klid po náročném dni a byla fakt dost překvapená, když jsem ji řekl, že z jejího čísla mi před pěti minutami kdosi nabízel finanční služby.
Následující den mi bylo voláno z několika čísel, dva hovory jsem zvedl, ale zase to byla ta paní s přízvukem a zase ta stejná písnička, takže jsem to rychle utnul.
Dneska ráno mi zase volali, tentokrát zneužili číslo na nějakou ubytovnu v severních Čechách. Zvedl jsem to a byl jsem už tak naštván, že ta paní ani nestačila rozjet ten svůj kolovrátek a prostě jsem ji řekl, že i přes můj vyslovený nezájem o jejich služby mě neustále obtěžují. Její odpověd byla velice arogantní a drzá: “Budu Vám volat každý den, dokud s těmi penězi něco neuděláte!”. Já jsem na to řekl: “O vašem jednání jsem už informoval Policii.” a ukončil jsem hovor.
Ale vzápětí jsem volal zpět a dovolal jsem se do té reálné ubytovny (totiž, když jsou to ti podvodníci, tak je vždy slyšet, že volají z nějaké kanceláře, kde je hromada dalších lidí, kteří mluví, ale když se dovoláte těm reálným lidem, tak je to samozřejmě jinak). Vzal to chlap, který možná ještě popíjel ranní kávu, řekl, že jsem se tedy dovolal do ubytovny a co si přeji (prostě taková ta normální komunikace, když člověk zavolá do restaurace, hotelu atd.), já jsem zase řekl, že volám z toho důvodu, abych je informoval o tom, že jejich číslo někdo zneužívá k podvodným účelům. Jinak i tu Policii jsem taktéž informoval – sice oni takto s tím asi nemůžou nic udělat, protože je prostě těžké tyto podvodníky vystopovat a lapnout, zároveň si ale myslím, že člověk by si neměl nechat tyto věci líbit.

Portál Finex.cz
Odpověď na Josef Kukla

Dobrý den, Josefe. Moc děkujeme za sdílení Vaší zkušenosti. Dobře jste udělal, ale bohužel ne všichni jsou tak ostražití.

Jaroslav V

Dobrý den,
Na stránkách jsem projevil zájem o bitcoiny a najednou se ozval poradce, který mi pomůže . Tak jsem souhlasil. S účtem binace mi pomohl založit, tak jsem vložil peníze to vše bylo dobré, ale když jsem řekl že chci vybrat, tak najednou jsou následné postupy Ověřit účet zda je tam dostatečně peněz, potom že mi dají garanta, pak já pošlu peníze na binance. A pokud ty své peníze nanemáte tak si je prý půjčit od banky. Když je pošlu na binance tak oni odsouhlasí a pak mi pošlou mé peníze. To je trochu divný postup že.
Co teď , nějaké peníze jsou na binance a jak je dostat na můj účet je prosím rada
No začátky jsou těžké a asi podvodníků hodně.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaroslav V

Dobrý den, bohužel se opravdu zdá, že jste se stal terčem podvodníka. Bohužel v tuto chvíli nemáme více informací o vaší situaci a jak je možné se nyní zachovat, ale v žádném případě bychom jim neposílali žádné další peníze.

Martin

Dobrý den.
před časem mi zavolali také ne dobře česky mluvící (s ruským přízvukem) s callcentra,
že mám u nich otevřenou bitcoinovou peněženku s asi 11 ticíci dolary a že mi je chtějí poslat, jinak že se tato uzavře a já přijdu o své peníze.
Poslal jsem je do háje, ale oni do teď stále volají z různých tel. čísel i s Anglie. Ale proto, že nemám dostatečnou výši hotovosti na účtu mám si ho navýšit aby banka přijala platbu s crypto účtu. Jsou dost urputní a mám dojem že je to nehorázný podvod. Nebo už někdo někdy od takových firem něco dostal?

Rakša
Odpověď na Martin

NE! To je klasický podvod..

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Rozhodně důrazně nedoporučujeme si s nimi nikterak začínat, ať už zní jakkoli přesvědčivě. Jejich zájmem není vám z ničeho nic poslat peníze, naopak vás o ně chtějí připravit.

Milan Sagat
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den taky sem se stal asi oběti firmy dakken group vše co tu píši lidé, dal sem peníze 800 000 vzal sem si půjčku údajně po měsíci tam mam 92452 tis.USD ted pred výběrem po mě chce další 450000 Kč jako daň že se daň musi platit, mam napsaný jejich tel čisla že kterých mě volali neboli 1 člověk mohl bych poskytnout i jeho udajneho komplice z české republiky pres kterého šli převody co mam dělat dekuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Milan Sagat

Dobrý den, Milane. My Vám bohužel v tuto chvíli nemůžeme poradit nic než jen to, abyste jim už neposílal žádné peníze. Tato báchorka s “povinností zaplatit daň” je čistý nesmysl, pomocí kterého z Vás jen podvodníci chtějí tahat více a více peněz. Z příběhů, které se dozvídáme od našich čtenářů, je boj takřka vždy (i když je veden přes policii) neúspěšný. Je nám to líto, ale nejsme schopni Vám nijak pomoci.

Zobrazit další odpovědi (1)
Jan Škach

Dobrý den.

Dnes mi volala paní s ruským přízvukem, že mám v blockchain firmě peníze a je potřeba si nainstalovat AnyTask, aby mi je mohli převést. Tvrdili, že u nich mám přes 9000 dolarů, a že mohu komunikovat pouze přes AnyDesk (program na ovládání počítače vzdáleně). Když jsem ho odmítl nainstalovat, zažala být paní nepříjemná a opakovaně tvrdila, že pokud nemohu poslat číslo účtu emailem, protože by mi ho mohl někdo vykrást. Postupují dle svých regulací, které umožňují komunikace pouze přes AnyTask. Když jsem se zmínil, že hovor nahrávám a s emailem dám na policii tak řekla, že když ty peníze nechci tak moje chyba.
Tel. čísla paní : 737 639 399 a 775 515 440
Email: Melania Svoboda [email protected]

Rakša
Odpověď na Jan Škach

100% se jedná o podvod, vždyť to přesně píší v článku výše. Určitě s nimi nic nedělejte. Okradou vás jako ostatní, pokud je budete poslouchat.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan Škach

Dobrý den, stoprocentně se jednalo o podvod. Dobře jste udělal, že jste se takto zachoval. Bohužel ale ne všichni pofidérnost jejich počínání odhalí. :-(

Vlasta

Dnes máme zkušenost s manželem, který chtěl investovat do Bitcoinu takovou, že jsme byli málem obětí podvodníků. Manźel se zaregistroval, po té telefonoval “správce účtu” hodinový rozhovor” ve kterém se vyptával jako obchodník, dokonce ho přesvėdčil, aby minimální vklad zvýšil. Platba neproběhla, protože manžel má úspory na spořícím účtu, naštěstí. Z manžela vylákal údajný správce údaje z karty a chtěl hesla, na to manžel řekl, že tyto údaje nesdělí, začal neuvěřitelný tlak ze strany toho správce. Manžel raději kartu zablokoval, ale kdyby ty peníze byly na běžícím účtu přišel by o ně. Dávejte si pozor

Portál Finex.cz
Odpověď na Vlasta

Dobrý den, Vlasto. To, jakou máte zkušenost, je nám moc líto. Naštěstí se ve vašem případě ale nakonec nic nestalo. Nicméně je důležité podotknout, že tito podvodníci se na kryptoměnách a Bitcoinu pouze přiživují a pouze je používají jako záminku, jak okrádat lidi. Reálně nemají s kryptoměnami nic společné a stejně tak by se mohli přiživovat třeba na akciích, fondech, nemovitostech…

ELŽBIETA

Dobrý večer. Prosím i pomoc stala jsem se obětí obrovského podvodu na internetu. Odpověděla jsem na nabídku na internetu kde mi zhodnotí vložené peníze. Během dvou měsíců vylákali odemně 1 300 000 tysic které jsem si půjčila u banky. Teď nemám nic přestali se mnou komunikovat a já nevím co dál. Nejsem schopna splácet půjčky. Prosím poraďte co mám v tom případě dělat.

Portál Finex.cz
Odpověď na ELŽBIETA

Dobrý den, je nám líto, do jaké situace jste se dostala. Bohužel v tuto chvíli a bez dostatečných detailů neznáme způsob, jak bychom Vám mohli pomoci. Jediné řešení je snad řešit problém s policií, která ale dost možná také nebude vědět, co a jak.

Lenka Švajdová
Odpověď na ELŽBIETA

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jsem též naletěla podvodníkovi. Na Fcb byla paní která psala, kdo má zájem si vydělat přes internet. Jelikož nebylo více informací tak jsem ji napsala na messenger. Napsala jsem jí o co se jedná, odepsala nejdříve normální češtinou, o obchodování s bitcoinema. Za vklad 2000Kč zisk za 8 hodin 14000kč. Peníze jsem poslala, po 9 hodinách jsem jí psala že mi žádná výplata nepřišla Odepsala že mají nějaké bezpečnostní podmínky se obchodním partnerem a ten vyžaduje 7000kc.Na to jsem ji napsala že nic takového mi dopředu řečeno nebylo že bych musela zaplatit poplatky a ještě v takové výši. Asi po dvou hodinách mi napsal/a znovu ovšem teď už to byla lámaná čeština, stim že jednou mě oslovili madam, po druhé pane nerozčilujte se. Po měsíci a půl dohadování mi pořád píše že když dám vklad 1500kc zbytek on doplatí ze svého a zisk získám do 35min. Samozřejmě se tak nestalo. Po umluve kdy mi asi 5x napsal lamanou češtinou že radši ať umře, nebo ať zemře celá jeho rodina jestli nedostanu po dalším vkladu 500kc a nedostanu zisk zpět (za ten měsíc a půl to údajně vzrostlo na 40,320kc)tak jsem jim kromě domluvě 2000kc poslala přes 5000kc, když už se mi to nelíbilo řekla jsem že na ně podám trestní oznámení. Pán či paní těžko říct pokaždé mi píšou jinak mi napsala že ať pošlu posledních 500kc vklad a získám svůj zisk že pokud mi peníze nedojdou můžu ji dát na policii dokonce mi poslala kartu kde je vyfocena a má tam údaje. Když jsem napsala že už peníze nemám přesně jak je tady zmíněno mi píše ať si půjčím od kamaráda nebo ať mi dá manžel. Mimochodem jde o firmu Crypto Global Market. A já nevím jestli jim věřit nebo ne, pořád je to poslední platba a zisk bude ihned váš,ale zisk stále nikde.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lenka Švajdová

Dobrý den, je nám to moc líto, ale stoprocentně jste se stala terčem podvodníka. Nemůžeme Vám doporučit s nimi dále komunikovat a už vůbec ne jim posílat další peníze. Bohužel v tuto chvíli osobně neznáme způsob, jak peníze získat zpět.

Ruzena Violova
Odpověď na Lenka Švajdová

Dobrý večer chci se zeptat též mě kontaktoval pan a řekl že mám udělánou registraci u Bínanci a že tam mám přes 20 000 $ a že jestli je chci vibrat tak mi řekla že je musí poslat v malích částkách aby mije banka ne zablokovala že to banky někdy děláj tak mi poslal 3 pladby ale banka mije zablokovala ale bynanci poplatek byl hned stáhnutí tak mi prosím dejte vědět jestli jeto podvod a nebo co dělat.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ruzena Violova

Dobrý den, 100% se jedná o podvod. Ve skutečnosti Vám pán žádné peníze neposlal a jen se snaží z Vás dostat neexistující poplatky, aby naplnil svoji vlastní kapsu. Rozhodně nedoporučujeme s ním jakkoli dále komunikovat.

Zobrazit další odpovědi (1)
Michael

Včera mě oslovil muž( s ruským přízvukem) z nějakého callcentra a představil se že je z firmy blockchain.com. Věděl moje jméno a internetovou adresu a řekl mi, že jsem si před rokem u nich založil učet. Za založení účtu jsem prý dostal jako “dárek” 100usd v TBC a protože jsem tam dal možnost automatického obchodování, tak již tam mám v bitcoinech 12000 USD. To už jsem věděl že jde o podvod, ale byl jsem zvědavý, jak to vše vykrystalizuje. Řekl jsem mu, že nemám žádnou crypto penězenku, že tomu vůbec nerozumím. tak jsme si domluvili hovor na dnešek. Mezitím jsem si cryto peněženku založil. Zavolal mi, že je potřeba ještě program pro verifikaci anydesk. Řekl jsem si, že si s ním trochu pohraji, udělal jsem ze sebe blbce, a tvrdil jsem mu, že mě to nejde nainstalovat a zeptal se proč ta verifikace není přímo na blockchain.com. evidentně znervozněl a začal mi nadávat( to by člověk z renomované firmy neudělal). Nakonec jsem položil telefon, přestalo mě to bavit.

Petra

Dobrý den ,asi jsem se také napálila.Oslovil mě přes facebook pán a vložila jsem do všeho 60000 kč koupila jsem bitcoiny,mám tam mít 15000$ a ještě chce zaplatit další peníze nechci už investovat ani nic.Nevím jak postupovat a jestli mám jít na policii?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petra

Dobrý den, Petro. Je nám to líto, ale pravděpodobně už tyto peníze nikdy neuvidíte. Zatím jsme nepřišli na žádný způsob, jak je získat zpět. Rozhodně ale nemůžeme doporučit podvodníkům zasílat další peníze, ať už mají záminku jakoukoli (poplatek za výběr, daň, nebo tak něco…). Podvodníci vás o peníze chtějí obrat, nechtějí vám je poslat zpět.

Jakub Krajňák

Dobrý deň,

chcem sa spýtať či podvodníci môžu zneužiť moje údaje, keďže som im zasielal údaje typu: email, tel. číslo a číslo Občianskeho preukazu. Tiež som sa nachytal na kryptomenách, ale dúfam, že okrem stratených financií nebudú zneužívať moje údaje. P.S.: heslo na emaily som si pre istotu zmenil ako aj na FB. Vďaka za odpoveď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub Krajňák

Dobrý den, Jakube. To Vám asi nikdo neřekne – čistě teoreticky by mohlo být možné nějak tyto informace zneužít, nicméně dle nás jdou podvodníci výhradně po penězích, které jim “dobrovolně” jejich oběti pošlou a zneužití jejich informací čas nevěnují. Ale těžko říct.

Lenka

Dobrý den taky se připojuji k diskuzi. Reagovala jsem na Bitkomy v reklamě a hned mi volal pan že jestli mám zájem byla jsem ve finanční krizi nabídnul mi koupi Bitkoiny v hodnotě 6000 Kč ale že mají pro mě slevu za 1400 Kč tak jsem na to kývla tak mi přišla obálka z modrou kartou BEST V*UCHER a na druhé straně je nějaký kód a stránka thebestvouchers. A když jsem koupila čtyři karty a od té doby se mi už nikdo neozval ani ten pán co mi říkal že je můj poradce a sem tam zazvoní telefon stim ať si koupím balíček kripto měny a je to že záznamníku tak si myslím že jsem taky oběd podvodů. ne tady jsem ještě žádene komentáře nedávala Lenka

Hana
Odpověď na Lenka

Hezký večer, já si koupila 3 balíčky a také se nikdo neozývá, před měsícem se mi ozval jeden pán a řekl mi,že si ty balíčky musím koupit znovu, jinak propadnou a už nic nedostanu.

Jiří

Na inzerát na bazoší jsem nabízel věž a cívkový magnetofon,jako sestavu. Z počátku jen otukával, s tím, že chce více fotek.Potom hned, aniž by poslal jakýkoliv kontakt na sebe chtěl adresu k vyzvednutí a číslo účtu. V sobotu a v neděli mi začaly chodit maily,jako by z banky a z PAYPALu,že je zaplaceno včetně dopravy + 7500. Okamžitě jsem začal tušit podvod. Prý musím těch 7500 uhradit aby prošla platba z účtu paypal na můj. Že mi zaplatil o ty peníze navíc, že o ně nepřijdu.Na těch falešných výpisech je uvedeno, že nelze platbu vrátit zpět Navíc.má AIR BANK v soboty a neděle transakce a výpisy neprovádí..Pořádně jsem si vše přečetl a zjistil jsem, že to není běžná čeština, že je tam hodně špatně přeložených frází. O kupujícim jsem se vůbec nic nedozvěděl, a navíc jsem mu psal,jak mám zboží připravit k odeslání, jak zabalit ,kolik balíkú,do jaké váhy, nebo paletovku. Nic.Jen že chce at zaplatím, že mi poslal v příloze přesný popis jak uhradit. Přílohu jsem neotevíral, maily dal do spamu a čekám,co se bude dít.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří

Dobrý den, Jiří. Rozhodně se jedná o podvod. Maily, které Vám chodily, byly falešné, nejednalo se o opravdové maily z banky či paypalu. Už jim nic neposílejte, nemusíte se bát, že by Vám podvodníci zadělali na větší problémy s bankou či se zákonem. Bohužel se ale obáváme, že pokud jste jim přeci jen nějaké peníze poslal, už Vám je nevrátí. :-(

J. Ćešpivo

S firmou investboost.cc/finance jsem obchodoval s výsledkem přes 2.000 Euro. Problém je ten, že přidělený mě obchodník dělá mrtvého brouka a nevidím cestu, jak peníze dostat na můj účet. Vložil jsem do obchodu 100 tisíc a vše je ztraceno…

Těžko někdo asi poradí….

Ondra

Dobrý den,
musím se podělit o svou zkušenost s podvedením mojí babičky. Jednoho dne mi napsala, že potřebuje zaplatit jistinu 1tis EUR, aby jí podvodníci mohli vyplatit odměnu 25tis EUR za Bitcoiny. Přičemž v průběhu dvou let “investovala” cca 2tis EUR!!! S podvodníky si psala na Skypu, kde se jí jednou za čas ozvali, že je potřeba investovat pravidelně. Vytvořili ji účet na stránce coinyards, kde mohla sledovat své “portfolio”. Po přihlášení na stránku se nedozvíte prakticky nic, jen hodnotu v Bitcoinech, která vůbec neodpovídá investované částce a taky s investicemi nemůžete nic dělat. Na druhý pohled je jasné, že jde o podvod. Stránka nemá žádné smysluplné grafy, hodnoty, nic. Dokonce je nechala přes aplikaci Anydesk ovládat její počítač a rodině samozřejmě vše zatajila. Pro podvodníky vše bylo jednodušší, protože s ní mohli komunikovat v ruštině a ona bohužel věří všemu, co je napsáno v azbuce.

Nyní jsem ve fázi, kdy zjišťuji a dávám dohromady všechny informace. Na recenzích jsem narazil na komunity, které nabízí pomocnou ruku, jak získat peníze zpět. Nemám s tím žádné zkušenosti. Pokud se zde najde někdo, kdo má podobnou zkušenost a podařilo se mu danou situaci vyřešit, tak budu rád za jakoukoliv radu a pomoc.

Díky
Ondra
PS: HOOOOOLD :)

HANA
Odpověď na Ondra

DOBRÝ DEN REAGUJI NA PANA ONDRU.JSEM TAKÉ DŮCHODKYNĚ A TAKÉ JSEM SE NAPÁLILA . .INVESTOVALA JSEM SKORO 200000 TISÍC A STÁLE VOLAJÍ ,ŽE MUSÍM VLOŽIT DALŠÍCH 50000 NA REGISTRACI,ŽE JINAK SVÉ PENÍZE NEDOSTANU.TOTO JSEM ODMÍTLA A SEPISUJI ŽALOBU NA POLICI..NAŠLA JSEM JEDNU AGENTURU KTERÁ VYMÁHA ZTRACENÉ PENÍZE ALE JELIKOŽ NEUMÍM ANGLICKY TAK SE SEMNOU NECHTĚLI BAVIT.
DÍKY
HANA

Zuzana

Dobrý den,

setkala jsem se zřejmě také s podvodníky. Přes bazoš a hyperinzerci jsem prodávala kočár. Z každého se mi 1 ozval. Byli to oba cizinci. Jedna konverzace byla celá v angličtině, druhá byla zřejmě přes překladač. Měli oba zájem a prý mezi sebou není návaznost. Jednoho jsem vybrala. Chtěl do emailu zaslat platební údaje, poté, co odešle na můj účet peníze, pošle kurýra pro kočárek, údajně byl z Polska. Chtěl tel. kontakt pro rychlejší komunikaci přes whatsapp. Večer jsem obdržela již informace. V emailu jsem měla paypal s probíhající úhradou za kočár i za kurýra, ale podmínkou bylo, abych přes odkaz finex.cz zaplatila za kurýra, abych od něj dostala celou částku. Prý kurýr vyžaduje, aby doprava byla uhrazena prodejcem. Chtěl vědět, kde právě na stránkách jsem, pomáhal mi s tímto procesem, jelikož jsem na Vašich stránkách byla poprvé a nevěděla jsem, jak to funguje. Jeho odpovědi byly rychlé a chtěl hned odezvu. Všechno mi to bylo od prvopočátku nějak divné, ve finále jsem v platbě nepokračovala, jelikož mě zarazila vaše informace ohledně podvodníků. Děkuji za to!!! Ihned jsem mu napsala, že končím a že nebudu pokračovat. Stále mi tvrdil, že je vše bezpečné, že jeho peníze již odešly na můj účet, přičemž se tak nestalo. Teď mě přes whatsapp uhání, píše nebo volá.

Portál Finex.cz
Odpověď na Zuzana

Dobrý den, Zuzano. Moc děkujeme za Vaši zkušenost a máme radost, že jsme Vám mohli tímto způsobem pomoct. Určitě se jednalo o podvodníka. A z nějakého důvodu nejste první, koho se snaží podvést při prodeji kočárku – informací od podvedených slečen prodávajících kočárky máme více než dost. Zablokujte si ho a více to neřešte. :-)

Jessica Greškova
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den , prsnse tohle se mi stalo zavolal mi někdo ze potřebuji vyklidit můj účet a vyčistit ho. Udělala jsem chybu a propojila jsem počítače s podvodníkem přes anydesk. Naštěstí jsem zkusila otevřít bankovní detsky učet na kterém bylo asi cca. 500 korun tak na mne pan zkoušel že musím vložit aspoň 500€ to už mi začlo být hodně divné ale neudělala jsem to naštěstí díky vašim recenzím jen jsem se chtěla zeptat zda se může dostat ještě do mého počítače vše jsem vymazala a odinstalovala ale teď mám strach že mi přijde něco na účet a seberou mi to . Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Jessica Greškova

Dobrý den, pokud jste si všechny programy odinstalovala, snad by mělo být nebezpečí zažehnáno. Mějte se ale na pozoru a rozhodně žádné platby či dotazy od banky, které sama nepoznáváte, nepotvrzujte.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit celou diskuzi (90)
Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo