Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok 2023

Aktualizováno
Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok 2023
Zdroj: Depositphotos.com

Není tajemstvím, že se na internetu pohybují kromě běžných uživatelů i podvodníci. Podvodné internetové obchody a další triky už mnoho z nás pozná. V poslední době jsou ale jejich podvody a vábničky stále sofistikovanější. Mnohdy ke svým podvodům nově využívají také kryptoměny, kterým většina populace ještě tak úplně nerozumí, a tak se nechají snáze napálit.

A protože nám často píší nejen naši čtenáři, ale také zákazníci naší kryptoměnové směnárny, kteří se nechali nějakým způsobem podvést, rozhodli jsme se vytvořit komplexní článek shrnující ty nejznámější podvody, které se na českém a slovenském internetu objevují. Ještě před tím, než budete někomu přes internet něco platit, a tím spíše v kryptoměnách, doporučujeme tyto podvody projít, abyste se náhodou nespálili i vy. Dostat z těchto podvodníků cokoliv zpět je totiž většinou nemožné.

Poznámka

POZOR: Z naší zkušenosti a zpráv od čtenářů víme, že tyto podvody opravdu fungují a lidé se na ně opravdu nechají nachytat. Za několik let fungování portálu Finex.cz nás ohledně těchto podvodů kontaktovaly již stovky lidí, kteří dohromady přišli o mnoho milionů korun, přičemž ztráty jednotlivců začínají na pár tisících, ale vyšplhají se někdy i na statisíce korun. V případě dokončeného podvodu je téměř nulová šance získat peníze zpět – dejte si proto velký pozor!

RYCHLÝ TIP

Jak poznat, že jste se stali terčem podvodu?
 
📞 V případě telefonátu:

 • A) Zákaznická podpora platforem své klienty v 99 % případů sama nekontaktuje a čeká, až se zákazníci s problémem ozvou sami oficiální cestou. Už samotný kontakt od pracovníka platformy je proto pochybný.
 • B) Je za telefonujícím slyšet hluk call-centra? Možná se jedná o centrum plné podvodníků.
 • C) Naléhá na vás telefonující, abyste někam poslali peníze jako úhradu poplatků, daně nebo pro odblokování účtu? Je telefonující agresivní? Jedná se o podvod!
 • D) Máte si nainstalovat programy pro vzdálenou správu počítače jako AnyDesk, TeamViewer nebo jiný? Komunikujete s podvodníkem!

 
✉️ V případě psané komunikace:

 • A) Zákaznická podpora platforem své klienty v 99 % případů sama nekontaktuje a čeká, až se zákazníci ozvou sami. Už samotný kontakt od pracovníka platformy je tedy pochybný.
 • B) Pokud s vámi daná osoba komunikuje přes WhatsApp, Instagram, Facebook Messenger nebo dokonce Telegram, s největší pravděpodobností se jedná o podvodníka.
 • C) Pokud komunikujete přes e-mail, ověřte si pravost e-mailové adresy odesílatele. Vždy by měla mít stejnou koncovou doménu, jako oficiální stránky dané platformy, tedy např. @finex.cz, @coinbase.com, @binance.com nebo @blockchain.com – nikdy @coinbase-help.com, @gmail.com, @blockchain.info nebo podobné variace.
 • D) Máte si nainstalovat programy pro vzdálenou správu počítače jako AnyDesk, TeamViewer nebo jiný? Komunikujete s podvodníkem!

Seznam známých podvodů

Telefonický poradce a platformy nabízející veliké zhodnocení

V tomto případě se jedná asi ten nejhorší podvod na tomto seznamu, který jednotlivé napálené připraví i o statisíce korun. Protože jsou cíle těchto podvodníků opravdu vysoké, ne každý se na tento podvod nachytá – a proto ani my nemáme o tomto podvodu moc konkrétních informací. Víme ale, že se děje a informace, které máme, uvádíme níže:

Jak tento podvod probíhá?

 1. Přes internet nebo telefonicky vás kontaktuje “zástupce obchodní platformy”, který vám dá nabídku, která se neodmítá.
 2. Konkrétní informace o tom, co tito zástupci nabízí, bohužel nemáme. Víme jen, že se jedná o pohádkové zhodnocení vašich investovaných peněz. Mnohdy se dokonce nebojí vyvíjet psychický nátlak. Aby měl tento “obchod” ale význam, chtějí od vás poradci získat větší investici, klidně i desítky nebo stovky tisíc korun. Nebudou se ani zdráhat vám doporučit, abyste si na tento obchod století peníze půjčili.
 3. Často se tito “poradci” snaží schovat za jinak důvěryhodné firmy, jako je Binance, Coinbase, Blockchain.com nebo dokonce Finex.cz! Ačkoli tyto firmy opravdu důvěryhodné jsou – samy vás takovýmto způsobem nikdy kontaktovat nebudou, a rozhodně vám nebudou slibovat žádné garantované zisky.
 4. Investici této společnosti máte poslat buď přes bank. účet, platební kartou, a nebo přímo přes danou důvěryhodnou platformu. Projdou s vámi registrací či procesem nákupu přímo na stránkách důvěryhodné společnosti, kam vy poté pošlete své peníze, a oni váš obchodní účet vyluxují do svých rukou. Při tom se celou dobu tváří, jako že vám pomáhají, ale pomoct vám rozhodně nechtějí.
 5. Poté vám často dají přístup do nějakého “svého” podfouknutého systému, kde vám ukazují, jak vaše investice vydělává, a přesvědčují vás, abyste investovali více.
 6. Ve chvíli, kdy investovat přestanete, nebo chcete své zisky vybrat, se vypaří jak pára nad hrncem a už se ani k dané platformě, ani ke svým penězům, nikdy nedostanete.

Jak tento podvod rozeznat?

Kdykoli vás někdo osobně kontaktuje a nabízí vám garantované zisky, držte se na pozoru. Máte-li v takového člověka a jeho nabídku důvěru, i tak si ho radši ještě proklepněte. Klidně napište do komentářů pod tento článek, nebo nějaké Facebookové skupiny, kde vám jistě rádi poradí.

Mezi podvodné systémy patří například:

 • Bitcoin Pro (naše recenze zde)
 • BitcoinRevolution (naše recenze zde)
 • AlpsMarkets (naše recenze zde)
 • Margin Elite (naše recenze zde)
 • LiteGap (naše recenze zde)
 • BTCM.Group
 • Jotul Capital Limited
 • Syos Space
 • WebTrader Union Trade pro
 • Bitcoin Evolution
 • Bit-trex.biz
 • Profit level
 • Soft capital
 • Guardian Invest
 • Polyxxo

Známé české Facebookové diskuzní skupiny, kde se můžete zeptat na názor:

Telefonický poradce a velký zisk na platformě či zapomenuté bitcoiny

I v tomto případě se jedná o opravdu ošklivý a často velmi drahý podvod, protože napálení jsou schopní přijít o vyšší desítky tisíc nebo dokonce statisíce korun.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Přes internet nebo telefonicky vás kontaktuje podvodný zástupce obchodní platformy, který vám sdělí, že jste si u nich v minulosti kupovali bitcoiny či jiné kryptoměny a nyní máte u nich na platformě vysoký zisk.
 2. Pro to, abyste se k tomuto zisku dostali, musíte zaplatit aktivační poplatek, zálohu na daň nebo jiné poplatky, které se oproti vysokému zisku na platformě mohou zdát zanedbatelné. Protože je ale zisk neexistující a všechny peníze od vás si podvodník nechá, jedná se o vysokou “daň”!
 3. Často se tito “poradci/pomocníci” snaží schovat za jinak důvěryhodné firmy, jako je Binance, Coinbase, Blockchain.com nebo dokonce Finex.cz! Ačkoli tyto firmy opravdu důvěryhodné jsou – samy vás takovýmto způsobem nikdy kontaktovat nebudou, a rozhodně vám nebudou slibovat žádné garantované zisky nebo říkat, abyste předem zaplatili poplatky, než vám zisk pošlou.
 4. Peníze byste podvodníkům měli poslat přes danou důvěryhodnou platformu (zmíněno výše).
 5. Podvodník s vámi díky programům jako je AnyDesk, TeamViewer nebo podobné projde registrací či procesem nákupu přímo na stránkách důvěryhodné společnosti, kam vy poté pošlete své peníze, ale oni váš účet vyluxují do svých rukou. Při tom se celou dobu tváří, jako že vám pomáhají, ale pomoct vám rozhodně nechtějí.
 6. Poté vám často dají přístup do nějakého svého podfouknutého systému, kde vám ukazují, jak vaše investice vydělává, a přesvědčují vás, abyste investovali více, nebo zaplatili další a další poplatky.
 7. Ve chvíli, kdy se začnete doptávat nebo jim nepošlete peníze, se vypaří jak pára nad hrncem a věnují se další ze svých obětí. Proč by s vámi ztráceli čas, když už z toho nic nekápne? Už se ani k dané platformě, a bohužel pravděpodobně ani ke svým penězům, nedostanete.

Jak tento podvod rozeznat?

Kdykoli vás někdo kontaktuje a mluví o zapomenutých kryptoměnách či velkém zisku, držte se na pozoru. Máte-li v takového člověka a jeho nabídku důvěru, i tak si ho radši ještě proklepněte. Klidně napište do komentářů pod tento článek, nebo nějaké Facebookové skupiny, kde vám jistě rádi poradí.

Známé české Facebookové diskuzní skupiny, kde se můžete zeptat na názor:

Další z tipů, jak podvodníka odhalit, je požadovaná instalace programu AnyDesk či TeamViewer. To po vás oficiální zákaznická podpora platformy nikdy chtít nebude.

Platba za zboží na Vinted/Bazoši

Dle našich zkušeností je aktuálně asi nejrozšířenějším podvodem prodej zboží na internetových prodejních serverech. V posledních měsících se podvodníci objevují zejména na serverech Vinted a Bazoš.

Sice se jedná asi o nejméně závažný problém, protože se pohybuje v menších částkách (zpravidla okolo 4 000 – 7 000 Kč), ale o to více lidí na něj často skočí.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Na některém z internetových prodejních serverů si najdete zboží, které se vám líbí.
 2. Poté kontaktujete prodejce s tím, že byste si ho od něj chtěli koupit.
 3. Prodejce vám buď napíše rovnou, že platbu chce předem a nebo nejdříve přijme nabídku na platbu přes dobírku, ze které ale později couvne a chce aspoň část předem.
 4. Poté vám buď řekne, že chce platbu v bitcoinech, a nebo vám pošle QR kód, pomocí kterého máte zaplatit přes účet.
 5. QR kód pro platbu přes účet obsahuje kromě číselného variabilního symbolu i zprávu pro příjemce, ve které stojí něco ve stylu “Kupuji bitcoiny” – prodejce vás poté ujišťuje, že to tak má být a hlavně ať nic neměníte, že si pomocí toho platbu spáruje s vaším zbožím.
 6. Ve chvíli, kdy platbu v odešlete, ji přijme kryptoměnová směnárna, na které prodejce vytvořil objednávku pro nákup bitcoinů pod vašim jménem. Po přijetí platby směnárna provede směnu korun na bitcoiny a ty pošle prodejci, který s nimi zmizí. Přestane se vám ozývat a už se k němu nikdy nedostanete.
 7. Vaše peníze nebo bitcoiny jsou fuč a s nimi i prodejce. Vy jste poté naštvaní nejen na podvodného prodejce a sami sebe, ale také na kryptoměnovou směnárnu, která k celému podvodu přišla jako slepý k houslím.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Podvodní prodejci často komunikují výhradně přes WhatsApp, není to ale pravidlem.
 • Prodejci mají mnohdy špatnou psanou češtinu a píší nesrozumitelně nebo s chybami.
 • Podvodníci se často zaměřují na zboží, jako jsou a) Luxusní oblečení a kabelky, b) Dětské oblečení, hračky a kočárky, c) Elektronika (mobilní telefony, chytré hodinky) a příslušenství k nim.
 • Pro zvýšení důvěry vám prodejce může poslat i “svůj” občanský průkaz. Nenechte se ale zmýlit, občanský průkaz není jeho, ale je kradený nebo stažený z internetu.
 • Prodejce může vyhrožovat, že vám na internetovém serveru udělí negativní hodnocení. To se bohužel může stát, a nic s tím neuděláte – rozhodně je ale lepší mít jedno negativní hodnocení, než přijít o své vydělané peníze!

Reálné příklady podvodů

Prodej zboží do zahraničí a platba v bitcoinech či přes PayPal

Možná už jste se s tím také setkali. Na internetu chcete něco prodat a ozve se vám kupující ze zahraničí, který si vaše zboží vybral a zrovna ho potřebuje koupit od vás z České republiky.

Poté z vás ale pomocí dalších identit loudí peníze – nejprve nižší částky, ty se ale poté zvyšují a někdy dosáhnou i desítek tisíc nebo více!

Jak tento podvod probíhá?

 1. Na některém z internetových prodejních serverů nabízíte zboží, kterého se chcete zbavit.
 2. Kontaktuje vás zahraniční kupující, který chce váš předmět koupit.
 3. Domluvíte se na poslání peněz buď přes bankovní účet, nebo PayPal.
 4. Poté vám od podvodníka přijde e-mail, ve kterém stojí, že vám peníze již byly odeslány, ale z nějakého důvodu je potřeba, abyste sami něco zaplatili. Za těmito důvody podvodníci často uvádí například daně, poštovné, clo, náklady na právníky, atp.
 5. Pokud tuto platbu zaplatíte, přijde vám další e-mail, ve kterém budou vyžadovat další peníze.
 6. Tak to probíhá do té doby, dokud platíte, a částky se zvyšují.
 7. Přestanete-li smyšlené poplatky platit, podvodníci se nebojí ani využít výhružek policií či právníky (viz reálné podvodné emaily níže). Ty jsou ale nesmyslné a není nutné se jich bát.
 8. V jednu chvíli si uvědomíte, že namísto toho, abyste své zboží prodali a obdrželi za něj peníze, jste zbytečně vlastní peníze naposílali podvodníkům a po nich se slehne zem.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Podvodní kupující často komunikují výhradně přes WhatsApp, není to ale pravidlem.
 • Kupující se často zaštiťuje jinak důvěryhodnou institucí (např. banky nebo internetová peněženka PayPal) — poznáte to ale podle e-mailové adresy, která nikdy nebude opravdová – např. namísto [email protected] bude e-mailová adresa [email protected] atp. Vždy si zkontrolujte část za zavináčem!
 • Kupující mají mnohdy špatnou psanou češtinu a píší nesrozumitelně nebo s chybami.
 • Někdy chtějí kupující platit přímo v bitcoinech a řeknou vám, abyste bitcoiny pro ně koupili na kryptoměnové směnárně.
 • Podvodníci se často zaměřují na zboží, jako jsou a) Luxusní oblečení a kabelky, b) Dětské oblečení, hračky a kočárky, c) Elektronika (mobilní telefony, chytré hodinky) a příslušenství k nim, d) Účty na počítačové hry.
 • Pokud budete odporovat, kupující vám často doporučí, abyste si peníze pro něj půjčili od svých známých nebo kolegů.
 • Budete-li odporovat dále, podvodníci se nebojí ani využít výhružek policií či právníky (viz reálné podvodné emaily níže).

Reálné příklady podvodů

 

Bitcoin doublery – Reklamy s Elonem Muskem apod.

Ve víceméně stejné verzi funguje tento podvod již od roku 2017. Známá osobnost vám v reklamě na internetu (na YouTube/Facebooku/Twitteru/…) nabízí, že když jim pošlete své bitcoiny či ethery, přijde na vaši peněženku dvojnásobek zpět. Tato celebrita se jednoduše dobře vyspala a chce světem šířit lásku a peníze. Nezní to jako nabídka století?

Až na to, že se jedná o jasný podvod.

Jak tento podvod probíhá?

 1. V reklamě na YouTube, Facebooku, Twitteru či jiných sociálních sítích vidíte fotografii či video známé osobnosti, ať už s kryptoměnového světa, nebo i z jiných médií, která vám nabízí, že když na uvedenou adresu pošlete bitcoiny, zpět vám přijde dvojnásobek.
 2. Pro větší důvěryhodnost je vše často pod zástěrkou nějaké “promo akce” ve smyslu např. “oslavujeme 1 milion uživatelů” nebo tak podobně.
 3. Ve skutečnosti ale žádná taková promo akce neexistuje a jedná se jen o video od podvodníků, kteří zkouší, kdo z diváků se chytí a pošle jim své kryptoměny. Zpět vám nikdy nic nepřijde.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Nikdy vám nikdo nepošle své bitcoiny jen tak.
 • Podvodníci vždy zneužívají jména známých celebrit, jako Elon Musk, Changpeng Zhao, Bill Gates, ale v Česku se vyskytovaly i verze s Leošem Marešem, Petrem Kellnerem či Andrejem Babišem.
 • Od všech “doublerů” či nabídek celebrit se držte stranou.
 • I kdyby teoreticky bylo třeba 10 % těchto nabídek reálných a lidé by opravdu od celebrit získávali bitcoiny zdarma – stále se vám z 90 % vyplatí se na tuto nabídku vykašlat!

Aktualizujte svoji peněženku, zadejte svůj seed

Tento podvod cílí na lidi, kteří už nějaké kryptoměny mají, ale bohužel v tomto světě nejsou dostatečně kovaní. Podvodníci ze svých terčů jednoduše chtějí vymámit seed k jejich peněžence a celou ji co nejrychleji vyluxovat. Proto znovu připomínáme: máte-li vlastní peněženku, seed (bezpečnostní frázi) k ní nikdy nikomu nesdělujte.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Do e-mailu vás kontaktujte (neoficiální) “zákaznická podpora” některé z peněženek nebo kryptoměnových burz.
 2. Pod záminkou nové aktualizace svého softwaru nebo změny regulatorních pravidel vás nabádají, abyste si buď stáhli novou aktualizaci aplikace nebo vyplnili internetový formulář.
 3. Jakmile si stáhnete novou (podvrženou) aplikaci nebo zadáte svůj seed do formuláře na internetu, bohužel se se svými kryptoměnami můžete rozloučit.

Jak tento podvod rozeznat?

 • E-mailová adresa odesílatele nevypadá jako důvěryhodná oficiální adresa zákaznické podpory (viz např. odesílatel mailů na obrázcích níže).
 • Je na vás vyvíjen tlak do určitého data pokračovat v krocích, které podvodník vyžaduje.
 • Musíte-li někam zadávat seed, v 99 % případů se jedná o podvod!

Podvod s webkamerou či videem

O tomto podvodu jsme již psali před několika lety v tomto článku. Bohužel se ale stále jedná o “funkční” podvod, kterým se nejrůznější spammeři snaží obohatit.

Jak tento podvod probíhá?

Do e-mailové schránky vám přijde zpráva, že jste se stali terčem hackera, který získal přístup k vašemu počítači a zejména webkameře nebo fotografiím/videím, které jsou na počítači uloženy.

A protože tento (neexistující) hacker má kompromitující materiály na vaši osobu, jako třeba hanbatá videa nebo fotografie, žádá vás o zaplacení výpalného – většinou v bitcoinech.

Po zaplacení vás údajně již nechá na pokoji. Pokud byste nezaplatili, materiály rozvěsí po internetu a rozešle na kontakty ve vaší emailové schránce a vašim přátelům na sociálních sítích.

Co dělat, stanete-li se terčem tohoto podvodu?

Pokud takový e-mail obdržíte, radíme vám jej s klidnou hlavou ignorovat a smazat. Žádní hackeři vaše fotky s téměř 100% pravděpodobností nemají – pouze náhodně obesílají všechny možné e-mailové adresy a zkouší, kdo se chytí. I kdyby se chytil jen jeden z tisíce, je to pro ně slušný “zisk”.

Čistě teoreticky: I kdybyste bitcoiny vyděračům poslali, nikdy nebudete mít jistotu, že po vás tento podvodník nebude požadovat peníze znovu a že intimní fotky či videa, pokud by je měl, skutečně smaže. Jestliže jsou jednou tyto záznamy v cizích rukou, uniknout můžou vždycky a to bez ohledu na to, kolik jim zaplatíte. Tito podvodníci pouze využívají vašeho strachu.

TIP: Poslechněte si také tento podcast redakce Hospodářských novin, ve kterém Dušan Matuška sdílí informace o některých podvodných praktikách ze světa kryptoměn.
TIP: Poslechněte si také tento podcast redakce Hospodářských novin, ve kterém Dušan Matuška sdílí informace o některých podvodných praktikách ze světa kryptoměn.

Závěrem ke kryptoměnovým podvodům

Ačkoli se vám podvody, které popisujeme výše, mohou zdát jako hloupé nebo nereálné, ve skutečnosti jsou bohužel celkem úspěšné. Důkazem může být např. sekce komentářů pod tímto článkem, kde se mnoho čtenářů přiznává, že na podvody naletěli a zmiňují své zkušenosti.

Naše redakce byla za poslední roky v kontaktu již se stovkami podvedených, na základě čehož jsme sepsali tento článek. Bohužel jsme však nikdy nepřišli na způsob, jakým získat peníze zpět, a to ani přes četná trestní oznámení na PČR. Prakticky je to jako kdyby člověk svěřil hotovost neznámému člověku na ulici. Už ho není možné dohledat.

Na závěr bychom chtěli jen dodat, že pokud vám nějaký nabízený “obchod” nebo “úžasná nabídka” zní zvláštně nebo naopak velmi slibně, pravděpodobně se jedná o podvod a nedoporučujeme ji akceptovat. Vydělat peníze na kryptoměnách je sice možné, ale vždy se jedná o velmi rizikovou činnost a je potřeba přesně vědět, co člověk dělá. Nikdy vám nikdo nedá peníze zadarmo.

Pokud je na vás při obchodu vyvíjen tlak z pohledu času (honem rychle plaťte) nebo z pohledu strachu (pošleme na vás policii či právníky) – nedělejte to, o všechno byste přišli.

Máte k těmto podvodům nějaké další informace? Pokusil se vás někdo také podvést, možná i jiným způsobem, než zde uvádíme? Dejte nám vědět v komentářích pod tímto článkem!

Líbil se vám tento článek?
70
2

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (167 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ciara Chrom

Všichni kdo podvodníkům posílali peníze přes platební kartu, na různé sw peněženky, či na nějaké zahraniční účty Bůh ví kam, zkuste urychleně udělat reklamaci u Vaší banky tzv. charge back. Dá se to udělat telefonicky či přímo u platby kartou v bankovnictví.
Podvodníci ze mě 2021-2022 vymámili sofistikovanými taktikami asi 800.000,- Částku 450.000,- se mi podařilo získat zpět právě přes charge back. Reklamace platby kartou musí být provedena co nejdříve, tenkrát spořitelna to zvládla do 5-ti měsiců od mojich plateb (každá banka to má asi trochu jinak). Když jsem zkoušela reklamovat SEPA platbu, to už nešlo, tam to chtějí myslím do měsíce oznámit.
Kontaktovali me z UK telefonicky firma MARKET LTD., klikla jsem na internetu na reklamu a už to jelo. Až získali mou důvěru investovaním na jejich platformě, pomohli mi vytvořit peneženku na Binance a začala jsem se účastnit velkého projektu a bylo třeba větších investic. A tak jsem si postupně posílala penize a investovala do “bitcoinu”. Do toho jsem řešila vážné osobní problémy, tak jsem byla naivní a důvěřivá. Až po 1,5 roce mě kamarád upozornil na koncovku binance emailu ze kterého mi odpovídali @yandex.com a prasklo to. Komunikovali jsme pres Viber, na mem pocitaci mi pomahali pres AnyDesk ci TeamViewer. Mluvili anglicky ale s prizvukem, pak už jsme si jen psali. Když se orientovali v mém PC, nevadilo jim ani české bankovnictví, myslím že to je skupina podvodníků z Česka nebo Ukrajiny, každopádně někteří rozumí Česky stopro. Teď mi chodí týdně emaily o desetisících eurech, které mám zmražené tamhle nebo onde, či mi volají ze sim karet ze všech možných evropských států, či mi píšou na Whatsapp a přidávají do skupin, tlačí na mě, že když se neozvu (nezaplatím další všemožné poplatky) mé vysoké desetitisíce eur propadnou charitě atd. Chtějí mě vyždímat co nejvíce. Kdybyste někdo měli podobný příběh, ráda Vám sdělím podrobnější informace, třeba se ještě k nějaké tisícovce dokážete dostat zpět…

Aja Bouzková

dobrý den, byla mi přes facebook nabídnuta spolupráce v rámci těžby bitcoinů, přikládám webové stránky, přijde mi to jako podvod….co myslíte? Děkuji

Stránky mají safecryptominingfx (tečka) net

Redakce Finex

Dobrý den, rozhodně nemůžeme doporučit s touto společností spolupracovat.

Aja Bouzková

tak jsem ze zvědavosti pokracovala v konverzaci, paní chtěla at si nejprve nainstaluji aplikaci paybis….klikla jsem na odkaz a skutečně se to tváří důvěryhodně, pak jsem si tu samou aplikaci vyhledla samostatně,jsou téměř k nerozeznání ty adresy, pravá od podvodné, tak opatrně…s paní jsem se rozloučila a profil nahlasila :)

Aja Bouzková

děkuji tušila jsem to…nicméně jsem díky tomu objevila Vaše stránky, kde se budu velice ráda vzdělávat, jste úžasní :)

Marek Kopecky

Lze se k ztracenemu kryptu jeste nejak dostat? Nechapu to aplikace normalne odkazuje na originalni stranku trezor suit, kdyby byl nekdo hodny a chtel by poradit ,rad bych se snim spojil a vysvetlil problem .pri nejmensim by to pomohlo ostatnim aby si dali pozor ( [email protected] )

Redakce Finex

Dobrý den, Marku. Bohužel se obáváme, že Vaše kryptoměny jsou nenávratně pryč. Pokud je podvodník přesunul na jinou adresu, už není cesty zpět. :-( Snažíme se vždy upozorňovat, ať si lidé na svůj seed dávají co největší pozor, ale bohužel očividně malá nepozornost může způsobit velké problémy.

Marek Kopecky

Dobry den , asi sem se stal obeti podvodu, koupil jsem si novy pocitac chtel sem pripojit svuj trezor,bohuzel sem si nedal pozor jaky software (Trezor Suit) stahuju a stahl sem z Microsoft store. normalne se mi stahla aplikace prihlasil sem se napsalo pripojte svuj trezor,dale bylo ze nelze najit trezor a pro obnovu zadejte svuj seed ,bohuzel sem nebyl obezretny a vyplnil nasledne jsem si vzpomnel ze trezor ma svohe oficialni stranky tam stahnul aplikaci pripojil do sveho uctu ale byl uz prazdny:(nastesti nebyl velky obnos ale jsem hlupak

Mouse ova

Podvodník pod fingovaným jménem Karel Becka komunikující z emailu: karel.capek.btc.m na gmail.com se vydává za zástupce BTC.com s informací, že potřebují uzavřít můj BTC účet kvůli neaktivitě a je nutný převod zbylé částky v kryptoměně na můj bankovní účet. Požadoval instalaci remote control na počítači, poslal i odkaz na instalaci na Mac – SUPREMO.

Komunikoval přes chat přes Supremo, dále volá pokaždé z jiného telefonu. Naposled volal z: 602 685 066. Ruský či ukrajinský přízvuk, v pozadí při telefonátu hluk velkého call centra. Odkazoval mne také na spojení s jeho šéfem, tlak na čas. Jeho “šéf” volal mimo domluvený čas, byl agresívní až vzteklý po mém dotazu, zda je pracovník call centra. Oba se vyznačují verbální agresivitiou a tlakem “na pilu”.

Jediná dobrá věc je ta, že jsem si převedla zbylé finance, které roky visely v Electron peněžence na Coinbase a mohu je spotřebovat. :) Zdravíme podvodníky, ať to zkusí jinde.

Ivana Čapková

Dobrý den, mám stejnou zkušenost. Pan se v telefonu představil jako Dan Horák (e-mail danhorak73 gmail com). Snažili se mě přesvědčit ze přes aplikaci Supremo probíhá jen chat, ne vzdálené připojení. Přes tento chat mi poslali odkaz na nějakou krypto peněženku na blockchair kde jsem viděla zůstatek přes 13tis USD. Tvrdili, ze na převod tohoto zůstatku z mé peněženky na můj účet, potřebují vygenerovat sort kód, a to tak ze bych se měla přihlásit do svého internetového bankovnictví na stejném počítači, kde mám otevřený chat Supremo. Nejdřív teda zkoušeli přes bank id demo abych se tam přihlásila a řekla jim identifikační kód ke své bankovni identitě který se tam ukázal a potřebovali ho navíc nad IBAN a BIC/SWIFT. To jsem řekla ze jim v žádném případě nedám tak změnili taktiku ze se mám přihlásit do svého bankovnictví a říct jim sort kod, ten jsem tam samozřejmě neviděla protože je to kod používaný pouze v GB a IE bankách na platby místo Swiftu, ale oni tvrdili ze je to technicky kód potřebný pro převod kryptomeny na peníze a proto jim IBAN a BIC nestačí. Na můj dotaz proč to musí být na stejném počítači pokud jak oni tvrdí chat není propojeny s mým bankovnictvím a oni nemají vzdálený přístup k mému počítači, tudiz bych si to bankovnictví mohla otevřít i na jiném počítači, mi odpovídali stále dokola, čím dal vztekleji, ze to dělají už deset let a ze to tak proste funguje, ze se tam prihlasim a oni to v tom chatu vygeneruji a ja pak ten sort kód nebo technicky kód uvidím ve svém bankovnictví. Pan Horák to se mnou asi po dvaceti minutách vysvětlování a mého doptavani se vzdal s tím, ze mě přepojí na IT. Načež mi volal jiný pan, opět s ruským přízvukem s tím ze je account manager. Ten mi také nebyl schopen nic nového říct a po nějaké chvíli už byl také rozcileny a ze mi dá manazerku. Všichni na mě útočili s tím, ze jestli si z nich dělám srandu, ze mi to vysvětlují stále dokola a já to pořad nechápu a co to říkám za blbosti. Protože mi to cele přišlo opravdu podezřelé (hlavně to jak na mě útočili a mluvili tak jak by žádný pracovník zákaznického servisu v životě nemohl dovolit), snažila jsem se vyhledat na internetu více informaci. Načež na mě “paní manažerka” (také s ruským prizvukem) začala útočit s tim, ze plýtvám jejich casem a ze je to potřeba vyřešit dneska. Tak jsem ji řekla ať mi zavolá zítra, ze si to mezitím vyhledam. A ona ze mají taky jinou práci a jiné klienty a nemuzou se věnovat jen mně. Po chvíli dohadování řekla ze můžou zavolat tak za měsíc. Tak jsem ji řekla, ať teda zavolá za měsíc a ona bez pozdravu položila. Volali ze dvou různých čísel 604 287 434 a 774 057 922, před par týdny volali taky ale to jsem na ne neměla čas a myslím ze to bylo opět jiné číslo. Má smysl toto hlásit na policii?

Redakce Finex

Dobrý den, dobře jste udělala, stoprocentně se jedná o podvodníky. Zda to má smysl hlásit na policii, to bohužel musíte posoudit sama.

Hanka Pavlickova

Dobrý den,říká vám něco společnost Argos? Jde o tento obchod;
Argos je přední britský maloobchodní řetězec obchodních domů, který provozuje více než 800 obchodů ve Spojeném království a Irsku.Argos je součástí britského maloobchodního řetězce Sainsbury’s a prodává elektroniku, výrobky pro dům a zahradu, oblečení, hračky a sportovní vybavení.Vedle svých tradičních aktivit se Argos stal lídrem v oblasti elektronického obchodování ve Spojeném království.
Skvělá Naším úkolem je vyhodnocovat různé produkty a pomáhat tak obchodníkům Argosu propagovat jejich výrobky, zvyšovat ústní povědomí a prodej i pravost údajů, což přiláká více nakupujících online a přinese větší zisk, zatímco my si za to můžeme vydělat.
Komunikuji s clovekem/údajně ženou z Kanady/,jsem přidána i do WhatsApp skupinky,kde jsou také Česká telefonni čísla.
Jde v podstatě o klikání na různé zboží,kdy u některého najednou skočí velká provize s tím,že vás účet se dostane do mínusu a je třeba ho vyrusit. Bohužel už jsem nějakou částkou přispěla,ale abychom mohli pokračovat dál,tak přispívala i ta má mentorka. To je mi divné. Peníze měníme přes OKX. Myslíte,že je to také podvod?
Dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, nikdy jsme o tom popravdně nelyšeli, ale podle Vašeho popisu se jedná o velmi pofidérní schéma. Z našeho pohledu nemůžeme doporučit v tom dále pokračovat.

Addry We

Pres inzerát na brigádu jsem se dostala na Telegram, kde jsem se dostala do skupiny Vladimíra Kubáta. Kde když budu investovat 1488 Kč můžu si na burze vydělat 498 600. Kdy on mi s tím pomůže a po provedení opakovaného nákupu a prodeje tuto částku mi pomůže vydělat a nazpátek bude chtít 15 %. Přes aplikaci Trustwallet a Revolut jsem mu peníze poslala. Pak napsal, že vše je ok. A mám počkat. Pak napsal, že musím zaplatit další peníze, jako poplatek , že se z kryptoměny neplatí daně, že je to místo toho nějaká provize. Tu jsem zaplatila, pak jsem měla čekat na odblokování do druhého dne a že peníze budou převedeny na můj účet. Nic se nestalo a dotyčný mi napsal, že jdou problémy s novými uživateli a že musím zaplatit provizi a částka mi bude připsána do deseti minut, jen musím potvrdit ještě svou identitu. Peníze opět nepřišli, že se vyskytl problém a chce po mě další peníze. Když jsem mu napsala, že už žádné nemám, tak mi vyhrožuje, že na mě pošle vymahače dluhů a že o všechno přijdu, že mají mé data na burze, a že se nikde neshovám a že jsem ( cituji) ” v prdeli”.
Teď se bojím, když nezaplatil, že mi všechno vezmou. Nevím, co mám dělat.

Redakce Finex

Dobrý den, Vaše situace nás moc mrzí, bohužel je opravdu jasné, že jednáte s podvodníkem a zlodějem. Peníze, které jste tomuto člověku poslala, bohužel už zpět nedostanete. Můžeme ale říci, že rozhodně nebudete mít žádné jiné problémy než to – žádní vymahači, právníci ani policisté za vámi nepřijdou. Nikomu nic nedlužíte, ať už si tento člověk vymýšlí cokoliv. Rozhodně s ním nemůžeme doporučit dále jakkoliv komunikovat, nebo mu posílat další peníze.

Addry We

Tvrdí, že je zprostředkovatelem a dlužím mu za práci, kterou vykonal.
Pochopila jsem , že je to podvodník, protože i částky se zvyšovaly. Přišla jsem o 15 000.

Redakce Finex

Dobrý den, to je lež. Určitě mu nic neplaťte.

Irena Vagnerova

Dobrý den, klikla jsem, zaregistrovala jsem se a už mi volali, na whatsapp posílali odkazy z infinityinvest pro, nejdříve na zkoušku poslat 10 € pak zbylých 190 €. Pak mi byl přiřazen odborník Kristian Vareš. Obě osoby mluví ukrajinsko-slovensko-česky. Je těžké rozumět. Když jsem dnes v sekci office na infinityinvest pro chtěla vyzkoušet vybrat částku zpět, volal mi jeden člověk – že chci vybrat a proč. Říkám chci vyzkoušet jak peníze tečou i zpět… Že prý mi zavolá Kristian. Ten podmínil vrácení peněž instalací aplikace Kraken – dál jsem se nedostala. Předpokládám že by po mě později chtěl nějaké další id. Budu ráda za zpětnou vazbu od Finex. Shodou okolností se mi ozvala i společnost FrostWin net Austin Hajek, společně ještě s Michaelem, který mi má volat dnes, aby mě provedl platformou FrostWin.

Redakce Finex

Dobrý den, rozhodně jim nic dalšího neposílejte, ani s nimi nekomunikujte. Stoprocentně se jedná o podvodníky, kteří Vás chtějí okrást o vše, co bude možné. Nevěřte ani dalším platformám, které by Vás tímto způsobem oslovily, vše je pouze divadélko, abyste jim naposílala peníze. Dost pravděpodobně pan Vareš je pro tyto účely zneužitý a reálně se nejedná o danou osobu.

Julija Berger

Bohužel jsem též byla podvedená na platformě YTF, kromě mne i spousty dalších lidí. Platforma nabízí výdělek formou provize ze zpracování a přeposlání objednávek na e-shopech významných společností. Platforma byla propojená se spotovou peněženkou.Výše provize se odvíjela od výši zaplacené záruky. Jakmile lidé vložili peníze v hodnotě desetitisíc, YTF zablokovala výběry pod záminkou upgrade a požadovala zaplacení 20% daně, údajně,finančnímu úřadu do krypto peněženky a rovněž osobní údaje pro autentifikaci ( jméno, příjmení, korespondenční adresu, rodné číslo, číslo OP, telefon). V současné době, podvedené osoby z Maďarska podali trestní oznámení na kyberpolicii, která zjistila, že tito podvodníci založili stejnou platformu, jen pod jiným názvem. Za Českou stranu my nevíme jak nadále postupovat a kde i jakým způsobem můžeme nahlásit tento kyberpodvod.

Monika Mitkova

Jste v nejake skupine?pripojili bychom se , tez jsme naleteli

Hana Kucerova

Dobrý den nejspíše jsem v tuto chvíli obětí podvodu mohla bych vás osobně kontaktovat a vysvětlit v jaké situaci jsem nejsem si jistá zda se jedna o podvod. Dekuji za jakoukoliv pomoc

Redakce Finex

Dobrý den, Hano. Je nám líto, ale osobní konzultace neposkytujeme. Nicméně pokud už jste se dostala na tento článek, asi jste hledala něco, co s podvody souvisí. Bohužel je tedy velmi pravděpodobné, že se skutečně s podvodníkem potýkáte. Doporučujeme ale radši detailně přečíst článek výše – najdete v něm i tipy na to, jak poznat, zda jednáte s podvodníkem. A také všech 140+ komentářů pod článkem a zkušenosti dalších čtenářů Vám jistě pomohou.

Robert Olschbaur

Dobrý den.
protože jsem patrně obětí podvodníků na Binance, viz můj dotaz a Vaše reakce v minulosti, chtěl bych se zeptat jestli se domnívám správně, že následující pán je rovněž podvodník :

Finanční specialista George Walker

Scheveningseweg 52
2517 KW The Hague
Koninkrijk der Nederlanden

Jeho email: george.walker.finadvisor na gmailu

Tento pán mi napsal česky, že všichni, kteří mě okradli o peníze jsou zatčeni, jejich peníze byly zajištěny a já je dostanu zpět. Stále mě bombarduje emaily a v jednom z nich mi dokonce napsal toto:

Vážený pane ,

Budete muset projít 3 kroky ověření vaší identity na vašem R.E.S. účet.

-Nejprve musíte vyplnit své osobní údaje, to je nejjednodušší krok. Důležité je, že v seznamu možností “Na co budete R.E.S. používat?” měli byste zvolit “Program obnovy prostředků”, je to důležité pro třetí krok, protože ověřovací převod se nebude započítávat do vašeho zůstatku, pokud zvolíte jinou možnost.

-Zadruhé, musíte nahrát fotografii vašeho občanského průkazu, pasu nebo řidičského průkazu, abyste je ukázali R.E.S. že vlastníte doklad prokazující vaši totožnost.

-Za třetí, musíte mít ověřenou kryptopeněženku. Musíte převést 105 USD do BTC peněženky R.E.S. (příplatek 5 USD na pokrytí poplatku ze strany služby). Ne méně, protože R.E.S. systém nedetekuje převody nižší než 100 USD a nebude možné zkontrolovat, kdo je odeslal. A ne více než 105 USD, protože je to zbytečné. Mělo by to být BTC peněženka, protože prostředky byly zatčeny v bitcoinech a vy dostanete své prostředky v kryptoměně do vaší kryptopeněženky.

Důvodem tohoto převodu je dokázat společnosti R.E.S. že přesně oběť „CapitalMB“ obdrží vymožené peníze a také ukáže, na kterou peněženku má být vrácení peněz doručeno. Tento převod bude započítán do vašeho R.E.S. zůstatek po kontrole a schválení vašeho portfolia obnovy.

Po těchto krocích získáte přístup k funkci výběru do stejné peněženky, ze které jste provedli převod.

Poté, co obdržíte prostředky do vaší peněženky, budete muset zaplatit 10 % z poplatku za získané prostředky společnosti FinAdvisor, zástupce našeho finančního oddělení vám vysvětlí a pomůže s výběrem a platbou provize.

Nahoře je podrobně celý ověřovací proces, pokud jste k dispozici, abyste mohli pokračovat – dejte mi vědět, podpořím vás s každým krokem, kde budete potřebovat mou pomoc.
__________________

Stránky pro ověření identity jsou na adrese recovery system .net
__________________

Když jsem mu napsal že si celou věc chci ověřit, poslal toto, čímž se podle mě zcela odkopal:-)

Zasílám emailem informaci, že po analýze rychlosti práce R.E.S. automatizovaný kontrolní systém, a obecně kvalita práce systému, R.E.S. vedení se rozhodlo implementovat nový vylepšený systém, který bude kontrolovat a schvalovat všechny žádosti a portfolia obnovy mnohem rychleji s podporou systému AI. Nový systém bude implementován příští týden, změny pro klienty budou viditelné při rychlé kontrole, ale mínusem pro klienty bude fakt, že nový systém nebude schopen detekovat ověřovací převody nižší než 300 USD. z předchozí částky 100 USD.

Takže jen informuji, že tento týden je poslední šance projít ověřením převodem 100 USD se starým automatizovaným systémem. Pokud byste chtěli projít ověřením s novým systémem – můžete počkat týden, nebo mi zažádat, požádám R.E.S. poskytnout adresy nového systému, ale převod by neměl být nižší než 300 USD a vyšší než 310 USD, protože více je to zbytečné.

Pokud budete mít volno tento týden dokončit – prosím, dejte mi vědět, jaký den a v kolik, pomůžu vám. Pokud chcete dokončení ověření odložit na příští týden – o nových vylepšeních jste již informováni.

Těším se na vaši odpověď a pokud máte nějaké dotazy, neváhejte mě kontaktovat!

__________________________

Samozřejmě jsem nic neplatil a s pánem nekomunikuji.

Prosím o reakci, jestli je to podle Vás podvod a případně toho podvodníka znáte.

Prosím také o info – komu by se takové jednání mělo hlásit – je na to nějaké specielní oddělení policie? A má to vůbec smysl?

Moc děkuji

Robert

Redakce Finex

Dobrý den. Ano, stoprocentně se jedná o podvod. Jméno, adresa i všechno okolo jsou jen a pouze vymyšlené lži se záměrem Vás přesvědčit jim poslat další peníze. E-mailová schránka na gmailu je sama o sobě úsměvným varovným signálem…

Robert Olschbaur

Moc děkuji za odpověď.

Ještě něco bych chtěl napsat těm kteří třeba hledají na něco odpověď, v závěru s velmi jednoduchou otázkou.

Denně mám nejméně tři rozhovory s velice drzým člověkem mluvícím anglicky s řeckým, nebo arabským akcentem. Už jsem ho zablokoval.
Neustále mě kontaktuje s tím že musím autorizovat částku přes 5000 USD, samozřejmě formou platby, která odejde a bude mi hned vrácena. V minulosti jsem to s menší částkou udělal – jmenovalo se to circulation operation – a bylo mi řečeno že byl překročen čas pro provedení transakce a tím pádem jsou peníze zmrazeny.

A teď mi volá, že když pošlu dalších 5000 tak mi převede 16 000 USD. Jinak že je definitivně zablokuje :-)

Začal jsem ho provokovat a sdělil jsem mu že cokoliv udělám jen na základě písemného pokynu, on mi řekl že to není možné, protože předchozí platba byla učiněna také bez písemného pokynu a mele pořád svojí dál….

Tak jsem mu řekl že nebudeme marnit čas.

Na to mi odpověděl že jsem blbec – doslova.

Doporučuji ostatním udělat totéž když si nejsou jistí, tím se ten člověk odkope.

No na to jsem mu jasně odpověděl co si myslím o něm, ale příjde mi přece nemožné aby byl někdo taková zrůda a ještě se mi vlastně smál do očí a já to nechal být. Své peníze jsem odepsal, je to cena za vzdělání v oblasti obchodu s kryptoměnami,, ale chci proti těmto odporným zrůdám bojovat.

Oni zkouší cokoliv abych zaplatil ( i nadávají You ´re stupid man ….) a vlastně na slabého člověka to může mít vliv – proto to píšu.

Jedná se podle mě o organizovaný zločin, kde se střídají operátoři, kteří operují stále stejnými částkami a snaží se vylákat peníze, na pozadí mají puštěný zvukový podklad burzy, kde se telefonuje, lidé tleskají….:-)

Píšu to hlavně pro ostatní, ten chlapík to nedělá úplně špatně. Jen prosím o potvrzení, že je to asi typický scénář podvodu.

Já myslím že by se to nemělo nechat jen tak – nemáte tušení na jaký odbor policie se tyto podvody hlásí?

Děkuji moc

Robert

Martin Chalupecký

Dobry den je Matt Okša analytic Binance

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Matt dříve u Binance pracoval. Jednalo se o důvěryhodného člověka, ale již půl roku tomu tak není – od Binance již odešel. Můžete nám říci, proč se ptáte? Je možné, že se za něho vydává podvodník. Dali bychom si na to velký pozor!

Je tento email podvod.. blockchain.helpdesk @ cripto-support com

Redakce Finex

Dobrý den, ano. Stoprocentně se jedná o podvodníka.

Áta Dvořáková

Dobrý den. Seznámila jsem se s pánem americké národnosti. Píseme si delši dobu, dokonce mi poslal kopii řidičského průkazu, abych věděla kdo je. Žadá mě, abych koupila bitcointy. Investor mi na účet pošle peníze a chce abych za ně koupila bitcointy a ty poslala nazaslanou elektrickou peněženku společnosti .Z transakce chce, abych ponechala provizi. Tvrdí, že to není nelegální, že by mne nevystavila podvodu…že to nutně potřebuje k dokončení své práce. Prosím o radu.

Redakce Finex

Dobrý den, je nám líto, že zrovna my Vám to musíme oznámit, nicméně se 100% jistotou můžeme říci, že tento pán neexistuje a vše, co Vám psal a posílal jsou jen a pouze lži, které mají vést k tomu, aby Vás okradl o všechny peníze, které budete ochotna mu poslat – třeba právě pomocí nákupu a převodu bitcoinů. Bohužel jsme tento scénář viděli již několikrát.

Johny Jakkdy

Dobrý den, na email mi došla nabídka ohledně bitcoinu z webu feeloffernow . com. Oproti ostatním podvodníkům to vypadá věrohodně. Prosím vás jak poznat zdali je tato stránka podvod či nikoli? Moc děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, stoprocentně se jedná o podvod.

Julia Hliníková

Ahoj, neviem či to môžem písať k tejto téme ale potrebovala by som pomôcť, píšem si s chlapcom už cez polroka. Je to Američan a napísal mi že vyhral peniaze a rad by mi niečo z nich poslal. Suma nieje mala ale pri prevode cez paypal ma to vyhodilo na paybis. Paybis pýta odomna veľkú sumu na to aby som mohla peniaze prijať. Ze to ma byt nejaký poplatok za prvé prijímanie peňazí. No nejako mi to vŕta hlavnou a neviem čo mám robiť. Vôbec tomu nerozumiem

Redakce Finex

Dobrý den. Moc nás mrzí, že zrovna my musíme být posly špatných zpráv, nicméně toto je bohužel jedno z relativně častých podvodných schémat. S pár našimi čtenáři už jsme na to narazili. :-( S jistotou Vám můžeme říci, že člověk, se kterým si píšete, v realitě vůbec neexistuje a jediné, o co se podvodník, který se za něho vydává, snaží, je okrást Vás o Vaše peníze. Z našeho pohledu nemůžeme doporučit s ním dále komunikovat a už vůbec ne posílat mu jakékoliv peníze.

Ladislav Palšovič

Dobrý den, před rokem a půl jsem naletěl podvodníkovi, nainstaloval anydesk a on mě obral, vyluxoval můj účet. Nyní se ozval jiný pán, představil se jako Johan Libert – senior manažer technického oddělení Blockchain.com- věděl můj telefon, mailovou adresu i sumu, o kterou mě v minulosti podvodník obral. Říkal, že mají podezření z nejasné transakce a proto je účet zablokovaný. Chce abych se připojil k počítači a že mi pomůže všechny peníze vrátit. Odkázal jsem mu, že mám čas až za tři dny v 10,00 hodin. zavolal až v 13,00 hodin. Odbyl jsem ho že nemám čas, chtěl další termín. Dal jsem následující den opět v 10,00 hodin. Zavolal až v 16,00 hodin, řekl jsem, že nemám čas a ať mi už nikdy nevolá a zavěsil jsem. Následně mě ještě asi 5x vyzváněl, nezvedl jsem. Poté mi zaslal tento mail : Pane proč jste tak hrubý? nemohl jsem zavolat v 10,00 hodin, protože jsem obdržel novou žádost o vrácení peněz a musel klientovi okamžitě pomoci……… Kdy vy budete mít čas a náladu, abych vám mohl vrátit vaše peníze? Jeho mailová adresa se neukazuje, pouze jeho jméno. Mluví česky z východním přízvukem. Myslím si, že je to podvodník. Jaký je váš názor?

Redakce Finex

Dobrý den, dobře, že jste se ozval. Stoprocentně se jedná o dalšího podvodníka. Možná sedí hned v kanceláři vedle toho prvního. Bohužel to je jejich strategie – jeden Vás drze okrade, počkají, až zase něco vyděláte, a pak se Vás snaží oškubat znovu. :-( A protože vědí, že jste důvěřivý, zkouší to urputně.

Aleš Masař

Dobrý den. V posledních dnech jsem byl kontaktován několika skupinami na WhatsAppu, které se tváří jako Binance. Prý jsem byl náhodně vybrán v souvislosti s 6.výročím Binance na českém trhu a ve skupině se budeme vzdělávat. Něco mi tam nesedí. Často z ženského profilu píše muž nebo obráceně, Jména jsou divná (taková kombinace Medard Povýšil, Julius Navrátil, Boleslav Přibyl – spíše bych čekal nějaká mladší jména vzhledem k tématu), diskuze je vedena hodně k výdělkům na Defi (podle vkladu výdělek 2-5%/denně!!!). Podmínkou je založit si u Binance Wallet peněženku a kontaktovat asistentku správce, která mě napojí na pool, abych mohl každý de čerpat odměny. Ideálně doporučuje asistentka komunikaci přes Telegram. Když jsem se podíval na zakladatele skupiny, tak tam byly u různých skupin předvolby +221 Senegal, +94 Srí Lanka. Po dotazu proč tati čísla jsem byl z 1 skupiny hned bez odpovědi odebrán. Odebral mě správce s předvolbou +44 Velká Británie. Tak fakt nevím, co si o tom myslet. Díky za radu

Redakce Finex

Dobrý den, stoprocentně se jedná o partu podvodníků. Určitě jim nic nevěřte a rozhodně nemůžeme doporučit s nimi jakkoliv dále komunikovat nebo dělat cokoliv dle toho, co Vám řeknou.

Irena Valentová

Právě mi volala nějaká paní z call centra – říká support společnosti Blockchain, že mám u nich zapomenutý účet z roku 2011, zda si pamatuju, jak jsem dělala online bitcoin obchody. V té době určitě ne a ostatně ani nikdy později. Ráda bych věděla, odkud mají jména a čísla. Volání bylo z čísla +44 7897 072416
Hezký den a díky za shrnutí. Já to jako podvod vyhodnotila hned – takže good bye, paní.

Redakce Finex

Dobrý den, dobře jste udělela. Tito vykukové čísla, maily a jména mají ukradená z nejrůznějších hackerských útoků a databází. Například na stránce https://haveibeenpwned.com/ můžte vložit svoji e-mailovou adresu a uvidíte, kdy a kde mohlo dojít ke zneužití právě Vašich údajů.

Tomas Mahr

Dobrý den,
Před chvílí mi volala nějaká paní s přízvukem údajně z onex.com , že jsem před 11 ti měsíci založil nějaký účet u 1market a ,že nemají licenci v ČR a proto si mám vybrat zůstatek prej 0,7 btc – cca 450 tisíc korun . Prej jsem měl robota , který celou dobu těžil a ted potřebuji zrušit neaktivní účty a mám si poslat ty peníze na cryptopenezenku . Nejsem si vůbec vědom toho názvu 1 market . Je pravda , že jsem se někde registroval , ale už ani nevím kde . Řekl jsem , že v dnešní době je těžké něčemu takovému věřit a paní souhlasila a já řekl ať zavolá jindy , že si ověřím jestli se nejedná o podvod a tak jsem souhlasil se zavoláním druhý den dopoledne . Je prý potřeba jen počítač . Když jsem se nevěřícně zeptal jestli po mne bude chtít nějaké údaje z karty nebo tak něco , řekla , že ne . Hádám správně ,že se jedná také o podvod ?nebo si počkat , co po mně bude chtít za údaje a pak to zastavit . Jakmile bude potřeba vzdálená obrazovka atd. Tak je to jasný . Děkuji za odpověď popřípadě pro další jako varování .

Redakce Finex

Dobrý den, určitě se jedná o podvod. Děkujeme za upozornění.

Tomas Mahr

Tak mi teda volali a první věc byla , že si mám nainstalovat anydesk nebo teamviewer aby mohli verifykovat kryptopenezenku . Ale bylo divný , že když jsem řekl , že jsem kontaktoval policii a institut na kyberpodvody a čekáme na jejich pokračování , tak se paní vůbec nezalekla a pokračovala jakoby nic . No byla celkem vytrvalá a nakonec prý , že tedy když nesouhlasím s anydeskem , tak bohužel mi peníze nemůže poslat . Řekl jsem , že se tedy nedá nic dělat . A pak řekla , že účet tedy zruší a peníze pošlou na charitu , říkám Dobře a nashle . … takže jsem asi štědrý dárce 😀 a můžu teda říct , že se nedivím kolik lidí je podvedených … jsou to opravdu profíci . Tak lidi bacha a pokud opravdu Vám chce někdo poslat krypto na peněženku , tak určitě nebude chtít verifykaci kryptopenezenky pomoci vzdálené obrazovky neboli anydesk nebo teamvieweru . Tím totiž získá moc nad Vaším počítačem a jste v pr…. !

Tomas Mahr

Dobrý den , dá se tohle nějak řešit ? Tihle lidi by měli sedět ve vězení .

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. Souhlasíme s Vámi. Bohužel však ale ani po diskuzích s dalšími krypto experty a právníky bohužel neznáme žádnou účinnou obranu.. :-(

Robert Olschbaur

Dobrý den,
mám za sebou aktuálně několik hodin komunikace s pánem který se mi představil jménem jako softwareový inženýr pracující v oblasti kryptoměn. Sdělil mi, že se kdesi v rámci serveru Binance nachází celkem tři peněženky vedené na moje jméno s úhrnnou hodnotou přes 6000USD. Řekl mi že se na Binance domnívají že se jedná o moje peníze a oni potřebují ověřit jestli nejsou získány zločinným způsobem. Zeptal se mě jestli jsem v minulosti neinvestoval do kryptoměn a já jsem odpověděl, že skutečně před možná deseti lety jsem investoval do projektu zastřešeného mým známým, který nejen sliboval ale pro řadu lidí, které jsme oba znali přinášel již v té době zisk. Projekt do kterého jsem investoval nižší jednotky tisíc EUR (cca 3 tis.) se jmenoval ORMEUS. Projekt po čase, kdy bylo možné sledovat růst hodnoty investice na stránkách firmy, která přes zprostředkovatele peníze vybírala zcela zanikl, náš zprostředkovatel se musel vystěhovat z republiky protože po něm šli mnohem větší investoři a já peníze odepsal.
Zeptal se mě při té příležitosti na řadu osobních údajů a řekl, že mě bude kontaktovat oficiální zástupce z Blockchain.com

Následně mi přišel email, který byl odeslán z adresy Blockchaincom.info. – tedy ne Blockchain.com a ve kterém bylo toto (posílám anglický překjlad hlavičkového papíru – jako dokumentu od Blockchain):

Tento dopis je důsledkem vašeho znepokojení ohledně vaší významné částky v krypto měně bohužel zablokováno na daném bloku pod příslušným ID peněženky.
Podívejte se prosím na níže uvedené prohlášení:
ID peněženky – vypsáno ID
Blok – vypsán blok
Konečný průběžný zůstatek 0,22969129668 BTC / 6 121,20 USD

Vezměte prosím na vědomí, že výše uvedená částka je bohužel zmrazena v důsledku zajištění opatření, protože váš účet je podezřelý ze škodlivé aktivity.

Tento účet lze přesto úspěšně aktivovat z jeho „zamrzlé fáze“ do „aktivního“, pokud
poskytnuty dostatečné informace nezbytné prostřednictvím regulovaného prodejce nebo finanční instituce.

Promluvte si prosím s regulovanou finanční institucí, která spadá pod FCA a FMCCA
nakonec aktivujte zmrazený účet, abyste mohli pokračovat v činnostech vaší Peněženky.

Vyloučení odpovědnosti:
Upozorňujeme, že v případě zrcadlového převodu vašich „zmrazených“ prostředků do fáze „aktivní“ budete muset mít na aktivní kartě průběžný zůstatek, aby existovala významná cesta otevřít, aby byly vaše „zmrazené“ prostředky bezpečně převedeny na kartu Master/Visa, kterou si přejete nechat promítnout své finanční prostředky.

S pozdravem,

Michael Ackley
Výkonný ředitel pro kontrolu blockchainu
________________________

Následně mi volal tento pán který mi sdělil celé své jméno i příjmení a číslo zaměstnance !!!. Byl velice ochotný. Založil se mnou účet na Binance a když jsme to dokončili – tak mi řekl že tam převádí hodnotu mých peněz na třech volných peněženkách. Abych s ní ale mohl pracovat, musím provést tzv.: “Circulation Operation” a převést na peněženku, kterou nemám pod kontrolou a která patří Binance hodnotu 0,1 BTC (cca 2600 USD). Tato operace smí trvat pouze 20 minut během které mám peníze převést ze své karty a ty mi budou během dvaceti minut vráceny zpět. Tím si Binance (vše je prý automatický proces) ověří, že jsem existující osoba, atd… a následně se mi na mém účtu u Binance objeví celý zůstatek.

Nelíbí se mi to – slyšel někdo o něčem podobném? Předem děkuji za přečtení mého příspěvku a za Vaše názory…

Redakce Finex

Dobrý den, Váš příběh splňuje několik z kritérií, o kterých píšeme v článku výše, ale i diskuzi níže. Stoprocentně se jedná o podvodníka, v žádném případě s ním dále nekomunikujte a už vůbec mu neposílejte peníze.

Ondrej Lipus

Taky jsem se stal obeti. Telefony a email od “[email protected]”. Vidina penez byla kouzelna a nez jsem si to uvedomil,zaplatil jsem asi 100000 kc. Kdyz uz se mel ale prevod uskutecnit,kontaktovali me ze “[email protected]” a opet pozadovali dalsi penize s tim,ze prevod je umoznen z bespecnostnich duvodu pouze na ucet a ze je nutno jej jen a pouze u blockchainu smenit na eura a zaplatit poplatek za prevod. Takze jsem,predpokladam,prisel o vse.

Robert Olschbaur

Vážení,

oni nepřestávají a stále ze mě chtějí vytahovat peníze. Posílají mi emaily z domény binances.info (vydávají se za pracovníky Binance) a jsou to prostě podvodníci, čouhá tomu sláma z bot na dálku.
Udržuji je stále v kontaktu, protože chci na ně navést orgány činné v trestním řízení. Zkoušel jsem to přes Blockchain.com, kdy mi velmi slušně poděkovali za to že jsem je na to upozornil a ať klidně píšu dál, ale že oni s tím nic neudělají.

Je to normálně fungující byznys, prostě oni chodí do práce a profesionálně kradou, je to dokonce možná i tak, že někteří jsou tam jen na komunikaci a ani nevědí co přesně sami dělají, je to organizace. To přece musí jít zastavit, nebo ne?

Tohle přece nejde tolerovat, nebo jsem moc starý a je to normální a něco jsem nepochopil…

Děkuji za Váš názor. Poradíte mi na koho a kde se obrátit? Na místním oddělení policie v místě bydliště mi to příjde jako dobrý vtip.

Děkuji za informaci.

Redakce Finex

Dobrý den, Roberte. Váš názor můžeme podepsat, souhlasíme s ním. Bohužel však ani po diskuzi s několika advokáty zaměřenými zejména na kryptoměny, jsme nebyli schopni přijít na způsob, jak tyto zloděje zastavit. Naše Policie je na ně krátká…

Martina Radová

Dobrý den,mám stejný problém.Ozval se mi jistý Milan Vaško, znáte ho?Vyvolává mi každý den a naviguje mne co vše mám udelat.Kdyz viděl,že nemám dost peněz na účtu,musela jsem vzít půjčku 30000€ a pak odeslat na nějaký účet do zahraničí.Do teď se mi žádné peníze nevrátili.Zustali mi jen dluhy na krku.Nevim co mám dělat.Take jsem si musela instalovat do PC aplikace:anydesk,Kraken a skills Nemohli by ste mi někdo poradit jak to vyřešit? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, mrzí nás to, ale musíme potvrdit, že se určitě jedná o podvodníka. :-(

Monika Mančíková

Dobrý den,
tak jsem bohužel také naletěla při prodeji fototechniky, momentálně nemam ani danou věc ani peníze na svém účtu.
Zásilku jsem posílala do Londyna takže jeste zaplatila za ni. Zajímave že dotyčný semnou stale komunikuje po mailech, a ja ho žádám o zaslání platby na můj, učet on mě stale odkazuje na platbu 53 eur, za mezinarodní poplatek, a odkazuje na banku která jeho penize blokuje. takze je pry nema ani on ale ani ja.
Balíček jsem se snažila stopnout, bohužel pozdě a nepodařilo se. Už dorazila k dané osobě.
Momentálně přemýšlím jak tuto situaci vyřešit.
Má smysl policie? Nebo si vzít jen ponaučení a věc nechat být, jedná se o částku 11tis Kč.

děkuji za radu
M.

Redakce Finex

Dobrý den, to nás moc mrzí. Bohužel se ale obáváme, že už se Vám peníze, ani zboží, nevrátí. Mimochodem, proč jste vlastně posílala zásilku, když Vám ještě nepřišly peníze?

Drahoslav Česák

Drahoslav
Dobrý den,sháním pomoc,mám peníze zaslané do banky Kraken a do mé peněženky Atomic,ale člověku,který mi to zřizoval jsem přestal věřit,myslím,že je to klasický podvodník,nyní mne stále volá,že musíme účty zkontrolovat,ale nechci mu dát přístupová hesla.Protože si peníze neumím poslat zpět, hledám někoho,kdo mi toto pomůže udělat.
Předem děkuji.

Redakce Finex

Již jsme Vám odpovídali na e-mail, pro jistotu ale kopírujeme i níže. Dle Vámi zmíněných informací to rozhodně vypadá na podvodníka. Předpokládáme, že Vás “pan manažer” kontaktoval telefonicky nebo přes soc. sítě Facebook či WhatsApp, že? A říká vám, že u nich máte tisíce dolarů či euro a stačí je převést na Váš účet, a že za to nic nechce, potřebuje “jen aktivační platbu”, že?… Rozhodně od toho ruce pryč.

Veronika Nováková

Mně nonstop volá nějaký pán (po registraci) s cizím přízvukem (nejspíš ukrajinec). Každý den třeba několikrát už pár týdnů. A když už jsem začala být sprostá a drsná, tak se začne smát, típne to, já si to číslo následně zablokuji a on mi pokaždé volá z nového čísla. Paradox je, že když na to číslo zavoláte zpátky, dovoláte se obyčejnému smrtelníkovi, který s tím nemá nic společného, takže nevím, jestli nějak spolupracují i s telefonním operátorem. Nerozumím tomu, co se to dneska děje

Honza Halva

Řeším úplně ten samý problém. Bohužel na jejich stránkách nikde nelze najít žádný email ani nic podobného, kde bych mohl registraci zrušit nebo odebrat souhlas se zpracováním osobních údajů. Každý den volají xkrát a je to velmi obtěžující.

Petr Kadlec

Mám to úplně stejný. Myslíte, že z jejich strany hrozí i fyzický nátlak?

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Toho bychom se určitě nebáli. Cílem těchto podvodníků je posbírat peníze, kde se dá, a pláchnout s nimi. Určitě si jsou moc dobře vědomi, že dělají levárny, a rozhodně nebudou riskovat, že by se někde mohli nechat chytit či natočit.

jiri Hanuš

Dobrý den.Také jsem se stal jedním ,který naletěl podvodníkům.Stejný případ jako jiných lidí co zde píšou.Klasické přihlášení na Team Wiever.podvodníka.Pak na banku.A založení učtu Kraken.Vše jsem podstoupil A tímto jsem přišel o 600 000.Pak my bylo voláno z Belgie že mi bylo zablokováno 71 000 USD.A že mám zaplatit na učtu Kraken určitý procenta,a do dvouch hodin bude částka 71 000USD na mém učtu.Minulý týden samé výmluvy.Ty panové se jmenují s firmy Skilss Profit Bojan Král,a nebo Marek Wojciechowski. Prosím zda zná někdo tuto společnost. Děkuji za info.S pozdravem J Hanuš.

Lukáš Látal

Dobrý den, také jsem se nechal napálit tou stejnou firmou a stejnými lidmi.
Přišel jsem takhle o 300 000 Kč

Redakce Finex

Dobrý den, Vaše situace nás moc mrzí, bohužel ale v tuto chvíli nevíme, jak Vám pomoci. Tito pánové se však rozhodně nejmenují tak, jak jste uvedl a zmíněná firma určitě nebude existovat. Všechno to jsou jen vymyšlené řeči, které skrývají identitu reálných podvodníků a zlodějů.

Arpád Kraščenič

Dobrý deň. Rád by som sa spýtal na váš názor keďže si myslím že ide o pokus o podvod, len nevidím ako by takýto postup fungoval. Telefonicky ma oslovil (anglicky) človek ale ja som odmietol riešiť veci po telefóne a odporučil mu nech mi pošle mail cez ktorý som sa na ním uvedenú platformu binance.com prihlásil. Bol celkom informovaný a poslal mi toto:
Určite, vysvetlím vám postup. Potom, čo dokončíte registráciu a overenie, musíte uskutočniť transakčný hovor na váš viazaný účet, kde sú zatknuté peniaze.
Ako som už vysvetlil, Binance vyžaduje určité percento (od 10%) na preukázanie vášho poverenia. Je to potrebné na zamedzenie nelegálnych aktivít, ako napr
pranie špinavých peňazí, financovanie terorizmu a daňové úniky.
Pripojím obrazovku z viazaného účtu s vašimi zatknutými peniazmi.
Takže v podstate dostanete 11 400 USD plus sumu, ktorú použijete na synchronizáciu (1 140 USD) do 15 minút po zavolaní transakcie z vášho účtu na úschovný účet.
A dúfam, že vám to pomôžem urobiť čo najskôr, pretože sa mi zdá, že práve teraz naozaj potrebujete peniaze navyše na zotavenie.
Aj keď Binance pokladám za celkom realnu a bezpečnú platformu predpokladám že to je celé výmysel a podvod len nevidím ako ten mechanizmus môže fungovať. Vedeli by ste pomôcť s vysvetlením čo tým podvodník sleduje? Veď aj keby som poslal peniaze na účet v Binance namal by sa k nim nikto nelegálny dostať.Voprd ďakujem.
Arpád

Redakce Finex

Dobrý den, Vaše obezřetnost je namístě. Určitě se jedná o podvodníka, který se vydává za pracovníka Binance, jak už jsme popisovali v článku výše. Peníze, které Vám slibuje, nikdy neexistovaly a jedná se jen o podvrh. Ve skutečnosti z Vás bude chtít vymámit nějaké poplatky či daně, aby Vám tyto peníze uvolnil – to se ale nikdy nestane. Bude Vás neustále tlačit k dalšímu posílání peněz, dokud budete “dávat”… Poté, když se začnete moc vyptávat, nebo nebudete peníze posílat, Vás odkopne a pujde na další svoji oběť.

Petr Kadlec

Myslíte, nebo třeba ze zkušeností víte, že by byl případ, kdy by se stalo to, že tito podvodníci nebudou tlačit pouze telefonicky, ale i osobním setkáním, případně fyzické nátlaky?

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Toho bychom se určitě nebáli. Cílem těchto podvodníků je posbírat peníze, kde se dá, a pláchnout s nimi. Určitě si jsou moc dobře vědomi, že dělají levárny, a rozhodně nebudou riskovat, že by se někde mohli nechat chytit či natočit.

Arpád Kraščenič

ďakujem za váš názor.Ak to je tak tak je to dosť primitívne s samozrejme že by som priamo jemu nič neposlal.Čakal som že to je nejaký sofistikovanejší systém.

Irena Blažková

Dobrý den,
Celou diskusi jsem si zde pročetla a musím říci, že se mi tají dech. Také jsem uvěřila paní s ukrajinsko-polsko-slovenským přízvukem, prý z Londýna. Také mě pomocí Anydesku naváděla jak založit účet atd. přesně co je zde již popisováno v příspěvcích. Sice mne nekontaktovali oni ONEX CORPORATION, ale já sama (četla jsem někde na netu odkaz). Zaplatila 250 euro a prý za mě teď obchoduje robot, ale bylo mi řečeno, když dám více euro, tak bude obchodovat moje přidělená asistentka a ta přesně ví kam vložit, otevřít a zavřít obchod atd… A samozřejmě větší zhodnocení.

Otázka zní…. Znáte prosím ONEX? Na Wikipedii jsou. A je tedy možné, že se jedná o podvod? Jo, a ještě jedna info. Jsem přihlášená na BINANCE a má mi být převedeno 60 euro, které mi už robot vydělal. Teď jsme propojily účtu můj a Binance a čekám na to, zda nějaké peníze přijdou. Děkuji za případnou odpověď a diskusi.

Redakce Finex

Dobrý den, dle Vámi zaslaných informací se o podvod jedná. Nemůžeme Vám doporučit s nimi jakkoli dále spolupracovat.

Milada Vaňková

Dobrý den, asi před třemi týdny mi volal nějaký muž s ruským přízvukem, že jsem si asi před třemi lety založila u společnosti, jejíž jméno jsem přeslechla, účet, který nevykazuje 3 roky žádnou aktivitu a zdali chci účet zrušit a vyplatit peníze. Věděl moje jméno, e-mail a telefon, ale to není těžké zjistit, neb na webu naší neziskovky jsou moje kontaktní informace uvedeny. Pravda je, že si na to nevzpomínám, ale o obchodování na burze jsem se zajímala a dokonce jsem se zajímala i o kryptoměny a je možné, že jsem si nějaký demo účet vytvořila. Rozhodně jsem ale do něčeho takového nikdy neinvestovala, ale když jsem se o to zajímala, vytvořila jsem si účet Skrill. Nevěděla jsem, která bije, požádala jsem tedy dotyčného, aby mi poslal odkaz na platformu, kde mám mít údajný účet.

Kliknu na odkaz Blockchair (je zde zaměněno poslední písmenko n za r, správně má být Blochchain) a dostanu se na platformu Blockchair, která má změněnou grafiku, ale tváří se podobně jako Blockchain.
Měla jsem si odsud převést sama bitcoiny, pokud bych chtěla zrušit účet, tak celý objem prostředků, nebo bych mohla obchodovat dál a převést si třeba jen část prostředků na svůj účet.
Protože jsem žádnou transakci neprovedla, pán mi včera znovu volal a chtěl, abych šla na tento účet na počítači, že mi všechno vysvětlí a pomůže mi. Sdělila jsem mu, že nejsem u počítače a domluvili jsme se na dnešek.

Mezitím jsem nalezla váš web a potvrdila si podezření, že se jedná o podvod. Číslo, z něhož dotyčný volal, jsem zablokovala, ale to není řešení. Je mi jasné, že kdybych převedla z podvodných stránek domnělé bitcoiny, dostal by se buď do mého počítače, nebo na můj účet, v obojím případě bych měla problém. Asi by bylo vhodné nahlásit podvodný web na policii.

Redakce Finex

Dobrý den, děkujeme za informaci. Můžeme potvrdit, že se skutečně jedná o podvod.

Marta Pleskacova

Dobrý den, prosím má někdo zkušenost s Immediate Connect. Přihlásila jsem se a ozval se mi jakýsi Lukáš Lajčák z MARKETS OF HUNT který se mnou procházel používání účtu. Zatím jsem nic neaktivovala jelikož mi byla divná jejich okamžitá telefonická odezva. Děkuji za příspěvky.

Marta Pleskacova

Dobrý den, prosím má někdo zkušenost s Immediate Connect. Přihlásila jsem se a ozval se mi telefonicky jakýsi specialista, který se mnou procházel používání účtu. Následně přišli informace na můj e-m nikoli z Immediate Connect, ale z @marketsofhunt.co. Překvapila mě okamžitá telefonická odezva a též přízvuk specialisty.

Redakce Finex

Dobrý den, přímé zkušenost s nimi sice nemáme ale dle Vašich informací a dalších informací z internetu bychom s touto společností rozhodně nijak dál nekomunikovali.

Alex Alex

POZOR NA TELEFONÁTY Z Bitcoin mining group, kde Vám zavolajú a povedia že máte u nich vlastný účet na ktorom mame zostatok peňazí a konci mu platnosť.

Radi vás budeme informovať. Na základe našej konverzácie by sme vás chceli informovať, že vaše konto Bit Mining Group bolo zablokované.
Na účte máte kladný zostatok, ktorý môžete vybrať alebo pokračovať v obchodovaní.
Ak chcete zobraziť svoje konto, prejdite na toto prepojenie. Keďže je však zablokovaná, nebudete ju môcť používať.

Môžeme vám pomôcť odblokovať vaše konto.
Ak chcete odblokovať svoje konto, musíte mať počítač alebo telefón s prístupom na internet.
Dajte mi vedieť, kedy vám môžem zavolať a pomôcť vám so všetkým.
S úctou Erik Čekovsky, account manager Bit Mining Group
Viac informácií o spoločnosti nájdete na stránke btcm.group

Erik Čekovsky
Account manager
erikcekovskybtcm zavináč gmail.com
btcm.group
Chambers St, Edinburgh EH1 1HT, UK

Tomáš Šimek

Dobrý den ,
Nechal jsem se zlákat na obchodování s firmou :UNION INVESTMENT MANAGEMENT LIMITED

Company number 02788777 ,firma je registrována v Anglii . investoval jsem 30000kč
Chtěl jsem vybrat zhodnocené peníze a napsali i volali přez WhatsApp , že musím zaplatit daň obchodů cca 6% na nějáky jejich účet ,nemám v to důvěru . platí se daň v Anglii a jakým způsobem.
děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, je nám to líto, ale bohužel jste dle našeho názoru padl na lep podvodníkům. Nemůžeme Vám doporučit s těmito lidmi dále komunikovat a už vůbec ne jim posílat další peníze. :-(

Peter Krajco

Dobry den
Ma niekto skusenost s firmou Wealth Formula?
Dakujem

Bob Orin

Dakujem velmi pekne za clanok je skvely a je takym osvetlenim v dnesnej dobe plnej kryptomien. Hlavne ked ludia pocitaju peniaze na pokrytie rastucich vydajov a potesi kazde euro v nejakej zabudnutej investicii ktore vypomoze z tazkej situacie. Po kontaktovani telefonneho cisla +421 905 421 644 a naslednej tazko zrozumitelne kombinacii jazykov cesko-slovensko-ukrajinsko-a dalsich tazko identifikovatelnych akoby dotycna osoba pouzivala kvoli ‘ustretovosti’ translator ale nepozna spravnu vyslovnost ok pri velmi naivnej viere v ludsku cestnost v dnesnej dobe este clovek moze zapochybovat, ale ked mi prisiel mail od dotycnej z adresy annanemcovabtcmcz@… tak to uz je naozaj dost trapne ale nastastie aj takto nevedome sa prezradia.

goosesk blabla

vyborny clanok,, bohuzial moj znamy ho necital dostatocne skoro..

mna ale zaraza jedna vec a to je totalna neschopnost nasich kriminalistov.. ja som IT specialista a viem co je dohladatelne a co nieje,, urcite by sa naslo mnoho prebiehajucich podvodov, cez ktore by sa dalo aspon priblizit k podvodnikovi, pravdepodobne aj chytit.

Lenka Buňková

Dobrý den. Prosím o informaci zda jsem taky naletěla podvodníkovi. Na Telegramu jsem se přidala do jednoho kanálu, který měl založený jistý Boris Fiedler. Údajně je to známý obchodník s kryptoměnou a zakladatel bota, který udělá během 2 hodin z malého vkladu velký zisk. Na telegram dává svá videa, vkládá fotky screenshotů lidí kteří přes něj vydělali velké peníze. Dohodli jsme se tedy na vkladu 1497 Kč který jsem poslala prostřednictvím Moonpay aplikace, za 2 hodiny mi psal že je hotovo že jsem vydělala 488.360 Kč, ale že je potřeba zaplatit 5090 Kč poplatek za výběr peněz a převod na kartu, že to je v USA běžné. To jsem tedy poslala a na to mi psal že je ještě potřeba uhradit 5330 Kč jako komisní poplatek daně, že se tak řídí zákon v USA. Prosím naletěla jsem tedy a je možnost dostat svoje peníze nějak zpět, nebo se s tím mám smířit? Děkuji moc za odpověď.

Petra Švandová

Zdravím Vás, teď si říká Vladimír Bárta a taky Veselý Vratislav :-) Jede dvě skupiny, úplně totožné, plešatý, Tlustý se zrzavým plnovousem. Dělá, že píše z Dubaje, i ty částky, co uvádíte, sedí. Je dobré si všímat detailů, už chce poplatek, tak jsem mu napsala, že si směnárny poplatek strhavaji z částky, kterou vyplácí. Vědomě jsem poslala ten první vklad nejnižší, abych se přesvědčila, že se nepletu. Mám takové tušení, že mě zablokuje. Udělala jsem si videa záznamu obrazovky, kdyby to chtěl mazat. Včetně čísla jeho peněženky na binance, kam chce posílat peníze. Zvažuji policii nebo alespoň veřejné varování.
Základní Red flag – sháníme lidi, co nemají zkušenost s krytem…. Naučím vás pracovat s botem, ale žádného nedoda, velmi intenzivně cílí na chamtivost-auta, luxus, Dubaj……. Recenze jsou fiktivní, najati herci a další profily, řeknou, že peníze dostali, ale dál se nebaví. Já mu těch 1600 poslala úmyslně, vím, že už je neuvidím. Zrovna se mi snaží nalhat, že zákon požaduje zaplatit poplatky předem…..Víc neuvidí. Zákon 3.34…..Řekněme, že se bavím. Když jsem se ptala proč má dvě skupiny, dva profily, dvě jména – oba jeden dělali blbce a odpovídali otázkou. Jeden už mě blokl.
Tak kryptu zdar a nedejte se :-)

Redakce Finex

Dobrý den, Lenko. Ano, 100% se jedná o podvodníka. Rozhodně nemůžeme doporučit s ním dále komunikovat a už vůbec mu neposílat další peníze. Bohužel s největší pravděpodobností peníze zpět už nezískáte – my alespoň neznáme žádný způsob, jak na to. Je nám líto.

Boris Chládek

Dobrý deň, mám podobný prípad ako p “Jaroslav Šteinbach”. Tiež mi zavolali s tým že mám 12 000 eur v Bitcoinoch a p. sa ma pýtal čo s nimi chcem a ja že vybrať tak mi povedal že som na ich stránke nebol viac ako rok a že to je zablokované a pre odblokovanie sa potrebuje na mňa pripojiť tak aby so si stiahol na stránke “supremocontrol com” aplikáciu (SupRemo) niečo podobné ako Team Viewer. A ja som mu povedal že si nie som vedomý žiadnej takej investycii nech mi o tom pošle info poslal mi niečo takéto:

Dobrý den, dnes som Vám volal ohľadom účtu v spoločnosti BTCM GROUP. Posielam Vám link na internetovú stránku, ale účet máte zablokovaný takže sa tam neviete dostať. Váš účet bol pol roka nastavení na automatické obchodovanie, z toho ste dostávali zisk. Keby ste mali nejaké otázky, vždy ma môžete kontaktovať mailom. Váš účet sa nachádza v našej spoločnosti btcm.group, môžete si ho vyhľadať a zistiť, či si pamätáte, ako sa k nemu dostanete. Ak nie, môžem vám poslať históriu posledných transakcií na vašom účte. Ak chcete vybrať svoje peniaze, musíte si stiahnuť aplikáciu SupRemo do telefónu alebo Anydesk do počítača, potom musíme pripojiť nášho robota k vášmu zariadeniu, potom vygeneruje technické číslo, technické číslo je číslo na overenie vašej totožnosti, bez neho nemôžete vybrať svoje peniaze.

Vystupoval pod emailom: Tomas Sandrik
Telefón 0911 971 055

Redakce Finex

Dobrý den, stoprocentně se jedná o podvodníka! Rozhodně nemůžeme doporučit s ním jakkoli dále komunikovat nebo postupovat dle jeho instrukcí. O všechny své peníze byste přišel!

Jaroslav Šteinbach

Mám asi další dva podvody. Kontakt telefonický a emailem. [email protected]>
[email protected]>
Kontaktovali Vás?

Redakce Finex

Dobrý den, o těchto lidech nic nevíme. Můžete nám říci, co Vám nabízeli?

Jaroslav Šteinbach

Nabízeli zrušení účtu, kvůli údajné, dlouhodobé neúčasti v obchodování a převedení zisku kryptoměn na eura do banky. Požadovali IBAN ,BIC a nějaké technické číslo na převedení z kryptoměny na eura, které se vygeneruje z čísla účtu.

Natálie Dušková

Dobrý den, jelikož s bitcoinem nemám žádné zkušenosti chci se zeptat. Přes pay pal mi má přijít zahraniční platba. Odesílatel mi poslal odkaz na stranky paybis. Kde mám koupit bitcoin a tím zaplatit poplatky za převod měny v bitcoinu. Není to nějaký podvod?
Děkuji Dušková.

Redakce Finex

Dobrý den, stoprocentně se jedná o podvod, určitě jim žádné poplatky předem neplaťte!

Redakce Finex

Dobrý den, i to jsou jasné a ohrané známky podvodu. Svoji oběť nejdříve nalákají na to, že stačí jen poslat číslo účtu a dostane spoustu peněz, ale “jako náhodou” se potom platba zasekne a bude potřeba zaslat peníze pro odblokování, údajnou zálohu za daň z tohoto velkého zisku nebo na právní úkony. Nemůžeme Vám rozhodně doporučit s nimi jakkoliv dále komunikovat.

Denis Rudis

Dobrý den,
zajímal by mě Váš názor. Dostal jsem se náhodou proklikem skrz reklamy na soc. sítích do Telegramového kanálu. Láká na snadné výdělky díky použití bota, který nakupuje kryptoměny na Korejské burze (hanbitco.com) a obratem prodává na jiných světových burzách a toto stále dokola. Údajný zisk prý pramení z rozdílu v kurzu. Slibovaný zisk je skoro 300 násobek vkladu za 30 minut. Přijde mi to velmi podezřelé a nikde jsem nenašel diskuzi na toto téma, proto vkládám svůj dotaz do diskuze, zda je toto vůbec reálné. Snad Vaše odpověď pomůže i dalším lidem, kteří na tuhle metodu narazí.
Děkuji

Redakce Finex

Denisi, Vaše obezřetnost je na místě. Možnost zisku 300násobku za 30 minut hovoří sama za sebe. Rozhodně se do toho nepouštějte, jedná se o tzv. HYIP. Ty sice můžou chvíli (pár minut, pár hodin, pár dní) fungovat, ale pouze proto, aby ukázaly, že fungují. Jakmile do nich začne posílat peníze více lidí, po stránkách se slehne zem. Dlouhodobě není možné na těchto programech vydělávat (leda byste je zakládal a sám podváděl investory :-) ). Hezký den.

Lubomír Černý

Dobrý den,
mám úplně jinou zkušenost. Investoval jsem peníze na nákup kryptoměny AGMT přes Binance. Všechno proběhlo zdá se dobře. Registroval jsem se jak na Binance tak na portálu agmtcoin .com. Vše se zdá v pořádku. Podpora existuje na Telegramu – AGMTCOIN @ YAHOO.COM a není s ní žádný problém. Když jsem ukončil obchod, získal jsem celkem 51.308 USD. Avšak když jsem tyto peníze chtěl vybrat, bylo mi přes zákaznickou podporu na Telegrafu sděleno že musím zaplatit daň 5.125USD. To jsem přes Binance zaplatil. Jenže tuto částku jsem poslal celkem na 3x, protože můj denní limit na kartě mi nedovolil částku zaplatit najednou. Částku jsem ale zaplatil. Potom mi přišla na Telegramu zpráva, že peníze jsou zmrazeny z důvodu podezření praní špinavých peněz. Pokud ale zaplatím 4.000USD, bude mi částka odblokována do 2 hodin. Pokud jí ale do 72 hodin neuhradím, budou všechny moje peníze darovány na Světovou zdravotnickou organizaci.
Peníze jsem uhradil a zhruba za hodinu mi bylo sděleno, že peníze není možno převést z důvodu jednání mezi Cryptography Bureau a českým finančním oddělením, protože výnos je více jak trojnásobný. Mám zaplatit dalších 3500 USD finančnímu úřadu. Po zaplacení mi prý bude vrácen jak 4.000,-USD tak 3.500,- USD. Samozřejmě se mi nechce platit dalších 3.500,- USD a myslím si že se jedná o podvod, i když se všechno zdá v pořádku. Aplikace mám zajištěné heslem a nikomu jsem ho nesděloval. Můžete mi prosím poradit? Mám na to 48 hodin. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Lubomíre. Je nám to moc líto, ale bohužel to, co popisujete, je přesně ukázkový případ jednoho z podvodů, které v článku výše popisujeme. Konkrétně bod “Telefonický poradce a zapomenuté bitcoiny či velký zisk“.

Ačkoli Binance, kde jste kryptoměny kupoval, je důvěryhodná společnost, Váš poradce nebo zmíněná “podpora” na telegramu je jen a pouze šejdíř, který z Vás tímto způsobem tahá peníze a Vy mu je přes Binance posíláte. :-( Rozhodně nemůžeme doporučit nikterak dále s nimi komunikovat a už vůbec ne posílat další peníze.

V současné době je k dispozici nový podvod, kterým jsou investiční podvody spáchané prostřednictvím tzv. romance dating. Podvodník inzeruje “investiční produkty” své oběti poté, co si získá její důvěru prostřednictvím online seznamování. Podvodník nutí oběť věřit, že oba investují do své společné budoucnosti.

Stanislav Hancko

Mne sa stalo toto je to OK

———- Přeposlaná zpráva ———
Od: Support Binance
Datum: ut 29. 11. 2022 o 11:28
Předmět: Binance
To: [email protected]

Zvýšení limitů

Ahoj. Obdrželi jste platbu ve výši 31500 USD, která byla odeslána do vaší tranzitní peněženky.

kód odkazu: 1XP09JSP

Vzhledem k tomu, že jste do své peněženky dosud neobdrželi velké platby kryptoměnami, nemůže přijmout transakci této velikosti.

Peníze jsou ve vaší tranzitní peněžence, ale tuto transakci nelze potvrdit, protože váš limit je nižší než částka při příjezdu.

Chcete-li zvýšit limit, musíte mít počáteční transakci ve výši 25 % (7 875 USD) v bitcoinech ekvivalentních bloku, ve kterém
transakce proběhne do 96 hodin:

Celá částka 31 500 USD a vaše poukázka ve výši 7 875 USD bude automaticky vrácena na číslo vaší peněženky do 1 pracovní den.

1. Převeďte 7 875 $ na svůj účet Binance.
2. Kupte bitcoiny za plnou částku.
3. Pošlete bitcoiny na svou přidělenou tranzitní peněženku, kterou vám zašleme po potvrzení vaší finanční částky
otáčení.

Po absolvování tohoto procesu byste měli odeslat potvrzovací e-mail se slovy SCHVÁLIT, načež systém Binance automaticky odešle e-mail s kryptopeněženkou, ve které byste měli provést spekulativní transakci, abyste zvýšili svůj limit

*Věnujte pozornost: Toto NENÍ PLATBA! Výše požadované rezervy slouží pouze ke zvýšení vašich limitů.

Období bezplatného uložení finančních prostředků na našem tranzitním účtu je 3 dny, poté vám bude účtován poplatek za uskladnění.

Máte-li další otázky, odpovězte na tento e-mail a my se vám ozveme.
Jako Weasley.Binance Transit Transfer Department.

Redakce Finex

Dobrý den, 100% se jedná o podvod. Rozhodně s těmito lidmi dále nekomunikujte.

P. Buck

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, poznala jsem jednoho člověka, jelikož jsem mu ohledně crypto moc nevěřila, rozhodla jsem se, že s ním nebudu investovat velké peníze (takže jsem začala opravdu jen s částkou 100USDT) a to pře crypto.com, převedli jsme to na Bitkan, tam jsme udělali obchod, peníze přesunuli na Binance a poslali mně na účet. Tento člověk teď chce abych investovala další peníze. Jelikož první takový obchod proběhl naprosto bez problémů, jenom podotýkám, že jsem mu žádná přístupová hesla ani nic podobného neposkytla. Chtěla bych se zeptat, zda tento způsob převodu peněz a výdělku, lze považovat za podvodný? Děkuji moc za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, rozhodně se nejedná o normální situaci. Nikdy bychom vám nedoporučovali podobné věci dělat s někým, koho znáte pouze krátce nebo třeba pouze přes internet. Samo o sobě to opravdu “smrdí”. Nepoužívali jste při všem programy Anydesk či TeamViewer? Kde jste k tomuto člověku přišla, kontaktoval vás první a prezentuje se jako úspěšný obchodník? Pokud jste si koupila 100 usd, které jste převedla mezi dvěma platformami a poté zpět na svůj účet, co to má za smysl? To jste zbytečně zaplatila poplatky na několika stranách a zisk z toho nemáte žádný. Musíme říci, že celé se nám to zdá pochybné, možná to je pouze činnost pro “vzbuzení důvěry” (sama říkáte, že vše proběhlo v pořádku) a nyní s vyšší částkou se můžou objevit problémy. My bychom rozhodně dále nepokračovali.

naty hele

Dnes mi volala akasi Ivana s prudko ukrajinskym prizvukom z firmy btcm vraj pred pol rokom som zalozila ucet a konci mi investicne obdobie alebo nieco take potom mi poslala email: “Tu máte fotku toho úctu. Skúste pozrieť a porozmýšľať kedy by ste mohli ten účet založiť.”

Redakce Finex

Dobrý den, určitě se jedná o podvod. Nemůžeme doporučit s touto dámou dále nijak komunikovat.

Vladimír Fil

Dnes mi volal “pan Karel” z telefonního čísla +420601552556 , že mám na BTCM účet, že mám na něm finance a mám účet aktivovat. Lámaná čeština, můj bývalý nepoužívaný e-mail a vědomí, že jsem nikdy nic podobného nezakládal mne uvedlo do stavu zvýšené opatrnosti.
Zde uvádím mail, který jsem obdržel :

Vážený zákazníku,
zasílám Vám přímý odkaz na zobrazení Vašeho účtu, pokud se Vám nedaří přihlásit ke svému účtu, napište nám a my Vám pomůžeme to vyřešit.
Správce návratů
čeká na vaši kladnou odpověď.
*Odkaz na webovou stránku cenzurován redakcí*


Karel Capek
Senior Manager

Our mailing address is:
799 Market St
San Francisco, CA 94103

Telefonní číslo jsem raději zablokoval a mail mažu, diskuse k tomuto tématu mne jen utvrdila v mém přesvědčení, že jde zcela jistě o podvodné jednání.
Vladimír F.

Redakce Finex

Dobrý den, moc děkujeme za zprávu a zkušenosti. S jistotou můžeme říci, že se jedná o podvod.

Josef Ladič

Dobrý den,co si o tom mám myslet? Vaše rada je? Včera mě kontaktoval z českého čísla pan s východním přízvukem, že jsem si založil krypto peněženku a už jsem se do ní 2roky nepřihlásil. (V práci se v tu dobu řešila dost krypto měna a já si zřejmě tu peněženku založil, ale nejsem si tím jistý a už vůbec nevím u koho). Zde zasílám jeho email co mi zaslal.

Vážený zákazníku,
zasílám Vám přímý odkaz na zobrazení Vašeho účtu, pokud se Vám nedaří přihlásit ke svému účtu, napište nám a my Vám pomůžeme to vyřešit.
Správce návratů čeká na vaši kladnou odpověď.

https://www.blockchain.com/btc/address/34iZkJeN2DEA9Xc2bff5oKH3DBoHYafaWZ

Vpravo nahoře je tlačítko BTC/USD, klikněte na USD a zobrazí se částka v dolarech.

Pavel Stibora
Senior Manager
Our mailing address is:
799 Market St
San Francisco, CA 94103
Visit our help center

Tacho CZ

Dobrý den, dostal jsem dnes naprosto stejný e-mail, dokonce i odkaz na údajně “můj” zůstatek BTC je úplně stejný. Poté, co jsem na e-mail odepsal mi zavolal pán s cizím přízvukem a chtěl vědět, zda mám přístup k počítači. Následně mi poslal e-mail s odkazem na AnyDesk. Ve chvíli, kdy jsem zjistil, že je to program pro vzdálený přístup jsem ho odmítl používat a řekl jsem mu, že si musím nejprve vše ověřit. Díky informacím v tomto článku a komentářům mám jasno. Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, to máme radost, že jsme Vám tímto způsobem pomohli a zachránili finance. Dejte si na ně pozor, určitě to budou zkoušet znovu! Jsou to šmejdi.

Redakce Finex

Dobrý den, Josefe. Se stoprocentní jistotou můžeme říci, že se jedná o podvodný e-mail. Nemůžeme doporučit na nic klikat nebo s těmito lidmi dále komunikovat.

Petr Zavadil

Dobrý den,
Prosím také o radu, momentálně si procházím nejspíše něčím co tu bylo již zmíněno. V květnu jsem se zaregistroval na jedné stránce nabízející snadný výdělek pomocí kryptoměn, v zápětí mi volalo číslo z anglie(věděl jsem, že mi bude volat) ozval se muž ze společnosti ,,trade.ej-investing.com,, možná mají něco společného i se společností Edvard Jones dle loga. Vložil jsem tedy vstupní poplatek 250 EUR a byl mi přidělen finanční poradce (broker) který se mnou komunikoval přes whatsup, jelikož moje AJ mluva není dobrá tak mi to vyhovovalo kvůli překladu. První schůzka proběhla telefonicky a samozřejmě s použitím anydesc, provedl mě přihlašovacím procesem na platformě EJ a Binance a pak se mě snažil vysvětlit, že musím udělat půjčku a koupit alespoň 2 BTC, že v listopadu půjde cena nahoru o 80% to jsem i přes přesvědčování zamítl. Na jejich platformě kterou jsem mohl denně sledovat mi každý den přibývalo pár euro a vždy mi poslal i zprávu s čím obchodoval a kolik byl profit…mimochodem platforma je velice vydařená a věrohodná, jsou tam veškeré informace a údaje, i možnost vkladu a výběru což jsem bez souhlasu nezkoušel. Trvalo to něco přes týden než mi napsal co je můj cíl a jak bych si to představoval, že jestli chci víc tak musím zvýšit základní vklad. Oddaloval jsem to jak to šlo než jsem vložil dalších 80 EUR s jeho pomocí, EURA začala na platformě skákat ne po 3 ale třeba po 10-15. Opět byl chvíli klid až nedávno jsem se rozhodl, že ještě vložím a to ještě vyšší částku, provedli jsme transakci a říká, že mají promo akci a když vložím na Binance ještě víc můžu vyhrát bonus a vklad si hned vybrat, no nestalo se tomu tak a s Binance můj vklad zmizel aniž bych něco potvrdil. Už byl pátek a dost hodin tak jsme se domluvili na další týden. Hned v pondělí mi psal gratulace, že jsem v zisku 8000 E že můžeme udělat výběr, domluvil jsem se zase na pátek kdy mi psal, že ta jejich promo akce už vypršela ale zkusí napsat za mě mail jaký je postup když jsem splnil podmínky této akce včas. Napsal tedy mail na [email protected] s žádostí o postup, během několika minut mi přišla odpověď, že musím zaplati nejprve likvidační poplatek 10000 E na Binance který si můžu opět hned převést zpět a potom mi můžou převést promo výhru ve výši 1 BTC. Toto jsem opět nebyl ochoten udělat a chtěl jsem po něm ať mi převede alespoň nějaké úspory s platformy EJ, bránil se ale dal příkaz, nato mi přišel opět email ze [email protected] ,že platba z platformy byla uskutečněna ale museli tuto transakci zastavit kvůli nezaplacenému likvidačnímu poplatku. No ještě jsme chvíli jednali co s tím…navrhl ať jim napíšu mail jestli jim nestačí, že bych provedl půjčku z banky a poslal výpis z účtu aby viděli, že disponuji touto částkou, to jsem zatím neudělal a ani nevím jestli to k něčemu je, a poradce z EJ čeká, že mu zítra dám odpověď…co si o tom myslíte? Může nějaký Blockchain zadržovat takhle transakce? Třeba jak jsem četl nějaká centralizovaná databáze?

Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Petře, děkujeme za Váš detailní popis situace. Hned na začátku Vašeho komentáře už nám bohužel bylo jasné, že jste spadl do sítě podvodníků. Prakticky všechny zmíněné detaily na to sedí: nabídka snadného výdělku, komunikace přes WhatsApp, “zaručené” investiční tipy, nabádání na používání programu Anydesk, zdánlivě úžasný zisk bez jakéhokoli přičinění a rizika, a tak dále…

Máme pro Vás ale relativně dobrou zprávu. Napsal jste nám včas.

Nemůžeme doporučit s nimi už vůbec nijak komunikovat. Jejich čísla (věřte, že Vás nyní budou nahánět ze všech stran) si zablokovat, jejich programy si odinstalovat a rozhodně jim neposílat další peníze. Bohužel peníze, které jste jim poslal, už s největší pravděpodobností nikdy neuvidíte. Celá tahle situace je jen habaďůra, která z vás bude do nekonečna tahat další a další peníze. Za poplatky, za licenci, jako zálohu na daně, právníkům, a tak dále… Žádná Vaše “investice” neexistuje, vše v tomto kolotoči je jen a pouze divadlo na Vás, abyste jim poslal více peněz – a oni si je pěkně strkají do kapsy – nesnaží se vám je zhodnotit. Do naší e-mailové schránky občas přijdou dotazy od dalších podvedených, ti se však často bohužel začnou zajímat, až když jim “vydělané” peníze nepřichází ani po zaplacených statisících…

Petr Zavadil

Dobrý den,
ještě k mému dotazu. Už se tady na to ptal i někdo jiný ale bez vaší odpovědi. Je možné aby nějaká databáze nebo Blockchain jak to v mém případě nazval ten poradce blokovala transakci, kterou mi on odeslal? Můžou mít oni nějaký svůj centralizovaný blockchain který to stopne? Úplně se v tom nevyznám tak bych to rád pochopil.
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, nejdříve je nutné zmínit, že je velký rozdíl mezi službou Blockchain.com, která svým zákazníkům poskytuje funkci směnárny a úschovy kryptoměn a obecným termínem blockchain, který tato služba použila do svého jména. Centralizované služby opravdu mohou určité platby pozastavit a je to pouze na jejich uvážení. Nicméně to, co Vám “poradce” říká, je lež – ve skutečnosti k žádné blokaci nedošlo (protože nedošlo ani k žádnému převodu kryptoměn z jejich strany) a jedná se o jeden ze způsobů, jak z Vás vytáhnout peníze pod záminkou toho, že se Vám to přeci vrátí.

Petr Zavadil

Nedám jim už ani korunu ale rád bych je ještě potrápil, což už dělám teď. Zdržovaní pro ně bude jistě taky finančně špatné 😀 Nenapadá vás nějaký vhodný trik na jejich konto?

Petr Zavadil

Jo mimojiné logo toho mailu co mi přišel ohledně likvidačního poplatku bylo logo blockchainu jako platformy k obchodování

martina-sebova

Dobrý den, já jsem na základě reklamy komunikovala s bitcenter. Mám nainstalovaný binance, pán východní přízvuk. Teď že mě prověřuje prý lmr group, jestli nejsem bílý kůň. Je to podvod? Děkuji moc.

Redakce Finex

Dobrý den, dle Vámi popsané situace to rozhodně vypadá zvláštně a takto od stolu nemůžeme doporučit s nimi dále pokračovat. Nemáme ale dostatek informací na to, abychom to mohli říci s jistotou. Například proč s nimi komunikujete? Ozvali se první oni, nebo vy? Co vám nabízí? Co po váš požadují?

Michal Bechyně

Dobrý den
Přišel mi email že mám na tricoin.net nějaké bitcoin i a že se můžu přihlásit. Poslali mi i přístupové kódy. Nedalo mi to a tak jsem se přihlásil a opravdu tam bitcoiny byli.
Byl tam i návod jak si bitkoiny převést na burzovní aplikaci coinbase. Vím že jsem to asi neměl dělat ale převedlo se 0.0001 bitcoin což je 48kč. Další převody už naštěstí nešli provést. Musím se přiznat že toho mám plnou hlavu. Chtěl jsem ten účet zrušit ale nejde to nebo nevím jak. Zatím jsem nikoho nekontaktoval a nemám to v plánu. prosím o radu.

Jovem Investidor

Ahoj Michal. Také jsem obdržel e-mail s přihlašovacími údaji pro web “Tricoin”. jaká je vaše situace? Je to opravdu hit? Stránka se zdá být velmi dobře postavená a dobře udělaná. Mluvím z Brazílie a přeložil jsem tuto zprávu pomocí Překladače Google. čekání na odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, jedná se opravdu o podvod, rozhodně nemůžeme doporučit s těmito lidmi hovořit a už vůbec ne investovat.

Redakce Finex

Dobrý den, snad jsme Vás ještě zastihli včas. Jedná se o jasný podvod, v žádném případě nemůžeme doporučit na nic, co tato “firma” posílá, klikat, přihlašovat se, nebo jim posílat peníze. O všechno byste přišel. POZOR NA NĚ.

Barbora Červená

Take mam ted cerstvou zkusenost s minimalne pochybnym telefonatem ohledne kryptomen. Podoba se to jiz zminenym pribehum. Cislo nekde z Usteckeho kraje, obec Zabrušany, muz se silnym vychodnim prizvukem, takze jsem nejprve nerozumela nazev firmy, byla to nejaka tri pismena, a ze jsem si u nich pred rokem a pul zalozila ucet a ted mam POZITIVNI zustatek 0,2 BTC, takze mi volaji, co s nim udelat. Snazila jsem se panovi rict, ze jsem nikde zadny ucet nezakladala, on si jel svou, zvysila jsem hlas, aby me poslouchal a on na me zacal byt neprijemny, at na nej nekricim, ze na me zavola policii a budu mit problemy, ze mi vola kvuli mym bitcoinum, tak jsem se ohradila, ze bych mozna mela informovat policii ja, kdyz mi tady vola, aniz bych si zakladala nejaky ucet a at si s temi bitcoiny udela co chce, ze nemam cas tohle resit a polozila jsem to. Tak uvidime, jestli budou nasledovat dalsi hovory. Zpatky jsem volat nezkousela, protoze me pan docela nastval a nechtela jsem s tim mit nic spolecneho.

Jan Stehno

Naprosto stejný zážitek. Dnes mi volali, že mám na účtu u BTCM group přes 8 tisíc dolarů. Vysvětloval jsem, že jsem žádný takový účet nezakládal, ale stejně jako u paní, chlapec (asi někde z východních zemí dle lámané češtiny) to nechtěl pochopit a chtěl, abych si sedl k počítači. Na to jsem neměl ani čas, takže jsem mu řekl, ať mi pošle informace do mailu. Poslal nějaký odkaz, na který určitě nebudu klikat a zítra mi má volat znovu. Takže ho pěkně odpálkuju. Tel. číslo také z Ústeckého kraje.

Redakce Finex

Dobrý den, zachovala jste se dobře. Toto je přesně jeden z aktuálních podvodných scénářů, podle kterých podvodníci jedou. A že umí mnohdy být přesvědčiví.

Lenka Pasovská

Dobrý den. Také jsem měla hodně telefonátů z ciziny, asi z pěti zemí. Telefony jsem nebrala, jen poprvé, a když nabízeli investování, hned jsem to ukončila. Pak mi taky volal dvakrát českorusky/ukrajinsky mluvící člověk, pokaždé z jiného čísla, jednou to bylo z callcentra, že mi řekne postup, jak vybrat bitcoiny z automatické burzy. Řekla jsem, že nejsem u počítače, tušila jsem podvod. A teď mi přišel e-mail:

Dobrý den,
Jmenuji se Eren , senior Account Manager ve společnosti Blockchain.

Nedávno jsem se vás pokoušel kontaktovat telefonicky, ale vaše číslo nebylo k dispozici.

Zavolal jsem na váš BITCOINOVÝ ÚČET v naší společnosti, který dosáhl zisku až 5 891 EUR, ale byl na chvíli zmražený.

Při registraci získáte bonus 250 EUR, protože šlo o automatizovaný obchodní systém,
robot spravoval bonus pro účet, aby získal maximální výsledky, aby byl zisk.

Abyste si tyto peníze mohli kdykoli vybrat, stačí sedět u počítače a vysvětlit, jak je vybrat a
jaký bankovní účet je k převodu peněz zapotřebí.

Dejte mi vědět, kdy mě můžete kontaktovat, abychom mohli pokračovat ve výběru.
Laskavě.