Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Podvody » Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok 2022

Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok 2022

Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok [current-year]
Zdroj: Depositphotos.com

Není tajemstvím, že se na internetu pohybují kromě běžných uživatelů i podvodníci. Podvodné internetové obchody a další triky už mnoho z nás pozná. V poslední době jsou ale jejich podvody a vábničky stále sofistikovanější. Mnohdy ke svým podvodům nově využívají také kryptoměny, kterým většina populace ještě tak úplně nerozumí, a tak se nechají snáze napálit.

A protože nám často píší nejen naši čtenáři, ale také zákazníci naší kryptoměnové směnárny, kteří se nechali nějakým způsobem podvést, rozhodli jsme se vytvořit komplexní článek shrnující ty nejznámější podvody, které se na českém a slovenském internetu objevují. Ještě před tím, než budete někomu přes internet něco platit, a tím spíše v kryptoměnách, doporučujeme tyto podvody projít, abyste se náhodou nespálili i vy. Dostat z těchto podvodníků cokoliv zpět je totiž většinou nemožné.

Seznam známých podvodů

1.Platba za zboží na Vinted/Bazoši2.Prodej zboží do zahraničí a platba v bitcoinech či přes PayPal3.Telefonický poradce a platformy nabízející veliké zhodnocení4.Telefonický poradce a zapomenuté bitcoiny či velký zisk5.Bitcoin doublery – Reklamy s Elonem Muskem apod.6.Podvod s webkamerou či videem7.Vaše zkušenosti s podvodníky (komentáře)

Platba za zboží na Vinted/Bazoši

Dle našich zkušeností je aktuálně asi nejrozšířenějším podvodem prodej zboží na internetových prodejních serverech. V posledních měsících se podvodníci objevují zejména na serverech Vinted a Bazoš.

Sice se jedná asi o nejméně závažný problém, protože se pohybuje v menších částkách (zpravidla okolo 4 000 – 7 000 Kč), ale o to více lidí na něj často skočí.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Na některém z internetových prodejních serverů si najdete zboží, které se vám líbí.
 2. Poté kontaktujete prodejce s tím, že byste si ho od něj chtěli koupit.
 3. Prodejce vám buď napíše rovnou, že platbu chce předem a nebo nejdříve přijme nabídku na platbu přes dobírku, ze které ale později couvne a chce aspoň část předem.
 4. Poté vám buď řekne, že chce platbu v bitcoinech, a nebo vám pošle QR kód, pomocí kterého máte zaplatit přes účet.
 5. QR kód pro platbu přes účet obsahuje kromě číselného variabilního symbolu i zprávu pro příjemce, ve které stojí něco ve stylu "Kupuji bitcoiny" – prodejce vás poté ujišťuje, že to tak má být a hlavně ať nic neměníte, že si pomocí toho platbu spáruje s vaším zbožím.
 6. Ve chvíli, kdy platbu v odešlete, ji přijme kryptoměnová směnárna, na které prodejce vytvořil objednávku pro nákup bitcoinů pod vašim jménem. Po přijetí platby směnárna provede směnu korun na bitcoiny a ty pošle prodejci, který s nimi zmizí. Přestane se vám ozývat a už se k němu nikdy nedostanete.
 7. Vaše peníze nebo bitcoiny jsou fuč a s nimi i prodejce. Vy jste poté naštvaní nejen na podvodného prodejce a sami sebe, ale také na kryptoměnovou směnárnu, která k celému podvodu přišla jako slepý k houslím.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Podvodní prodejci často komunikují výhradně přes WhatsApp, není to ale pravidlem.
 • Prodejci mají mnohdy špatnou psanou češtinu a píší nesrozumitelně nebo s chybami.
 • Podvodníci se často zaměřují na zboží, jako jsou a) Luxusní oblečení a kabelky, b) Dětské oblečení, hračky a kočárky, c) Elektronika (mobilní telefony, chytré hodinky) a příslušenství k nim.
 • Pro zvýšení důvěry vám prodejce může poslat i "svůj" občanský průkaz. Nenechte se ale zmýlit, občanský průkaz není jeho, ale je kradený nebo stažený z internetu.
 • Prodejce může vyhrožovat, že vám na internetovém serveru udělí negativní hodnocení. To se bohužel může stát, a nic s tím neuděláte – rozhodně je ale lepší mít jedno negativní hodnocení, než přijít o své vydělané peníze!

Reálné příklady podvodů

Prodej zboží do zahraničí a platba v bitcoinech či přes PayPal

Možná už jste se s tím také setkali. Na internetu chcete něco prodat a ozve se vám kupující ze zahraničí, který si vaše zboží vybral a zrovna ho potřebuje koupit od vás z České republiky.

Poté z vás ale pomocí dalších identit loudí peníze – nejprve nižší částky, ty se ale poté zvyšují a někdy dosáhnou i desítek tisíc nebo více!

Jak tento podvod probíhá?

 1. Na některém z internetových prodejních serverů nabízíte zboží, kterého se chcete zbavit.
 2. Kontaktuje vás zahraniční kupující, který chce váš předmět koupit.
 3. Domluvíte se na poslání peněz buď přes bankovní účet, nebo PayPal.
 4. Poté vám od podvodníka přijde e-mail, ve kterém stojí, že vám peníze již byly odeslány, ale z nějakého důvodu je potřeba, abyste sami něco zaplatili. Za těmito důvody podvodníci často uvádí například daně, poštovné, clo, náklady na právníky, atp.
 5. Pokud tuto platbu zaplatíte, přijde vám další e-mail, ve kterém budou vyžadovat další peníze.
 6. Tak to probíhá do té doby, dokud platíte, a částky se zvyšují.
 7. Přestanete-li smyšlené poplatky platit, podvodníci se nebojí ani využít výhružek policií či právníky (viz reálné podvodné emaily níže). Ty jsou ale nesmyslné a není nutné se jich bát.
 8. V jednu chvíli si uvědomíte, že namísto toho, abyste své zboží prodali a obdrželi za něj peníze, jste zbytečně vlastní peníze naposílali podvodníkům a po nich se slehne zem.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Podvodní kupující často komunikují výhradně přes WhatsApp, není to ale pravidlem.
 • Kupující se často zaštiťuje jinak důvěryhodnou institucí (např. banky nebo internetová peněženka PayPal) — poznáte to ale podle e-mailové adresy, která nikdy nebude opravdová – např. namísto [email protected] bude e-mailová adresa [email protected] atp. Vždy si zkontrolujte část za zavináčem!
 • Kupující mají mnohdy špatnou psanou češtinu a píší nesrozumitelně nebo s chybami.
 • Někdy chtějí kupující platit přímo v bitcoinech a řeknou vám, abyste bitcoiny pro ně koupili na kryptoměnové směnárně.
 • Podvodníci se často zaměřují na zboží, jako jsou a) Luxusní oblečení a kabelky, b) Dětské oblečení, hračky a kočárky, c) Elektronika (mobilní telefony, chytré hodinky) a příslušenství k nim, d) Účty na počítačové hry.
 • Pokud budete odporovat, kupující vám často doporučí, abyste si peníze pro něj půjčili od svých známých nebo kolegů.
 • Budete-li odporovat dále, podvodníci se nebojí ani využít výhružek policií či právníky (viz reálné podvodné emaily níže).

Reálné příklady podvodů

Telefonický poradce a platformy nabízející veliké zhodnocení

V tomto případě se jedná asi ten nejhorší podvod na tomto seznamu, který jednotlivé napálené připraví i o statisíce korun. Protože jsou cíle těchto podvodníků opravdu vysoké, ne každý se na tento podvod nachytá – a proto ani my nemáme o tomto podvodu moc konkrétních informací. Víme ale, že se děje a informace, které máme, uvádíme níže:

Jak tento podvod probíhá?

 1. Přes internet nebo telefonicky vás kontaktuje "zástupce obchodní platformy", který vám dá nabídku, která se neodmítá.
 2. Konkrétní informace o tom, co tito zástupci nabízí, bohužel nemáme. Víme jen, že se jedná o pohádkové zhodnocení vašich investovaných peněz. Mnohdy se dokonce nebojí vyvíjet psychický nátlak. Aby měl tento "obchod" ale význam, chtějí od vás poradci získat větší investici, klidně i desítky nebo stovky tisíc korun. Nebudou se ani zdráhat vám doporučit, abyste si na tento obchod století peníze půjčili.
 3. Často se tito "poradci" snaží schovat za jinak důvěryhodné firmy, jako je Binance, Coinbase, Blockchain.com nebo dokonce Finex.cz! Ačkoli tyto firmy opravdu důvěryhodné jsou – samy vás takovýmto způsobem nikdy kontaktovat nebudou, a rozhodně vám nebudou slibovat žádné garantované zisky.
 4. Investici této společnosti máte poslat buď přes bank. účet, platební kartou, a nebo přímo přes danou důvěryhodnou platformu. Projdou s vámi registrací či procesem nákupu přímo na stránkách důvěryhodné společnosti, kam vy poté pošlete své peníze, a oni váš obchodní účet vyluxují do svých rukou. Při tom se celou dobu tváří, jako že vám pomáhají, ale pomoct vám rozhodně nechtějí.
 5. Poté vám často dají přístup do nějakého "svého" podfouknutého systému, kde vám ukazují, jak vaše investice vydělává, a přesvědčují vás, abyste investovali více.
 6. Ve chvíli, kdy investovat přestanete, nebo chcete své zisky vybrat, se vypaří jak pára nad hrncem a už se ani k dané platformě, ani ke svým penězům, nikdy nedostanete.

Jak tento podvod rozeznat?

Kdykoli vás někdo osobně kontaktuje a nabízí vám garantované zisky, držte se na pozoru. Máte-li v takového člověka a jeho nabídku důvěru, i tak si ho radši ještě proklepněte. Klidně napište do komentářů pod tento článek, nebo nějaké Facebookové skupiny, kde vám jistě rádi poradí.

Mezi podvodné systémy patří například:

 • Bitcoin Pro (naše recenze zde)
 • BitcoinRevolution (naše recenze zde)
 • AlpsMarkets (naše recenze zde)
 • Margin Elite (naše recenze zde)
 • LiteGap (naše recenze zde)

Známé české Facebookové diskuzní skupiny, kde se můžete zeptat na názor:

Telefonický poradce a zapomenuté bitcoiny či velký zisk

I v tomto případě se jedná o opravdu ošklivý a často velmi drahý podvod, protože napálení jsou schopní přijít o vyšší desítky tisíc nebo dokonce statisíce korun

Jak tento podvod probíhá?

 1. Přes internet nebo telefonicky vás kontaktuje podvodný zástupce obchodní platformy, který vám sdělí, že jste si u nich v minulosti kupovali bitcoiny či jiné kryptoměny a nyní máte u nich na platformě vysoký zisk.
 2. Pro to, abyste se k tomuto zisku dostali, musíte zaplatit aktivační poplatek, zálohu na daň nebo jiné poplatky, které se oproti vysokému zisku na platformě mohou zdát zanedbatelné. Protože je ale zisk neexistující a všechny peníze od vás si podvodník nechá, jedná se o vysokou "daň"!
 3. Často se tito "poradci/pomocníci" snaží schovat za jinak důvěryhodné firmy, jako je Binance, Coinbase, Blockchain.com nebo dokonce Finex.cz! Ačkoli tyto firmy opravdu důvěryhodné jsou – samy vás takovýmto způsobem nikdy kontaktovat nebudou, a rozhodně vám nebudou slibovat žádné garantované zisky nebo říkat, abyste předem zaplatili poplatky, než vám zisk pošlou.
 4. Peníze byste podvodníkům měli poslat přes danou důvěryhodnou platformu (zmíněno výše).
 5. Podvodník s vámi díky programům jako je AnyDesk, TeamViewer nebo podobné projde registrací či procesem nákupu přímo na stránkách důvěryhodné společnosti, kam vy poté pošlete své peníze, ale oni váš účet vyluxují do svých rukou. Při tom se celou dobu tváří, jako že vám pomáhají, ale pomoct vám rozhodně nechtějí.
 6. Poté vám často dají přístup do nějakého svého podfouknutého systému, kde vám ukazují, jak vaše investice vydělává, a přesvědčují vás, abyste investovali více, nebo zaplatili další a další poplatky.
 7. Ve chvíli, kdy se začnete doptávat nebo jim nepošlete peníze, se vypaří jak pára nad hrncem a věnují se další ze svých obětí. Proč by s vámi ztráceli čas, když už z toho nic nekápne? Už se ani k dané platformě, a bohužel pravděpodobně ani ke svým penězům, nedostanete.

Jak tento podvod rozeznat?

Kdykoli vás někdo kontaktuje a mluví o zapomenutých kryptoměnách či velkém zisku, držte se na pozoru. Máte-li v takového člověka a jeho nabídku důvěru, i tak si ho radši ještě proklepněte. Klidně napište do komentářů pod tento článek, nebo nějaké Facebookové skupiny, kde vám jistě rádi poradí.

Známé české Facebookové diskuzní skupiny, kde se můžete zeptat na názor:

Další z tipů, jak podvodníka odhalit, je požadovaná instalace programu AnyDesk či TeamViewer. To po vás oficiální zákaznická podpora platformy nikdy chtít nebude.

Bitcoin doublery – Reklamy s Elonem Muskem apod.

Ve víceméně stejné verzi funguje tento podvod již od roku 2017. Známá osobnost vám v reklamě na internetu (na YouTube/Facebooku/Twitteru/…) nabízí, že když jim pošlete své bitcoiny či ethery, přijde na vaši peněženku dvojnásobek zpět. Tato celebrita se jednoduše dobře vyspala a chce světem šířit lásku a peníze. Nezní to jako nabídka století?

Až na to, že se jedná o jasný podvod.

Jak tento podvod probíhá?

 1. V reklamě na YouTube, Facebooku, Twitteru či jiných sociálních sítích vidíte fotografii či video známé osobnosti, ať už s kryptoměnového světa, nebo i z jiných médií, která vám nabízí, že když na uvedenou adresu pošlete bitcoiny, zpět vám přijde dvojnásobek.
 2. Pro větší důvěryhodnost je vše často pod zástěrkou nějaké "promo akce" ve smyslu např. "oslavujeme 1 milion uživatelů" nebo tak podobně.
 3. Ve skutečnosti ale žádná taková promo akce neexistuje a jedná se jen o video od podvodníků, kteří zkouší, kdo z diváků se chytí a pošle jim své kryptoměny. Zpět vám nikdy nic nepřijde.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Nikdy vám nikdo nepošle své bitcoiny jen tak.
 • Podvodníci vždy zneužívají jména známých celebrit, jako Elon Musk, Changpeng Zhao, Bill Gates, ale v Česku se vyskytovaly i verze s Leošem Marešem, Petrem Kellnerem či Andrejem Babišem.
 • Od všech "doublerů" či nabídek celebrit se držte stranou.
 • I kdyby teoreticky bylo třeba 10 % těchto nabídek reálných a lidé by opravdu od celebrit získávali bitcoiny zdarma – stále se vám z 90 % vyplatí se na tuto nabídku vykašlat!

Podvod s webkamerou či videem

O tomto podvodu jsme již psali před několika lety v tomto článku. Bohužel se ale stále jedná o "funkční" podvod, kterým se nejrůznější spammeři snaží obohatit.

Jak tento podvod probíhá?

Do e-mailové schránky vám přijde zpráva, že jste se stali terčem hackera, který získal přístup k vašemu počítači a zejména webkameře nebo fotografiím/videím, které jsou na počítači uloženy.

A protože tento (neexistující) hacker má kompromitující materiály na vaši osobu, jako třeba hanbatá videa nebo fotografie, žádá vás o zaplacení výpalného – většinou v bitcoinech.

Po zaplacení vás údajně již nechá na pokoji. Pokud byste nezaplatili, materiály rozvěsí po internetu a rozešle na kontakty ve vaší emailové schránce a vašim přátelům na sociálních sítích.

Co dělat, stanete-li se terčem tohoto podvodu?

Pokud takový e-mail obdržíte, radíme vám jej s klidnou hlavou ignorovat a smazat. Žádní hackeři vaše fotky s téměř 100% pravděpodobností nemají – pouze náhodně obesílají všechny možné e-mailové adresy a zkouší, kdo se chytí. I kdyby se chytil jen jeden z tisíce, je to pro ně slušný "zisk".

Čistě teoreticky: I kdybyste bitcoiny vyděračům poslali, nikdy nebudete mít jistotu, že po vás tento podvodník nebude požadovat peníze znovu a že intimní fotky či videa, pokud by je měl, skutečně smaže. Jestliže jsou jednou tyto záznamy v cizích rukou, uniknout můžou vždycky a to bez ohledu na to, kolik jim zaplatíte. Tito podvodníci pouze využívají vašeho strachu.

Závěrem ke kryptoměnovým podvodům

Ačkoli se vám podvody, které popisujeme výše, mohou zdát jako hloupé nebo nereálné, ve skutečnosti jsou bohužel celkem úspěšné. Naše redakce byla v kontaktu s několika desítkami podvedených, na základě čehož jsme sepsali tento článek.

Na závěr bychom chtěli jen dodat, že pokud vám nějaký nabízený "obchod" nebo "úžasná nabídka" zní zvláštně, pravděpodobně zvláštní opravdu je a nedoporučujeme ji akceptovat. Pokud je na vás při obchodu vyvíjen tlak z pohledu času (honem rychle plaťte) nebo z pohledu strachu (pošleme na vás policii) – nedělejte to.

Máte k těmto podvodům nějaké další informace? Pokusil se vás někdo také podvést, možná i jiným způsobem, než zde uvádíme? Dejte nám vědět v komentářích pod tímto článkem!

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+1,54%
Cena
$19 674
Graf posl. 7 dní
Graf LEO Token
Změna za 24h
+6,7%
Cena
$4,46
Graf posl. 7 dní
Graf Zcash
Změna za 24h
+0,12%
Cena
$56,48

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 44 komentářů
martina-sebova

Dobrý den, já jsem na základě reklamy komunikovala s bitcenter. Mám nainstalovaný binance, pán východní přízvuk. Teď že mě prověřuje prý lmr group, jestli nejsem bílý kůň. Je to podvod? Děkuji moc.

Portál Finex.cz
Odpověď na martina-sebova

Dobrý den, dle Vámi popsané situace to rozhodně vypadá zvláštně a takto od stolu nemůžeme doporučit s nimi dále pokračovat. Nemáme ale dostatek informací na to, abychom to mohli říci s jistotou. Například proč s nimi komunikujete? Ozvali se první oni, nebo vy? Co vám nabízí? Co po váš požadují?

Michal Bechyně

Dobrý den
Přišel mi email že mám na tricoin.net nějaké bitcoin i a že se můžu přihlásit. Poslali mi i přístupové kódy. Nedalo mi to a tak jsem se přihlásil a opravdu tam bitcoiny byli.
Byl tam i návod jak si bitkoiny převést na burzovní aplikaci coinbase. Vím že jsem to asi neměl dělat ale převedlo se 0.0001 bitcoin což je 48kč. Další převody už naštěstí nešli provést. Musím se přiznat že toho mám plnou hlavu. Chtěl jsem ten účet zrušit ale nejde to nebo nevím jak. Zatím jsem nikoho nekontaktoval a nemám to v plánu. prosím o radu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal Bechyně

Dobrý den, snad jsme Vás ještě zastihli včas. Jedná se o jasný podvod, v žádném případě nemůžeme doporučit na nic, co tato „firma“ posílá, klikat, přihlašovat se, nebo jim posílat peníze. O všechno byste přišel. POZOR NA NĚ.

Jovem Investidor
Odpověď na Michal Bechyně

Ahoj Michal. Také jsem obdržel e-mail s přihlašovacími údaji pro web „Tricoin“. jaká je vaše situace? Je to opravdu hit? Stránka se zdá být velmi dobře postavená a dobře udělaná. Mluvím z Brazílie a přeložil jsem tuto zprávu pomocí Překladače Google. čekání na odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Jovem Investidor

Dobrý den, jedná se opravdu o podvod, rozhodně nemůžeme doporučit s těmito lidmi hovořit a už vůbec ne investovat.

Barbora Červená

Take mam ted cerstvou zkusenost s minimalne pochybnym telefonatem ohledne kryptomen. Podoba se to jiz zminenym pribehum. Cislo nekde z Usteckeho kraje, obec Zabrušany, muz se silnym vychodnim prizvukem, takze jsem nejprve nerozumela nazev firmy, byla to nejaka tri pismena, a ze jsem si u nich pred rokem a pul zalozila ucet a ted mam POZITIVNI zustatek 0,2 BTC, takze mi volaji, co s nim udelat. Snazila jsem se panovi rict, ze jsem nikde zadny ucet nezakladala, on si jel svou, zvysila jsem hlas, aby me poslouchal a on na me zacal byt neprijemny, at na nej nekricim, ze na me zavola policii a budu mit problemy, ze mi vola kvuli mym bitcoinum, tak jsem se ohradila, ze bych mozna mela informovat policii ja, kdyz mi tady vola, aniz bych si zakladala nejaky ucet a at si s temi bitcoiny udela co chce, ze nemam cas tohle resit a polozila jsem to. Tak uvidime, jestli budou nasledovat dalsi hovory. Zpatky jsem volat nezkousela, protoze me pan docela nastval a nechtela jsem s tim mit nic spolecneho.

Portál Finex.cz
Odpověď na Barbora Červená

Dobrý den, zachovala jste se dobře. Toto je přesně jeden z aktuálních podvodných scénářů, podle kterých podvodníci jedou. A že umí mnohdy být přesvědčiví.

Jan Stehno
Odpověď na Barbora Červená

Naprosto stejný zážitek. Dnes mi volali, že mám na účtu u BTCM group přes 8 tisíc dolarů. Vysvětloval jsem, že jsem žádný takový účet nezakládal, ale stejně jako u paní, chlapec (asi někde z východních zemí dle lámané češtiny) to nechtěl pochopit a chtěl, abych si sedl k počítači. Na to jsem neměl ani čas, takže jsem mu řekl, ať mi pošle informace do mailu. Poslal nějaký odkaz, na který určitě nebudu klikat a zítra mi má volat znovu. Takže ho pěkně odpálkuju. Tel. číslo také z Ústeckého kraje.

Lenka Pasovská

Dobrý den. Také jsem měla hodně telefonátů z ciziny, asi z pěti zemí. Telefony jsem nebrala, jen poprvé, a když nabízeli investování, hned jsem to ukončila. Pak mi taky volal dvakrát českorusky/ukrajinsky mluvící člověk, pokaždé z jiného čísla, jednou to bylo z callcentra, že mi řekne postup, jak vybrat bitcoiny z automatické burzy. Řekla jsem, že nejsem u počítače, tušila jsem podvod. A teď mi přišel e-mail:

Dobrý den,
Jmenuji se Eren , senior Account Manager ve společnosti Blockchain.

Nedávno jsem se vás pokoušel kontaktovat telefonicky, ale vaše číslo nebylo k dispozici.

Zavolal jsem na váš BITCOINOVÝ ÚČET v naší společnosti, který dosáhl zisku až 5 891 EUR, ale byl na chvíli zmražený.

Při registraci získáte bonus 250 EUR, protože šlo o automatizovaný obchodní systém,
robot spravoval bonus pro účet, aby získal maximální výsledky, aby byl zisk.

Abyste si tyto peníze mohli kdykoli vybrat, stačí sedět u počítače a vysvětlit, jak je vybrat a
jaký bankovní účet je k převodu peněz zapotřebí.

Dejte mi vědět, kdy mě můžete kontaktovat, abychom mohli pokračovat ve výběru.
Laskavě.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lenka Pasovská

Dobrý den, Lenko. Určitě se jedná o podvod, rozhodně nedoporučujeme dělat nic, co Vám tito lidé napovídají, i kdyby slibovali hory doly.

Lenka Pasovská
Odpověď na Portál Finex.cz

Odpověděla jsem na jejich email, jestli budu muset něco instalovat. A samozřejmě odpověděli anydesk. Zajímalo by mě, jestli můžou nějak zařídit, aby mohli lézt do počítače opakovaně, když se jednou povolí sdílení. Ne, že bych to dovolila, ale pro zajímavost, jak oni „pracují“.

Josef Kukla

Dobrý den,

přečtení tohoto článku a i diskuze mě donutilo, abych připojil i svoji aktuální zkušenost. Předevčírem mi k večeru volalo jakési číslo. Když jsem to zvedl, byla tam paní se silným východním přízvukem a že je prý volá z firmy Blockchain.com, kde mám prý nějaký účet s kryptoměnou a že je tam dost peněz a je potřeba s nimi něco udělat a jestli jsem u svého počítače. Zvláště ta zmínka o nutnosti toho počítače byla takovým posledním varovným signálem a na něco jsem se vymluvil a ukončil to.
Pak mi to ale nějak nedalo a na to číslo jsem zavolal zpět, zvedla to úplně normální paní (a hlavně Češka), která už byla doma a asi chtěla mít klid po náročném dni a byla fakt dost překvapená, když jsem ji řekl, že z jejího čísla mi před pěti minutami kdosi nabízel finanční služby.
Následující den mi bylo voláno z několika čísel, dva hovory jsem zvedl, ale zase to byla ta paní s přízvukem a zase ta stejná písnička, takže jsem to rychle utnul.
Dneska ráno mi zase volali, tentokrát zneužili číslo na nějakou ubytovnu v severních Čechách. Zvedl jsem to a byl jsem už tak naštván, že ta paní ani nestačila rozjet ten svůj kolovrátek a prostě jsem ji řekl, že i přes můj vyslovený nezájem o jejich služby mě neustále obtěžují. Její odpověd byla velice arogantní a drzá: „Budu Vám volat každý den, dokud s těmi penězi něco neuděláte!“. Já jsem na to řekl: „O vašem jednání jsem už informoval Policii.“ a ukončil jsem hovor.
Ale vzápětí jsem volal zpět a dovolal jsem se do té reálné ubytovny (totiž, když jsou to ti podvodníci, tak je vždy slyšet, že volají z nějaké kanceláře, kde je hromada dalších lidí, kteří mluví, ale když se dovoláte těm reálným lidem, tak je to samozřejmě jinak). Vzal to chlap, který možná ještě popíjel ranní kávu, řekl, že jsem se tedy dovolal do ubytovny a co si přeji (prostě taková ta normální komunikace, když člověk zavolá do restaurace, hotelu atd.), já jsem zase řekl, že volám z toho důvodu, abych je informoval o tom, že jejich číslo někdo zneužívá k podvodným účelům. Jinak i tu Policii jsem taktéž informoval – sice oni takto s tím asi nemůžou nic udělat, protože je prostě těžké tyto podvodníky vystopovat a lapnout, zároveň si ale myslím, že člověk by si neměl nechat tyto věci líbit.

Portál Finex.cz
Odpověď na Josef Kukla

Dobrý den, Josefe. Moc děkujeme za sdílení Vaší zkušenosti. Dobře jste udělal, ale bohužel ne všichni jsou tak ostražití.

Jaroslav V

Dobrý den,
Na stránkách jsem projevil zájem o bitcoiny a najednou se ozval poradce, který mi pomůže . Tak jsem souhlasil. S účtem binace mi pomohl založit, tak jsem vložil peníze to vše bylo dobré, ale když jsem řekl že chci vybrat, tak najednou jsou následné postupy Ověřit účet zda je tam dostatečně peněz, potom že mi dají garanta, pak já pošlu peníze na binance. A pokud ty své peníze nanemáte tak si je prý půjčit od banky. Když je pošlu na binance tak oni odsouhlasí a pak mi pošlou mé peníze. To je trochu divný postup že.
Co teď , nějaké peníze jsou na binance a jak je dostat na můj účet je prosím rada
No začátky jsou těžké a asi podvodníků hodně.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaroslav V

Dobrý den, bohužel se opravdu zdá, že jste se stal terčem podvodníka. Bohužel v tuto chvíli nemáme více informací o vaší situaci a jak je možné se nyní zachovat, ale v žádném případě bychom jim neposílali žádné další peníze.

Martin

Dobrý den.
před časem mi zavolali také ne dobře česky mluvící (s ruským přízvukem) s callcentra,
že mám u nich otevřenou bitcoinovou peněženku s asi 11 ticíci dolary a že mi je chtějí poslat, jinak že se tato uzavře a já přijdu o své peníze.
Poslal jsem je do háje, ale oni do teď stále volají z různých tel. čísel i s Anglie. Ale proto, že nemám dostatečnou výši hotovosti na účtu mám si ho navýšit aby banka přijala platbu s crypto účtu. Jsou dost urputní a mám dojem že je to nehorázný podvod. Nebo už někdo někdy od takových firem něco dostal?

Rakša
Odpověď na Martin

NE! To je klasický podvod..

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Rozhodně důrazně nedoporučujeme si s nimi nikterak začínat, ať už zní jakkoli přesvědčivě. Jejich zájmem není vám z ničeho nic poslat peníze, naopak vás o ně chtějí připravit.

Milan Sagat
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den taky sem se stal asi oběti firmy dakken group vše co tu píši lidé, dal sem peníze 800 000 vzal sem si půjčku údajně po měsíci tam mam 92452 tis.USD ted pred výběrem po mě chce další 450000 Kč jako daň že se daň musi platit, mam napsaný jejich tel čisla že kterých mě volali neboli 1 člověk mohl bych poskytnout i jeho udajneho komplice z české republiky pres kterého šli převody co mam dělat dekuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Milan Sagat

Dobrý den, Milane. My Vám bohužel v tuto chvíli nemůžeme poradit nic než jen to, abyste jim už neposílal žádné peníze. Tato báchorka s „povinností zaplatit daň“ je čistý nesmysl, pomocí kterého z Vás jen podvodníci chtějí tahat více a více peněz. Z příběhů, které se dozvídáme od našich čtenářů, je boj takřka vždy (i když je veden přes policii) neúspěšný. Je nám to líto, ale nejsme schopni Vám nijak pomoci.

Zobrazit další odpovědi (1)
Jan Škach

Dobrý den.

Dnes mi volala paní s ruským přízvukem, že mám v blockchain firmě peníze a je potřeba si nainstalovat AnyTask, aby mi je mohli převést. Tvrdili, že u nich mám přes 9000 dolarů, a že mohu komunikovat pouze přes AnyDesk (program na ovládání počítače vzdáleně). Když jsem ho odmítl nainstalovat, zažala být paní nepříjemná a opakovaně tvrdila, že pokud nemohu poslat číslo účtu emailem, protože by mi ho mohl někdo vykrást. Postupují dle svých regulací, které umožňují komunikace pouze přes AnyTask. Když jsem se zmínil, že hovor nahrávám a s emailem dám na policii tak řekla, že když ty peníze nechci tak moje chyba.
Tel. čísla paní : 737 639 399 a 775 515 440
Email: Melania Svoboda [email protected]

Rakša
Odpověď na Jan Škach

100% se jedná o podvod, vždyť to přesně píší v článku výše. Určitě s nimi nic nedělejte. Okradou vás jako ostatní, pokud je budete poslouchat.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan Škach

Dobrý den, stoprocentně se jednalo o podvod. Dobře jste udělal, že jste se takto zachoval. Bohužel ale ne všichni pofidérnost jejich počínání odhalí. :-(

Vlasta

Dnes máme zkušenost s manželem, který chtěl investovat do Bitcoinu takovou, že jsme byli málem obětí podvodníků. Manźel se zaregistroval, po té telefonoval „správce účtu“ hodinový rozhovor“ ve kterém se vyptával jako obchodník, dokonce ho přesvėdčil, aby minimální vklad zvýšil. Platba neproběhla, protože manžel má úspory na spořícím účtu, naštěstí. Z manžela vylákal údajný správce údaje z karty a chtěl hesla, na to manžel řekl, že tyto údaje nesdělí, začal neuvěřitelný tlak ze strany toho správce. Manžel raději kartu zablokoval, ale kdyby ty peníze byly na běžícím účtu přišel by o ně. Dávejte si pozor

Portál Finex.cz
Odpověď na Vlasta

Dobrý den, Vlasto. To, jakou máte zkušenost, je nám moc líto. Naštěstí se ve vašem případě ale nakonec nic nestalo. Nicméně je důležité podotknout, že tito podvodníci se na kryptoměnách a Bitcoinu pouze přiživují a pouze je používají jako záminku, jak okrádat lidi. Reálně nemají s kryptoměnami nic společné a stejně tak by se mohli přiživovat třeba na akciích, fondech, nemovitostech…

ELŽBIETA

Dobrý večer. Prosím i pomoc stala jsem se obětí obrovského podvodu na internetu. Odpověděla jsem na nabídku na internetu kde mi zhodnotí vložené peníze. Během dvou měsíců vylákali odemně 1 300 000 tysic které jsem si půjčila u banky. Teď nemám nic přestali se mnou komunikovat a já nevím co dál. Nejsem schopna splácet půjčky. Prosím poraďte co mám v tom případě dělat.

Portál Finex.cz
Odpověď na ELŽBIETA

Dobrý den, je nám líto, do jaké situace jste se dostala. Bohužel v tuto chvíli a bez dostatečných detailů neznáme způsob, jak bychom Vám mohli pomoci. Jediné řešení je snad řešit problém s policií, která ale dost možná také nebude vědět, co a jak.

Michael

Včera mě oslovil muž( s ruským přízvukem) z nějakého callcentra a představil se že je z firmy blockchain.com. Věděl moje jméno a internetovou adresu a řekl mi, že jsem si před rokem u nich založil učet. Za založení účtu jsem prý dostal jako „dárek“ 100usd v TBC a protože jsem tam dal možnost automatického obchodování, tak již tam mám v bitcoinech 12000 USD. To už jsem věděl že jde o podvod, ale byl jsem zvědavý, jak to vše vykrystalizuje. Řekl jsem mu, že nemám žádnou crypto penězenku, že tomu vůbec nerozumím. tak jsme si domluvili hovor na dnešek. Mezitím jsem si cryto peněženku založil. Zavolal mi, že je potřeba ještě program pro verifikaci anydesk. Řekl jsem si, že si s ním trochu pohraji, udělal jsem ze sebe blbce, a tvrdil jsem mu, že mě to nejde nainstalovat a zeptal se proč ta verifikace není přímo na blockchain.com. evidentně znervozněl a začal mi nadávat( to by člověk z renomované firmy neudělal). Nakonec jsem položil telefon, přestalo mě to bavit.

Petra

Dobrý den ,asi jsem se také napálila.Oslovil mě přes facebook pán a vložila jsem do všeho 60000 kč koupila jsem bitcoiny,mám tam mít 15000$ a ještě chce zaplatit další peníze nechci už investovat ani nic.Nevím jak postupovat a jestli mám jít na policii?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petra

Dobrý den, Petro. Je nám to líto, ale pravděpodobně už tyto peníze nikdy neuvidíte. Zatím jsme nepřišli na žádný způsob, jak je získat zpět. Rozhodně ale nemůžeme doporučit podvodníkům zasílat další peníze, ať už mají záminku jakoukoli (poplatek za výběr, daň, nebo tak něco…). Podvodníci vás o peníze chtějí obrat, nechtějí vám je poslat zpět.

Jakub Krajňák

Dobrý deň,

chcem sa spýtať či podvodníci môžu zneužiť moje údaje, keďže som im zasielal údaje typu: email, tel. číslo a číslo Občianskeho preukazu. Tiež som sa nachytal na kryptomenách, ale dúfam, že okrem stratených financií nebudú zneužívať moje údaje. P.S.: heslo na emaily som si pre istotu zmenil ako aj na FB. Vďaka za odpoveď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub Krajňák

Dobrý den, Jakube. To Vám asi nikdo neřekne – čistě teoreticky by mohlo být možné nějak tyto informace zneužít, nicméně dle nás jdou podvodníci výhradně po penězích, které jim „dobrovolně“ jejich oběti pošlou a zneužití jejich informací čas nevěnují. Ale těžko říct.

Lenka

Dobrý den taky se připojuji k diskuzi. Reagovala jsem na Bitkomy v reklamě a hned mi volal pan že jestli mám zájem byla jsem ve finanční krizi nabídnul mi koupi Bitkoiny v hodnotě 6000 Kč ale že mají pro mě slevu za 1400 Kč tak jsem na to kývla tak mi přišla obálka z modrou kartou BEST V*UCHER a na druhé straně je nějaký kód a stránka thebestvouchers. A když jsem koupila čtyři karty a od té doby se mi už nikdo neozval ani ten pán co mi říkal že je můj poradce a sem tam zazvoní telefon stim ať si koupím balíček kripto měny a je to že záznamníku tak si myslím že jsem taky oběd podvodů. ne tady jsem ještě žádene komentáře nedávala Lenka

Hana
Odpověď na Lenka

Hezký večer, já si koupila 3 balíčky a také se nikdo neozývá, před měsícem se mi ozval jeden pán a řekl mi,že si ty balíčky musím koupit znovu, jinak propadnou a už nic nedostanu.

Jiří

Na inzerát na bazoší jsem nabízel věž a cívkový magnetofon,jako sestavu. Z počátku jen otukával, s tím, že chce více fotek.Potom hned, aniž by poslal jakýkoliv kontakt na sebe chtěl adresu k vyzvednutí a číslo účtu. V sobotu a v neděli mi začaly chodit maily,jako by z banky a z PAYPALu,že je zaplaceno včetně dopravy + 7500. Okamžitě jsem začal tušit podvod. Prý musím těch 7500 uhradit aby prošla platba z účtu paypal na můj. Že mi zaplatil o ty peníze navíc, že o ně nepřijdu.Na těch falešných výpisech je uvedeno, že nelze platbu vrátit zpět Navíc.má AIR BANK v soboty a neděle transakce a výpisy neprovádí..Pořádně jsem si vše přečetl a zjistil jsem, že to není běžná čeština, že je tam hodně špatně přeložených frází. O kupujícim jsem se vůbec nic nedozvěděl, a navíc jsem mu psal,jak mám zboží připravit k odeslání, jak zabalit ,kolik balíkú,do jaké váhy, nebo paletovku. Nic.Jen že chce at zaplatím, že mi poslal v příloze přesný popis jak uhradit. Přílohu jsem neotevíral, maily dal do spamu a čekám,co se bude dít.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří

Dobrý den, Jiří. Rozhodně se jedná o podvod. Maily, které Vám chodily, byly falešné, nejednalo se o opravdové maily z banky či paypalu. Už jim nic neposílejte, nemusíte se bát, že by Vám podvodníci zadělali na větší problémy s bankou či se zákonem. Bohužel se ale obáváme, že pokud jste jim přeci jen nějaké peníze poslal, už Vám je nevrátí. :-(

J. Ćešpivo

S firmou investboost.cc/finance jsem obchodoval s výsledkem přes 2.000 Euro. Problém je ten, že přidělený mě obchodník dělá mrtvého brouka a nevidím cestu, jak peníze dostat na můj účet. Vložil jsem do obchodu 100 tisíc a vše je ztraceno…

Těžko někdo asi poradí….

Ondra

Dobrý den,
musím se podělit o svou zkušenost s podvedením mojí babičky. Jednoho dne mi napsala, že potřebuje zaplatit jistinu 1tis EUR, aby jí podvodníci mohli vyplatit odměnu 25tis EUR za Bitcoiny. Přičemž v průběhu dvou let „investovala“ cca 2tis EUR!!! S podvodníky si psala na Skypu, kde se jí jednou za čas ozvali, že je potřeba investovat pravidelně. Vytvořili ji účet na stránce coinyards, kde mohla sledovat své „portfolio“. Po přihlášení na stránku se nedozvíte prakticky nic, jen hodnotu v Bitcoinech, která vůbec neodpovídá investované částce a taky s investicemi nemůžete nic dělat. Na druhý pohled je jasné, že jde o podvod. Stránka nemá žádné smysluplné grafy, hodnoty, nic. Dokonce je nechala přes aplikaci Anydesk ovládat její počítač a rodině samozřejmě vše zatajila. Pro podvodníky vše bylo jednodušší, protože s ní mohli komunikovat v ruštině a ona bohužel věří všemu, co je napsáno v azbuce.

Nyní jsem ve fázi, kdy zjišťuji a dávám dohromady všechny informace. Na recenzích jsem narazil na komunity, které nabízí pomocnou ruku, jak získat peníze zpět. Nemám s tím žádné zkušenosti. Pokud se zde najde někdo, kdo má podobnou zkušenost a podařilo se mu danou situaci vyřešit, tak budu rád za jakoukoliv radu a pomoc.

Díky
Ondra
PS: HOOOOOLD :)

HANA
Odpověď na Ondra

DOBRÝ DEN REAGUJI NA PANA ONDRU.JSEM TAKÉ DŮCHODKYNĚ A TAKÉ JSEM SE NAPÁLILA . .INVESTOVALA JSEM SKORO 200000 TISÍC A STÁLE VOLAJÍ ,ŽE MUSÍM VLOŽIT DALŠÍCH 50000 NA REGISTRACI,ŽE JINAK SVÉ PENÍZE NEDOSTANU.TOTO JSEM ODMÍTLA A SEPISUJI ŽALOBU NA POLICI..NAŠLA JSEM JEDNU AGENTURU KTERÁ VYMÁHA ZTRACENÉ PENÍZE ALE JELIKOŽ NEUMÍM ANGLICKY TAK SE SEMNOU NECHTĚLI BAVIT.
DÍKY
HANA

Zuzana

Dobrý den,

setkala jsem se zřejmě také s podvodníky. Přes bazoš a hyperinzerci jsem prodávala kočár. Z každého se mi 1 ozval. Byli to oba cizinci. Jedna konverzace byla celá v angličtině, druhá byla zřejmě přes překladač. Měli oba zájem a prý mezi sebou není návaznost. Jednoho jsem vybrala. Chtěl do emailu zaslat platební údaje, poté, co odešle na můj účet peníze, pošle kurýra pro kočárek, údajně byl z Polska. Chtěl tel. kontakt pro rychlejší komunikaci přes whatsapp. Večer jsem obdržela již informace. V emailu jsem měla paypal s probíhající úhradou za kočár i za kurýra, ale podmínkou bylo, abych přes odkaz finex.cz zaplatila za kurýra, abych od něj dostala celou částku. Prý kurýr vyžaduje, aby doprava byla uhrazena prodejcem. Chtěl vědět, kde právě na stránkách jsem, pomáhal mi s tímto procesem, jelikož jsem na Vašich stránkách byla poprvé a nevěděla jsem, jak to funguje. Jeho odpovědi byly rychlé a chtěl hned odezvu. Všechno mi to bylo od prvopočátku nějak divné, ve finále jsem v platbě nepokračovala, jelikož mě zarazila vaše informace ohledně podvodníků. Děkuji za to!!! Ihned jsem mu napsala, že končím a že nebudu pokračovat. Stále mi tvrdil, že je vše bezpečné, že jeho peníze již odešly na můj účet, přičemž se tak nestalo. Teď mě přes whatsapp uhání, píše nebo volá.

Portál Finex.cz
Odpověď na Zuzana

Dobrý den, Zuzano. Moc děkujeme za Vaši zkušenost a máme radost, že jsme Vám mohli tímto způsobem pomoct. Určitě se jednalo o podvodníka. A z nějakého důvodu nejste první, koho se snaží podvést při prodeji kočárku – informací od podvedených slečen prodávajících kočárky máme více než dost. Zablokujte si ho a více to neřešte. :-)

Jessica Greškova
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den , prsnse tohle se mi stalo zavolal mi někdo ze potřebuji vyklidit můj účet a vyčistit ho. Udělala jsem chybu a propojila jsem počítače s podvodníkem přes anydesk. Naštěstí jsem zkusila otevřít bankovní detsky učet na kterém bylo asi cca. 500 korun tak na mne pan zkoušel že musím vložit aspoň 500€ to už mi začlo být hodně divné ale neudělala jsem to naštěstí díky vašim recenzím jen jsem se chtěla zeptat zda se může dostat ještě do mého počítače vše jsem vymazala a odinstalovala ale teď mám strach že mi přijde něco na účet a seberou mi to . Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Jessica Greškova

Dobrý den, pokud jste si všechny programy odinstalovala, snad by mělo být nebezpečí zažehnáno. Mějte se ale na pozoru a rozhodně žádné platby či dotazy od banky, které sama nepoznáváte, nepotvrzujte.

Zobrazit další odpovědi (1)
Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo