Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok 2024

Aktualizováno
Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální pro rok 2024
Zdroj: Depositphotos.com

Není tajemstvím, že se na internetu pohybují kromě běžných uživatelů i podvodníci. Podvodné internetové obchody a další triky už mnoho z nás pozná. V poslední době jsou ale jejich podvody a vábničky stále sofistikovanější.

Mnohdy ke svým podvodům nově využívají také kryptoměny, kterým většina populace ještě tak úplně nerozumí, a tak se nechají snáze napálit.

A protože nám často píší nejen naši čtenáři, ale také zákazníci naší kryptoměnové směnárny, kteří se nechali nějakým způsobem podvést, rozhodli jsme se vytvořit komplexní článek shrnující ty nejznámější podvody, které se na českém a slovenském internetu objevují.

Ještě před tím, než budete někomu přes internet něco platit, a tím spíše v kryptoměnách, doporučujeme tyto podvody projít, abyste se náhodou nespálili i vy. Dostat z těchto podvodníků cokoliv zpět je totiž většinou nemožné.

POZOR

Z naší zkušenosti a zpráv od čtenářů víme, že tyto podvody opravdu fungují a lidé se na ně opravdu nechají nachytat. Za několik let fungování portálu Finex.cz nás ohledně těchto podvodů kontaktovaly již stovky lidí, kteří dohromady přišli o mnoho milionů korun, přičemž ztráty jednotlivců začínají na pár tisících, ale vyšplhají se někdy i na statisíce korun. V případě dokončeného podvodu je téměř nulová šance získat peníze zpět – dejte si proto velký pozor!

RYCHLÝ TIP

Jak poznat, že jste se stali terčem podvodu?

📞 V případě telefonátu:

 • A) Zákaznická podpora platforem své klienty v 99 % případů sama nekontaktuje a čeká, až se zákazníci s problémem ozvou sami oficiální cestou. Už samotný kontakt od pracovníka platformy je proto pochybný.
 • B) Je za telefonujícím slyšet hluk call-centra? Možná se jedná o centrum plné podvodníků.
 • C) Naléhá na vás telefonující, abyste někam poslali peníze jako úhradu poplatků, daně nebo pro odblokování účtu? Je telefonující agresivní? Jedná se o podvod!
 • D) Máte si nainstalovat programy pro vzdálenou správu počítače jako AnyDesk, TeamViewer nebo jiný? Komunikujete s podvodníkem!

 

✉️ V případě psané komunikace:

 • A) Zákaznická podpora platforem své klienty v 99 % případů sama nekontaktuje a čeká, až se zákazníci ozvou sami. Už samotný kontakt od pracovníka platformy je tedy pochybný.
 • B) Pokud s vámi daná osoba komunikuje přes WhatsApp, Instagram, Facebook Messenger nebo dokonce Telegram, s největší pravděpodobností se jedná o podvodníka.
 • C) Pokud komunikujete přes e-mail, ověřte si pravost e-mailové adresy odesílatele. Vždy by měla mít stejnou koncovou doménu, jako oficiální stránky dané platformy, tedy např. @finex.cz, @coinbase.com, @binance.com nebo @blockchain.com – nikdy @coinbase-help.com, @gmail.com, @blockchain.info nebo podobné variace.
 • D) Máte si nainstalovat programy pro vzdálenou správu počítače jako AnyDesk, TeamViewer nebo jiný? Komunikujete s podvodníkem!

Seznam známých podvodů

Telefonický poradce a platformy nabízející veliké zhodnocení

V tomto případě se jedná asi ten nejhorší podvod na tomto seznamu, který jednotlivé napálené připraví i o statisíce korun. Protože jsou cíle těchto podvodníků opravdu vysoké, ne každý se na tento podvod nachytá – a proto ani my nemáme o tomto podvodu moc konkrétních informací. Víme ale, že se děje a informace, které máme, uvádíme níže:

Jak tento podvod probíhá?

 1. Přes internet nebo telefonicky vás kontaktuje “zástupce obchodní platformy”, který vám dá nabídku, která se neodmítá.
 2. Konkrétní informace o tom, co tito zástupci nabízí, bohužel nemáme. Víme jen, že se jedná o pohádkové zhodnocení vašich investovaných peněz. Mnohdy se dokonce nebojí vyvíjet psychický nátlak. Aby měl tento “obchod” ale význam, chtějí od vás poradci získat větší investici, klidně i desítky nebo stovky tisíc korun. Nebudou se ani zdráhat vám doporučit, abyste si na tento obchod století peníze půjčili.
 3. Často se tito “poradci” snaží schovat za jinak důvěryhodné firmy, jako je Binance, Coinbase, Blockchain.com nebo dokonce Finex.cz! Ačkoli tyto firmy opravdu důvěryhodné jsou – samy vás takovýmto způsobem nikdy kontaktovat nebudou, a rozhodně vám nebudou slibovat žádné garantované zisky.
 4. Investici této společnosti máte poslat buď přes bank. účet, platební kartou, a nebo přímo přes danou důvěryhodnou platformu. Projdou s vámi registrací či procesem nákupu přímo na stránkách důvěryhodné společnosti, kam vy poté pošlete své peníze, a oni váš obchodní účet vyluxují do svých rukou. Při tom se celou dobu tváří, jako že vám pomáhají, ale pomoct vám rozhodně nechtějí.
 5. Poté vám často dají přístup do nějakého “svého” podfouknutého systému, kde vám ukazují, jak vaše investice vydělává, a přesvědčují vás, abyste investovali více.
 6. Ve chvíli, kdy investovat přestanete, nebo chcete své zisky vybrat, se vypaří jak pára nad hrncem a už se ani k dané platformě, ani ke svým penězům, nikdy nedostanete.

Jak tento podvod rozeznat?

Kdykoli vás někdo osobně kontaktuje a nabízí vám garantované zisky, držte se na pozoru. Máte-li v takového člověka a jeho nabídku důvěru, i tak si ho radši ještě proklepněte. Klidně napište do komentářů pod tento článek, nebo nějaké Facebookové skupiny, kde vám jistě rádi poradí.

Mezi podvodné systémy patří například:

 • Bitcoin Pro (naše recenze zde)
 • BitcoinRevolution (naše recenze zde)
 • AlpsMarkets (naše recenze zde)
 • Margin Elite (naše recenze zde)
 • LiteGap (naše recenze zde)
 • BTCM.Group
 • Jotul Capital Limited
 • Syos Space
 • WebTrader Union Trade pro
 • Bitcoin Evolution
 • Bit-trex.biz
 • Profit level
 • Soft capital
 • Guardian Invest
 • Polyxxo

Známé české Facebookové diskuzní skupiny, kde se můžete zeptat na názor:

Telefonický poradce a velký zisk na platformě či zapomenuté bitcoiny

I v tomto případě se jedná o opravdu ošklivý a často velmi drahý podvod, protože napálení jsou schopní přijít o vyšší desítky tisíc nebo dokonce statisíce korun.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Přes internet nebo telefonicky vás kontaktuje podvodný zástupce obchodní platformy, který vám sdělí, že jste si u nich v minulosti kupovali bitcoiny či jiné kryptoměny a nyní máte u nich na platformě vysoký zisk.
 2. Pro to, abyste se k tomuto zisku dostali, musíte zaplatit aktivační poplatek, zálohu na daň nebo jiné poplatky, které se oproti vysokému zisku na platformě mohou zdát zanedbatelné. Protože je ale zisk neexistující a všechny peníze od vás si podvodník nechá, jedná se o vysokou “daň”!
 3. Často se tito “poradci/pomocníci” snaží schovat za jinak důvěryhodné firmy, jako je Binance, Coinbase, Blockchain.com nebo dokonce Finex.cz! Ačkoli tyto firmy opravdu důvěryhodné jsou – samy vás takovýmto způsobem nikdy kontaktovat nebudou, a rozhodně vám nebudou slibovat žádné garantované zisky nebo říkat, abyste předem zaplatili poplatky, než vám zisk pošlou.
 4. Peníze byste podvodníkům měli poslat přes danou důvěryhodnou platformu (zmíněno výše).
 5. Podvodník s vámi díky programům jako je AnyDesk, TeamViewer nebo podobné projde registrací či procesem nákupu přímo na stránkách důvěryhodné společnosti, kam vy poté pošlete své peníze, ale oni váš účet vyluxují do svých rukou. Při tom se celou dobu tváří, jako že vám pomáhají, ale pomoct vám rozhodně nechtějí.
 6. Poté vám často dají přístup do nějakého svého podfouknutého systému, kde vám ukazují, jak vaše investice vydělává, a přesvědčují vás, abyste investovali více, nebo zaplatili další a další poplatky.
 7. Ve chvíli, kdy se začnete doptávat nebo jim nepošlete peníze, se vypaří jak pára nad hrncem a věnují se další ze svých obětí. Proč by s vámi ztráceli čas, když už z toho nic nekápne? Už se ani k dané platformě, a bohužel pravděpodobně ani ke svým penězům, nedostanete.

Jak tento podvod rozeznat?

Kdykoli vás někdo kontaktuje a mluví o zapomenutých kryptoměnách či velkém zisku, držte se na pozoru. Máte-li v takového člověka a jeho nabídku důvěru, i tak si ho radši ještě proklepněte. Klidně napište do komentářů pod tento článek, nebo nějaké Facebookové skupiny, kde vám jistě rádi poradí.

Známé české Facebookové diskuzní skupiny, kde se můžete zeptat na názor:

Další z tipů, jak podvodníka odhalit, je požadovaná instalace programu AnyDesk či TeamViewer. To po vás oficiální zákaznická podpora platformy nikdy chtít nebude.

Platba za zboží na Vinted/Bazoši

Dle našich zkušeností je aktuálně asi nejrozšířenějším podvodem prodej zboží na internetových prodejních serverech. V posledních měsících se podvodníci objevují zejména na serverech Vinted a Bazoš.

Sice se jedná asi o nejméně závažný problém, protože se pohybuje v menších částkách (zpravidla okolo 4 000 – 7 000 Kč), ale o to více lidí na něj často skočí.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Na některém z internetových prodejních serverů si najdete zboží, které se vám líbí.
 2. Poté kontaktujete prodejce s tím, že byste si ho od něj chtěli koupit.
 3. Prodejce vám buď napíše rovnou, že platbu chce předem a nebo nejdříve přijme nabídku na platbu přes dobírku, ze které ale později couvne a chce aspoň část předem.
 4. Poté vám buď řekne, že chce platbu v bitcoinech, a nebo vám pošle QR kód, pomocí kterého máte zaplatit přes účet.
 5. QR kód pro platbu přes účet obsahuje kromě číselného variabilního symbolu i zprávu pro příjemce, ve které stojí něco ve stylu “Kupuji bitcoiny” – prodejce vás poté ujišťuje, že to tak má být a hlavně ať nic neměníte, že si pomocí toho platbu spáruje s vaším zbožím.
 6. Ve chvíli, kdy platbu v odešlete, ji přijme kryptoměnová směnárna, na které prodejce vytvořil objednávku pro nákup bitcoinů pod vašim jménem. Po přijetí platby směnárna provede směnu korun na bitcoiny a ty pošle prodejci, který s nimi zmizí. Přestane se vám ozývat a už se k němu nikdy nedostanete.
 7. Vaše peníze nebo bitcoiny jsou fuč a s nimi i prodejce. Vy jste poté naštvaní nejen na podvodného prodejce a sami sebe, ale také na kryptoměnovou směnárnu, která k celému podvodu přišla jako slepý k houslím.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Podvodní prodejci často komunikují výhradně přes WhatsApp, není to ale pravidlem.
 • Prodejci mají mnohdy špatnou psanou češtinu a píší nesrozumitelně nebo s chybami.
 • Podvodníci se často zaměřují na zboží, jako jsou a) Luxusní oblečení a kabelky, b) Dětské oblečení, hračky a kočárky, c) Elektronika (mobilní telefony, chytré hodinky) a příslušenství k nim.
 • Pro zvýšení důvěry vám prodejce může poslat i “svůj” občanský průkaz. Nenechte se ale zmýlit, občanský průkaz není jeho, ale je kradený nebo stažený z internetu.
 • Prodejce může vyhrožovat, že vám na internetovém serveru udělí negativní hodnocení. To se bohužel může stát, a nic s tím neuděláte – rozhodně je ale lepší mít jedno negativní hodnocení, než přijít o své vydělané peníze!

Reálné příklady podvodů

Prodej zboží do zahraničí a platba v bitcoinech či přes PayPal

Možná už jste se s tím také setkali. Na internetu chcete něco prodat a ozve se vám kupující ze zahraničí, který si vaše zboží vybral a zrovna ho potřebuje koupit od vás z České republiky.

Poté z vás ale pomocí dalších identit loudí peníze – nejprve nižší částky, ty se ale poté zvyšují a někdy dosáhnou i desítek tisíc nebo více!

Jak tento podvod probíhá?

 1. Na některém z internetových prodejních serverů nabízíte zboží, kterého se chcete zbavit.
 2. Kontaktuje vás zahraniční kupující, který chce váš předmět koupit.
 3. Domluvíte se na poslání peněz buď přes bankovní účet, nebo PayPal.
 4. Poté vám od podvodníka přijde e-mail, ve kterém stojí, že vám peníze již byly odeslány, ale z nějakého důvodu je potřeba, abyste sami něco zaplatili. Za těmito důvody podvodníci často uvádí například daně, poštovné, clo, náklady na právníky, atp.
 5. Pokud tuto platbu zaplatíte, přijde vám další e-mail, ve kterém budou vyžadovat další peníze.
 6. Tak to probíhá do té doby, dokud platíte, a částky se zvyšují.
 7. Přestanete-li smyšlené poplatky platit, podvodníci se nebojí ani využít výhružek policií či právníky (viz reálné podvodné emaily níže). Ty jsou ale nesmyslné a není nutné se jich bát.
 8. V jednu chvíli si uvědomíte, že namísto toho, abyste své zboží prodali a obdrželi za něj peníze, jste zbytečně vlastní peníze naposílali podvodníkům a po nich se slehne zem.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Podvodní kupující často komunikují výhradně přes WhatsApp, není to ale pravidlem.
 • Kupující se často zaštiťuje jinak důvěryhodnou institucí (např. banky nebo internetová peněženka PayPal) — poznáte to ale podle e-mailové adresy, která nikdy nebude opravdová – např. namísto [email protected] bude e-mailová adresa [email protected] atp. Vždy si zkontrolujte část za zavináčem!
 • Kupující mají mnohdy špatnou psanou češtinu a píší nesrozumitelně nebo s chybami.
 • Někdy chtějí kupující platit přímo v bitcoinech a řeknou vám, abyste bitcoiny pro ně koupili na kryptoměnové směnárně.
 • Podvodníci se často zaměřují na zboží, jako jsou a) Luxusní oblečení a kabelky, b) Dětské oblečení, hračky a kočárky, c) Elektronika (mobilní telefony, chytré hodinky) a příslušenství k nim, d) Účty na počítačové hry.
 • Pokud budete odporovat, kupující vám často doporučí, abyste si peníze pro něj půjčili od svých známých nebo kolegů.
 • Budete-li odporovat dále, podvodníci se nebojí ani využít výhružek policií či právníky (viz reálné podvodné emaily níže).

Reálné příklady podvodů

 

Bitcoin doublery – Reklamy s Elonem Muskem apod.

Ve víceméně stejné verzi funguje tento podvod již od roku 2017. Známá osobnost vám v reklamě na internetu (na YouTube/Facebooku/Twitteru/…) nabízí, že když jim pošlete své bitcoiny či ethery, přijde na vaši peněženku dvojnásobek zpět. Tato celebrita se jednoduše dobře vyspala a chce světem šířit lásku a peníze. Nezní to jako nabídka století?

Až na to, že se jedná o jasný podvod.

Jak tento podvod probíhá?

 1. V reklamě na YouTube, Facebooku, Twitteru či jiných sociálních sítích vidíte fotografii či video známé osobnosti, ať už s kryptoměnového světa, nebo i z jiných médií, která vám nabízí, že když na uvedenou adresu pošlete bitcoiny, zpět vám přijde dvojnásobek.
 2. Pro větší důvěryhodnost je vše často pod zástěrkou nějaké “promo akce” ve smyslu např. “oslavujeme 1 milion uživatelů” nebo tak podobně.
 3. Ve skutečnosti ale žádná taková promo akce neexistuje a jedná se jen o video od podvodníků, kteří zkouší, kdo z diváků se chytí a pošle jim své kryptoměny. Zpět vám nikdy nic nepřijde.

Jak tento podvod rozeznat?

 • Nikdy vám nikdo nepošle své bitcoiny jen tak.
 • Podvodníci vždy zneužívají jména známých celebrit, jako Elon Musk, Changpeng Zhao, Bill Gates, ale v Česku se vyskytovaly i verze s Leošem Marešem, Petrem Kellnerem či Andrejem Babišem.
 • Od všech “doublerů” či nabídek celebrit se držte stranou.
 • I kdyby teoreticky bylo třeba 10 % těchto nabídek reálných a lidé by opravdu od celebrit získávali bitcoiny zdarma – stále se vám z 90 % vyplatí se na tuto nabídku vykašlat!

Aktualizujte svoji peněženku, zadejte svůj seed

Tento podvod cílí na lidi, kteří už nějaké kryptoměny mají, ale bohužel v tomto světě nejsou dostatečně kovaní. Podvodníci ze svých terčů jednoduše chtějí vymámit seed k jejich peněžence a celou ji co nejrychleji vyluxovat. Proto znovu připomínáme: máte-li vlastní peněženku, seed (bezpečnostní frázi) k ní nikdy nikomu nesdělujte.

Jak tento podvod probíhá?

 1. Do e-mailu vás kontaktujte (neoficiální) “zákaznická podpora” některé z peněženek nebo kryptoměnových burz.
 2. Pod záminkou nové aktualizace svého softwaru nebo změny regulatorních pravidel vás nabádají, abyste si buď stáhli novou aktualizaci aplikace nebo vyplnili internetový formulář.
 3. Jakmile si stáhnete novou (podvrženou) aplikaci nebo zadáte svůj seed do formuláře na internetu, bohužel se se svými kryptoměnami můžete rozloučit.

Jak tento podvod rozeznat?

 • E-mailová adresa odesílatele nevypadá jako důvěryhodná oficiální adresa zákaznické podpory (viz např. odesílatel mailů na obrázcích níže).
 • Je na vás vyvíjen tlak do určitého data pokračovat v krocích, které podvodník vyžaduje.
 • Musíte-li někam zadávat seed, v 99 % případů se jedná o podvod!

Podvod s webkamerou či videem

O tomto podvodu jsme již psali před několika lety v tomto článku. Bohužel se ale stále jedná o “funkční” podvod, kterým se nejrůznější spammeři snaží obohatit.

Jak tento podvod probíhá?

Do e-mailové schránky vám přijde zpráva, že jste se stali terčem hackera, který získal přístup k vašemu počítači a zejména webkameře nebo fotografiím/videím, které jsou na počítači uloženy.

A protože tento (neexistující) hacker má kompromitující materiály na vaši osobu, jako třeba hanbatá videa nebo fotografie, žádá vás o zaplacení výpalného – většinou v bitcoinech.

Po zaplacení vás údajně již nechá na pokoji. Pokud byste nezaplatili, materiály rozvěsí po internetu a rozešle na kontakty ve vaší emailové schránce a vašim přátelům na sociálních sítích.

Co dělat, stanete-li se terčem tohoto podvodu?

Pokud takový e-mail obdržíte, radíme vám jej s klidnou hlavou ignorovat a smazat. Žádní hackeři vaše fotky s téměř 100% pravděpodobností nemají – pouze náhodně obesílají všechny možné e-mailové adresy a zkouší, kdo se chytí. I kdyby se chytil jen jeden z tisíce, je to pro ně slušný “zisk”.

Čistě teoreticky: I kdybyste bitcoiny vyděračům poslali, nikdy nebudete mít jistotu, že po vás tento podvodník nebude požadovat peníze znovu a že intimní fotky či videa, pokud by je měl, skutečně smaže. Jestliže jsou jednou tyto záznamy v cizích rukou, uniknout můžou vždycky a to bez ohledu na to, kolik jim zaplatíte. Tito podvodníci pouze využívají vašeho strachu.

Závěrem ke kryptoměnovým podvodům

Ačkoli se vám podvody, které popisujeme výše, mohou zdát jako hloupé nebo nereálné, ve skutečnosti jsou bohužel celkem úspěšné. Důkazem může být např. sekce komentářů pod tímto článkem, kde se mnoho čtenářů přiznává, že na podvody naletěli a zmiňují své zkušenosti.

Naše redakce byla za poslední roky v kontaktu již se stovkami podvedených, na základě čehož jsme sepsali tento článek. Bohužel jsme však nikdy nepřišli na způsob, jakým získat peníze zpět, a to ani přes četná trestní oznámení na PČR. Prakticky je to jako kdyby člověk svěřil hotovost neznámému člověku na ulici. Už ho není možné dohledat.

Na závěr bychom chtěli jen dodat, že pokud vám nějaký nabízený “obchod” nebo “úžasná nabídka” zní zvláštně nebo naopak velmi slibně, pravděpodobně se jedná o podvod a nedoporučujeme ji akceptovat. Vydělat peníze na kryptoměnách je sice možné, ale vždy se jedná o velmi rizikovou činnost a je potřeba přesně vědět, co člověk dělá. Nikdy vám nikdo nedá peníze zadarmo.

Pokud je na vás při obchodu vyvíjen tlak z pohledu času (honem rychle plaťte) nebo z pohledu strachu (pošleme na vás policii či právníky) – nedělejte to, o všechno byste přišli.

Máte k těmto podvodům nějaké další informace? Pokusil se vás někdo také podvést, možná i jiným způsobem, než zde uvádíme? Dejte nám vědět v komentářích pod tímto článkem!

Líbil se vám tento článek?
113
4

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (217 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jan Chalabala

Dobrý den,

rád bych zde sdílel svoji osobní zkušenost, kdy jsem byl naváděn k bitcoinovému podvodu modelem „pig butchering scam“. Koncem dubna jsem začal komunikaci s profilem na Tinderu, který působil celkem věrohodně (žádná fotka Číňanky před Eifelovkou…), měl i text inzerátu a mělo se jednat o mladou a hezkou evropskou ženu (ale zase ne až tak superkrásnou), která je původem z Lotyšska, žila v Anglii a teď je na návštěvě u kamarádky v ČR. A že jestli si budeme rozumět, tak třeba za dva za tři týdny můžeme na zajít drink.

Chat se poté přesunul na WhatsApp a zde probíhal několik dní jako oboustranně zajímavé seznamování. V průběhu času jsem dostal fotky a krátká videa nejen „jí“ samotné, ale i fotky s matkou, sestrou nebo kamarádkou. Druhá strana chtěla, abych i já sdílel fotky se členy rodiny apod., k čemuž jsem byl opatrný a posílal jen těžce zneužitelná fota v nižší kvalitě. Co mě skutečně dostalo, když jsem se zeptal na celé pravé jméno, přišla mi fotka lotyšské občanky „oné ženy“ vyfocená na stole.
Photoshop umí jistě divy. S podivem byla i velmi dobrá angličtina druhé strany s britskými výrazy, jako kdyby v UK opravdu žila.

Po pár dnech přišla zmínka na BTC investice, sama má vystudovanou School of Finance a mezi přáteli výborné investičáky, se kterými konzultuje a časem mi může dát dobrý tip na USDC investici, výnos z krátkodobé transakce 16–24 %. Můžeme třeba začít s 200 euro, psala, což by v případě ztráty nebyla nijak likvidační částka, řekl jsem si tehdy já. Založil jsem si účet na platformě Nexo, o které jsem prvně četl právě na stránkách finex.cz . Dál jsem byl už opatrný a komunikaci odkláněl a natahoval. Pár dní bez problému a pak se změnil styl komunikace z milé na více či méně nátlakovou, a když jsem „investovat“ nechtěl, komunikace ustala.

Celá věc je dost sofistikovaná, uvěřitelná, využívá techniky sociálního inženýrství a podvodníci mají přesný manuál, jak postupovat. Mělo následovat postupné vylákávání všech úspor. Cílem těchto podvodníků je svoje prasátko rozporcovat úplně celé, tj. obrat ho do posledního haléře nebo ještě lépe, aby se poškozený po uši zadlužil. Obětí se může stát kdokoliv bez ohledu na pohlaví nebo místo, kde žije.

Fotky i shorts mně zaslané mohou pocházet z reálného FB/IG apod. profilu dané osoby, za kterou se podvodník vydával a komunikace přes WA probíhala z anglického čísla. Podvodník může být v podstatě kdokoliv na světě, ale pravděpodobně se mnou komunikovala osoba, která je sama obětí zločinu a může být násilím držena někde v JV Asii. Vzhledem k situaci v regionu s tím dělat nic nepůjde, dokud se nezmění přístup tamních vlád.

Buďte proto opatrní na krásné neznámé a nikomu nic neposílejte!!!

Miroslav Potěšil

Zdravim. Chtěl bych se zeptat jestli je Soft Capital opravdu podvodná firma. sf-cap(.)com a na zkušenosti s ní. Zaregistroval jsem se ze zvědavosti. Jako minimální základ jsem měl poslat 190 Euro což jsem udělal. Dále chtěli účet na který mi budou posílat zisky v BTC měně které já si dle mého uvážení mohu kdykoli vybrat. Dohodli jsme se na Binance kde mám registraci. Mám svého poradce který se mi věnuje, řekl bych až moc a neustále mě nabádá k vyšší ivestici, což odmítám. Požádal jsem ho ze zvědavosti o nastavení peněženky v tom jejich systému a byl mi nabýdnut Team Wiever, odmýtnul jsem a nastavil adresu do Binance sám. Jeho telefonní hovory přichází pokaždé z jiného čísla. Požádal jsem na zkoušku o vyplacení 50 USDT které proběhlo bez problému, O výplatu v USDT žádám, posláno do mojí peněženky v BTC.
Zatím nejsem rozhodnutý jestli pokračovat nebo ne.
Díky za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, 100% Vám nemůžeme doporučit s nimi dále jakkoliv jednat nebo jim posílat peníze. Jedná se o takřka stejný příběh, jako zaznamenali další naši čtenáři zde v komentářích níže.

Petr Ouroda

Zdravím,
Bohužel obdobný scénář, jako u ostatních dle komentářů, ačkoliv ne tak drastický. Bohužel jsem vyplnil info u areas a immediate content. Pro areas jsem poslal 99€ nicméně po pár telefonech kdy jsem jim vykládal že chci zkusit jak fungují, mi 99€ poslali zpět. Od té doby mám ale každý den obtěžující telefonáty s tím, že mám krypto v hodnotě XX a zda si je vyberu. Vzhledem k tomu jak dlouho už to trvá tak po zvednutí telefonu a zaslechnutí okolního hluku “call centra” je má odpověď – nemám zájem – a zavěšení. Telefony probíhají už od srpna 2023 a proto můj dotaz.. skončí to někdy?

Jiří Sedláček

Dobry den, taky se ke mě dostala nabídka ať investuji do kryptoměny u společnosti Quanta Capital. Pan mě přesvědčil tak jsem do toho šel. Opravdu jsem za 2 dny měl na svém úctě u společnosti pěkné peníze. Tak jsem je chtěl poslat má svůj osobní účet ale zastavila to nějaká společnost FCA ze musím zaplatit peníze jako potvrzení finančního obratu. Až jsem to zaplatil tak po mě chtěli licenci. Tu jsem samozřejmě taky musel u společnosti zaplatit. Pak mi teda peníze uvolnily ale ze mi je nemůžou poslat na můj osobní účet že v tuto chvíli nepodporuji naši měnu tak ať si založím kryptopeněženku. Tak jsem si ji udělal u METAMASK. Peníze tam přišly ale chtěli abych měl v peněžence Etherum pro poslání peněz. Tak jsem vložil požadovanou částku Ethera ale teď po mě chtějí abych zaplatil daň kde bylo obchodováno s tou kryptoměnou. Samozřejmě ze ten finanční poradce semnou už vůbec nekomunikuje a já teď nevím co stím mám dělat. Je nějaké řešení. Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den. Je nám to líto, že Vám to takto napřímo musíme říci, ale bohužel v tuto chvíli už není možné dělat vůbec nic. Všechny peníze, které jste jim poslal, jsou bohužel již nenávratně pryč. Jedná se o klasický případ podvodu, který popisujeme jak v článku, tak mnoho lidí pod Vámi zde v sekci komentářů.

Jiří Drobný

Dobrý den, dostala se ke mně možnost obchodovat na platformě fusionlots-tech(.)com

Jelikož se v tomto nevyznám , ale vím, že v tomto oboru je strašně moc podvodníků, snažil jsem se o to, co nejvíce si to prověřit.

Zaregistroval jsem se, chtěli po mě 250€ ( peníze jsem zatím neposlal), přes e-mail, mi paní poslala jejich licenci+ info o tom, že jsou na seznamu nejlepších makleřů… na stránkách cryptoassetscontrol(.)com

Vše vypadá věrohodně, ale papír a monitor snese vše…..tak si nejsem jist, proto se obracím na Vás s žádostí o pomoc, zda-li se jedná o důvěryhodnou společnost.

Jak sem zmiňoval, jsem úplný začátečník a nerad by jsem naletěl.
Děkuji za Vaši odpověď.
Jirka

Redakce Finex

Dobrý den, můžeme potvrdit, že se jedná o podvod a rozhodně nemůžeme doporučit jim cokoliv posílat, věřit nebo s nimi komunikovat.

Jiří Drobný

Děkuji Vám za pomoc

Jan Rejmont

Dobrý den, chtěl bych přispět svým příběhem, abych pomohl ostatním.

Vše začalo na Tinderu a po krátké chvíli se konverzace přesunula na WhatsApp +49 176 14856481.

Po krátké době přišla řeč na kryptoměny s nabídkou, že vše bude vysvětleno a že má známou v americké bance, která ji sděluje zaručené tipy na zisk v option trading.

Vše mi bylo vysvětleno. Založení Binance, Coinbase wallet a následně účtu na mt9w(.)com.

Vše krásně fungovalo, vše bylo v zelených číslech do té doby, než jsem chtěl vybrat peníze z mt9w(.)com.

Nejdříve jsem musel zaplatit 15% daň ze zisky, samozřejmě nešlo použit peníze na účtu. A že potom to půjde vybrat.

Nestalo se tak, vzešlo podezření na přání špinavých peněz. Vložte dalších 10%. Pak budete moct vybrat.

Nestalo se tak, zaplaťte 20% jako poplatek za držení měny.

V tomto momentě jsem prozřel a že jsem úplný hlupák a že takto to normálně nechodí.

Vše nasvědčuje modelu Pig Butchering Scam.

Tímto způsobem jsem někomu na druhé straně světa svěřil většinu úspor.

Nebuďte hloupí jak já, buďte lepšími.

Jiří Cileček

Naneštěstí naprosto stejná zkušenost. První kontakt na Tinderu, následně komunikace přes WhatsApp. Údajně Číňanka z Hong Kongu pracující na pobočce v Mnichově.

Po několika dnech chatování přišla řeč na kryptoměny a nabídka vyzkoušet si to. S malou částkou jsem souhlasil a vše vypadalo důvěryhodně. Poté přišel nenápadný nátlak, že obchod s tak malými částkami je nerentabilní a tak jsem souhlasil s tím, že mi osoba na druhé straně dokonce pujčila nemalou sumu aby bylo docíleno potřebného objemu k investování.

Zbytek probíhal stejně. Daně, poplatky, výběr prošel jen zkušební ve výši 100 USD.

Zkoušel jsem najít recenze na mt9w našel pravděpodobně jen nějakou podvrženou, která udávala rating 70/100. Kéž bych narazil na Váš příspěvek mnohem dříve.

Umí skvěle manipulovat, hrát na city. Mám spousty fotek údajné osoby i z víkendových výletů. Zajímala se o mou rodinu, neteř a všechno působilo úžasně. Při plánovaném osobním setkání musela údajně narychlo na služební cestu do Berlína, což bylo největší varování. I tak jsem ještě zaplatil 30% daň ze zisku. Člověk si tak moc přeje aby to nebyl podvod.

Stále jsem s danou osobou v kontaktu. Snaží se mě přimět zaplatit kontrolní vklad pro vyloučení možné nelegální činnosti, s tím, že mi s polovinou pomůže a hraje nesmírně dotčenou, protože mi chce pomoci a já nemám zájem.

Přišel jsem o všechny peníze a dobře mi tak hlupákovi, ale chci varovat ostatní. Jsem si jistý, že jsou v podobné situaci další a nemají o tom tušení.

Rudolf Blažek

Podobný prípad ako ja. Všetko bolo v poriadku, až keď som chcel vybrať peniaze nastal problém. Stále len zaplať taký poplatok a onaký. Prišiel som o veľkú sumu peňazí. Tiež to bola platforma MT9w.

vasekjez93

Ahoj, narazil jsem asi na něco podobneho; můžeme se prosím (bez jaké koli finanční transakce) zkontaktovat prosím
[email protected]
spíše jen pro konzultaci, jestli fakt probíhá podvod – jinak díky i za tento příspěvek

Lucie Nalepová

Dobrý den, investovali jsme přes IIA Plus a chtěli jsme si vybrat zisky. S ohledem na objem nám tvrdili, že nám dané prostředky mohou poslat jen do Atomic Wallet, kde si je můžeme dále investovat nebo postupně vybrat. S tímto jsme souhlasili a Wallet zřídili. Aktuálně na investičním profilu IIA Plus už peníze nejsou a v Atomic Wallet je vidět nějaký čekající token. Mezitím nám začaly chodit maily z AML Departament Departament že aby nám peníze uvolnili a my prokázali, že se nejedná o peníze z ilegální činnosti, tak musíme do Atomic wallet poslat dalších 10 % ze sumy, kterou nám mají připsat. Bránili jsme se, že dané peníze nemáme a žádáme, jinou identifikaci a prokázání zdroje peněz, ale jejich odpovědi jsou stále stejné. Pokud peníze nepošleme, tak nám nepřipíšou peníze z investice a oni nám nebudou posílat jakékoliv informace o sobě (v mailu není žádný podpis za organizaci, odkaz na zákon kvuli kterému peníze zadržují) Zdá se mi to celé divné, ale už nevíme co stím dělat. Poslali jsme jen symbolickou částku do Walletu, aby tam byl pohyb. Máme se obrátit na policii?

Redakce Finex

Dobrý den, Vaše podezření je oprávněné, 100% komunikujete s podvodníky. Pokud jste jim poslali jen malou částku, tak to je jediné štěstí. O vše, co byste jim poslali, byste přišli. Rozhodně nemůžeme doporučit s nimi jakkoliv dále komunikovat nebo jim posílat peníze. A mějte se na pozoru, následující týdny a měsíce Vám 100% bude psát více lidí, protože tito podvodníci si to mezi sebou řeknou. “Už se jednou nechali podvést, na ně se zaměřte.” Nikomu nevěřte.

Eva H

Dobry den, muj bratr investoval do teto spolecnosti, ted po nem chteji zaplatit dane asi 20 tisic, aby si mohl vybrat castku, kterou si tam vydelal! Mne to prijde vic nez podezrele, jedna se o tutu spolecnost: springfxcompany .com Muzete poradit prosim, zda se jedna o podvod? Dekuju moc!

Redakce Finex

Dobrý den, 100% se jedná o podvod. Je nám líto, ale nemůžeme Vám doporučit jim už posílat. :-(

Stewe

Dobrý deň. Tiež ma kontaktujú telefonicky pracovníci firmy Investing.com,už štvrtýkrát, že vraj som si u nich vytvoril účet v roku 2020 a teraz tam mám €11,887.78 EUR ale účet mám zablokovaný. Všetci volajúci majú ukrajinský prízvuk, v pozadí taký hluk, že som ich poriadne nerozumel.
Poslali mi aj email z prílohou (výpis z účtu) z adresy Marie Klimova v znení :
Dobrý deň, dnes som vám volala ohľadom účtu Investing.com. Posielam vám výpis z účtu, aby ste si mohli skontrolovať zostatok na účte. Ale váš účet je zablokovaný, takže sa tam nemôžete dostať. Váš účet je už rok nastavený na automatické obchodovanie, máte z neho zisk. Na odblokovanie účtu potrebujeme technické číslo, ktoré ste mali dostať pri registrácii účtu v roku 2020. Napíšte mi toto číslo, zadám ho do systému a odblokujem váš účet. Ak nemáte technické číslo – môžete si vygenerovať nové. Potrebujete na to trochu času, prístup na internet, počítač alebo telefón (wi-fi). Ak máte nejaké otázky, môžete ma kedykoľvek kontaktovať e-mailom.
Nepamätám si, žeby som niekedy vytváral účet na tejto stránke. Je to podvod?

Redakce Finex

Dobrý den, ano – můžeme potvrdit, že se 100% jedná o podvod. Nezdá se vám snad zvláštní, že byste někde měl bezmála půl milionu korun, ale nevěděl byste o tom?

Ivana Špačková

Dobrý den.
Nejdříve mě kontaktovala paní s ukrajinským přízvukem z tohoto telefonního čísla:
+420 608 345 473
Tvrdila, že mám na účtě společnosti ONEX, kde jsem se údajně před dvěma roky zaregistrovala, 0,75 bitcoinu.
Ale že s tím nemohu manipulovat, že tento účet je zablokovaný pro dlouhodobou nečinnost z mé strany. Já na a to, že o žádné této registraci u nich nevím. Ona, že má můj telefon a email.
Už mi bylo podezřelé, že mě oslovila pouze jménem Ivo.
Poté jsem paní řekla, že po telefonu takové věci neřeším, ať mi pošlou email. Tímto jsme hovor ukončili.
Email mi přišel od hegic.group

Nevím, co si mám o tom myslet !?!?!
Zda tel číslo blokovat a email dát do spamu, jako blokující? Poraďte. PROSÍM !!!
Mám podezření na podvod.
Kde bych přišla k těmto bitcoinům ???
Ráda bych vám tady email nasreenovala, ale nevím jak !?!
S pozdravem I.Š.

Redakce Finex

Dobrý den, můžeme potvrdit, že se 100% jedná o podvod. Nemusíte dělat nic, všechno co Vám paní říkala, je smyšlené. Dokud jim nepošlete peníze nebo se s nimi nějak nespojíte např. přes program apod., neměli by být schopni Vám vytvořit nějakou škodu.

Petr Polášek

Je tohle, taky podvod ?

“Dobrý den pane Petr , jedná se o informace o našem systému a jeho práci.
Náš systém

Umělý inteligentní systém je navržen tak, aby pomocí pokročilých algoritmů a analýzy dat automaticky obchodoval na finančních trzích.

S využitím širokého spektra informací a historických dat dokáže systém identifikovat výhodné obchodní příležitosti a provádět transakce s minimálním lidským zásahem. Díky tomu můžeme nabídnout efektivní a rychlý obchodní proces, který snižuje riziko emocionálního rozhodování a maximalizuje výnosy pro naše klienty.

Náš štíhlý a sofistikovaný přístup k obchodování využívá nejnovější technologické inovace, aby byly naše strategie obchodování přesné a úspěšné.

Spoléháme se na širokou škálu analytických nástrojů, umělou inteligenci a strojové učení, abychom vyhodnocovali tržní podmínky, identifikovali trendy a rozhodovali o vhodných investičních příležitostech.

Naše dlouhodobé úspěchy a spokojení klienti jsou důkazem účinnosti našeho špičkového umělého inteligentu. S námi můžete mít jistotu, že vaše investice jsou v bezpečí a že naše automatická obchodní strategie pracují neustále v pozadí, aby přinesly optimální výsledky.

Buďte součástí revoluce v investování a využijte sílu našeho špičkového umělého inteligentu pro dosažení vašich finančních cílů.”

Redakce Finex

Dobrý den, 100% se jedná o podvod.

Petr Polášek

Navíc, když volal a říkal že mají v Praze pobočku a ještě se sám přizná, že volá z IP telefonu. Už není o čem pochybovat. Děkuji vám za odpověďi a přeji hezký den.

zlatica roskova

Dobrý deň zrejme som sa stala tiež obeťou podvodu na FB som klikla na link na telegram kde som mala nejaké videá z tictocu za ktoré som mala mať zaplatené po pozretí asi 10 videí sa mi dole začalo objavovať okienko “zobrať darček “klikla som na to a bola som na stránke Petra Babku ktorý tam prezentovala svojho bota s ktorým mi pomôže zo 45 eur zarobiť za 1,5hod.9250 eur na kryptoburze povedala som si fajn to nieje taká strašná suma 45 eur poslal mi link na ktorý som poslala peniaze je to aplikácia moonpay alebo tak nejako ani nie za hodinu mi napísal znova že mi gratuluje že mám zarobených 9250 eur dokonca mi poslal fotku kde zrejme na notebooku mal graf a uvedenú sumu ktorú mi zarobil hovorila som si wau ako ľahko zarobené peniaze takže aby som mu poslala číslo účtu na ktorý mi peniaze pošle poslala som ho že mám počkať 30 minút kým mi prídu peniaze tie mi neprišli ale správa že musím zaplatiť poplatok 300 eur aby mi mohol poslať peniaze že to je poplatok o ktorom nevedel hovorila som si Coo?ale tak 300 eur však sa mi to vráti a stále budem v pluse poslal mi link na kryptopenazenku kde som poslala peniaze a znova že mám počkať 30 minút kým mi prídu peniaze samozrejme tie neprišli za to ďalšia správa že treba zaplatiť ďalších 300 eur za premenu dolára na eurá že je to poplatok a že už žiadny ďalší nebude a že keď ho zaplatím do 30 minút mám peniaze na účte poslal mi link na ďalšiu kryptopenazenku a ja blbá som poslala ďalších 300eur bohužiaľ to nebol koniec miesto peňazí ďalšia správa že musím zaplatiť ďalších 300 eur tentokrát poplatok banke pre príjem tak vysokej sumy ďalší link na kryptopenazenku a ja som zasa zaplatila však sa mi to vráti a ešte vždy budem zisková zasa 30 minút počkaj kým ti prídu peniaze na účet neprišli ale ďalšia správa že treba zaplatiť 650eur dane lebo niesom americký občan a bez toho aby som zaplatila daň mi peniaze nevie poslať bohužiaľ alebo chvalabohu toľko peňazí som už nemala takže mi každý deň vypisuje aby som poslala tých úbohých (jeho slová však jasné pre milionára je to úbohá suma )650 eur aby sme dokončili čo sme začali dokonca mi poslal fotku svojho občianskeho a svojej licencie aby som mu verila nijako nechápal že toľko peňazí už nemám a že ich nemám odkiaľ zohnať prišli rady aby som niečo predala alebo si požičala však to potrebujem len na 15 minút (jasné každý mi hneď pozícia 650 eur čo by nie )keďže som to nebola už ochotná urobiť ani po jeho sľuboch že už žiadne ďalšie poplatky nebudú a mojom opakovaní že tie peniaze nemám ani ich neviem zohnať mi dneska dosť urazlivo napísal že on nieje môj psychológ že namiesto peňazí sa mu len sťažujem že už pozná všetky moje problémy a že mám zapnúť mozog a zohnať tých úbohých 650 eur no neviem či burzový maklér z licenciou sa takto môže vyjadrovať a potom čo som si tu prečítala v článku aj komentároch som zrejme naivné naletelaa prišla o peniaze ktoré už neuvidím ale aspoň upozorním iných aj na takéto podvody a keď nad tým spätne rozmýšľam pro každom údajnom poplatku mi napísal že o ňom nevedel HM burzový maklér a nevedel o poplatkoch ale to mi v tej chvíli nedošlo ani to že tá jeho stránka je plná úžasných príbehov o Tom ako ten alebo tá bola na Tom tak zle že musela všetko predať aby mala na liečbu pre chorého otca a ako jej nič nezostal až kým sa neobrátila naňho a on jej pomohol zarobiť krásnu sumu u niektorých “chudákov “to bolo aj 20000 HM keď nič nemali a všetko už predtým predali kde zobrali peniaze na tie nekonečné poplatky🤔ale to si uvedomujem až teraz s čistou a jasnou hlavou lebo tá agresívna posledná správa od neho má prebudila

Redakce Finex

Dobrý den, stoprocentně se jedná o podvod. Děkujeme za sdílení Vašeho příběhu.

Daniel Skokan

Dobrý den,
Otčím je pravděpodobně obětí podvodu. Kryptoměny mu má spravovat firma Blockchain-development, krypto je uloženo v peněžence na electrum.org. Po žádosti o výběr mu bylo sděleno, že je potřeba zaplatit 10% z dané částky (tisíce euro) pro bankovní identifikaci. Opravdu v tom má nemalé peníze, ale účet je zamražený a dokud se nezaplatí 10% “záloha?” nebude mít k penězům přístup. Osobně jsem mu říkal, ať už tam další peníze neposílá. Prosím o radu.

Redakce Finex

Dobrý den, 100% se jedná o podvod. Dobře jste udělal, žádné další peníze neposílat. A nevěřit nikomu, kdo bude Vašemu otčímovi v příštích měsících volat. Jsme si jisti, že se jeho číslo (bohužel) dostane do prodávaných databází již jednou podvedených lidí a budou to zkoušet znovu a jinými způsoby – například i stylem “Byl jste podveden? My vám pomůžeme získat peníze zpět, zaplaťte nám poplatek a o vše se postaráme“.

Tomas slivka

Dobrý den.Chtel bych se zeptat i když je to asi jasné.Poslal jsem firmė infinityinvest 250$.S tim že oni se zabývají hodnocením mých vložených financi.Finance na platforme office.infinityinvest.site se opravdu zhodnocují je tam asi 12000$ale nějak se mi to celé nezdá.Pořad mi od nich volají,vždy ten samy člověk a jen přes whatsapp…Pan má české jméno . Přízvuk čeština s ruským přízvukem. Pořád mi nabízejí zhodnocení 100%když do toho něco ještě vložím.Co mám dělat.Pořád volají. Pán není otravný.Vždy vše vysvětlí a ptá se zda vše chápu zda mám nějaké dotazy atd….

Redakce Finex

Dobrý den, to je totožný případ s desítkami lidí níže. Stoprocentně se jedná o podvodníka, vše, co Vám říkají a ukazují, je pouze návnada na to, abyste jim poslal další peníze. Nemůžeme doporučit s nimi jakkoliv dále komunikovat a nebo jim posílat peníze.

Renata Zajicova

Dobrý den
mám dotaz jestli je možné zjistit podle linku BTC transakce kam zmizely prostředky a dále jestli máte nějaké informace k stránkám finpro.business ???
Jestli je to podvodná skupina.
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, my bychom těmto stránkám určitě nedůvěřovali.

Renata Zajicova

Děkuji a poradíte jak z účtu vybrat prostředky?

Redakce Finex

Dobrý den, pokud to vůbec bude možné. Napište nám na [email protected] co nejvíce informací (jak jste tam vkládala peníze, atp…) a budeme se snažit pomoci.

Alena Šmatlavová

Moc děkuji za skvělý článek,

Jsem typický člověk, který naletěl podvodníkovi, jak uvádíte výše. Zaujal mě článek od Muska týkající se investice do bitcoin, tak jsme to zkusila. Firma Green linePro vypadala velmi důvěryhodně. Investovala jsem nějaké peníze a po určité době, kdy jsem chtěla vyplatit nějaký zisk, tak se firma vypařila, na internetu ji nebylo možné dohledat, žádné kontakty již nefungovali. Posléze jsem se dozvěděla, že šlo o podvod. Vše jsem byla nahlásit na policii, ale ta řekla, že v těchto případech je bezmocná a doporučila mi výměnu dokladů, což jsem udělala. Zjistila jsem si pro jistotu u banky výpis o bezdlužnosti, zda si na mě nevzali někde nějaký úvěr. Ale po roce mne znovu začaly bombardovat telefonáty. Ze začátku to byli lidé, kteří neuměli česky a číslo bylo z Velké Británie, později už to byli lidé, kteří uměli česky, ale bylo poznat, že jsou to cizinci a už používali i česká telefonní čísla. Tvrdí mi, že mám na blokchain.com své bitcoiny a že mi je chtějí převést na můj účet, že jsou tam velké poplatky díky tomu, že už aktivně neinvestuji, že budu potřebovat počítač s internetem a že si mám nainstalovat anydesk. (poslední se představil jako David Marek). Díky vašemu článku vím, že se jedná o čistý podvod. Jejich nátlak je značný telefonují mi téměř denně. Díky vašim článkům vím, jak probíhá převod bitcoin na koruny a jaké k tomu slouží nástroje. Moc děkuji za kvalitní obsah vašich stránek. Člověk do poslední chvíle doufá, že své peníze dostane zpět, ale v tomto případě z hrušky na zem a smířit se s tím, že naletěl podvodníkovi a peníze jednou pro vždy odepsat. Taky zkušenost do budoucna.  

Redakce Finex

Dobrý den, děkujeme za sdílení Vašich zkušeností.

Bronislav Škrivánek

Dobrý deň, som tu prvý krát a článok ma veľmi zaujal. Len sa chcem opýtať aby som nenaletel podvodníkom. ATPbot je realny alebo je to podvod ? Lebo tiež neni najlacnejšie predplatne a pripojiť ho na svoj binance učet tak sa obávam že je to trochu riziko.

Redakce Finex

Dobrý den, o tomto programu jsme nikdy neslyšeli, a po rychlé rešerši se nám zdá velmi pofidérní. My bychom jeho použití rozhodně nedoporučili.

Bronislav Škrivánek

ďakujem

Lucka Plachá

Dobrý den, také jsem se zřejmě stala svoji hlouposti podvedenou. Seznamila jsem se s jedním mužem přes internet a po týdnu mi nabídl, že mi pomůže vydělat nejake peníze v kryptomene. Načež jsem si tedy nainstalovala peněženku telegram, stáhla program imotokony a ještě nějaký program, ve kterém se sledují kryptomeny. Poté jsem nakoupila za naštěstí jen 100 usdt tj. 100 euro. Ten den mě navigoval a do peněženky mi dostal 30 usdt. Ještě ten večer mi sdělil, že bude v příštích dnech výborný obchod a ať investují 5000 dolarů, že jednou tolik ziskam. Byl velmi nalehavy, že se připravil o velkou šanci. Nepodlehla jsem. Načež jsem mu psdla, že chci peníze z peněženky vybrat. Říkal že to nejde, že je to malá částka a že ji mám poslat nějaké formě, která ji koupí a posle mi ji na účet? Chtěla jsem obchodovat s le 100 usdt, které jsem koupila, ale říkal, že s tak malou částkou nejde obchodovat a že den předem když mi pomohl k 30 usdt bylo jen na zkoušku. Je to pravda, že peněženka funguje na tomto principu? Nechtěl peníze posílat na jeho účet, ale chtěl, abych já nakoupila a obchodovala s ním, že mě bude na dálku navigovat. Kartu jsem si již zablokovala, protože jsem z ní kupovala 100 usdt. Děkuji za Váš názor.

Redakce Finex

Dobrý den, určitě se jedná o lháře a podvodníka. Nevěřte mu nic, veškeré peníze, které byste mu poslala, by odcizil. Nedoporučujeme s ním dále komunikovat.

Julie Freislerová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mi mohou zmizet peníze z účtu i když jsem neposílala žádné peníze nikam?
Už přes 2 týdny mi pořad volal někdo že mám založeny účet a přihlásila jsem se přes e-mail u nich. Pokaždé jsem jim řekla že o ničem nevím a že nic nechci. Dneska mi volali 3x a tak jsem si je vyslechla. Měla jsem si stáhnou aplikaci Anydesk a Coinmarketcup. Pořad jsem se ptala proč chtějí Anydesk a nic mi na to nerekli tak jsem to zapnula. Poté jsem se přihlásila do te další aplikace a pak chtěli ať zapnu svůj bankovní účet. Řekla jsem že to zapnu ale že si vypnu Anydesk, to se mu moc nelibilo a řekl že se mám přihlásit a pak zase zapnout tu aplikaci ze tak neuvidi že se přihlašují tak jsem to udělala a videl vterinu mé číslo účtu pak už jsem klikla jen na postu kam mi mělo přijít nějaké oznámení v te aplikaci moji banky. Pak mi řekl ze tady to nejde tak ať si otevru internetové bankovnictví tak jsem vypla Any desk a přihlásila jsem se na počítači, jakmile se dozvěděl že jsem si prihlasila přes počítač, beze slova to tipnul.
Sla jsem si změnit heslo a smazala všechny aplikace a smazala si tam úcty.
Myslíte že se mi můžou dostat má účet?

Redakce Finex

Dobrý den, pokud jste si změnila všechna přístupová hesla, nemáte již v počítači aplikaci Anydesk a zatím Vám žádné peníze nevzali, tak je minimální šance, že by se to ještě stalo. Snad jste je stihla utípnout včas.