Binance vznikla roku 2017 a od té doby si vydobyla postavení nejpoužívanější kryptoměnové burzy na světě i v České republice. K nákupu nabízí více než 4 stovky kryptoměn, samozřejmostí je obchodování s pákou i další služby.
Našince potěší vklad českých korun skrze bankovní účet, obchodní pár CZK/USDT nebo překlad uživatelského rozhraní do českého jazyka. Burza je bezpečná a regulační orgány po celém světě na ní nenechají nit suchou.
90%
95%
100%
90%
95%
80%
V češtině | Ano |
---|---|
Vznik burzy | 2017 |
Podporované kryptoměny | BTC, XRP, ETH, SOL + 400 dalších |
Poplatek za obchod na spotové burze | 0,1 % |
Nabízené služby | Směna, trading, půjčky, copy trading, launchpady, DCA investice, staking, opce, futures, cloud těžba |
Nutnost KYC | Ano |
Binance je celosvětově největší kryptoměnová burza. Během pěti měsíců od svého založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových burz a zanedlouho poté se dostala na místo první, kde se již několik let drží.
Jaké funkce Binance nabízí a jak se na jejich platformě zorientovat? Je Binance důvěryhodnou společností? Přečtěte si naše zkušenosti s Binance níže.
Binance je největší kryptoměnová burza na světě dlouhodobě zaujímající nadpoloviční podíl na trhu centralizovaných burz. Založena byla roku 2017 kanadským bitcoinerem s čínskými kořeny Changpengem Zhaem.
Kromě spotové burzy nabízí řadu dalších produktů, např. obchodování derivátů na platformě Binance Futures s až 125x pákou, spoření a úročení kryptoměn na Binance Earn nebo možnost koupit digitální mince v předprodeji v rámci programů Binance Launchpad nebo Launchpool.
Poplatky na spotové burze činí 0,1 %, případně 0 % na vybraných párech. Na burze s deriváty začínají na 0,02 % pro makery a 0,04 % pro takery. Poplatky je možno snížit v případě placení burzovním coinem BNB (BNB), který je nativní kryptoměnou stejnojmenného blockchainu.
Burza je považována za bezpečnou a spolehlivou. V minulosti utrpěla jen 1 hackerský útok, konkrétně v roce 2019, všechny oběti však kompenzovala.
Za společností Binance stojí čínský Kanaďan Changpeng Zhao, známý pod svými iniciály CZ. Ten se v oboru burzovního obchodování a internetových technologií pohybuje již dlouhá léta.
Svoji první práci si našel přímo na Tokijské akciové burze, odkud přešel do známé americké společnosti Bloomberg.
Poté se rozhodl ze zaměstnání odejít a založit vlastní firmu zaměřenou na poskytování brokerských obchodních systémů. To mu ale překazil právě Bitcoin, se kterým se v roce 2013 setkal a doslova se do něho zamiloval.
Zhao do Bitcoinu investoval veškeré svoje peníze (včetně peněz za svůj dům, který kvůli investici prodal) a od té doby je toto prostředí jeho celým životem.
I přes to, že je kryptoměnovou komunitou velmi oblíben pro svůj vřelý přístup k uživatelům se v roce 2024 nevyhnul několikaměsíčnímu vězení za to, že Binance pod jeho vedením nezabránila teroristickým skupinám v praní špinavých peněz.
Z celosvětově působících burz je Binance k českým uživatelům nejspíše nejpřívětivější. Podporuje SEPA vklady pro vklad i výběr, taktéž je u ní možné nakoupit kryptoměny platební kartou. Platforma je v češtině a od dubna 2024 je na platformě dokonce možné obchodovat české koruny v páru USDT/CZK.
Binance má pak pro Česko a Slovensko i své oficiální zastoupení a na rozdíl od ostatních burz je tak v případě problémů možnost se na burzu “dopsat”, a to i v mateřském jazyce. Pro české uživatele pořádá také pravidelné akce, např. tradovací soutěž “Vyšehradský turnaj”.
Uživalé celého světa pak preferují Binance zejména kvůli:
Binance má mezi ostatními kryptoměnovými burzami relativně dobrou pověst. Za celý svůj život burza utrpěla jeden jediný hack v roce 2019, kdy přišla bezmála o 7 000 bitcoinů. Hackerských útoků ovšem odrazila více a všechny poškozené kompenzovala.
Potom, co přejdete na stránky Binance, si jistě všimnete obrovského množství elementů, tlačítek a informací. Aby také ne, Binance nabízí pravděpodobněji nejširší nabídku všemožných nástrojů a funkcí ze všech burz.
Aby také ne. Binance totiž v tomto odvětví patří mezi společnost se suverénně největším množstvím finančních i lidských zdrojů. Své služby proto rozšiřuje a dále posouvá téměř každým dnem.
To je na jednu stranu obrovská výhoda, protože jako uživatel Binance máte přístup prakticky ke všemu, co kryptoměnový trh nabízí, na jednom místě, na druhou stranu ale velké množství funkcí může nové nezkušené investory vyděsit.
Pojďme se ale na platformu Binance podívat konkrétněji. A vezmeme to od toho nejdůležitějšího – obchodní platformy, kde se kryptoměny kupují, prodávají nebo směňují mezi sebou.
Binance nabízí několik možností, jak kryptoměny kupovat. Úplně nejsnazší z nich je možnost Směnárna Binance. Kryptoměny zde můžete jednoduše prodat nebo koupit bez složitého zadávání příkazů pro obchodování.
Na tuto platformu se dostanete přes tlačítka Obchodování > Směnárna Binance.
V této platformě opravdu nehledejte nic složitého. Zvolíte, za kterou měnu chcete nakupovat (ať už se jedná o fiat měny jako euro nebo dolary) a měnu, kterou chcete koupit. Poté zadáte množství, které chcete utratit nebo které chcete naopak ze směny získat. Automaticky se dopočítá zbytek a směna se provede. Nic víc, nic míň. Prostě rychlý nákup kryptoměn.
Další v řadě je Klasická platforma, která už je o poznání složitější. Viz obrázek níže. Na tuto platformu se dostanete přes tlačítka Obchodování > Spotový trh.
Jak vidíte, platforma nabízí všechny důležité funkce, které budou stačit 90 % všech investorů či obchodníků. V levém sloupci se nachází order book a aktuální cena daného aktiva, uprostřed pak svíčkový graf a formulář pro zadávání nákupních či prodejních příkazů. Pole na burze si ale můžete přeházet dle svého.
Do grafu lze kreslit, vkládat a upravovat nejrůznější indikátory a zanášet vlastní linie či využívat další dostupné funkce, kterých je opravdu mnoho.
V pravém sloupci pak najdete seznam dalších aktiv (například chcete-li obchodovat s jinými kryptoměnami) a historii provedených obchodů, a to jak vašich, tak i ostatních obchodníků.
Binance svůj vzhled a funkce stejně jako ostatní burzy často trochu mění. Proto se aktuální vzhled platformy možná trochu liší od obrázků v této recenzi.
Binance kromě webové platformy, kterou jsme představili výše, nabízí také velmi dobře propracovanou mobilní aplikaci. Tu si můžete stáhnout zde.
Všechny burzovní platformy, ať už u Binance nebo jinde, nabízí 3 základní obchodní příkazy (orders). Jsou jimi:
Pěkné vysvětlení rozdílů mezi objednávkami nabízí také přímo obrázek od Binance:
Ještě než se pustíte do nakupování či prodávání kryptoměn, jako první si musíte založit účet. Registrace je zdarma a dostanete se k ní buď po kliknutí na tento odkaz, nebo na zelené tlačítko výše. Samotná registrace je velmi jednoduchá a rychlá.
Menší zdržení však nastane až v případě verifikace vaší identity – ale o tom až později.
Princip dvoufaktorové autentizace (2FA) spočívá ve dvojím potvrzení identity uživatele při přihlašování do systému. Obvykle se jedná o kombinaci něčeho, co znáte (hesla) a něčeho, co vlastníte (např. kódu na vašem telefonu).
Aplikace Google Authenticator, která se pro 2FA používá, generuje jednorázové přístupové kódy, které je nutné opsat ještě po zadání hesla. To znamená, že aby se hacker do vašeho účtu dostal, potřeboval by nejen vaše heslo, ale i přístup k vašemu telefonu.
Ihned po registraci vás burza Binance vyzve k ověření totožnosti pomocí KYC procesu. Dříve Binance ověření totožnosti plošně nevyžadovala, vzhledem ale k neustále se zpřísňujícím AML regulacím (evropské zákony proti praní špinavých peněz) už své zákazníky musí kontrolovat všeobecně. Rozhraní burzy vás tedy před dokončením ověření totožnosti k účtu nepustí.
Chcete-li Binance jakkoli využívat – tedy vkládat a vybírat peníze či kryptoměny, obchodovat, nebo používat další jejich nástroje, je nutné projít tzv. KYC verifikací.
Verifikační KYC proces na Binance spočívá v tom, že Binance poskytnete své celé jméno, zemi původu, pohlaví, naskenovaný doklad totožnosti, vyplněný dotazník a abyste dokázali, že jste to skutečně vy, tak ještě vaše selfie.
Pokud se náhodou stane, že denně budete chtít vybrat více jak 100 BTC, můžete si s klientskou podporou vyjednat individuální podmínky.
Abyste s obchodováním na Binance mohli začít, potřebujete k tomu finanční prostředky. Ty si na svůj účet můžete vložit přes tlačítko Vklad (Deposit), které naleznete pod záložkami Peněženka (Wallet) > Přehled (Overview).
Ačkoli dříve nebylo možné na Binance vložit nic jiného než kryptoměny, nyní už je všechno jinak. Vložit můžete i EUR či USD, a to bankovním převodem nebo platební kartou.
Je třeba podotknout, že vklad platební kartou, stejně jako nákup kryptoměn platební kartou, je u Binance zatížen poplatkem. Jeho výše se občas mění v závislosti na jejich poskytovateli platební brány a také na různých promo-akcích, ale počítejte zhruba s 1,8% poplatkem.
Jestli si chcete rovnou nakoupit nějaké kryptoměny, můžete zvolit možnost nákupu kryptoměn přímo přes kreditní kartu.
Alternativou je ještě uzavření obchodu přes P2P trh. To znamená, že si sami najdete protistranu, od které kryptoměny přímo na Binance zakoupíte. Jedná se ovšem o pokročilejší formu nákupu, protože si každého inzerenta musíte ověřit. V případě více objemných transakcí se, při volbě správného inzerenta, peer-to-peer varianta může vyplatit skrze nižší poplatky.
Pokud zvolíte možnost Vklad fiat měny, máte na výběr několik metod (viz obrázek níže). Mezi doporučené metody se řadí SEPA platba nebo platba pomocí kreditní karty. V sekci jiných metod naleznete již zmíněnou P2P variantu.
Pokud vkládáte fiat peníze, musíte je vždy posílat z účtu vedeného na stejné jméno, jako je účet na Binance!
Pokud zvolíte možnost Vklad kryptoměn, pak máte na výběr několik stovek kryptoměn, které Binance podporuje. Ať už se jedná o BTC, ETH, MANA, nebo třeba YFI, vkládat můžete téměř vše.
Na obrázku výše můžete vidět příklad vkládání Bitcoinu. Po výběru kryptoměny (BTC) a sítě (Bitcoin) se nám ukáže adresa a zároveň počet potvrzení, po nichž budeme s bitcoiny moci manipulovat (2).
Při vkladu jakékoliv kryptoměny vám Binance automaticky vygeneruje adresu, na kterou kryptoměny odešlete. Je důležité mít na paměti, že se adresa může lišit v závislosti na tom, ze které sítě kryptoměnu odesíláte. Jinou adresu bude mít např. kryptoměna MATIC vkládaná ze sítě Etherea a jinou z nativní sítě Polygonu.
Správná volba sítě kryproměny je velmi důležitá. Pokud náhodou odešlete kryptoměny na jinou síť, než kterou reprezentuje adresa, navždy o ně přijdete. Více informacích naleznete v tomto článku.
Ať už chcete z Binance získat peníze na svůj bankovní účet nebo si kryptoměny odeslat na svou peněženku, proces je poměrně snadný.
Stačí začít přihlášením do vašeho účtu a pokračovat přechodem na výpis své spotové peněženky. Zvolte tedy tlačítka Peněženka – Přehled. Poté zvolte tlačítko Vybrat.
Automaticky byste měli být přesměrováni na stránku s formulářem pro výběr fiat měn. Postup výběru jednotlivých měn se trochu liší. Výběr můžete provést např. v USD přes platební systém SWIFT (zde počítejte s trochu vyšším poplatkem). Stačí pouze zadat IBAN a peníze do pár dní obdržíte. Při výběru v EUR je opět nejjednodušší cestou bankovní převod přes SEPA platbu.
Podle různých možností výběru (zejména tedy při SEPA platbě) můžete být požádáni k poskytnutí dodatečných informací jako je např. doklad o adrese pobytu.
Pokud chcete namísto peněz vybírat kryptoměny, je nutné se tlačítkem Vybrat kryptoměnu překliknout na jiný formulář. Nyní byste se měli ocitnout na stránce, kde zvolíte, jakou ze svých vlastněných kryptoměn chcete z účtu vybrat.
Po zvolení kryptoměny, např. USDT, je třeba zadat přijímací adresu, na kterou budou vaše tokeny/mince odeslány. Kryptoměny tak můžete odeslat např. na jinou burzu (u té je adresa peněženky adresa pro vklad) nebo na adresu vaší vlastní kryptoměnové peněženky, ať už hardwarové, nebo softwarové.
Binance nově umožňuje využít tzv. Seznam povolených adres, příklad můžete vidět na obrázku výše. Funguje to tak, že si Binance adresu vaší kryptoměnové peněženky zapamatuje společně i s její sítí a v budoucnu umožní vklad pouze na některou z vámi přidaných a ověřených adres.
Eliminuje se tím riziko překlepu při vkládání hashe adresy nebo volby sítě.
Zmíněnou síť musíte při výběru kryptoměn zvolit vždy. Jedná se o blockchain, na kterém vámi vybíraná kryptoměna existuje. Je tedy rozdíl např. mezi tokenem USDT na síti Etherea či na síti Solana, Avalanche nebo TRON, kde také existuje. Tyto sítě se sebou nekomunikují (kromě speciálního propojení přes kryptoměnové mosty), musíte tedy zvolit tu, na které se nachází vaše peněženka.
Znovu opakujeme, že při volbě špatné sítě jsou kryptoměny ztraceny.
Pokud tedy máte např. MetaMask existující na nativní síti Etherea a vybíráte právě Ethereum, musíte zvolit správnou síť (ERC-20). Při volbě jiné sítě (např. BEP-20 nebo TRON) jsou vaše ethery navždy pryč.
Binance po mnohých negativních zkušenostech uživatelů přidala do rozhraní detekci druhů jednotlivých adres a sítě by měla volit automaticky. I tak si je pro jistotu vždy zkontrolujte.
Poté výběr potvrdíte kódem z e-mailu, sms či aplikace (dle nastavení vašeho profilu) a kryptoměny budou do několika minut odeslány.
Binance si za své služby (zprostředkování směny kryptoměn) samozřejmě účtuje poplatky. Základním poplatkem je 0,1 % z každé maker i taker transakce, což už tak je jeden z nejnižších poplatků na trhu.
Poplatky u Binance je však možné několika způsoby radikálně snížit.
První způsob, jak poplatky snížit, je jejich hrazení pomocí BNB. Binance má svoji vlastní kryptoměnu s názvem BNB. Stačí tuto kryptoměnu za pár dolarů nakoupit, držet ji v peněžence a zapnout si BNB poplatky dole na stránce Ovládacího panelu vašeho účtu nebo na stránce s výpisem poplatků.
Při dalším obchodování pak budou všechny poplatky hrazeny právě v BNB tak, že se vám budou automaticky strhávat. Za to získáte slevu na poplatcích ve výši 25 %, což není málo!
Asi není nutné podotýkat, že je třeba dát si pozor na to, abyste na svém účtě vždy měli dostatek BNB pro uhrazení konkrétního poplatku, jinak není možné tuto slevu využít.
Další způsob pro snížení poplatků je obchodovat pouze na jejich platformě. Platforma jednoduše odměňuje větší obchodníky. Čím více poplatků zaplatíte, tím více vám je sníží (podívejte se níže na obrázek struktury poplatků).
Objemy obchodů však dosahují celkem vysokých čísel a platí zde zároveň podmínka, že uživatelé musí držet určité množství BNB. Např. pro dosažení 3. VIP úrovně a poplatků 0,07 % pro maker ordery a nezměněných 0,1 % pro taker ordery musí být zobchodováno více než 20 000 000 BUSD a drženo více než 250 BNB.
Kromě poplatku za obchodování si také Binance účtuje nějaké poplatky za výběry, kterých se nelze “zbavit”. Jedná se totiž o poplatky dané kryptoměnové sítě za vytvoření transakce a její zapsání do blockchainu.
Tyto poplatky existují pouze pro výběry, vklady jsou zcela zdarma. Důvod je jednoduchý. Když kryptoměny na burzu vkládáte, jste to vy, kdo v blockchainu iniciuje transakci a poplatek tedy platíte rovnou vy. Když ale kdyptoměny vybíráte, transakci musí iniciovat burza a musí tedy poplatek zaplatit ona. Aby si ztrátu kompenzovala, účtuje vám poplatek za výběr.
Pro kompletní seznam poplatků pro výběry kryptoměn zavítejte na oficiální stránky burzy Binance.
Binance už dávno není pouze jednoduchá kryptoměnová burza, kde by mezi sebou její uživatelé směňovali kryptoměny a tokeny. Kromě toho totiž v portfoliu Binance.com naleznete produkty jako jsou:
Binance nabízí také “margin trading”, což jednoduše znamená obchodování s využitím pákového efektu. Platforma pro obchodování s marží je prakticky totožná s tou pro spotový trh, což usnadňuje přechod mezi nimi.
Na maržovní obchody se dostanete buď přechodem na záložku Marže v sekci Obchodování (ihned pod Spotovým trhem) nebo přímo ze Spotového trhu překliknutím na záložky pro kombinované či izolované příkazy.
Maržovní a spotové obchody mají v zákaznických účtech separátní peněženky. Proto si nejdříve budete muset kryptoměny převést ze spotové peněženky na maržovní kliknutím na tlačítko Převod.
Jak margin trading u Binance funguje?
Představte si, že cena 1 BTC = 10 000 USD. Vy si chcete 1 BTC koupit, máte však na svém účtě pouze 2 000 USD. To nevadí! Stačí si přepnout na pětinásobnou páku. Svých 2 000 dolarů tak využijete jako zástavu pro půjčku dalších 8 000 USD a můžete si koupit přesně 1 BTC.
Pokud se cena BTC zvedne na 15 000 USD a vy obchod uzavřete, na účtě budete mít cca 7 000 USD (2 000, které jste do obchodu vložili + 5 000 USD, které jste získali úspěšným obchodem). Pozor ale – kdyby cena klesala, stačí, aby klesla na 8 000 USD a celý váš obchod je tzv. zlikvidován a o 2 000 USD přijdete.
Pákové obchody fungují ve dvou režimech – v izolovaném (isolated) a kombinovaném či křížovém (cross). Rozdíl spočívá pouze ve využití dostupných aktiv – pokud se rozhodnete otevřít pozici pro daný kryptoměnový pár v izolovaném režimu, potenciální likvidace a dorovnávání marže pochází pouze z prostředků vyhraněných pro pozici. V případě křížového obchodu je marže závislá na celém účtu. To umožňuje nižší práh likvidace (pokud je na vašem účtu více dostupných prostředků, než kolik je alokováno do pozice), ale také ohrožuje celý zůstatek na samotném účtu.
Pokud bude vaše pozice zlikvidována v režimu křížovém, přijdete o vše.
Pro kombinované obchody je dostupná trojnásobná páka, pro izolované až desetinásobná, což je příjemný rozdíl oproti původním 5x. Zdá se vám obchodování s pákou zajímavé, ale páka 5x vám přijde nic moc? S Binance Futures můžete využít páku až 50x!
Binance nabízí také obchodní platformu pro obchodování futures, Binance Futures, která obchodníkům na většině párů umožňuje využívat pákového efektu až 50x a otevírat dlouhé (long = nákup) i krátké (short = prodej) pozice.
Platforma pro obchodování futures je velmi podobná platformě pro spotový trh, což velmi usnadňuje přechod mezi nimi. Lehce matoucí je pouze překlad limitního obchodu, který se nachází pod záložkou Omezení ihned vedle spotového trhu. Binance nabízí čtvrtletní či permanentní kontrakty vypořádávané jak v kryptoměnách, tak ve fiatu (přesněji řečeno stablecoinech USDT a BUSD).
Na platformě Binance Futures můžete u některých párů obchodovat až s pákou 125x, zejména tedy u páru BTC/USDT.
V praxi to znamená, že na nakoupení 1 BTC vám bude na futures platformě stačit obnos rovnající se ceně pouze 0,008 BTC.
Pokud je tedy cena 1 BTC = 20 000 USD a vy máte na účtě pouze 160 dolarů, můžete zde spekulovat na obchod ve výši až 1 BTC.
Růst ceny na 1 BTC = 21 000 USD by pro vás tak znamenal zisk 1000 USD. Pozor ale, stačilo by, aby cena klesla na 19 840 USD a vaše pozice by musela být uzavřena a na účtě byste měli nulu.
Z tohoto důvodu jsou futures dobrou možností pro využití velkých pohybů na trhu pro svůj prospěch a zisk. V případě špatného obchodu však velmi rychle můžete o svůj účet přijít.
Binance neustále rozšiřuje nabídku obchodních párů. V dubnu 2022 měli tradeři k dispozici přes 500 obchodních párů, přičemž nejvíce se samozřejmě obchoduje BTC-USDT a ETH-USDT pár. Na své si ale přijdou i milovníci altcoinů, protože na této platformě můžete obchodovat i ADA, YFI, ETC, AAVE, DOGE a další kryptoměny.
Jedním z dalších vychytaných nástrojů, které na Binance najdete, je sekce Binance Earn.
Tato sekce funguje jako takový kryptoměnový spořicí účet nebo termínovaný vklad. Své kryptoměny zde můžete “uzamknout” a nechávat je úročit. Po jejich uzamčení je pak Binance může použít dle svého uvážení (např. použít pro uživatele obchodující na páku), ale ve chvíli, kdy si je chcete vzít zpět, je zase dostanete.
Tímto způsobem si můžete přijít až na více než 20% roční zhodnocení, takže určitě stojí za to se na to alespoň podívat. Jedná se tak svým způsobem o varianty yield farmingu a stakingu přímo na centralizované burze.
Posledními novinkami je také poskytování likvidity pro některé obchodované páry a automatická investice.
Je zde nutné podotknout, že Binance uzamčené prostředky pro zvýšení likvidity na trhu využívá sama, nicméně s touto možností si mohou uživatelé samostatně zvolit, do jakého konkrétního páru chtějí likviditu sami přispívat.
U velkých liquidity poolů známých kryptoměn, např. ETH/DAI nebo MATIC/BUSD je zhodnocení v oblasti udržitelných 5 – 20 %. Jedná se o rozumný balanc mezi potenciálním zhodnocením a mírou rizika.
Vysoké procentuální zhodnocení naleznete většinou u méně známých a málo likvidních párů, je vykoupeno vysokým rizikem změny ceny samotného tokenu, jinými slovy impermanent loss, před níž neutečete ani na centralizované burze.
Velmi nízké riziko je už z principu impermanent loss přítomné v liquidity poolech stablecoinů nebo wrapped tokenů, zde téměř žádné výkyvy ceny nejsou. To je ovšem také důvod, proč mají tyto páry malé zhodnocení, většinou ne větší než 3 %.
Pod poněkud zvláštním názvem se nachází pouze prosté pravidelné příkazy pro nákup nějaké kryptoměny. V sekci automatických investic vám Binance příjemně zobrazí dostupné kryptoměny, pro které můžete příkaz vytvořit, a ukáže vám historickou návratnost investice (ROI) u všech aktiv.
Pokud bychom po dobu 3 let využívali pravidelné nákupy Etherea, byli bychom v plusu o téměř 200 %.
Takto nakoupené kryptoměny můžete dále zhodnocovat skrze programy popsané výše.
Od léta 2021 má své místo v portfoliu produktů Binance také Binance NFT tržiště.
Jedná se o platformu, kde mohou uživatelé vytvářet, kupovat a prodávat NFT. Binance NFT nabízí nezaměnitelné tokeny jak na BNB Smart Chainu (BSC), tak i na blockchainu Etherea. Je také možné očekávat, že v budoucnu přibude podpora dalších blockchainů.
Binance NFT je tržiště, které nabízí několik kategorií NFT včetně her, sportů, zábavy, umění a dokonce i jejich tzv. Mystery Boxů, kde mohou uživatelé Binance sbírat NFT s různými raritami a s odměnou uvnitř. V době psaní recenze ale na tržišti nenaleznete největší a nejzajímavější NFT kolekce jako třeba Crypto Punks nebo Bored Ape Yacht Club. To je škoda a doufáme, že se to brzy změní.
Binance nabízí také obchodní platformu pro opce, na Binance můžete obchodovat přímo vanilla opce evropského typu.
Při koupi takové opce zaplatíte poplatek (premium) za to, že budete mít právo nakoupit či prodat dané podkladové aktivum (BTC či ETH) za předem stanovenou cenu v budoucnu. Pokud se tedy cena výrazně hne, budete mít možnost v budoucnu nakoupit za výhodnější cenu.
Je pravda, že se jedná o celkem sofistikovanou funkci, kterou využijí jen pokročilí obchodníci. To je také jeden z důvodů, proč rozhraní pro opce nenalezneme v češtině.
Aby mohly produkty maržovního obchodování a Futures vůbec fungovat – aby obchodníkům někdo mohl půjčit peníze, které jsou pro obchodování na páku potřeba – je třeba ještě další produkt, který samozřejmě v nabídce této burzy najdete.
Díky Binance Savings můžete své nepoužívané kryptoměny na nějakou dobu uzamknout a ty budou používány ostatními obchodníky. Vy za to jste odměněni podílem z poplatků, které obchodníci z půjčených peněz zaplatí. Binance s vámi vloženými prostředky tedy nakládá podobně jako jakákoliv jiná banka – půjčuje je dále a inkasuje za to další sazby, z nich pak částečně vyplácí vás v rámci úroků.
I když je variant zhodnocování kryptoměn mnoho (staking, yield farming, spoření, poskytování likvidity), pro uživatele Binance většinou funguje velmi podobně.
Odlišnosti jsou v tom, jakým způsobem Binance s prostředky uživatele nakládá. Např. v případě spoření má Binance téměř volnou ruku a může kryptoměny dále půjčovat, u stakingu v některých případech kryptoměny uzamyká přímo do stakovacího protokolu a např. v případě poskytování likvidity uživatel vyloženě ví, do jakého obchodovaného páru likviditu poskytuje.
Ve všech případech ale dostává určité procentuální zhodnocení. Prakticky tedy to jediné, v čem se produkty z pohledu uživatele liší, je míra a druh rizika.
Binance DEX je open-source decentralizovaná burza založená na blockchainu BNB Beacon Chain, forku sítě Cosmos. Jedná se o jeden ze starších produktů Binance, který ovšem stále funguje.
Jedná se o celkem málo využívanou decentralizovanou burzu, jejíž denní objemy podle agregátorů v době psaní článku nedosahují ani půl milionu dolarů.
Průměrný denní objem na Uniswapu běžně převyšuje 60 milionů dolarů a to pouze na své starší menší verzi (v2). Na jeho nové verzi v3 se ale denně protočí více než 1 miliarda dolarů. To je oproti pár stovkám tisíců dolarů na Binance DEX velmi velký rozdíl.
Rozdíl mezi burzami Binance a Binance DEX je jasný – při používání DEX máte své prostředky (coiny a tokeny) neustále na své kryptoměnové peněžence. V případě Binance je musíte svěřit do správy samotné burze.
Dalším produktem je tzv. inkubační program Binance Labs, který má za cíl pomoci vývojářům nových projektů.
Binance Labs poskytují vybraným projektům veškerou nezbytnou podporu a mentoring – od založení startupu, regulačního/právního poradenství, náboru, technického provedení, fundraisingu, po marketing/PR a další.
Binance má rovněž svoji oficiální mobilní peněženku s názvem Trust Wallet, kterou i my na Finexu doporučujeme a sami používáme.
Do této peněženky vložíte jak klasické měny jako je Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další, tak samozřejmě i všechny ERC-20 tokeny a tokeny fungující na BNB Smart Chainu. Navíc má trust mnoho zabezpečovacích funkcí a její chod je naprosto bezproblémový.
V březnu roku 2022 Binance změnila název svého smart chainu Binance Smart Chain na BNB Smart Chain a svého druhého chainu Binance Chain na BNB Beacon Chain. Tyto dva řetězce se sjednotily pod souhrnný pojem BNB Chain.
Tento radikální marketingový krok burza podnikla kvůli tomu, aby její vlastní ekosystém lépe držel krok s posledními trendy ve světě kryptoměn, jako jsou vyvíjející se DeFi, Play 2 Earn hry, GameFi, NFT a metaverse. Z technického hlediska příliš změn nenastalo, uživatelé ale nyní mají vše z BSC na jednom místě.
Na portálu bnbchain.org nalezneme informace o nově připravovaných projektech na síti BSC, které Binance sama prověřila, a spoustu užitečných nástrojů, jako je např. hodnocení různých dAppek, NFT kolekcí, tokenů a podobně.
Tak jako snad všechny známé velké kryptoměnové burzy, i Binance se za svůj život nevyhla hackerským útokům. I tak má oproti jiným burzám relativně dobré skóre.
Za svůj život prošla pouze jedním velkým hackem v květnu roku 2019, kdy bylo odcizeno 7 000 bitcoinů v celkové hodnotě přes 40 milionů dolarů. Burza poškozené ihned odškodnila. V průběhu let odrazila řadu dalších hackerským útoků.
Prostředky burzy jsou proti útokům pojištěny do výše 1 miliardy dolarů, o bezpečnost se stará její vlastní bezpečnostní tým.
Díky bezpečnostnímu týmu Binance byl např. odhalen důkaz o hacku policejní databáze v Šanghaji v červnu roku 2022. Útočníci na darkwebu nabízeli identitu až 1 miliardy lidí, jednalo se o více než 23 TB dat, za které chtěli 10 bitcoinů.
Burza také trpí skutečností, že se přes ní často hackeři snaží propašovat ukradené peníze. Dle Reuters přes Binance k roku 2022 prošlo více než 2 miliardy dolarů v odcizených kryptoměnách. Ačkoliv se Binance snaží své zákazníky ověřovat, útočníci jí to moc neusnadňují.
Binance se snaží proti hackerům jakkoliv bojovat a odhalené špinavé peníze vracet. Např. po hacku Roninu roku 2022, ve kterém bylo odcizeno více než 600 milionů dolarů, Binance část objevila a vrátila poškozeným.
The DPRK hacking group started to move their Axie Infinity stolen funds today. Part of it made to Binance, spread across over 86 accounts. $5.8M has been recovered. We done this many times for other projects in the past too. Stay #SAFU.
— CZ 🔶 BNB (@cz_binance) April 22, 2022
V internetových diskuzích najdete ale také několik zpráv o uživatelích, jejichž účty byly na burze vykradeny. Jedná se ale o ojedinělé případy a s největší pravděpodobností vždy nastala chyba takříkajíc “mezi klávesnicí a židlí”, tedy uživatelé doplatili na své špatné zabezpečení – nepoužívání 2FA nebo použití snadného hesla typu “heslo123“.
S držením financí je to na Binance podobné jako v případě ostatních burz či směnáren. Ani Binance není k dlouhodobějšímu držení finančních prostředků úplně vhodná – k tomu vám nejlépe poslouží hardwarová anebo online kryptoměnová peněženka. Své peníze budete mít v bezpečí i v kryptoměnové peněžence Trezor.
Pro některé uživatele (zejména nezkušené) je paradoxně možná vhodnější držet kryptoměny na Binance než na své vlastní peněžence.
Pokud si svůj Binance účet totiž dostatečně zabezpečíte, neměl by se k němu nikdy nikdo dostat – a to je možná lepší, než snažit se zprovoznit vlastní hardware peněženku ale kvůli vlastní nešikovnosti např. ztratit seed.
Binance recenze a zkušenosti uživatelů jsou ve většině případů velmi kladné.
Občas se sice objeví zprávy o napadených a vykradených účtech, ale při tom velkém množství uživatelů se jedná o zanedbatelné množství a dá se předpokládat, že chyba zřejmě většinou byla na straně uživatele. V historii se dokonce stalo i to, že byly účty na burze vykradeny chybou slabého zabezpečení samotné burzy. Takové účty však Binance téměř ihned odškodnila a uživatelé tak nepřišli k žádné úhoně. Bavíme se zde však o událostech v raných letech burzy.
Osobně ve Finex.cz jsme aktivními uživateli Binance a nikdy jsme nezaznamenali jediný problém ať už se vklady či výběry, či s tradingem samotným. A to ji používáme téměř na denní bázi již od roku 2017. Můžeme tedy tuto burzu s klidným svědomím doporučit.
Teď už jí chybí jen jedna věc k dokonalosti – možnost vkládat peníze z českých bankovních účtů v českých korunách bez nutnosti převádět peníze na eura. Ale věříme, že i to se brzy změní. Taková je prostě Binance.
Krátká odpověď: Ano. Ve světě kryptoměn byste těžko hledali burzu s lepším přístupem k byznysu i k zákazníkům. Je sice pravda, že z burzy Binance v historii již byly prostředky některých uživatelů odcizeny, vždy ale uživatelé ihned dostali náhradu škody a každý z těchto incidentů tuto burzu ještě více posílil. Jedná se proto pravděpodobně o nejlepší kryptoměnovou burzu současnosti. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
Ano, samozřejmě je na Binance možné kupovat bitcoiny. Můžete je dokonce koupit i za fiat peníze (eura či dolary), které na svůj Binance účet vložíte bankovním převodem nebo kartou. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
Na Binance můžete peníze vložit buď bankovním převodem, platební kartou a nebo v kryptoměnách, pokud už nějaké máte. Binance jako jediná burza plně podporuje českou měnu, můžete tak vkládat i z českého bankovního účtu. Anebo vyzkoušejte naši směnárnu Finex.cz. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
Založení si obchodního účtu na Binance je otázka pár minut. Pokud už máte nějaké své kryptoměny, na svůj Binance účet je převedete po pár kliknutích. Pokud ještě žádné nemáte, můžete si je zde i koupit. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
BNB (dřívě Binance Coin) je kryptoměna navázaná na burzu Binance a na jejich vlastní blockchain BNB Smart Chain. BNB mince mohou jejich držitelé využít například k úhradě poplatků spojených s obchodováním na této burze a dosáhnout tak až na 50% slevu na poplatcích. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
Nezaujala vás burza Binance? Podívejte se na jiné prověřené možnosti. Například: Bitfinex, Kraken, BitMEX, nebo BitStamp.
Jméno firmy | Binance |
---|
Základní informace o burze
|
|
Vznik burzy | 2017 |
---|---|
Počet klientů | 200 mil. |
Webová stránka | https://www.binance.com/ |
Typ burzy | Centralizovaná burza |
Vlastní token | BNB |
V češtině | |
Česká koruna | |
Dohled ČNB | |
Provozovatel společnosti | Binance Holdings Ltd. |
Ředitelství | Remote-first společnost, UAE |
Sídlo pro EU | Malta |
Důležité informace pro investora
|
|
Nabízené služby | Směna, trading, půjčky, copy trading, launchpady, DCA investice, staking, opce, futures, cloud těžba |
Minimální vklad | 1 satoshi |
Minimální investice (objednávka) | 0.0001 BTC |
Počet kryptoměn | 400+ |
Podporované kryptoměny | BTC, XRP, ETH, SOL + 400 dalších |
Měna účtu | EUR, USD, GBP + další měny |
Nutnost KYC | |
Pojištění vkladů | |
Nástroje a nabízené služby
|
|
Finanční páka | |
Futures | |
Opce | |
P2P Obchodování | |
Kopírování obchodníků | |
Obchodovací boti | |
Pravidelné investice (DCA) | |
Staking (Earn programy) | |
Půjčky | |
Launchpady | |
Launchpooly | |
OTC Trading | |
Demo trading | |
Vlastní platební krypto karta | |
Vlastní peněženka | |
Další služby | Mining Pool, Cloud mining, NFT market, Binance Pay, Binance DEX |
Poplatky za obchodování
|
|
Poplatek za obchod na spotové burze | 0,1 % |
Poplatek za obchod na derivátové burze | 0,02 % |
Poplatek za nákup platební kartou | Od 2 % |
Vklad a výběr peněz
|
|
Metody vkladu | SEPA (bankovní převod), Kryptoměny, Platební karta |
Metody výběru | SEPA (bankovní převod), Kryptoměny, Platební karta |
Poplatky za vklady a výběry
|
|
Vklad bankovním převodem | 1 EUR (SEPA) / 15 USD (SWIFT) |
Vklad platební kartou | Od 2 % |
Vklad kryptoměn | Zdarma |
Výběr bankovním převodem | 1 EUR (SEPA) / 15 USD (SWIFT) |
Výběr platební kartou | Od 2 % |
Výběr kryptoměn | Variabilní |
Aplikace
|
|
Mobilní aplikace | |
Webová verze | |
Desktopová aplikace | |
Zákaznická podpora
|
|
Možnosti zákaznické podpory | FAQ, Chat |
Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.
Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.
Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.
“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”
Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.
Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.
“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.
Takýto email- preložený cez prekladač zaslaný vraj Binance. Máte skúsenosť?
Chtěl bych vás upozornit, že jsme od vás dosud neobdrželi odpověď na naši předchozí korespondenci týkající se Zaznamenali jsme vklad do vaší ETH peněženky ve výši 4 239 $.
Ale vzhledem k interním podmínkám Binance nejsme oprávněni výše uvedené připisovat
částku přímo do vaší ETH peněženky, abyste mohli peníze zlikvidovat.
Náš AML systém automaticky vyhodnotil tento příchozí převod jako podezřelý.
A částka byla dočasně zablokována na tranzitní peněžence, která je majetkem Binance.
Aktuálně musíte projít procedurou zvýšení limitu.
Aby byla částka 4 239 $ připsána na vaši ETH peněženku,
je nutné nastavit limit minimálně na 100 % částky, kterou dostáváte.
Postupujte prosím podle následujícího návodu:
1. Proveďte vklad na svou Binance ve výši 80 % z příchozí částky
(100 % z $ 4 239 $ 4 239 jsou dolary).
2. Kupte 4 239 $ v kryptoměně ETH a odešlete zprávu „SCHVÁLEJTE“
na tuto emailovou adresu.
3. Převeďte ETH ze své ETH peněženky do peněženky, kterou od nás obdržíte.
Pokud bude tento e-mail nadále ignorován, budeme nuceni podniknout právní kroky, včetně zaslání formálního předvolání k soudu. V případě, že se potvrdí, že se jedná o úmyslné ignorování a nedodržení zákonných povinností, může vám hrozit i pokuta za případný boj proti praní špinavých peněz (AML).
Abychom se vyhnuli dalším právním krokům, žádáme vás o okamžitou reakci a spolupráci.
S pozdravem Mike Kross
Dobrý den, dejte si velký pozor. Jsme si 100% jisti, že nejednáte s Binance, ale komunikujete s podvodníky. Více informací naleznete v našem článku o podvodech.
Dobrý den, chci se prosím zeptat, Binance mi brání ve výběru BTC na vygenerovanou adresu peněženkou Trezor. Zdůvodňují to rizikem podvodu a vždy mne zablokují na 1h, naposledy dokonce na 24h. Jsem u nich plně ověřen, KYC atd.. Adresy mám uloženy v seznamu povolených adres na Binance. Neznáte někdo prosím důvod nemožnosti vybrat BTC a převést do Trezoru? Děkuji Vám. David
Dobrý den, zkoušel jste kontaktovat přímo podporu Binance? V mobilní aplikaci je chat, kde z naší zkušenosti podpora relativně rychle odpovídá a před týdnem jsme sami zkoušeli, že i relativně komplexní problém vyřešili během pár minut.
Dobrý den, žádám Vás o sdělení, zda e-mail je skutečně od společnosti FCA a zda je postup běžný. Děkuji
Valová
Re: při hledání podvodných stránek, které jsou na černé listině a jsou známými podvody
Doručená pošta
leo rodrigues
8:00 (před 8 hodinami)
komu: mně
Dobré ráno
Věra
Jsme státní společnost, která reguluje finanční trh a sleduje nelicencované společnosti, investovali jste do nelicencované společnosti a v důsledku toho jsou vaše investice a akumulovaný zisk uloženy na Blockchainu, na žádost Blockchainu vás kontaktujeme, abychom vám pomohli- abyste získali zpět prostředky, které jsou aktuálně blokované, jakmile ověříme, že jste vlastníkem těchto prostředků, můžeme vám pomoci získat zpět, rozumíte?
Navíc, jelikož se jedná o virtuální peníze (digitální měnu), nemůžeme je převést do vaší banky. Nemůžeme od vás získat žádné osobní údaje, jako je interac, IBAN nebo údaje o kartě.
Jediný způsob, jak získat zpět finanční prostředky, je vytvořit elektronickou peněženku v souladu s předpisy FCA a Blockchain; stále vybíráte nebo převádíte prostředky do své banky. Chcete-li získat zpět své zmrazené prostředky, musíte si vytvořit peněženku pro obnovu aktiv (známou také jako elektronická peněženka pro obnovu aktiv) v rámci FCA. Po aktivaci vaší eWallet Asset Recovery vám bude přidělen specialista na obnovu, který vás osobně povede při vymáhání vašich finančních prostředků.
Poznámka: Elektronická peněženka může být z důvodu větší bezpečnosti a ochrany firewallem aktivována pouze na vaší straně a peněženka musí být vytvořena za 100 USD. Nejedná se o platbu, ale spíše o částku, která má být připsána do vaší vlastní peněženky pro obnovu majetku za účelem ověření a aktivace vaší peněženky. Tato částka bude viditelně dostupná ve vaší peněžence, jakmile ji vytvoříte. Je to proto, že budete financovat svou vlastní elektronickou peněženku pro obnovení a zmrazené aktivní prostředky budou převedeny do vaší zabezpečené elektronické peněženky pro obnovení. Důvod, proč potřebujete mít 100 USD v obnovovací e-peněžence je ten, že funguje přesně jako vaše banka, nemůžete mít aktivní bankovní účet, pokud nemáte počáteční zůstatek, že? Stejně tak aktivace obnovovací elektronické peněženky závisí na aktuálním zůstatku 100 USD. Po dokončení procesu obnovy budete moci získat zpět všechny své prostředky včetně 100 USD použitých k aktivaci peněženky, což je standardní postup a protokol, který dodržujeme.
Upřímně.
Leo Rodriguez
Case Officer
Dobrý den, stoprocentně se jedná o podvodníka.
Dobrý den, chtěla bych si ověřit zkušenosti se společností Arielsystem.
Velice děkuji, Petra
Dobrý den, jedná se o podvod, který de facto nemá s Binance nic společného. Více informací o podvodech jako je tento naleznete např. v našem článku zde.
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ako vracajú Binance peniaze späť pri odcudzení peňazí. Dnes sa mi ozval pracovník Binance s tým že mi chcú vrátiť späť peniaze ale mal zvláštny ukrajinský prízvuk tak sa bojím či to nie je klamstvo. Ďakujem Katarína
Dobrý den, s největší pravděpodobností to opravdu podvod bude. Binance své zákazníky v 99,9 % případů sama nekontaktuje a čeká na to, až se ozvou sami. Můžeme se zeptat, jakým způsobem Vás tento člověk kontaktoval? Pokud přes jakoukoliv sociální síť, pak je to určitě podvod. Pokud přes e-mail a na konci jeho e-mailu nebylo @binance.com, znovu se určitě jedná o podvod. A pokud telefonicky, pak se zcela jistě jedná o podvod také, protože dle našich informací v tuto chvíli u Binance nejsou žádní zaměstnanci, kteří by do České republiky volali.
My bychom s tímto člověkem na Vašem místě určitě dále nekomunikovali, protože se dost pravděpodobně jedná o pofidérního vykuka, který se chce přiživit na dobrém jméně Binance. Více informací o podvodech naleznete např. v našem článku zde.
Dobrý den,
již druhý měsíc se neúspěšně pokouším vybrat FIAT(eur) z mého Binance účtu. Cca před dvěmi měsíci jsem chtěl koupit BTC a napsali mi že moje transakce jsou zablokované, jak nákup Krypta tak výběr FIAT a že mám vyplnit formulář Source of Wealth Declaration co jsem udělal. Musel jsem dokonce na dvakrát, protože mi podpora sdělila že napoprvé nic neobdržela. Každopádně jsem ani po druhém vyplnění formuláře žádnou zprávu nedostal a Eur mám nadále nedostupné pro převod na můj bankovní účet. Jejich podpora funguje tragicky. Vedl jsem s nimi několik chatů a vždy to trvalo více než týden a k ničemu nevedlo. Ten poslední trvá již 3 týden. Stále se odvolávali že potřebují ještě jeden den a ještě jeden a že to posílají k řešení dalšímu relevantnímu týmu. Vyzkoušel je kontaktovat i přes Twitter ale je to to samé. Jinak na žádnou konkrétní odpovědnou osobu kontakt nemám a na chatu se střídají stále nový lidé. Po dvou měsících jsem z toho docela nervózní a netuším, jak se k penězům dostanu. Máte někdo podobné zkušenosti? Případně prosím o radu jak se dá dále postupovat. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, při zaslání větší sumy z burzy do Binance peněženky mi přišel níže uvedený e-mail. Setkali jste se s tím už? Kde najdu tu transfer peněženku? V aplikaci nic o této transakci nevidím.
[email protected]
Increase in limits
Hello. You have received a payment in the amount of USD 60,000.00 (2,94 BTC) which has been sent to your transit wallet.
link Code: xxxxxx
Since you have not yet received large cryptocurrency payments to your wallet, it cannot accept a transaction of this size.
The money is in your transit wallet, but this transaction cannot be confirmed because your limit is lower than the arrival amount.
To increase the limit, you need to have an initial transaction of 15% ($9, 000.00 USD) in bitcoins equivalent to the block in which the transaction resides within 96 hours:
The entire amount of $ 60,000.00 and your remittance of $9,000.00 will be automatically returned to your wallet number within 1 work day.
1. Transfer $9, 000.00 to your Binance account.
2. Buy bitcoins for the full amount.
3. Send bitcoin to your assigned transit wallet which we will send you after the confirmation of your financial rotation.
After going through this process, you should send a confirmation email with the words APPROVE, after which the Binance system will automatically send an email with a crypto wallet in which you should make a speculative transaction to increase your limit
*Pay attention:This is NOT PAYMENT! The amount of reserve required is only to increase your limits.
The period of free storage of funds in our transit account is 3 days, after which you will be charged a storage fee.
If you have any further questions, please reply to this email and we will get back to you.
Like Weasley.Binance Transit Transfer Department.
Dobrý den, Aleno. Se 100% jistotou vám můžeme říci, že se jedná o podvod. Tento e-mail vám neposlal nikdo z Binance, ale podvodník, který se Vás snaží napálit a bezostyšně okrást. Rozhodně s těmito lidmi nemůžeme doporučit dále komunikovat a už vůbec jim neposílat žádné peníze. Více informací naleznete např. v našem článku o podvodech s kryptoměnami.
Zdravím,
lze na binance zrušit účet, nebo je to schválně uděláno tak, že jde jen deaktivovat a už nadosmrti mě budou obtěžovat jejich emaily a ukrajinci/poláci, obvolávajíc mě, že je na mém účtu 0,3 BTC (přičemž účet jsem nevyužil nakonec) a nadávat mi dále? Velmi chytré, že na binance nemůžete psát emaily… alespoň pro takovéhle prasácké firmy.
Děkuji za informaci.
Dobrý den, Honzo. Binance je legitimní firma a to, co popisujete, rozhodně nedělá. Podobné taktiky používají pouze podvodníci, o kterých píšeme např. v našem článku o podvodech – na ně si rozhodně dejte pozor, ti ale s Binance nemají nic společného a pouze se za ně vydávají. Podobné triky zkouší i vydávajíc se za Coinbase, Blockchain.com a další důvěryhodné společnosti.
Uz jsem chtěl stáhnout aplikaci ale hodnocení na Gplay jen 2,8* z 650000 recenzí jsem snad ještě neviděl, zda se ze se téměř nikomu nedari projit overenim a kdyz ano apka zamrzá a dělá problémy
Aplikaci si můžete sám stáhnout a vyzkoušet, my s ní za X let používání neměli jediný problém… Jinak aktuálně na Google Play vidíme 3,5 hvězdiček, na App Store pak 4,7.
Zdravim,
chcel by som sa opýtať, či existuje na Binance nejaká podpora, hot-line, alebo chat. Mam problem so zadanou residental adresou, potrebujem ju zmeniť, nenašiel som spôsob. Support som našiel iba automat, ktorý podľa “keyword” adresa vyhodí stále rovnakú odpoveď (If the residential address you provided is not correct, please provide the correct address). Vedeli by ste mi poradiť ako kontaktovať živý support, resp. poradiť ako zmeniť adresu ?
Ďakujem
Dobrý den, Rastislave. Binance by měli nabízet zákaznickou podporu ve formě online chatu. V pravém dolním rohu obrazovky (na počítači) je po přihlášení tlačítko s bublinou, které chat otevře. Na telefonu se tam dostanete po kliknutí na tlačítko, které je v horní části úvodní stránky aplikace a vypadá jako sluchátka s mikrofonem. Je pravda, že se rozložení prvků čas od času změní, ale v tuto chvíli se tam dostanete bez problému. Nejdříve je třeba “proskákat” zmiňovaným robotem, ale měl byste být schopný se dostat i k živé podpoře.
Dobrý večer,
poplatky na Futures, píše se 0,02 až 0,04% ale např. abailable mám 500USDT, udělám pozici s pákou 20x – take profil např cca 2USDT, v trade history mi to sice vypíše, ale zhruba 6-10USDT mi celkově z účtu Available odečte a zustane mi např 494USDT.
Může mi někdo vysvětlit prosím co dělám špatně prosím?
Dobrý den, Roberte. Pokud máte na účtě 500 USDT a otevřete pozici s pákou 20x, pak obchodujete s celk. kapitálem 10 000 USDT. Poplatek za taker pozici ve výši 0,04 % znamená 4 USDT při otevření a 4 USDT při zavření pozice. Pokud máte profit 2 USD, reálně jste přišel o 6 USD na poplatcích a z 500 USDT máte 494 USDT. Tedy situace je přesně tak, jak píšete, a je to správně.
Dobrý den,
chci se zeptat pochopil jsem, že pokud koupím Crypto na Binance za CZK (omezený výběr) tak nákup nemusím danit ale pokud crypto směním za jiné Crypto tato povinnost vzniká ?
Uvedu příklad za 40 tisíc CZK koupím BTC, Ether nebo USDT ty směním za nějaké jiné crypto které chci vlastnit. Poté pošlu na nějakou virtuální peněženku třeba Trezor – Ledger nebo jakákoliv jiná peněženka. Musím to zdanit ? a pokud ano tak kde ? Když nakoupím v USA ale posílám to do ČR. Tudíž výměna proběhla v zahraničí ne na území České republiky.
Děkuji za odpoveď
Dobrý den, Rakeťáku. Více informací naleznete v našem článku o danění kryptoměn. Na váš konkrétně zmíněný případ můžeme říct, že v případě, že byste kupoval kryptoměny za CZK, není co danit. Nevznikl vám žádný zisk. Kdybyste ale koupil třeba 1 ETH za 1000 USD a jeho cena stoupla na 2000 USD, a vy byste za toto 1 ETH chtěl koupit BTC, tak pak byste měl ten 1000 USD zdanit, protože jste tímto nákupem realizoval zisk, který vám plynul ze zhodnocení ETH které jste držel. Nákup jako takový nedaníte, daníte prodej (se ziskem). A to, kde se nákup/prodej uskuteční, je jedno.
No tak to v tom máš pěknej guláš. Nákup nikdy nedaníš. Daníš až zisk – a to jen když je realizovanej. A v teorii je jedno, jak zisk realizuješ, jestli výběrem fiatu na účet, nákupem auta nebo nákupem další kryptoměny. Prostě pokud koupíš kryptoměnu na nějaké hodnotě a pak ji prodáš ve chvíli, kdy má vyšší hodnotu, tak daníš rozdíl těch hodnot.
BTW to jestli kupuješ v USA nebo ČR nehraje vůbec žádnou roli. A poslední detail, Binance není americká.
Dobrý den,
má někdo problém s Re-verifikací svého účtu u Binance?
mně osobně nepřišel žádný email s výzvou na Re-verifikace s ohledem na nové podmínky zemí EU, nyní mám účet u binance bloklý jen pro výběr, nikoliv pro vklady a obchody. na identification účtu není uveden žádný link na provedení re-verifikace. Máte s tím prosím zkušenost? děkuji
Dobrý den, Pavle. Zkuste se do účtu přihlásit jak z webového rozhraní na počítači, případně i z aplikace. Měl byste v sekci svého profilu vidět tlačítko na verifikaci a i stav, zda aktuálně jste, nebo nejste verifikován. Pokud tam tlačítko opravdu nikde není, pak doporučujeme obrátit se přímo na zákaznickou podporu.
Dobrý den, při snaze vybrat Fiat (eura) z binance uctu mám na výběr buď možnost kreditní karty nebo advcash. Po vyplnění Mastercard kreditky vyjede hláška že není podporována, Visu nemám. Nějaké zkušenosti, rád bych se vyhnul zakládání advcash. Děkuji
Dobrý den, cca od 26. 1. 2022 by Binance již měli pomalu zpřístupňovat vklady a výběry EUR přes SEPA platby. Zkuste se na to podívat. :-)
Dobrý den, na Binance nově vyžadují u nákupu krypto odsouhlasení nových podmínek, že budou sdílet osobní údaje s doklady do nějaké firmy Bifinity UAB. Nevíte nějaké bližší informace o tomto? Je vůbec Binance ještě bezpečná? Ještě nedávno tam společnost Bifinity UAB nefigurovala. Nic bližšího se mi nedaří k tomu dohledat, pouze na twitteru se na to dotazuje pár uživatelů přímo binance, ale žádná odpověď tam není.
Dobrý den, Milane. S největší pravděpodobností se jedná o nějakou dceřinou/sesterskou společnost, ale jistí si nejsme. Více informací k tomuto zatím bohužel nemáme a pokud chcete pokračovat, pravděpodobně bude nutné tyto podmínky odsouhlasit. My v redakci s tím, upřímně, nemáme problém, protože Binance věříme. Je možné se domnívat, že tyto šachy souvisí s některými legislativními/regulatorními problémy.