Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

ČEZ se stává zelenější firmou. Jaké kroky podstupuje směrem k větší ekologičnosti?

ČEZ se stává zelenější firmou. Jaké kroky podstupuje směrem k větší ekologičnosti?
Zdroj: Depositphotos.com

Český energetický koncern ČEZ podporuje ekologickou udržitelnost svého vozového parku rozšířením nabídky o 34 elektrických modelů CUPRA Born. Tento krok, realizovaný v plzeňském Autocentru Šmucler, je v souladu s ambicí ČEZ plně elektrifikovat svůj vozový park do roku 2030 v souladu s jeho cíli v oblasti udržitelnosti a ESG.

Tento progresivní krok byl slavnostně oznámen za účasti klíčových účastníků, mezi nimiž byli Jakub Bosák ze společnosti ČEZ, Aleš Novák ze společnosti Porsche ČR a Miroslav Bláha ze společnosti Autocentrum Šmucler.

Integrace těchto elektromobilů (EV) signalizuje širší trend zavádění ekologicky šetrných vozidel v českém podnikovém sektoru, který je doprovázen rostoucím zájmem individuálních spotřebitelů.

CUPRA Born vyrobená v Barceloně spojuje emoce s elektrifikací a výkonem. Disponuje výkonem 231 koní a ukrývá baterii o kapacitě 77 kWh, která slibuje dojezd až 548 kilometrů na plné nabití, čímž se bez problémů začlení do interního půjčování aut ČEZ pro služební cesty.

Podpora e-mobility a dlouhodobé strategie ČEZ

Od roku 2009 hraje ČEZ významnou roli v podpoře e-mobility. Jeho značka futurego nabízí soubor služeb v oblasti e-mobility včetně instalace dobíjecích stanic, elektrifikace vozového parku a řešení pro nabíjení. Společnost rovněž spolupracuje s místními samosprávami na podpoře elektrobusů a na rozvoji strategií e-mobility.

Strategie “Čistá energie zítřka” podtrhuje závazek společnosti ČEZ k zelenější budoucnosti.

Byla představena před dvěma lety a jejím cílem je dekarbonizace a uhlíková neutralita do roku 2040. V loňském roce byly dvě třetiny investic společnosti v souladu s evropskými ekologickými normami.

Rozšíření vozového parku a partnerství s FC Barcelona

CUPRA Born se připojuje k dalším bezemisním vozům ve flotile ČEZ, jako je například 23 modelů Škoda Enyaq. Dynamický nákupní systém společnosti ČEZ zefektivňuje doplňování vozového parku o nové elektromobily, přičemž se plánuje každoroční výrazné rozšíření vozového parku.

CUPRA, automobilový partner FC Barcelona, odráží rostoucí nadšení českého trhu pro elektromobily. V letošním roce bylo českým zákazníkům dodáno téměř 80 modelů CUPRA Born, což naznačuje posun v oblasti firemní elektromobility.

Plány ČEZ pro budoucnost

Do konce roku chce ČEZ zařadit do svého vozového parku 150 elektromobilů. Tento vývoj je součástí transformace vozového parku společnosti čítajícího 5 000 vozidel, který zahrnuje nejen osobní, ale i servisní vozy.

Design vozu CUPRA Born ztělesňuje spojení vysokého výkonu s ekologickým smýšlením. Iniciativa společnosti ČEZ začlenit tyto elektromobily do svých nájemních služeb odpovídá provozním potřebám a podporuje udržitelnou firemní kulturu.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.