Finex.cz logo
Menu
Finex » Rozhovory » Rozhovor s account managerem IQ Option

Rozhovor s account managerem IQ Option

Dnes jsme si pro vás připravili rozhovor s jedním pracovníkem z týmu account managerů u brokera IQ Option: Angelem Ionnadem. A co to vlastně pozice account managera je? A co to obnáší? To se dozvíte v dnešním zajímavém rozhovoru.

Bohužel jsem rozhovor neprováděl já, takže některé otázky jsou pro mě trochu nezáživné, ovšem stejně si myslím, že je zajímavé mrknout se na celou perspektivu i z druhé strany. Ještě bych chtěl ale pár informací z rozhovoru trochu rozvést, takže to se můžete dočíst na konci tohoto článku.

Představte se prosím a řekněte nám, jaké je vaše vzdělání, jaké máte zájmy a jak dlouho v IQ Option pracujete?

Popsal bych se asi těmito několika slovy: přátelský, ochotný, spolehlivý, důvěryhodný. Jsem člověk velmi cílevědomý  pracující s vysokou motivací.

Jako kolega v práci jsem celkem pohodový typ. Jinak jsem pozitivně orientovaný, dovedu se nadchnout pro věc a lákají mne výzvy.

Po skončení studií jsem objevil vášeň pro vinařství. Absolvoval jsem několik kurzů sommelierství a služeb spojených s oborem vinařství. Odtud jsem se přes chuťové pohárky dostal k podobnému oboru  – vaření. Co se týče mých zájmů, pokud mám čas a nemusím být v práci, moc rád cestuji a objevuji nová místa. Proto si také užívám možnosti pracovat v IQ Option Group, kam jsem nastoupil koncem května 2016. Doufám že mne u této skvělé společnosti čeká dlouhá kariéra.

Jaký druh práce vykonáváte? S kým komunikujete  a z čeho se vůbec skládá Váš pracovní den?

Jako account manažer pro VIP klienty spočívá moje úloha v napomáhání obchodníkům seznamovat se se všemi aspekty a funkcemi týkajícími se jejich obchodních znalostí a výsledků.

Každé ráno poté, co se pozdravím s kolegy, si projdu seznam hovorů a e-mailů, na které reaguji. Vždy uvítám na naší obchodní platformě také několik nových obchodníků. V průběhu dne sleduji informace o trzích a zprávy ze zpravodajství, které předávám svým kolegům z obchodního týmu.  Vždy se najdou nějaké novinky týkající se jak naší platformy, tak ve zpravodajství, které  vyžadují něco podniknout.

Společnost IQ Option se vyvíjí a rozrůstá velmi rychle. Můžete nám sdělit, co je u vás nového?

Z posledních novinek bych zmínil možnost zpětného odkoupení. Službu jsme zavedli po mnoha žádostech, které nám přicházely. Odkoupení spočívá v tom, že obchodník má možnost tzv. zpětného odkoupení obchodní transakce ještě do doby expirace, čímž může zachránit alespoň část původní investice v případě, že nejde podle jeho představ.

Dále jsou to nová aktiva, která stále doplňujeme na naši platformu. Vedle toho každý měsíc pořádáme 4-6 turnajů, kterých se mohou obchodníci zúčastnit. U IQ Option je stále něco nového, jedinečného a vzrušujícího. Sledujte dál a uvidíte…

Říkáte turnaje. O co jde?

Pokud se ptáte na turnaje, mým osobním favoritem je soutěž mezi našimi obchodníky. Pomocí fiktivních částek na účtu se obchodníci snaží se  stejným množstvím peněz na začátku a stejným cílem navýšit tuto částku na maximum.

Po skončení soutěže dostane prvních 30 odměnu. Celková cena se rozdělí postupně od nejvyšší částky pro prvního a postupně až do 30. místa.

Proč se někdy obchodníkům nedaří vstoupit do obchodu? Co se děje?

Jde o to, že v průběhu obchodování je třeba najít odpověď na několik proměnných. Nejčastěji se jedná o změnu ceny aktiv, což je jev, který se objevuje v dobách zvýšené volatility, nebo absenci  (nedisponibilitu) opcí pro určitou expirační dobu.

V takovém případě nastavujeme expozici podle statistikých údajů a oblíbenosti konkrétního aktiva. Expozice ukazuje částku, která je k dispozici na výzvu k provedení obchodu. V noci se obchoduje mnohem méně, proto je expozice snížena. Tyto hodnoty jednou měsíčně revidujeme a ukazuje se, že neustále rostou. Informace o disponibilitě opcí jsou každému obchodníku v době obchodování přístupné a viditelné v reálném čase.

Vůči našim obchodníkům máme několik závazků. Abychom mohli garantovat např. vyplacení zisku, máme na počet opcí zavedeny tato omezení.

Jedná se o starší rozhovor, proto je informace o funkci “buy me out” (odkoupení) ještě jako novinka, ovšem pokud už s IQ Option nějakou dobu obchodujete, určitě o ní víte. Já bych jen zmínil, že do 3 sekund od otevření obchodu jde opce odprodat za 100% ceny, tudíž úplně bez ztráty. To musel broker zpřístupnit kvůli jeho regulaci CySEC, který tuto funkci vyžaduje.

O turnajích už jsme na naší stránce psali, takže tam není moc co dodávat, ale ještě bych se chtěl vyjádřit k poslední odpovědi. Je to odpověď na otázku, kterou jsem osobně také párkát do emailu dostal a sám jsem odpověď neznal. Teď už ji znám. Očividně má broker k dispozici jen určité množství dolarů, které přijme na jednotlivé opce.

Pokud tedy je limit (odhadem) $100.000 na CALL opci a $100.000 na PUT opci a dle indikátoru nalevo v platformě je vidět, že spousta obchodníků spekuluje na růst ceny, je možné, že už se limit pro call opce naplnil a vám tedy obchod otevřít nejde. V druhém směru však otevřít jde. To proto, že limit na put opce ještě zůstal nenaplněn. Podle toho, co Angelo v rozhovoru říká je to potřeba takto udělat, aby v případě, že všichni obchodníci provedou úspěšné obchody, nepřišel broker tzv. na buben a mohl tedy za každého případu obchodníky vyplatit. :-)

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
Jan N.

Ahoj, diky za fajn clanek. Myslim, ze ted lepe chapu, jak brokeri vydelavaji. Pokud nekomu nedovoli udelat transakci v momente, kdy se jim to nehodi, je jasne, ze budou v podstate vzdy vydelavat, alespon dokud vsichni neprijdou na nejakou super strategii jak vydelat :)

Ende

Zajímavý rozhovor… Spíš bych chtěl rozhovor s ředitelem (zakladatelem) ale to asi neseženete protože se válí někde na bahamách :D :D když vezmu v potaz kolik peněz jsem mu už naházel :D :D :D

Jan N.

Kolik? :) A uz se ti ztrata vyrovnala?

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 90 %
U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo