Finex.cz logo
Menu
Finex » Rozhovory » Rozhovor s account managerem IQ Option

Rozhovor s account managerem IQ Option

Rozhovor s account managerem IQ Option

Dnes jsme si pro vás připravili rozhovor s jedním pracovníkem z týmu account managerů u brokera IQ Option: Angelem Ionnadem. A co to vlastně pozice account managera je? A co to obnáší? To se dozvíte v dnešním zajímavém rozhovoru.

Bohužel jsem rozhovor neprováděl já, takže některé otázky jsou pro mě trochu nezáživné, ovšem stejně si myslím, že je zajímavé mrknout se na celou perspektivu i z druhé strany. Ještě bych chtěl ale pár informací z rozhovoru trochu rozvést, takže to se můžete dočíst na konci tohoto článku.

Představte se prosím a řekněte nám, jaké je vaše vzdělání, jaké máte zájmy a jak dlouho v IQ Option pracujete?

Popsal bych se asi těmito několika slovy: přátelský, ochotný, spolehlivý, důvěryhodný. Jsem člověk velmi cílevědomý  pracující s vysokou motivací.

Jako kolega v práci jsem celkem pohodový typ. Jinak jsem pozitivně orientovaný, dovedu se nadchnout pro věc a lákají mne výzvy.

Po skončení studií jsem objevil vášeň pro vinařství. Absolvoval jsem několik kurzů sommelierství a služeb spojených s oborem vinařství. Odtud jsem se přes chuťové pohárky dostal k podobnému oboru  – vaření. Co se týče mých zájmů, pokud mám čas a nemusím být v práci, moc rád cestuji a objevuji nová místa. Proto si také užívám možnosti pracovat v IQ Option Group, kam jsem nastoupil koncem května 2016. Doufám že mne u této skvělé společnosti čeká dlouhá kariéra.

Jaký druh práce vykonáváte? S kým komunikujete  a z čeho se vůbec skládá Váš pracovní den?

Jako account manažer pro VIP klienty spočívá moje úloha v napomáhání obchodníkům seznamovat se se všemi aspekty a funkcemi týkajícími se jejich obchodních znalostí a výsledků.

Každé ráno poté, co se pozdravím s kolegy, si projdu seznam hovorů a e-mailů, na které reaguji. Vždy uvítám na naší obchodní platformě také několik nových obchodníků. V průběhu dne sleduji informace o trzích a zprávy ze zpravodajství, které předávám svým kolegům z obchodního týmu.  Vždy se najdou nějaké novinky týkající se jak naší platformy, tak ve zpravodajství, které  vyžadují něco podniknout.

Společnost IQ Option se vyvíjí a rozrůstá velmi rychle. Můžete nám sdělit, co je u vás nového?

Z posledních novinek bych zmínil možnost zpětného odkoupení. Službu jsme zavedli po mnoha žádostech, které nám přicházely. Odkoupení spočívá v tom, že obchodník má možnost tzv. zpětného odkoupení obchodní transakce ještě do doby expirace, čímž může zachránit alespoň část původní investice v případě, že nejde podle jeho představ.

Dále jsou to nová aktiva, která stále doplňujeme na naši platformu. Vedle toho každý měsíc pořádáme 4-6 turnajů, kterých se mohou obchodníci zúčastnit. U IQ Option je stále něco nového, jedinečného a vzrušujícího. Sledujte dál a uvidíte…

Říkáte turnaje. O co jde?

Pokud se ptáte na turnaje, mým osobním favoritem je soutěž mezi našimi obchodníky. Pomocí fiktivních částek na účtu se obchodníci snaží se  stejným množstvím peněz na začátku a stejným cílem navýšit tuto částku na maximum.

Po skončení soutěže dostane prvních 30 odměnu. Celková cena se rozdělí postupně od nejvyšší částky pro prvního a postupně až do 30. místa.

Proč se někdy obchodníkům nedaří vstoupit do obchodu? Co se děje?

Jde o to, že v průběhu obchodování je třeba najít odpověď na několik proměnných. Nejčastěji se jedná o změnu ceny aktiv, což je jev, který se objevuje v dobách zvýšené volatility, nebo absenci  (nedisponibilitu) opcí pro určitou expirační dobu.

V takovém případě nastavujeme expozici podle statistikých údajů a oblíbenosti konkrétního aktiva. Expozice ukazuje částku, která je k dispozici na výzvu k provedení obchodu. V noci se obchoduje mnohem méně, proto je expozice snížena. Tyto hodnoty jednou měsíčně revidujeme a ukazuje se, že neustále rostou. Informace o disponibilitě opcí jsou každému obchodníku v době obchodování přístupné a viditelné v reálném čase.

Vůči našim obchodníkům máme několik závazků. Abychom mohli garantovat např. vyplacení zisku, máme na počet opcí zavedeny tato omezení.

Jedná se o starší rozhovor, proto je informace o funkci "buy me out" (odkoupení) ještě jako novinka, ovšem pokud už s IQ Option nějakou dobu obchodujete, určitě o ní víte. Já bych jen zmínil, že do 3 sekund od otevření obchodu jde opce odprodat za 100% ceny, tudíž úplně bez ztráty. To musel broker zpřístupnit kvůli jeho regulaci CySEC, který tuto funkci vyžaduje.

O turnajích už jsme na naší stránce psali, takže tam není moc co dodávat, ale ještě bych se chtěl vyjádřit k poslední odpovědi. Je to odpověď na otázku, kterou jsem osobně také párkát do emailu dostal a sám jsem odpověď neznal. Teď už ji znám. Očividně má broker k dispozici jen určité množství dolarů, které přijme na jednotlivé opce.

Pokud tedy je limit (odhadem) $100.000 na CALL opci a $100.000 na PUT opci a dle indikátoru nalevo v platformě je vidět, že spousta obchodníků spekuluje na růst ceny, je možné, že už se limit pro call opce naplnil a vám tedy obchod otevřít nejde. V druhém směru však otevřít jde. To proto, že limit na put opce ještě zůstal nenaplněn. Podle toho, co Angelo v rozhovoru říká je to potřeba takto udělat, aby v případě, že všichni obchodníci provedou úspěšné obchody, nepřišel broker tzv. na buben a mohl tedy za každého případu obchodníky vyplatit. :-)

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
Jan N.

Ahoj, diky za fajn clanek. Myslim, ze ted lepe chapu, jak brokeri vydelavaji. Pokud nekomu nedovoli udelat transakci v momente, kdy se jim to nehodi, je jasne, ze budou v podstate vzdy vydelavat, alespon dokud vsichni neprijdou na nejakou super strategii jak vydelat :)

Ende

Zajímavý rozhovor… Spíš bych chtěl rozhovor s ředitelem (zakladatelem) ale to asi neseženete protože se válí někde na bahamách :D :D když vezmu v potaz kolik peněz jsem mu už naházel :D :D :D

Jan N.
Odpověď na Ende

Kolik? :) A uz se ti ztrata vyrovnala?

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo