Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte volné peníze? 2 ultravýnosné dividendové akcie s neodolatelným oceněním

Investice do vysoce kvalitních dividendových akcií může nabídnout atraktivní výnosy a stabilitu při volatilitě trhu. Tyto 2 jsou ve slevě.

Publikováno
Máte volné peníze? 2 ultravýnosné dividendové akcie s neodolatelným oceněním
Zdroj: Depositphotos

V investování existuje nespočet způsobů, jak zvýšit svůj majetek, a lze si tak vybrat tu, která nejlépe vyhovuje investorově strategii a toleranci k riziku.

Mezi možnostmi, které vyhovují konzervativním investorům vyniká investování do vysoce kvalitních dividendových akcií.

Nejnovější výzkumy zdůrazňují výhody tohoto přístupu, zejména v souvislosti s akciemi s velmi vysokým dividendovým výnosem, které jsou v současné době podhodnocené a tudíž jsou atraktivním nákupem.

Komplexní studie společnosti Hartford Funds ve spolupráci s Ned Davis Research zkoumala výkonnost a volatilitu akcií vyplácejících dividendy ve srovnání s těmi, které je nevyplácejí, za 50leté období (1973-2023).

Zjištění studie jsou přesvědčivá

Společnosti nevyplácející dividendy dosahovaly průměrného ročního výnosu 4,27 % a jejich volatilita byla o 18 % vyšší než u referenčního indexu S&P 500.

Naproti tomu akcie vyplácející dividendy dosahovaly v průměru solidního ročního výnosu 9,17 % a vykazovaly o 6 % nižší volatilitu než index S&P 500.

Zatímco některé akcie s ultravysokým výnosem (ty, jejichž výnos je alespoň čtyřikrát vyšší než výnos indexu S&P 500) mohou být rizikové, některé z těchto akcií představují skutečné příležitosti.

Zde se zaměříme na dvě dividendové akcie s ultravysokým výnosem, které jsou aktuálně historicky levné.

Tradiční telekomunikační gigant

První na seznamu je telekomunikační gigant AT&T, který se může pochlubit solidním dividendovým výnosem 6,4 %. Navzdory této atraktivní výplatě se akcie AT&T od konce roku 2019 propadly o 42 %, především kvůli rostoucím úrokovým sazbám.

Aktuální vývoj cen akci AT&T

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AT&T Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost skončila březnové čtvrtletí s ohromujícím celkovým dluhem ve výši 132,8 miliardy dolarů.

Vysoké zadlužení je mezi staršími telekomunikačními společnostmi běžné, ale agresivní zvyšování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem v rámci boje proti inflaci zdražilo společnosti AT&T refinancování úvěrů a uzavírání nových obchodů.

Zpráva deníku The Wall Street Journal z července 2023 navíc naznačila, že telekomunikační společnosti mohou čelit značným nákladům na sanaci a zdravotní péči spojeným s olověnými kabely, což dále zatěžuje akcie AT&T.

Finanční situace AT&T se v posledních dvou letech výrazně zlepšila.

Odprodej společnosti Warner Media v dubnu 2022, která se spojila s Discovery a vytvořila Warner Bros Discovery, poskytl AT&T koncese ve výši více než 40 miliard dolarů.

V důsledku toho se čistý dluh snížil ze 169 miliard dolarů na 128,7 miliardy dolarů k 31. březnu 2024.

AT&T navíc vyvrátila tvrzení, že její olověné kabely představují zdravotní riziko, a případné závazky by se pravděpodobně řešily u soudu až za několik let, což společnosti poskytuje čas na další posílení rozvahy.

Poznámka

Navzdory svému nijak oslnivému provoznímu modelu je AT&T schopna dosahovat pravidelně jednociferného růstu tržeb, zisku i předvídatelného provozního cash flow.

V provozní oblasti AT&T nadále těží z revoluce 5G. Tržby z bezdrátových služeb by měly v roce 2024 vzrůst o 3 %, přičemž míra odchodu zákazníků zůstává na rekordně nízké úrovni.

Silný začátek roku zaznamenal také segment širokopásmového připojení, kde přibylo 252 000 čistých předplatitelů služby AT&T Fiber. Jedná se o šestý rok po sobě, kdy AT&T přidala alespoň 1 milion zákazníků v tomto segmentu.

Akcie AT&T se obchoduje za pouhý 7,5násobek konsensuálního forwardového zisku (P/E poměr) pro následující rok, což představuje nepopiratelně výhodnou nabídku pro investory zaměřené na příjmy.

Dividendy z kapes kuřáků

Další výnosnou dividendovou akcií je Altria Group, tabákový gigant známý svou působivou dividendovou historií. Altria za posledních 54 let zvýšila výplatu dividend 58krát, což ji řadí do elitní skupiny dividendových králů.

Tabákový průmysl však čelí významným výzvám, včetně klesajícího počtu kuřáků a rostoucího povědomí o zdravotních rizicích. Ve Spojených státech, které jsou hlavním trhem společnosti, klesl podíl dospělých kuřáků z přibližně 42 % v polovině 60. let minulého století na pouhých 11,5 % v roce 2021.

Tento úbytek zákazníků spolu s přesunem zájmu investorů k rychleji rostoucím společnostem v prostředí nízkých úrokových sazeb vedl k 42% poklesu akcií Altria od jejich vrcholu v roce 2017.

Aktuální vývoj akcií Altria

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

I přes tyto překážky zůstává Altria z několika důvodů zajímavou investicí. Zaprvé, cenová síla společnosti je významnou výhodou. Návyková povaha nikotinu umožňuje společnosti Altria zvyšovat ceny a kompenzovat tak pokles prodeje cigaret.

Prémiová značka Altrie, Marlboro, má na americkém trhu s cigaretami dominantní podíl 42 % a ostatní značky se podílejí dalšími 4,4 %. Tato dominantní pozice na trhu usnadňuje další zvyšování cen.

S forwardovým poměrem ceny k zisku 8,5 a dividendovým výnosem 8,7 % je Altria pro investory hledající příjmy velmi atraktivní.

Kromě toho Altria diverzifikuje své zdroje příjmů, aby znovu nastartovala růst. V červnu 2023 získala za 2,75 miliardy dolarů společnost NJOY Holdings, která se zabývá výrobou náplní (liquidů) do elektronických cigaret.

Na rozdíl od předchozí investice, společnosti Juul, NJOY obdržela od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) několik souhlasů s uvedením produktů na trh, které umožňují, aby její e-vape produkty zůstaly na pultech maloobchodů.

Toto regulační schválení dává společnosti NJOY konkurenční výhodu na trhu s e-liquidy.

Altria rovněž drží významný podíl v kanadském výrobci marihuany Cronos Group. Nedávné kroky americké federální vlády, která změnila klasifikaci konopí na méně přísnou, by mohly kanadským výrobcům otevřít cestu na americký trh, z čehož by mohla těžit i Altria.

Za zmínku stojí i program návratnosti kapitálu Altria. Představenstvo společnosti schválilo program zrychleného zpětného odkupu akcií v hodnotě 2,4 miliardy dolarů a do konce roku plánuje dokončit zpětný odkup v hodnotě další 1 miliardy dolarů.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.