Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Banky » Hello bank!

Hello bank recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Kód banky: 3050

Hello bank je ve světě bankovnictví poměrné nová. V České republice působí pod tímto názvem od roku 2015, její historie ale sahá mnohem dál, dříve se totiž jednalo o společnost Cetelem.

Hello bank nabízí širokou škálu finančních produktů. Kromě úvěrů, běžných a spořících účtů nabízí i pojištění. Jak je Hello bank oblíbená na českém trhu? Daří se jí nebo bychom ji měli považovat spíše za outsidera? Jaké produkty nabízí a čím by vás mohla zaujmou?

To vše a ještě mnohem více se dozvíte v naši Hello bank recenzi.

Obsah Hello bank recenze

1.Představení Hello bank2.Hello bank produkty a službyHello bank běžný účetHello bank spořicí účetHello bank půjčky (úvěry)Hello kreditkaPojištění Hello bank3.Internetové a mobilní bankovnictví Hello bank4.Hello bank pobočky a bankomaty5.Výhody a nevýhody Hello bank6.Naše hodnocení Hello bank7.Vaše zkušenosti s Hello bank (diskuze)

Představení Hello bank

Hello bank (Cetelem) je bankovní společnost, která se specializuje na poskytování úvěrů, zápůjček, běžné i spořicí účty, a dokonce i na pojištění. Banka má také vlastní bankomaty, poskytuje kreditní karty a celkem slušnou klientskou zónu. Pojďme se ve zkratce podívat na historii této společnosti.

V roce 1996 byla založena společnost Cetelem, která se zaměřovala na poskytování úvěrů a v roce 2005 jako novinku spustila poskytování online půjček. Po dvaceti letech na trhu přišla zásadní změna s tím, že společnost získala bankovní licenci.

Společnost se přejmenovala na Hello bank a stala se zní pobočka francouzské společnosti BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, která působí v 73 zemích světa. Aktuálně má Hello bank něco okolo 500 tisíc klientů.

hello bank promena
Postupná proměna společnosti Hello bank. Zdroj: Hellobank.cz

Hello bank také nabízí moderní platební metody a další výhody digitálního bankovnictví. Přehled jednotlivých produktů a služeb naleznete níže.

Hello bank produkty a služby

Většina účtů, úvěrů a pojištění lze založit online z pohodlí vašeho domova, což je obrovská výhoda. Obzvlášť v dnešní digitální době.

1) Hello bank běžný účet

Účet u Hello bank budete mít zdarma a bez zbytečných poplatků. Neplatíte za vedení účtu ani za žádné jiné běžné bankovní operace. Navíc dostanete úrok na částku do 100 000 Kč 0,6 % ročně.

Účet u Hello bank si můžete založit online. Stačí vám k tomu občanka, druhý doklad totožnosti a výpis z účtu. Smlouvu podepíšete elektronicky pomocí SMS ověření a poté jen počkáte, až banka žádost ověří a je hotovo.

hello bank ucet

Platební karta Hello bank

K účtu od Hello bank dostanete debetní kartu MasterCard, ale i praktické platební nálepky. Výběry z vašeho bankomatu můžete provádět bez omezení ze všech bankomatů Hello bank v ČR.

Navíc máte zdarma 3 výběry měsíčně z bankomatu ostatních bank v ČR či zahraničí.

2) Hello bank spořicí účet

Hello bank nabízí spořicí účet s úrokem 1,5 % ročně do částky 300 000 Kč. Hello spoření nemá žádné poplatky a zbytečné podmínky, nemusíte mít u banky ani běžný účet. Banka navíc slibuje, že si můžete vaše úspory vybrat kdykoli se vám zachce. hello bank sporici ucet

Spořící účet si můžete založit online na webu, zabere vám to 5 minut. Nejdříve v online žádosti vyplníte pár osobních údajů, vložíte ofocenou občanku a další doklad totožnosti a převedete si k bance 1 Kč ze svého současného účtu, ze kterého přiložíte i výpis.

Potom už jen počkáte, až vám banka doručí smlouvu a po jejím popisu je založení spořícího účtu úspěšně hotové.

3) Hello bank půjčka

Hello bank vám půjčí na cokoli od 20 000 Kč až do 1 milionu. Úrok u půjčky od Hello bank začíná na 5,39 % ročně a odvíjí se od výše půjčky. Navíc si k úvěru můžete sjednat i pojištění schopnosti splácet.

Banka nabízí délku splácení až 10 let, splátky si u Hello bank sami nastavíte tak, jak vám to nejvíce vyhovuje a půjčku můžete kdykoli předčasně splatit.

Na svém webu Hello bank nabízí kalkulačku, kde si můžete vypočítat měsíční splátku, či délku splácení vaší půjčky.

Hello půjčka se dostala do výběrů TOP 5 nejbezpečnějších půjček na českém trhu (viz index odpovědného úvěrování).

index odpovedneho uverovani
Index odpovědného úvěrování. Zdroj: Clovekvtisni.cz

Banka slibuje, že Hello půjčku poskytuje bez žádných nečekaných poplatků za sjednání, vedení nebo online doplacení půjčky.

Celé sjednání Hello půjčky může proběhnout online, od nastavení parametrů až po podpis smlouvy. Peníze na účtu můžete mít i do 24 hodin od podpisu, záleží na rychlosti schválení půjčky.

 • Hello bank půjčka na auto

Hello bank nabízí také úvěr na auto s úrokem již od 5,39 % ročně. Úvěr si můžete vzít na nové i ojeté auto. Žádost můžete samozřejmě také vyřídit online, přímo v pobočce Hello bank nebo ve vybraných autosalonech.

Spolu s úvěrem banka nabízí kreditku, díky které můžete měsíčně dostat zpátky až 500 Kč za nákup benzínu.

 • Hello bank konsolidace půjček

Konsolidace půjček znamená sloučení všech půjček v jednu. Banka nabízí svým zákazníkům, aby k nim převedli veškeré své úvěry a tím je sjednotili v jednu půjčku. Díky tomu budete platit jen jednu splátku. Úroky u konsolidace začínají na 5,39 % ročně.

Do konsolidace lze zahrnout jakékoli půjčky včetně kontokorentů a kreditních karet od všech bank i nebankovních společností v České republice, a to až do výše 1 000 000 Kč. Kromě toho ke konsolidaci banka nabízí i půjčení peněz navíc.

4) Hello kreditka

Hello-kreditka

Úvěrová karta neboli Hello kreditka, funguje tak, že na ní máte určitou finanční rezervu, ze které můžete čerpat. A jak je to s poplatky u Hello kreditky?

Pokud svoje nákupy splatíte včas v tzv. bezúročném období, máte úrok 0 %. Pokud ne, tak vám začnou naskakovat úroky, ty v čase samozřejmě rostou.

Aktivace Hello kreditky probíhá jednoduše, a to prvním nákupem a zadáním vašeho PIN kódu.

Hello bank nákup na splátky

Banka nabízí také nákupy na splátky a to u více než 1 800 kamenných obchodů a e-shopů. Na nákupy vám půjčí až 300 000 Kč a schválení probíhá na počkání.

K této půjčce si můžete dále sjednat i pojištění schopnosti splácet.

5) Pojištění Hello bank

 • Pojištění schopnosti splácet

Pojištění schopnosti splácet vám dá jistotu, že zvládnete splácet úvěr i v případě nějaké nenadálé situace, jako je například dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání, hospitalizace, invalidita nebo úmrtí.

Toto pojištění lze sjednat v různém rozsahu, od toho se odvíjí i jeho cena.

 • Pojištění výdajů

Díky pojištění výdajů můžete získat pojistnou ochranu v případě ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti, invalidity, nebo úmrtí.

 • Pojištění karty a osobních věcí

Hello bank nabízí pojištění pro případ zneužití vaší kreditní karty, její ztráty nebo odcizení. Pojištění se navíc vztahuje i na další ztracené doklady z vaší peněženky.

 • Úrazové pojištění

Hello bank má v nabídce dokonce i úrazové pojištění, které si můžete sjednat ke své kreditce nebo půjčce.

Internetové a mobilní bankovnictví Hello bank

Internetové bankovnictví od Hello bank je responzivní, optimalizované pro mobily i tablety a celkově velice hezky zpracované. Hello bank klientská zóna vám nabídne vše, co si jen dokážete představit.

hello bank klientska zona

Díky internetovému bankovnictví můžete vidět zůstatky na vašich účtech, množství vyčerpaných prostředků na vaší kreditce, kolik máte naspořeno, vaše úvěry, či poslední a naplánované transakce.

Internetové bankovnictví pracuje s dvoufázovou autorizací a autorizačními smskami, o bezpečí je tedy postaráno.

Hello bank nově svým zákazníkům nabízí otevřené internetové bankovnictví, kdy můžete třetím stranám udělit oprávnění k přehledu o účtu, platbě z účtu nebo dotazu na zůstatek. O tom, co vše naleznete v Hello bank klientské zóně, se můžete dozvědět v tomto videu.

Mobilní aplikace Hello bank

hello bank mobilni aplikaceDo mobilní aplikace od Hello bank se můžete přihlásit pomocí otisku prstu. Můžete platit pomocí platebních šablon nebo QR kódů, vidíte v ní aktuální stav všech vašich účtů, jednoduše zadáte odchozí úhradu, vidíte historii transakcí a naplánované transakce.

Dále máte přehled o všech vašich kartách a můžete si pro ně nastavit limity. Jsou zde prakticky stejné funkce jako v internetovém bankovnictví.

Rádi platíte mobilem? Mobilní platby bohužel Hello bank zatím nepovoluje.

Apple Pay ani Google Pay tedy nevyužijete, ale banka slibuje svým klientům, že do budoucna chce tyto možnosti plateb spustit. Není však stanoven žádný konkrétní termín.

Hello bank pobočky a bankomaty

Hello bank má své pobočky v Praze, Brně a Ostravě. Dále rozšířila své působení o kontaktní místa ve vybraných obchodních centrech a v obchodních domech IKEA.

Bankomatů aktuálně nemají mnoho – pouze 6 a to v Praze, v Brně, v Ostravě a ve Zlíně. Do budoucna ale banka Hello bank plánuje síť bankomatů rozšířit i do menších měst a nabídnout také vkladové automaty, které prozatím v České republice nejsou.

Výhody a nevýhody Hello bank

Výhody Hello bank

 • Většina účtů, úvěrů a pojištění lze založit online.
 • Žádné nebo nízké poplatky
 • Široké portfolio produktů
 • Přehledné internetové bankovnictví a mobilní aplikace
 • Moderní banka a neustálé inovace
 • Zajímavé podmínky pro úvěry

Nevýhody Hello bank

 • Pouze pár poboček
 • Málo bankomatů
 • Absence investičních služeb
 • Absence dalších spořicích produktů

Získaná ocenění Hello bank

Zařazení mezi TOP 5 nejbezpečnějších půjček na českém trhu, Index odpovědného úvěrování organizace Člověk v tísni, 2019

 1. místo v kategorii Cena veřejnosti, Zlatá koruna 2013
 2. místo v kategorii Úvěrové společnosti, Zlatý měšec 2013
 3. místo v kategorii Cena podnikatelů, Zlatá koruna 2015
 4. místo v kategorii Cena veřejnosti, Zlatá koruna 2016

Naše hodnocení Hello bank

Líbí se nám moderní a intuitivní Hello bank klientská zóna (internetové bankovnictví a mobilní aplikace). Nemusíte se tedy bát, že byste v aplikacích něco dlouho hledali, vše je krásně přehledné.

Hello bank je bankou soustředící se především na úvěry, což bance nemůžeme mít rozhodně za zlé, pokud byste ale hledali nějaké investiční nebo jiné spořící produkty, u Hello banky je bohužel nenajdete.

Spořicí účet bez poplatků a zbytečných podmínek je rozhodně fajn, ale není to v dnešní době málo? Další investiční a spořicí nástroje by byly rozhodně zajímavé.

Pokud by banka rozšířila své působení i do této oblasti osobních financí, myslíme si, že by tím získala spoustu klientů, o které takto možná přichází.

A jaké jsou vaše zkušenosti s Hello bank? Podělte se o ně s námi v komentářích.

Nepřesvědčila vás Hello bank o svých kvalitách? Co třeba banka CREDITAS?

Podívejte se na naši recenzi Banky CREDITAS. Ta nabízí opravdu široké portfolio produktů a služeb.

Najdete u ní nejen běžný a spořicí účet (s vysokým zhodnocení 1,8 % p. a., ale také účet a karty pro děti, spoření pro děti, termínované vklady, dluhopisy a investiční fondy).

Banka CREDITAS také nabízí unikátní multibankovní aplikaci Richee, která propojí vaše účty ze všech bank na jednom místě. Navíc provozuje směnárnu s výhodnými směnnými kurzy. A třešničkou na dortu jsou výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Pokud vás nezaujala ani banka Creditas podívejte se na naše recenze bank. Na trhu je plno bankovních společností a my věříme, že si mezi nimi najdete tu vaší.

Recenze banky Creditas

Creditas logo

Creditas

★ 89 %

Kód banky: 2250

Zdroje informací:

Pokrytí obchodní sítě 50%
Přívětivost a bezpečnost bankingu 80%
Digitalizace bankovnictví 95%
Běžné poplatky 95%
Nabídka produktů 70%
Důvěryhodnost a stabilita značky 90%
80 %
14. místo
Banka soustředící se především na úvěry
Produkty, které banka nabízí jsou rozhodně zajímavé a mají své kvality. Nabízené produkty jsou často bez poplatků a zbytečných podmínek. Líbí se nám také moderní a intuitivní Hello bank klientská zóna. Co nám zde však chybí jsou nějaké spořicí nebo investiční produkty.

NázevHello bank!
Založení banky2015
Kód banky3050
BIC kód (SWIFT) BPPFCZP1
Webové stránkyhttps://www.hellobank.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://www.hellobank.cz/
Počet bankomatů7
Počet vkladomatůŽádné
Počet poboček 11
Hotovostní podklady (možnost výběru)Žádné
Počet klientů450 tis.
Kontakt na podporu257 080 080
Sídlo bankyKarla Engliše 5, Praha 5, 150 00, Česká republika
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.hellobank.cz/dokumenty/
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.hellobank.cz/dokumenty/
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna


Diskuze k tomuto článku: 6 komentářů
Teri

Při půjčení peněz fajn. Brali jsme se TV na splátky. Jakmile jsme chtěli úvěr splatit dřív tak hrůza. Komunikace na bodu mrazu. Slečna nám řekla ze nám nemůže dat výpis z vlastního úvěru (kolik zbývá). Pak strašné problémy s přihlášením. Nikdo nám nebyl schopny poradit. Půjčka fajn z pohledu vyřízení . Ale jednou stačilo.

Marie

U této společnosti jsem využila u obchodního domu XXXLutz splátky bez navýšení. Splátky byly na 10 měsíců, splácela jsem pravidelně a včas, takže jsem žádný problém neměla. Bohužel toto vše zkazil fakt, že jsem se dověděla, že Hello bank mi podstrčila do smlouvy i žádost o kreditní kartu. Jejich zaměstnancem jsem nebyla vůbec informována. Kartu jsem nikdy neobdržela, nikdy neaktivovala a nikdy nevyužila. Zrušení kreditní karty je možné pouze osobně na pobočce nebo mám sepsat žádost!!!! Jak mohu rušit něco, co neexistuje???? Neuvěřitelné samolibé chování. Pokud moji žádost nevyřídí kladně, podám podnět na českou obchodní inspekci.

Stanislav

Absolutní nezájem o klienta, vyřízení účtu trvalo několik dnů, po týdnu nejsou schopni vyřešit problém s propojením karty s Google Pay. Výhody se ztratily, úroky spadly, aplikace i IB je oproti jiným bankám žalostná.

Dagmar

Tragická banka, které nezáleží na klientech. Účet ruším, nebo ho přestanu používat.

Jitka

Zadržuje peníze před připsání na účet cca 2-3 dny.

Denisa

Dobrý den reaguji na váš komentář též sme si zadali o půjčku v hello bank včera dnes nám volali ze tam něco chybí pak za 20 min volala teda že to už nepotřebuje a že zítra půdě výsledek buď nám půjčku dají nebo ne také máte namysli tohle ? Děkuji za odpověď

Připojte se k diskuzi

Další Banky, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo