Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Druhá kryptoměnová burza vstoupí na Nasdaq. Koupíte si její akcie?

Ještě letos by měla přibýt po Coinbase druhá kryptoměnová burza mezi akcie veřejně obchodovatelné v USA. Schyluje se k tomu již dva roky. Jak to vypadá?

Publikováno
Druhá kryptoměnová burza vstoupí na Nasdaq. Koupíte si její akcie?
Zdroj: nasdaq.com

Japonská kryptoměnová burza Coincheck se chystá udělat významný krok na globální trh a usiluje o vstup na burzu Nasdaq. Stane se druhou kryptoměnovou burzou, která bude veřejně obchodovatelná v USA, a půjde tak ve stopách Coinbase.

O vstup na Nasdaq se Coincheck snaží už dlouho

Coincheck, jednu z největších japonských kryptoburz, vlastní společnost Monex Group, která burzu získala v roce 2018 po významném narušení bezpečnosti.

Navzdory hackerskému útoku, při němž bylo odcizeno přibližně 534 milionů USD v tokenech NEM (XEM), si Coincheck dokázal udržet pozici přední burzy.

V březnu 2022 pak oznámil svůj záměr spojit se s Thunder Bridge Capital Partners IV (THCP).

Hodnota transakce tehdy činila 1,25 miliardy USD a měla transformovat společnost Coincheck na veřejně obchodovatelný subjekt postupem známým jako de-SPAC, který je alternativou k tradiční cestě primární veřejné nabídky (IPO).

Co je de-SPAC?

K de-SPAC dochází, když se soukromá společnost spojí se zvláštní účelovou akviziční společností (SPAC) – subjektem vytvořeným speciálně za účelem vyhledávání a získávání soukromých podniků.

Společnosti vyhledávají transakce de-SPAC, protože mohou poskytnout rychlejší cestu na veřejné trhy než tradiční primární veřejné nabídky.

Dokončení této transakce, původně naplánované na druhou polovinu roku 2022, však narazilo na několik odkladů.

Zpoždění lze přičíst silnému medvědímu trhu a regulatorním nejistotám, zejména po kolapsu burzy FTX v listopadu téhož roku. Tyto tržní podmínky mohly ovlivnit opatrný přístup společností Coincheck i Thunder Bridge Capital.

Nejnovější vývoj

Poslední aktualizace společnosti Coincheck uvádí, že se nyní očekává dokončení fúze ve druhém nebo třetím čtvrtletí roku 2024, a to v závislosti na schválení ze strany akcionářů společnosti Thunder Bridge IV, americké Komise pro cenné papíry (SEC) a burzy Nasdaq.

Společnosti nedávno podaly u SEC registrační prohlášení na formuláři F-4, což je zásadní krok pro zahraniční společnost, která se účastní obchodních transakcí ve Spojených státech.

Co je formulář F-4?

Formulář F-4 je dokumentem, který popisuje podrobnosti obchodní transakce a je klíčový pro schválení regulačními orgány.

Po dokončení podnikového spojení bude výsledný subjekt znám jako Coincheck Group, N.V. a bude se obchodovat pod tickerem CNCK.

Kótování nejen zvýší prestiž Coinchecku na mezinárodní scéně, ale také poskytne investorům další možnost expozice vůči kryptoměnám, prostřednictvím akcií veřejně obchodované společnosti.

V prvním čtvrtletí roku 2024 vykázala společnost Monex Group zisk z obchodních aktivit na kryptoměnovém trhu ve výši více než 2 miliardy jenů (zhruba 14 milionů USD), což svědčí o silném zotavení a růstu burzy Coincheck pod vedením její mateřské společnosti.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.