Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna běžný účet v cizí měně
Recenze, poplatky, podmínky
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna běžný účet v cizí měně
logo banky ceska sporitelna

Česká spořitelna běžný účet v cizí měněRecenze, poplatky, podmínky

Veronika Kubalová
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
24. 5. 2024
logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 9. místo -
91 %
Poslední aktualizace
24. 5. 2024

Běžný účet v cizí měně

Účet v cizí měně od České spořitelny je určený pro ty, kdo platí nebo přijímají platby v cizích měnách. Nabízí několik výhod, jako jsou úhrady, vklady i výběry hotovosti až v 10 měnách, či pohodlné placení v zahraničí. Na druhou stranu má mnoho zbytečných poplatků, ať již poplatek za vedení, ale zejména za příchozí a odchozí tuzemské i zahraniční transakce.

logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 9. místo -
91 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

70%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

97%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Základní informace o Česká spořitelna běžný účet v cizí měně

Typ účtu Běžný účet v cizí měně
Sjednání online Ne
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 20 Kč

Česká spořitelna má ve své nabídce běžný účet v cizí měně, který může být veden až v 10 cizích měnách. Pro své transakce na účtu si můžete vybrat z cizích měn uvedených na kurzovním lístku České spořitelny, ale zvolit můžete i českou korunu.

Banka slibuje také bezproblémové vklady a výběry hotovosti na pobočkách. Nabízí též doplňkovou službu “multiměny”, díky které můžete platit z účtu v cizí měně v zahraničí nebo v zahraničních eshopech.

Poznámka

Pokud hledáte běžný účet s možností vedení v cizí měně a dvěma platebními kartami v ceně, Česká spořitelna také nabízí Plus účet.

Recenze České spořitelny

Nevíte, co od České spořitelny čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Česká spořitelna je největší bankou v České republice, a zároveň bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Je součástí finanční skupiny Erste Group, která operuje ve střední a východní Evropě a řadí se mezi největší poskytovatele finančních služeb v těchto oblastech Evropy.

Banka nabízí široké portfolio služeb jak pro jednotlivce, tak pro malé a střední podniky, města a obce. Financuje ale také velké korporace a poskytuje služby finančním trhům. V České republice disponuje více než 396 pobočkami a 1 738 bankomaty či transakčními terminály.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o České spořitelně a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenziať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může běžný účet v cizí měně od České spořitelny nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí běžný účet v cizí měně od ČS?

Běžný účet v cizí měně od České spořitelny je devizový účet, na kterém lze vést až 10 cizích měn: EUR, USD, CHF, GBP, JPY, CAD, DKK, SEK, PLN a HUF.

Transakce jako jsou úhrady, ale také vklady a výběry hotovosti můžete provádět v cizích měnách uvedených v kurzovním lístku České spořitelny, ale také v českých korunách.

Banka také slibuje, že cizoměnové vklady a výběry lze provádět na všech pobočkách (v běžných cizích měnách). Pokud chcete vložit nebo vybrat okrajovou měnu (AUD, CAD, DKK, NOK, JPY, SEK, PLN, HUF), musíte zajít do některé ze specializovaných poboček České spořitelny.

Banka také nabízí doplňkovou službu “multiměny”, se kterou můžete platit z účtu v cizí měně na zahraniční cestě nebo v zahraničních internetových obchodech.

Pokud máte u České spořitelny osobní účet, můžete si na platební kartě k účtu nastavit multiměnovou funkci. Tato debetní karta s multiměnovou funkcí pak umožňuje platit ve měnách, ve kterých máte vedené účty. Při placení v zahraničí se tak vyhnete přepočtu kurzu.

Využíváte-i současně osobní i cizoměnový účet, a zároveň bude platit v cizí měně kartou, strhává se vám částka automaticky z cizoměnovému účtu.

Zůstatek na kartě je totiž společný, to znamená, že pokud si ke kartě přidružíte více účtů od České spořitelny, při platbě v zahraničí se částka strhne z cizoměnového účtu. Avšak nemáte-li na tomto účtu dostatek peněz, banka si částku strhne z běžného CZK účtu.

Poznámka

TIP: Česká spořitelna má dále v nabídce běžných účtů: již zmíněný Plus účet, Standard účet, studentský účet, dětský účet či účet pro seniory.

Sazebník poplatků spoření

Vedení účtu je zpoplatněno částkou 0 Kč / 20 Kč, účet můžete získat s vedením zdarma, pokud máte současně Plus účet. V ceně jsou měsíční a čtvrtletní elektronické výpisy zdarma i vklady či výběry hotovosti v měně účtu a v jiné měně (v přepočtu do 100 000 Kč).

Tuzemské příchozí a odchozí úhrady, stejně jako zahraniční úhrady, jsou zpoplatněné. Zdarma jsou pouze příchozí úhrady ze Slovenské spořitelny (z účtu klienta).

Poplatky běžný účet

(Poznámky k poplatkům naleznete v tabulce poplatků pod recenzí).

  • Měsíční vedení účtu: 0 Kč / 20 Kč
  • Příchozí tuzemské platby: 0 Kč / 5 Kč / 7 Kč
  • Odchozí tuzemské platby: 0 Kč / 5 Kč / 7 Kč / 100 Kč
  • Příchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 5 Kč
  • Odchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 5 Kč / 100 Kč
  • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč (pouze na pobočce)
  • Elektronický měsíční výpis: 0 Kč
  • Výpis zaslaný poštou: 50 Kč

Do aktuálního ceníku České spořitelny můžete nahlédnout na stránkách csas.cz.

Jak založit účet u České spořitelny?

Běžný účet v cizí měně můžete u České spořitelny založit na pobočce. Budete k tomu potřebovat dva platné české doklady totožnosti. Pro založení musíte být občanem ČR starším 18 let.

Běžný účet – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví a v mobilní aplikaci George, kde získáte podrobný přehled o svém účtu.

Banka vám umožní vyšší zabezpečení během přihlašování do bankovnictví a při potvrzování plateb. Navíc již nemusíte přepisovat hesla při placení online.

Do bankovnictví se můžete přihlásit několika způsoby. Prvním je klientské číslo a heslo + SMS kód, druhým bankovní identita (místo klientského čísla si zvolíte libovolné unikátní uživatelské jméno) a třetí možností je George klíč.

George klíč umožňuje bezpečné a pohodlné přihlášení. Stačí při přihlášení vyplnit uživatelské jméno, a následně si otevřete aplikaci George klíč. Následně zadáte svůj 6místný PIN nebo potvrdíte otiskem prstu či Face ID.

Další produkty od České spořitelny

Pro koho je běžný účet v cizí měně vhodný?

Běžný účet v cizí měně od České spořitelny lze vést v několika zahraničních měnách, ale i v českých korunách. Na všech pobočkách spořitelny můžete provádět vklady a výběry běžných cizích měn, s okrajovými měnami lze operovat na specializovaných pobočkách.

Zajímavá je doplňková služba “multiměny”, se kterou můžete platit z účtu v cizí měně v zahraničí. Nevýhodou je, že účet je možné sjednat pouze na pobočce. Navíc oplývá zbytečnými poplatky, například za vedení účtu, standardní odchozí i příchozí úhrady, zahraniční platby a další. Nelze k němu ani sjednat platební kartu, lze si pouze nastavit multiměnovou funkci ke kartě, kterou máte vedenou k osobnímu účtu.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Běžný účet v cizí měně

Obecné informace o produktu
Jméno produktuČeská spořitelna běžný účet v cizí měně
PoskytovatelČeská spořitelna
Typ účtu Běžný účet v cizí měně
Účty v cizích měnách
Měna účtuEUR, USD, CHF, GBP, JPY, CAD, DKK, SEK, PLN a HUF
Účet je určený proFyzické osoby
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 20 Kč
Max. poplatek za vedení účtu20 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatků Ano
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč / 30 Kč
Výběr z vlastního bankomatu Nelze.
Výběr na přepážce 0 Kč / 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ Nelze.
Výběr z bankomatu EU 0 / 40 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU125 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 20 Kč
Fyzický bankovní výpis50 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis100 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč / 5 Kč / 7 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč / 5 Kč / 7 Kč / 100 Kč
Zahraniční platba odchozí 1 % z částky
Zahraniční platba příchozí 1 % z částky
Odchozí SEPA platba 5 Kč / 100 Kč
Příchozí SEPA platba 5 Kč
Expresní platba125 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVisa / MasterCard
Platební karta k účtuDebetní karta s multiměnovou funkcí
Poplatek za kartu 0 Kč / 29 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 200 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení 0 Kč
Inkaso zřízení 0 Kč
SIPO zřízení 0 Kč
Trvalý příkaz platbaCena dle typu odchozí úhrady.
Inkaso platby Cena dle typu odchozí úhrady.
SIPO platby Cena dle typu odchozí úhrady.
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu George klíč / login + heslo + SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Další informace
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Sazebník poplatkůhttps://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Ohodnoťte produkt Česká spořitelna běžný účet v cizí měně
3
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat