Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tradeři začínají ve velkém shortovat Ethereum. Mají pro to jediný důvod

Data a indikátory ukazují, že kryptoměnoví obchodníci ve velkém sází na pokles ceny kryptoměnové dvojky, Etherea (ETH). Co je k tomu vede?

Publikováno
Tradeři začínají ve velkém shortovat Ethereum. Mají pro to jediný důvod
Zdroj: capital.com

Na derivátových platformách kryptoměnových burz roste počet otevřených krátkých pozic na Ethereum (ETH). Obchodníci tak činí po zpětvzetí žádosti o schválení Ethereum futures ETF od společnosti Grayscale Investments.

Ethereum se aktuálně obchoduje na hranici 3 000 USD. Pokud by jeho cena vzrostla jen o několik málo jednotek procent, došlo by k likvidaci (nucenému uzavření) pozic v hodnotě téměř 350 milionů USD, jak ukazuje graf níže.

Graf ukazující likvidační ceny pozic na burzách Binance, Bybit a OKX

Na druhou stranu procentuálně stejný propad by zlikvidoval pouze 240 milionů dlouhých pozic, tedy asi o třetinu méně.

Zpětvzetí žádosti přišlo jen tři týdny před vypršením lhůty pro rozhodnutí o žádostech o spotové ETFs Etherea. Americká Komise pro kontrolu cenných papírů a burz (SEC) o něm musí rozhodnout do 23. května.

Přes optimismus způsobený schválením bitcoinových ETFs 10. ledna letošního roku, věří na stejný scénář v případě ethereových ETFs jen málokdo. Na Polymarketu, největší decentralizované platformě pro sázky na různé, zejména nesportovní události, je schválení Ethereum ETFs aktuálně dávána pouze 9% šance.

Zdroj: polymarket.com
Šance n schválení Ethereum ETFs v USA se dle sázejících stále snižují
Šance na schválení Ethereum ETFs v USA se dle sázejících stále snižují

On-chain data, ale i sentiment na sociálních sítích navíc ukazují, že obchodníci blockchain Etherea málo používají a ether drží stále méně a méně krátkodobých držitelů, kteří se vyznačují motivací spekulovat na krátkodobý růst.

“Provoz na Ethereu je aktuálně tak nízký, že jeho spalovací mechanismus nestačí vyrovnat emitaci nových mincí,” uvedl James Check na X.

Aby bylo Ethereum deflační, je potřeba, aby transakční poplatky (gas) byly vyšší než 16 gwei. V posledních dnech se pohybují mezi 4 až 10 gwei.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.