Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Známý analytik prozradil, kdy přijde alt season

Různými cestami se analytici dostali ke stejnému výsledku. Dno altcoinů je blízko a po něm by mohla následovat nová rally.

Publikováno
Známý analytik prozradil, kdy přijde alt season
Zdroj: depositphotos.com

Trh s kryptoměnami vykazuje známky možného zlomu pro altcoiny a analytici očekávají posun k pokračování býčího cyklu digitálních aktiv.

Historické vzorce grafů naznačují, že altcoiny mohou začátkem léta dosáhnout svého lokálního cenového dna, a následně vystřelit vzhůru.

Cyklická povaha altcoinů

Podle známého kryptoanalytika s pseudonymem Rekt Capital se zdá, že altcoiny sledují předvídatelný zhruba 3měsíční cyklus, přičemž dna dosáhly naposledy s počátkem února. Do dubna potom rostly a další výprodej proběhl kolem halvingu Bitcoinu. Dá se tedy předpokládat, že dno znovu najdou začátkem léta.

Navzdory nedávnému náročnému období, kdy tržní kapitalizace altcoinů s výjimkou deseti největších kryptoměn klesla o více než 21 % na 265 miliard USD, zůstávají údaje od počátku roku pozitivní.

Od začátku roku vzrostla tržní kapitalizace o více než 24 % a za posledních dvanáct měsíců zaznamenala výrazný 167% nárůst.

Stejná předpověď z jiného úhlu

Sentiment na altcoinovém trhu je úzce spjat s výkonností Bitcoinu (BTC). Vzhledem k tomu, že cena Bitcoinu v současné době zažívá období určité stagnace, někteří analytici odhadují lokální minimum altcoinů také na červen.

Například Alex Onufriychuk, blockchainový poradce z Qubic Labs Accelerator říká, že by altcoiny mohly najít dno do června kvůli nedostatečné nové likviditě v burzovně obchodovaných fondech (ETFs) na Bitcoin v USA a Hongkongu.

Potenciál pro altcoinovou rally však závisí nejen na nalezení tohoto lokálního dna, ale také na růstu ceny Bitcoinu. Onufriychuk zdůraznil, že pro prosperitu altcoinů je zásadní býčí sentiment a jasný růstový trend ceny Bitcoinu.

Od poloviny března je nálada mezi kryptoinvestory méně bujará a cena Bitcoinu konsoliduje kolem 20denního exponenciálního klouzavého průměru, což vede ke zvýšené volatilitě altcoinů.

Navzdory slabším výkonům, které Bitcoin od poloviny března zaznamenal, mnozí analytici hovoří pouze o zdravém konsolidačním období po halvingu.

Katalyzátory růstu altcoinů

Co se týče technické analýzy, graf Bitcoinu naznačuje vytvoření několikaměsíční býčí vlajky, která ukazuje na růst k novým historickým maximům.

Zdroj: tradingview.com
Bitcoin Bull Flag
Vzorec Bull Flag na Bitocinu

Klouzavé průměry (MA) poskytují zase optimistické signály pro větší altcoiny, jako je Ethereum (ETH). Z 12 MA na měsíčním grafu jich 10 bliká nákupním signálem.

Dalším potenciálním katalyzátorem pro ceny altcoinů by mohl být nedávný nárůst peněžní zásoby M2, která se poprvé od listopadu 2023 dostala meziročně do kladných čísel.

Tento nárůst agregátní peněžní zásoby ve Spojených státech by mohl vést investory k hledání zajištění proti inflaci nebo k prozkoumání alternativních investic, což by mohlo přivést nový kapitál právě k altcoinům.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎