Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna spořicí účet
Recenze, úroky, podmínky
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna spořicí účet
logo banky ceska sporitelna

Česká spořitelna spořicí účetRecenze, úroky, podmínky

Veronika Kubalová
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Poslední aktualizace
3. 7. 2024
logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 8. místo -
93 %
Poslední aktualizace
3. 7. 2024

Spořicí účet s podmínkami pro získání bonusu

Spořicí účet od České spořitelny nabízí zajímavou bonusovou úrokovou sazbu pouze při splnění podmínek, jako je sjednání Plus účtu a měsíční investice alespoň 2 000 Kč. Účet je zdarma a umožňuje vybrat peníze kdykoli. Vzhledem k náročnějším podmínkám pro získání bonusu jej příliš nedoporučujeme.

logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 8. místo -
93 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, vklady/výběry hotovosti, převody peněz a další.

95%

Úrok
Hodnocena je výše minimální úrokové sazby a maximální úrokové sazby. Dále jsou hodnoceny podmínky pro získání daného úroku.

85%

Flexibilita
Hodnoceny jsou možnosti přístupu k penězům bez ztráty úroku a podmínky pro vklady a výběry.

100%

Digitalizace a přívětivost
Hodnocena je zde přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost). Dále se do hodnocení promítá možnost spořicí účet sjednat a ovládat pohodlně online bez nutnosti chodit na pobočku.

90%

Základní informace o Česká spořitelna spořicí účet

Běžný úrok 0,20 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,00 % p.a.
Sjednání online Ne
Běžný účet podmínkou Ne

Česká spořitelna nabízí spořicí účet bez poplatků za sjednání a vedení. Pokud máte u této banky založený Plus účet v bankovnictví George a navíc pravidelně investujete minimálně 2 000 Kč měsíčně, získáte úrokovou sazbu maximálně 5,00 % p.a. u vkladů do 200 000 Kč. Nemáte-li Plus účet, banka vám připíše úrok pouhých 0,20 % p.a.

Se spořením České spořitelny máte zdarma i všechny tuzemské příchozí úhrady a zasílání výpisů ze spořicího účtu. Peníze máte neustále k dispozici a vklady jsou ze zákona pojištěné. Na spořicím účtu není požadován žádný minimální vklad ani zůstatek.

Poznámka

Pokud hledáte běžný účet bez poplatku za vedení, Česká spořitelna také nabízí Standard účet nebo běžný účet Plus, který nabízí při splnění podmínek vedení zdarma.

Recenze České spořitelny

Nevíte, co od České spořitelny čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Česká spořitelna je největší bankou v České republice, a zároveň bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Je součástí finanční skupiny Erste Group, která operuje ve střední a východní Evropě a řadí se mezi největší poskytovatele finančních služeb v těchto oblastech Evropy.

Banka nabízí široké portfolio služeb jak pro jednotlivce, tak pro malé a střední podniky, města a obce. Financuje ale také velké korporace a poskytuje služby finančním trhům. V České republice disponuje více než 396 pobočkami a 1 738 bankomaty či transakčními terminály.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o České spořitelně a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může spořicí účet od České spořitelny nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na spořicím účtu České spořitelny

Spoření České spořitelny nabízí základní úrokovou sazbu u zůstatků do 200 000 Kč 0,20 % p.a.

  • Pokud máte účet Plus, používáte George, a navíc u banky pravidelně investujete min. 2 000 Kč měsíčně, úroková sazba u zůstatků do 200 000 Kč činí maximálně 5,00 % p.a.
  • Pokud máte Plus účet, používáte George a investujete u České spořitelny minimálně 500 Kč měsíčně a méně než 2 000 Kč, banka vám připíše úrok 3,25 % p.a. ze vkladů až do 200 000 Kč. (Nebo pokud máte u ČS vklady minimálně ve výši 1 mil. Kč).
  • Nechcete-li investovat, ale pouze disponovat Plus účtem, který si sjednáte v Georgi, získáte úrokovou sazbu až 2,25 % p.a. z uspořené částky do výše 200 000 Kč.
  • Pokud máte pouze Plus účet, který neobsluhujete v Georgi, základní úrok činí 1,25 % p.a. Nemáte-li ani Plus účet, základní úrok je 0,20 % p.a. ze vkladů do 200 000 Kč. Zůstatky nad 200 000 Kč jsou úročené 0,01 % p.a.

Abyste mohli s ČS spořit, nemusíte být klientem, ani využívat žádný další produkt. Vy určujete, kolik peněz si na účet uložíte a kdy. Můžete spořit pravidelně libovolnou částku nebo nárazově vložit, kolik chcete. Na jedno rodné číslo můžete sjednat jedno spoření.

Česká spořitelna také nabízí spořicí účet pro děti se sazbou 5,00 % p.a., kterou získají, pokud si na účet uloží pravidelně alespoň 50 Kč.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků u spoření ČS

Sjednání a vedení spořicího účtu u České spořitelny je zdarma, stejně tak bezhotovostní tuzemské příchozí a odchozí úhrady. Zdarma jsou také hotovostní transakce, jako je vklad a výběr hotovosti na pobočce. Zpoplatněný je příplatek za odchozí úhradu do jiné banky v ČR (2 Kč).

  • Vedení spořicího účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku České spořitelny můžete nahlédnout na stránkách csas.cz.

Založení a přehled o spořicím účtu

Založení spoření u České spořitelny je zdarma. Pro sjednání potřebujete platný průkaz totožnosti, třeba občanku. Založit Spořicí účet si můžete od 18 let.

Spořicí účet České spořitelny si můžete sjednat v internetovém nebo mobilním bankovnictví George pod záložkou Obchod (jste-li klientem České spořitelny), případně na pobočce.

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví George nebo v mobilní aplikaci. Přihlášení do účtu probíhá na stránkách csas.cz pomocí klientského čísla / uživatelského jména, data narození, hesla a SMS kódu. Přihlašování je zbytečně zdlouhavé.

Řešením je přihlášení pomocí George klíče, kdy zadáte své uživatelské jméno a v telefonu vám vyskočí notifikační zpráva, kterou otevřete a dostanete se do aplikace George klíč. V aplikaci zadáte svůj 6místný PIN nebo potvrdíte otiskem prstu.

Další produkty od České spořitelny

Pro koho je spoření České spořitelny vhodné?

Spoření České spořitelny má příliš komplikované podmínky k tomu, abyste získali zajímavější úrokovou sazbu. V případě základní úrokové sazby nelze hovořit o žádném zhodnocení. Úroková sazba, kterou získá klient s Plus účtem a při pravidelném investování je sice již zajímavější, ale již je zde nutnost splnění podmínek.

Jedinou výhodou jsou nulové poplatky za založení a vedení účtu. Tento účet tak můžete využít maximálně na odkládání peněz bokem, ale nepočítejte s jejich zhodnocením. Pokud chcete své finance zhodnotit, můžete vyzkoušet investování.

Nezaujalo vás spoření ČS? Podívejte se například na spořicí účet Banky Creditas, který aktuálně nabízí zajímavé úročení.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt spořicí účet České spořitelny

Obecné informace o produktu
Jméno produktuČeská spořitelna spořicí účet
PoskytovatelČeská spořitelna
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Internet banking
Zabezpečení bankingu George klíč / login + heslo + SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 0,20 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,00 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokBonusovou sazbou 5,00 % p.a. jsou úročené vklady do 200 000 Kč pro klienty Plus účtu, kteří u banky pravidelně investují.
VkladyDo 200 000 Kč 0,20 % p.a.
VkladyNad 200 000 Kč 0,01 % p.a.
Maximální výše spořeníNa spoření si lze převést jakoukoliv částku, omezení tam není.
Připisování úrokůMěsíčně
Poznámka Pokud v daném měsíci peníze vyberete, v daném měsíci se neúročí.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Sazebník poplatkůhttps://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Ohodnoťte produkt Česká spořitelna spořicí účet
9
5

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat