Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 3 dividendové akcie, které přinášejí pasivní příjem i mimořádný růst!

Investoři hledající pasivní příjem mají na výběr z řady možností, ale tyto tři dividendové akcie nabízí nejen stabilitu, ale i naději na vysoký růst. V tomto článku se podíváme, proč by mohly být právě tyto akcie klíčem k vašemu finančnímu úspěchu.

Publikováno
TOP 3 dividendové akcie, které přinášejí pasivní příjem i mimořádný růst!
Zdroj: depositphotos.com

Investoři hledající cestu k pasivnímu příjmu mají řadu možností, od nízkorizikových aktiv jako jsou dluhopisy až po nemovitosti.

Mezi těmito různými cestami vynikají především dividendové akcie, které mají schopnost poskytovat konzistentní příjem a zároveň kapitálový růst.

Které akcie ale z nepřeberného množství vybrat a podle čeho se orientovat?

Vysoký dividendový výnos nemusí být nejlepším měřítkem. Dlouhodobé zvyšování dividend ze strany dividendových králů a aristokratů je sice dobrým vodítkem, ale neměl by to být jediný parametr.

První tip vás možná překvapí

Podle dividendového výnosu ve výši 0,7 % byste si tuto akcii určitě nevybrali jako základ portfolia pro pasivní příjem.

Mluvíme tu o Microsoftu, jehož strategie kromě výplaty dividend zahrnuje i masivní zpětné odkupy akcií, čímž dál odměňuje akcionáře.

Pokud bude akcie Microsoft dál překonávat index S&P 500, budou dividendy pouze třešinkou na dortu rychlého růstu hodnoty investice.

Pokud by na druhé straně z nějakého důvodu akcie dosáhla vrcholu, je vysoce pravděpodobné, že Microsoft využije relativně nízký výplatní poměr k dalšímu zvyšování dividend.

Srovnání výkonnosti Microsoftu a S&P 500 za poslední rok

Aktuální cena
Změna
Microsoft / MSFT
Načítání
Načítání
Načítání
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání

Klíčem k atraktivitě společnosti Microsoft jako dividendové akcie je její konzistentní zvyšování dividend, která má ještě hodně kam růst. Výplatní poměr je aktuálně na desetiletém minimu – méně než 25 %.

Technologický gigant, který zaznamenal za posledních pět let nárůst ceny akcií o 223 %, ve stejném období také navýšil dividendu o 63 %. Za posledních deset let pak hodnota akcií vzrostla o 906 %, zatímco dividendy se zvýšily o 168 %.

Úspěšná minulost a zářná budoucnost

Dalším kandidátem je společnost Air Products, která nabízí dividendu s výnosem 2,9 % a má za sebou 42 let růstu dividendy v řadě.

Finanční odolnost společnosti se odráží v 9% složené roční míře růstu dividendy od roku 2014 do roku 2024 spolu s průměrným výplatním poměrem 62,3 % za posledních deset let.

Během své 80leté historie se společnost stala předním dodavatelem průmyslových plynů a souvisejícího vybavení pro podniky působící v různých průmyslových odvětvích – například v energetice, letectví a zdravotnictví.

V současné době je akcie oceněna na přibližně 15,2násobek provozního cash flow, což je méně než její pětiletý průměrný násobek ve výši 17,4, což může naznačovat aktuální podhodnocení.

Aktuální vývoj ceny akcie Air Products

Načítání
Načítání
Kupte si akcie APD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Diverzifikovaná klientská základna napříč různými průmyslovými odvětvími dává společnosti sílu překonat období poklesu některých odvětví, čímž je chráněna i dividenda a tím příjmy investorů.

Air Products se navíc může pochlubit konkurenční výhodou v podobě více než 750 výrobních závodů a rozsáhlé síti průmyslových plynovodů, což upevňuje její pozici. Společnost je například dominantním dodavatelem vodíku.

Dividendové ETF s neprůstřelnou strategií

J.P. Morgan Equity Premium Income, je burzovně obchodovaný fond (ETF), který nabízí pro ty, kteří hledají měsíční příjem, vysoký roční výnos 7,6 %.

Jeho strategie zahrnuje investování nejméně 80 % aktiv do amerických akcií a alokaci až 20 % do prodeje call opcí na index S&P 500.

Call opce na S&P 500

Kupní opce na index je právo koupit index za určitou cenu, tzv. realizační cenu, až do data expirace. Investoři do kupních opcí musí za toto právo zaplatit prémii.

J.P. Morgan Equity Premium Income prodává call opce za účelem tuto prémii inkasovat tím, že index dané ceny nedosáhne a kupující tak své opce nerealizují. To samozřejmě nemusí vyjít, a proto fond drží většinu aktiv v akciích.

Teoreticky mohou nastat 3 situace:

  1. Když index S&P 500 v daném měsíci prudce vzroste, ETF prodělá na prodeji kupních opcí, ale vydělá díky akciové expozici.
  2. Když index S&P 500 v měsíci prudce klesne, ETF pravděpodobně prodělá na své akciové expozici, ale vydělá na výběru prémií.
  3. V měsících s nízkou volatilitou by měl ETF vydělávat na vybírání prémií a může vydělávat nebo prodělávat na akciích.

Od svého založení v roce 2020 dosáhl ETF reinvestováním dividend celkového výnosu 59,2 %, což z něj činí atraktivní volbu pro investory, kteří chtějí doplnit svůj příjem pasivním způsobem.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎