Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna Vkladový účet
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna Vkladový účet
logo banky ceska sporitelna

Česká spořitelna Vkladový účetRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
5. 6. 2024
logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
95 %
Poslední aktualizace
5. 6. 2024

Vkladový účet s jedním předčasným výběrem

Termínovaný vklad od České spořitelny nabízí zajímavější úrok při době trvání vkladu 3 měsíce. Úroková sazba je v porovnání vklady jiných bank průměrná. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, podmínkou je minimální vklad 5 000 Kč. Peníze klient nesmí po určitou dobu vybrat, jinak zaplatí poplatek za předčasný výběr. Česká spořitelna jako jediná mezi bankami nabízí jeden výběr mimo den obnovení, kdy můžete vybrat až 25 % jistiny a nebude to mít žádný dopad na úročení vkladu. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud chcete mít na určitou dobu garantovaný úrok, máte naspořeno a chcete peníze dále zhodnocovat. Zúročení však není příliš závratné, proto doporučujeme jiné způsoby zhodnocování financí, například investování.

logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
95 %

Základní informace o Česká spořitelna Vkladový účet

Maximální úrok 4,00 % p.a.
Minimální vklad 5 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr Ztráta úroku od založení nebo od posledního přípisu úroků do data výběru.
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ne

Česká spořitelna nabízí termínovaný vklad s pevnou úrokovou sazbou, který si můžete sjednat na dobu 1, 3, 6 nebo 12 měsíců. Maximální úrokovou sazbu 4,00 % p.a. získáte při době uložení na 3 měsíce.

Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Termínovaný vklad si můžete zařídit online v internetovém bankovnictví George nebo na kterékoliv pobočce. Vkladový účet u České spořitelny již nově nelze sjednat v cizí měně.

Poznámka

U České spořitelny si můžete (ale nemusíte) k termínovanému vkladu sjednat také běžný účet Standard s vedením zdarma nebo běžný Účet Plus, který nabízí při splnění podmínek vedení zdarma.

Recenze České spořitelny

Nevíte, co od České spořitelny čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Česká spořitelna je největší bankou v České republice, a zároveň bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Je součástí finanční skupiny Erste Group, která operuje ve střední a východní Evropě a řadí se mezi největší poskytovatele finančních služeb v těchto oblastech Evropy.

Banka nabízí široké portfolio služeb jak pro jednotlivce, tak pro malé a střední podniky, města a obce. Financuje ale také velké korporace a poskytuje služby finančním trhům. V České republice disponuje více než 396 pobočkami a 1 738 bankomaty či transakčními terminály.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o České spořitelně a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může vkladový účet od České spořitelny nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Vklady jsou úročeny podle doby jejich trvání. Česká spořitelna nabízí čtyři doby uložení termínovaných vkladů, a to na 1, 3, 6 a 12 měsíců.

Banka zaručuje pevnou úrokovou sazbu, a navíc jako jediná mezi svou konkurencí poskytuje klientům jeden výběr mimo den obnovení vkladu. Mimo den obnovení můžete vybrat až 25 % jistiny a nebude to mít žádný dopad na úročení vkladu.

Účet je možné založit s automatickým obnovováním zvolené doby uložení i bez obnovování.

Pokud si uložíte peníze na termínovaný vklad po dobu 3 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 4,00 % p.a.

Vklady na 1 měsíc jsou úročené sazbou 3,60 % p.a. a vklady na 6 měsíců se úročí sazbou 3,45 % p.a. Vklady na 12 měsíců mají úročení 2,50 % p.a.

Minimální vklad na účet činí 5 000 Kč. Maximální částka, kterou můžete na Vkladový účet vložit je 999 999 999 Kč.

  • Úrok pro termínovaný vklad na 1 měsíc: 3,60 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 3 měsíce: 4,00 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 3,45 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců: 2,50 % p.a.

Česká spořitelna také nabízí spořicí účet Spoření České spořitelny, které nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 5,00 % p.a. (máte-li sjednaný také Plus účet).

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení ani vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Bez poplatků je také zaslání pravidelného měsíčního výpisu poštou nebo elektronicky. Zdarma je také změna dispozice klienta s převodem jistiny a úroků. Bez poplatků jsou dále příchozí a odchozí tuzemské úhrady a vklady i výběry na pobočce. Nelze provádět platby v rámci zahraničního platebního styku.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Česká spořitelna však na rozdíl od ostatních bank nabízí jeden výběr mimo den obnovení bez dopadu na úročení vkladu. Jedná se o první výběr hotovosti mimo splatnost do výše 25 % z jistiny vkladového účtu při založení (obnovení), který je zdarma.

Při každém dalším výběru hotovosti nebo prvním výběru hotovosti přesahující 25 % z jistiny vkladového účtu při jeho založení nebo obnovení: Ztráta úroku od založení nebo od posledního přípisu úroků do data výběru.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
  • Měsíční výpis poštou: 0 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: Ztráta úroku od založení nebo od posledního přípisu úroků do data výběru.

Do aktuálního ceníku České spořitelny můžete nahlédnout na stránkách csas.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad od České spořitelny si lze založit ve svém Internetovém bankovnictví od České spořitelny nebo na kterékoliv pobočce.

K založení termínovaného vkladu na pobočce potřebujete platný doklad totožnosti.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Termínovaný vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví George nebo v mobilní aplikaci George v mobilu. K přihlášení potřebujete pouze své klientské číslo, heslo, datum narození a SMS kód, případně si můžete sjednat George klíč a přihlašovat se pomocí něj.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky si můžete převádět na běžný účet u České spořitelny (popř. vybrat v hotovosti) nebo si je ponechat na termínovaném vkladu a zvýšit tak svoji úročenou částku do dalšího období.

Úrokovou sazbu máte stejnou po celou dobu vkladu. Pokud vklad po uplynutí lhůty nevyberete, automaticky jej banka prodlouží, aby se peníze neztratily.

Další produkty od České spořitelny

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od České spořitelny?

Termínovaný vklad od České spořitelny je určený pro všechny, kdo chtějí mít na určitou dobu garantovaný úrok a vědí, že nebudou peníze po delší dobu potřebovat. Výhodou jsou tuzemské transakce zdarma, měsíční poštovní i elektronický výpis bez poplatků či možnost nastavit si automatické obnovování vkladu.

Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který činí 5 000 Kč. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u České spořitelny zaplatíte poplatek za předčasný výběr, výjimkou je první výběr hotovosti mimo splatnost do výše 25 % z jistiny). To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Sazba u termínovaného vkladu od České spořitelny však není i přesto nijak závratná a doporučujeme zvolit jiný produkt pro zhodnocení vašich financí. Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od České spořitelny? Podívejte se například na termínovaný IQ MAXI vklad od Max Banky, s maximální úrokovou sazbou 4,70 % p.a.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od České spořitelny

Obecné informace o produktu
Jméno produktuČeská spořitelna Vkladový účet
PoskytovatelČeská spořitelna
Typ účtu Termínovaný vklad
Měna účtuCZK
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 4,00 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr Ztráta úroku od založení nebo od posledního přípisu úroků do data výběru.
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis0 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Klientské číslo + heslo + datum narození a SMS kód / George klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
1 měsíc3,60 % p.a.
3 měsíce4,00 % p.a.
6 měsíců3,45 % p.a.
12 měsíců2,50 % p.a.
2 rokyNeposkytuje.
3 rokyNeposkytuje.
4 rokyNeposkytuje.
5 letNeposkytuje.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na 3 měsíce
Typ úrokové míryFixní
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 3 měsíce.
Maximální výše spoření999 999 999 Kč
Připisování úrokůK datu ukončení vkladu.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/cenik_vkladovy_ucet_r.pdf
Sazebník poplatkůhttps://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/cenik_vkladovy_ucet_r.pdf
Ohodnoťte produkt Česká spořitelna Vkladový účet
39
23

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat