Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna běžný účet Standard
logo banky ceska sporitelna
Standard běžný účet
logo banky ceska sporitelna

Česká spořitelna běžný účet StandardRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 7. místo -
94 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024

Standardní účet bez poplatku za vedení

Standard účet je běžný účet bez zbytečných poplatků a bez podmínek, který nabízí základní bankovní služby zdarma. V ceně účtu jsou všechny příchozí a elektronicky zadané odchozí úhrady, výběry ze všech bankomatů České spořitelny, debetní karta či okamžité platby. Účet lze snadno sjednat online a ovládat prostřednictvím internetového bankovnictví a mobilní aplikace. Je vhodný pro nenáročnou klientelu, která požaduje základní běžný účet.

logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 7. místo -
94 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

85%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

97%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Základní informace o Standard běžný účet

Typ účtu Běžný účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Česká spořitelna má ve své nabídce Standard účet, který je bez poplatků, a sjednáte jej pouze online. Součástí účtu jsou zdarma výběry ze všech bankomatů České spořitelny, debetní platební karta VISA a virtuální George karta.

K účtu klient dále získává všechny příchozí a elektronicky zadané odchozí úhrady a okamžité platby bez poplatků. Standard účet lze ovládat v moderním mobilním a internetovém bankovnictví George. Samozřejmostí jsou platby mobilem s Google Pay a Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Poznámka

TIP: Pokud hledáte běžný účet s možností vedení v cizí měně a dvěma platebními kartami v ceně, Česká spořitelna také nabízí Plus účet.

Recenze České spořitelny

Nevíte, co od České spořitelny čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Česká spořitelna je největší bankou v České republice, a zároveň bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Je součástí finanční skupiny Erste Group, která operuje ve střední a východní Evropě a řadí se mezi největší poskytovatele finančních služeb v těchto oblastech Evropy.

Banka nabízí široké portfolio služeb jak pro jednotlivce, tak pro malé a střední podniky, města a obce. Financuje ale také velké korporace a poskytuje služby finančním trhům. V České republice disponuje více než 396 pobočkami a 1 738 bankomaty či transakčními terminály.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o České spořitelně a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může Standard účet od České spořitelny nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí Standard účet od České spořitelny?

Standard účet od České spořitelny nabízí výběry hotovosti ze všech bankomatů České spořitelny zdarma, debetní platební kartu a virtuální George kartu.

Součástí účtu jsou dále všechny příchozí úhrady v korunách v rámci ČR a v EUR v rámci EHP, všechny elektronicky zadané odchozí úhrady v Kč v rámci ČR i v EUR v rámci EHP (včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO a instantních plateb). K účtu dále náleží kontokorent a okamžité platby zdarma.

Výhodou účtu u České spořitelny je široká síť bankomatů. Pro peníze tak nikdy nemusíte daleko. Banka má k dispozici více než 1 700 bankomatů.

Účet navíc umožňuje pohodlné platby mobilem, a to s Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay a Garmin Pay.

Standard účet od České spořitelny je úročen nulovou úrokovou sazbou, ale pokud byste si chtěli odložit peníze bokem, využít můžete spořicí účet Spoření České spořitelny, který nabízí úrok 0,20 % p.a. pro vklady do 200 000 Kč. Vzhledem k tomu, že se jedná prakticky o nulové úročení, toto spoření se vám vůbec nevyplatí.

Alternativou pak je sjednat si Plus účet a k němu Spoření České spořitelny pro klienty s Plus účtem, které nabízí maximální úrok 5,00 % p.a. u vkladů do 200 000 Kč. Opět se nejedná o nijak závratné úročení a doporučili bychom peníze zhodnocovat na jiném spořicím účtu nebo lépe formou investování, ale pokud si budete chtít pouze peníze odložit, nabízí se tato možnost.

Poznámka

TIP: Česká spořitelna má v nabídce běžných účtů dále: již zmíněný Plus účet, studentský účet, dětský účet, účet pro seniory. a běžný devizový účet.

Sazebník poplatků – Standard účet

Vedení Standard účtu je zdarma bez podmínek. V ceně účtu jsou výběry ze všech bankomatů České spořitelny v ČR, okamžité platby, jedna debetní karta VISA, kontokorent, všechny elektronické příchozí i odchozí platby v Kč nebo v EUR v rámci EHP včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO.

Naopak zpoplatněné je zasílání informačních SMS (balíček 25 SMS za 25 Kč měsíčně), poskytnutí druhé debetní karty (25 Kč měsíčně) či výběry z bankomatů v zahraničí (balíček obsahuje výběry hotovosti z bankomatů ostatních bank v zahraničí za zvýhodněnou cenu měsíčně 40 Kč / výběr hotovosti v případě zakoupení balíčku za 25 Kč měsíčně) a poštovní výpis na adresu v ČR (50 Kč / měsíčně).

Základní poplatky pro účet Standard

 • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
 • Jedna debetní karta VISA: 1 karta v ceně / každá další 25 Kč
 • Virtuální George karty: 0 Kč
 • Výběry hotovosti z bankomatů ČS v ČR: 0 Kč
 • Internetové a mobilní bankovnictví: 0 Kč
 • Příchozí a odchozí tuzemské platby: 0 Kč
 • Příchozí / odchozí úhrada v rámci EHP
  v měně EUR: 0 Kč
 • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
 • Poskytnutí druhé debetní karty: 25 Kč
 • Zasílání informačních SMS: 25 Kč
 • Multiměnová funkce k debetní kartě: 25 Kč
 • Zasílání výpisu poštou / na pobočce:  50 Kč / 100 Kč
 • Výběry hotovosti z bankomatů v zahraničí: 40 Kč (v případě zakoupení balíčku 25 Kč měsíčně)

Do aktuálního ceníku České spořitelny můžete nahlédnout na stránkách csas.cz.

Jak založit Standard účet u České spořitelny?

Standard účet u České spořitelny můžete založit pouze online. Budete k tomu potřebovat dva platné české doklady a účet v jiné bance v ČR, abyste z něj mohli poslat aktivační platbu ve výši 1 Kč. Sjednání vám zabere asi 15 minut a účet získáte do 24 hodin.

Pro založení musíte být občanem ČR starším 18 let a nebýt klientem banky Česká spořitelna, a dále nemít internetové bankovnictví České spořitelny.

Rychlejší možností je bankovní identita. Jedná se o jednoduchý a bezpečný způsob pro přihlašování a ověřování totožnosti na internetu. K přihlášení vám budou stačit přihlašovací údaje do internetového bankovnictví u vaší stávající banky.

Bankovní identita funguje od poloviny roku 2021, a můžete se prostřednictvím ní přihlásit do e-shopů, změnit si tarif elektřiny nebo podepsat smlouvu online.

Standard účet – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví a v mobilní aplikaci George, kde získáte podrobný přehled o svém účtu.

Banka vám umožní vyšší zabezpečení během přihlašování do bankovnictví a při potvrzování plateb. Navíc již nemusíte přepisovat hesla při placení online.

Pro koho je Standard účet vhodný?

Standard účet od České spořitelny je běžný osobní účet, který nabízí základní bankovní služby. Výhodou účtu jsou výběry z bankomatů České spořitelny v České republice. Banka má více než 1 700 bankomatů, takže vybrat peníze si můžete tzv. na každém rohu.

Stejně tak pobočky naleznete po celé České republice, a to i v menších městech. Nevýhodou je řada poplatků, mnohdy zbytečných. Česká spořitelna je sice dostupná banka, ale Standard účet představuje spíš konto pro nenáročného klienta, kterému bude stačit jedna platební karta a účet s tuzemskými a EUR platbami v rámci EHP zdarma.

Nezaujal vás Standard účet od České spořitelny? Zajímavou alternativou může být například Tom Plus od Monety Money Bank, jehož vedení je zdarma bez podmínek. Tento účet navíc nabízí výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma a možnost vedení také v cizí měně.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Standard účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuStandard běžný účet
PoskytovatelČeská spořitelna
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Účet je určený proFyzické osoby
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ40 Kč
Výběr z bankomatu EU 25 Kč / balíček
Výběr z bankomatů mimo EU125 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 20 Kč
Fyzický bankovní výpis 50 Kč / 100 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 1 % z částky úhrady
Zahraniční platba příchozí 1 % z částky úhrady
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba125 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVISA
Platební karta k účtu Jedna debetní karta VISA
Poplatek za kartu1 karta v ceně / každá další 25 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 200 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu George klíč / login + heslo + SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu100 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Sazebník poplatkůhttps://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Ohodnoťte produkt Standard běžný účet
6
2

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat