Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna Účet pro seniory
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna Účet pro seniory
logo banky ceska sporitelna

Česká spořitelna Účet pro senioryRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
96 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024

Účet pro seniory nad 70 let zdarma

Účet Plus pro seniory nabízí vedení zdarma pro seniory nad 70 let. Pokud jste mladší, musíte pro vedení zdarma splnit podmínku 4x plateb kartou vydanou k účtu v daném měsíci. Účet je možné založit na jakékoliv pobočce. Poskytne seniorům nadstandardní služby a spousty výhod, ale vyplatí se pouze tomu, kdo splní podmínku věkové hranice nebo 4x plateb kartou a zároveň využije služby navíc. Při nesplnění podmínek je účet pro seniora zbytečně drahý.

logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
96 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

90%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

97%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Základní informace o Česká spořitelna Účet pro seniory

Typ účtu Účet pro seniory
Sjednání online Ne
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 100 Kč

Česká spořitelna má ve své nabídce účet pro seniory nad 70 let bez poplatku za vedení. Jedná se o Plus účet přizpůsobený seniorům. Účet lze sjednat na kterékoliv pobočce.

Součástí účtu jsou zdarma výběry ze všech bankomatů České spořitelny a Erste, dvě debetní platební karty VISA a jeden účet v cizí měně. K účtu klient dále získává všechny příchozí a elektronicky zadané odchozí úhrady a okamžité platby bez poplatků.

Poznámka

Pokud hledáte základní běžný účet bez poplatků, Česká spořitelna také nabízí Standard účet.

Recenze České spořitelny

Nevíte, co od České spořitelny čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Česká spořitelna je největší bankou v České republice, a zároveň bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Je součástí finanční skupiny Erste Group, která operuje ve střední a východní Evropě a řadí se mezi největší poskytovatele finančních služeb v těchto oblastech Evropy.

Banka nabízí široké portfolio služeb jak pro jednotlivce, tak pro malé a střední podniky, města a obce. Financuje ale také velké korporace a poskytuje služby finančním trhům. V České republice disponuje více než 396 pobočkami a 1 738 bankomaty či transakčními terminály.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o České spořitelně a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může Účet pro seniory od České spořitelny nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí účet pro seniory od České spořitelny?

Účet pro seniory od České spořitelny nabízí výběry hotovosti ze všech bankomatů České spořitelny a z bankomatů Erste zdarma, dvě debetní platební karty (jedna s multiměnovou funkcí), virtuální George kartu i jednorázové virtuální karty a jeden účet v cizí měně.

Součástí účtu Plus (Účtu pro seniory) jsou dále všechny příchozí úhrady v korunách v rámci ČR a v EUR v rámci EHP, všechny elektronicky zadané odchozí úhrady v Kč v rámci ČR i v EUR v rámci EHP (včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO a instantních plateb). K účtu dále náleží kontokorent a okamžité platby zdarma.

Výhodou účtu u České spořitelny je široká síť bankomatů. Pro peníze tak nikdy nemusíte daleko. Banka má k dispozici více než 1 780 bankomatů.

Účet navíc umožňuje pohodlné platby mobilem, a to s Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay a Garmin Pay. 

Účet pro seniory od České spořitelny je úročen úrokovou sazbou 0 % p.a., ale pokud byste si chtěli odložit peníze bokem, využít můžete spořicí účet Spoření České spořitelny pro klienty s Plus účtem, které nabízí maximální úrok 5,00 % p.a. u vkladů do 200 000 Kč.

Úročení je spíše průměrné, chcete-li své peníze zhodnotit o něco lépe, zkusit můžete investování, ale pokud si budete chtít peníze pouze odložit, nabízí se tato možnost.

Poznámka

Česká spořitelna má v nabídce běžných účtů dále: již zmíněný standard účet, studentský účet, dětský účet, Plus účet a běžný devizový účet.

Sazebník poplatků – Účet pro seniory

Vedení účtu je pro klienty nad 70 let zdarma, pokud jste ještě nedosáhli tohoto věku, můžete získat vedení zdarma v případ splnění podmínky 4x plateb kartou v daném měsíci. Pokud ani tuto podmínku nesplníte, vedení účtu vás vyjde na 100 Kč.

V ceně účtu jsou výběry ze všech bankomatů České spořitelny v ČR a bankomatů Erste, okamžité platby, dvě debetní karty VISA, účet v cizí měně, kontokorent, všechny elektronické příchozí i odchozí platby v Kč nebo v EUR v rámci EHP včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO.

Naopak zpoplatněné je zasílání informačních SMS (25 SMS, 25 Kč měsíčně) nebo výběry z bankomatů v zahraničí (balíček obsahuje výběry hotovosti z bankomatů ostatních bank v zahraničí za zvýhodněnou cenu měsíčně 40 Kč / výběr hotovosti v případě zakoupení balíčku za 25 Kč měsíčně) a poštovní výpis na adresu v ČR (50 Kč / měsíčně).

Poplatky účet pro seniory

 • Měsíční vedení účtu: 0 Kč / 100 Kč
 • Dvě debetní karty VISA: 2 karty v ceně / každá další 25 Kč
 • Virtuální George karta: 0 Kč
 • Multiměnová funkce k debetní kartě: 0 Kč
 • Výběry hotovosti z bankomatů ČS v ČR nebo Erste: 0 Kč
 • Internetové a mobilní bankovnictví: 0 Kč
 • Příchozí a odchozí tuzemské platby: 0 Kč
 • Příchozí / odchozí úhrada v rámci EHP
  v měně EUR: 0 Kč
 • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
 • Zasílání informačních SMS: 25 Kč
 • Zasílání výpisu poštou / na pobočce: 50 Kč / 100 Kč
 • Výběry hotovosti z bankomatů v zahraničí: 40 Kč (v případě zakoupení balíčku 25 Kč měsíčně)

Do aktuálního ceníku České spořitelny můžete nahlédnout na stránkách csas.cz.

Jak založit účet pro seniory u České spořitelny?

Účet pro seniory u České spořitelny můžete založit na pobočce. Budete k tomu potřebovat platný doklad totožnosti, třeba občanku.

Plus účet pro seniory – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví a v mobilní aplikaci George, kde získáte podrobný přehled o svém účtu.

Banka vám umožní vyšší zabezpečení během přihlašování do bankovnictví a při potvrzování plateb. Navíc již nemusíte přepisovat hesla při placení online.

Pro koho je účet pro seniory vhodný?

Účet pro seniory je vhodný pro všechny seniory nad 70 let nebo pro ty, kdo splní podmínku pro vedení zdarma. Pokud se vám nepodaří tuto podmínku splnit, vzhledem k poplatku 100 Kč se účet pro seniora příliš nevyplatí. Zejména vzhledem k tomu, že mnoho bank nabízí účty pro seniory s vedením zdarma.

Výhodou je, že klient získává nadstandardní nabídku služeb, například druhou debetní kartu zdarma, účet v cizí měně, multiměnovou funkci ke kartě a výběry z bankomatů České spořitelny v České republice a z bankomatů Erste v zahraničí zdarma. Česká spořitelna má více než 1 780 bankomatů, takže vybrat peníze si můžete tzv. na každém rohu.

Nezaujal vás účet pro seniory od České spořitelny? Alternativou může být účet pro seniory od ČSOB s vedením zdarma bez podmínek.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Účet pro seniory

Obecné informace o produktu
Jméno produktuČeská spořitelna Účet pro seniory
PoskytovatelČeská spořitelna
Typ účtu Účet pro seniory
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR, USD, GBP, CHF, PLN, HUF...
Účet je určený pro Seniory
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 100 Kč
Max. poplatek za vedení účtu100 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatků Ano
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ40 Kč
Výběr z bankomatu EU 25 Kč / balíček
Výběr z bankomatů mimo EU125 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 20 Kč
Fyzický bankovní výpis 50 Kč / 100 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 1 % z částky úhrady
Zahraniční platba příchozí 1 % z částky úhrady
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba125 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVISA
Platební karta k účtu Dvě debetní karty VISA
Poplatek za kartu2 karty v ceně / každá další 25 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 200 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu George klíč / login + heslo + SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu100 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Sazebník poplatkůhttps://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Ohodnoťte produkt Česká spořitelna Účet pro seniory
4
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat