Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Naše investice do kryptoměn » (30) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Přichází Uptober! Dotáhne cenu BTC až na 82 500 dolarů?

(30) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Přichází Uptober! Dotáhne cenu BTC až na 82 500 dolarů?

(30) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Přichází Uptober! Dotáhne cenu BTC až na 82 500 dolarů?
Zdroj: Depositphotos.com

Září, kterému se v zahraniční krypto-komunitě neřekne jinak, než Septembear, je u konce a nyní přichází Uptober. A cena bitcoinu nám to pěkně podtrhuje, za posledních 6 dní vzrostla o 21 %.

Jak je na tom naše portfolio? A co čekáme dále? Pojďme se na aktuální situaci podívat blíže!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 29 měsících – 1 040 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 29 měsících – 1 040 000 Kč

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 178 400 Kč (↑ 792 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 861 600 Kč (↑ 977 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 25 000 Kč (↑ 24 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Vstupujeme do poslední fáze roku

Před pár dny skončil třetí kvartál tohoto roku a vstoupili jsme tak do jeho závěrečné fáze, kvartálu čtvrtého. To mnoho analytiků považuje samo o sobě za pozitivní zprávu.

Fondy a korporátní investoři budou v následujících dnech analyzovat dění uplynulých 3 měsíců a na základě jejich poznatků pak provádět další investiční rozhodnutí. I běžní lidé se vrací z dovolených, počasí se pomalu ochlazuje a to znamená více sezení u počítačů a sledování grafů. Možná to zní úsměvně, ale je to tak. I my zde na Finex.cz každou zimu už od roku 2014 pociťujeme nárůst počtu čtenářů.

Všichni z nich zjistí, že navzdory mnohým názorům a predikcím Bitcoin ještě stále nezemřel. A co víc, jeho cena se pomalu zvedá a dost možná připravuje na další velký let směrem vzhůru.

V grafech výše můžete vidět historickou výkonnost ceny BTC po kvartálech a měsících. Od roku 2013 do konce roku minulého bylo ve čtvrtém kvartálu pouze 8 měsíců (šance je tedy 33 %) ztrátových, a to průměrně se ztrátou na úrovni 16 %. Naopak ziskových měsíců bylo ke konci roku zbylých 16, a průměrný měsíční nárůst se pohyboval nad hodnotou 50 %.

Co dalšího vlévá optimismus do žil?

Samozřejmě, že výše zmíněná sezónnost není jediným katalyzátorem růstu. Dobře vypadají i další metriky, které pravidelně sledujeme. Ať už se jedná o pohyby bitcoinů na burzy a ven z nich, počet aktivních adres, nebo třeba chování dlouhodobých hodlerů. Všechny z těchto metrik naleznete v uvedeném pořadí na grafech níže.

Věnujte každému grafu minutu a vytvořte si sami pro sebe určité vzorce. Co se často děje s cenou, po tom, co daná metrika roste nebo klesá?

Mezi další metriky, které na nás působí poměrně kladně, patří chování těžařů. Ti se po svém velkém odlivu z číny začínají do sítě zapojovat zpět a jejich výkon se nachází pouze 20 % od svého maxima z května 2021.

Roste také aktivita uživatelů BTC vyjádřená počtem transakcí, který oproti svému lokálnímu minimu v červenci tohoto roku vzrostl o více než 25 % a objem otevřených futures pozic, který se nyní nachází na úrovni z počátku tohoto roku, přičemž míra financování (která udává nakloněnost trhu na jednu nebo na druhou stranu) je oproti stejné době na zlomkové úrovni (0,01 % vs 0,065 %).

Aktivita uživatelů (počet BTC transakcí) po opadnutí ze začátku léta znovu roste
Aktivita uživatelů (počet BTC transakcí) po opadnutí ze začátku léta znovu roste
Zdroj: Glassnode.com

V jakém stavu se trh nyní nachází? A co se bude dít dál?

Euforie z překonání ATH na úrovni 20 000 dolarů v prosinci minulého roku byla až do letošního dubna velmi silná, což se projevilo na chuti riskovat. Do trhu dennodenně naskakovaly stovky tisíc a možná miliony nových nakupujících. Obchodníci prahnoucí po ziscích spekulovali na další růst s obrovskou pákou a nevyhnutelný propad jim v květnu vrazil kudlu do zad.

Objemy obchodů i transakcí prudce klesly a vytrestaní spekulanti neměli dostatek kapitálu ani chuti dále obchodovat. S padající cenou opadl také zájem nových nakupujících a celkově byla v komunitě cítit depresivní nálada. To bylo mimo jiné znát i na hodnotě fear & greed indexu (níže).

Depresivní nálada na trhu, která nás provázela skrze celé léto, se odrazila na hodnotě indikátoru fear & greed.
Depresivní nálada na trhu, která nás provázela skrze celé léto, se odrazila na hodnotě indikátoru fear & greed.

Čtete-li mezi řádky, je možné říci, že situace se změnila. Cena bitcoinu (která mimochodem značně ovlivňuje pohyby celého trhu) pomalu roste. Díky tomu roste i počet nových účastníků na trhu, kteří svými nákupy znovu podporují růst ceny.

Vše má ale mnohem udržitelnější nádech – spekulanti, kteří riskují s obrovskými pákami, a většinou je nakonec cena vytrestá, na trhu sice jsou, ale zatím to se svými sázkami nijak nepřehání.

Věříme tedy, že růst v dalších měsících přijde. Ať už pozvolný a udržitelný, nebo znovu hyper-rychlý, následovaný propadem.

Změny v našem portfoliu

Před pár dny jsme Stellar, který jsme v portfoliu měli od samotného začátku, ale tak trochu upadl v zapomnění, vyměnili za token Crypto.com Coin (CRO).

Proč jsme to udělali? A proč zrovna CRO?

Z našich dřívějších článků této série (např. zde) jste mohli cítit jistý odpor k sektoru DeFi ( decentralizovaných financí). S postupným učením a experimentováním jsme však v posledních měsících došli k názoru, že ačkoliv má DeFi s ICO mnoho společného, nevěštíme jim stejný konec.

Finanční nástroje, jako jsou půjčky, pojištění, směnárny nebo mosty mezi blockchainy, jsou pro další vývoj celého ekosystému extrémně důležité. Odvětví DeFi, které všechny tyto služby zaštiťuje, tu s námi už zůstane. Nejrozšířenější a nejvyužívanější je sice na blockchainech Etherea, Binance Smart Chainu a Polygonu, nicméně neustále vznikají i další projekty, které se do tohoto odvětví pouští.

A právě společnost Crypto.com se se svým Crypto.org Cronos Chainem do DeFi chce pustit také. Jejich vývoj sledujeme dlouhodobě a dává nám smysl, že spuštění Cronos Chainu, které nás čeká za 2 týdny, by mohlo být velkou příležitostí právě pro jejich nativní token.

Rozhodli jsme se na jejich úspěch vsadit. Zda to vyjde, to ještě uvidíme. A nebojte, budeme vás o tom informovat.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Informace výše jsou samozřejmě ale jen částí z celé skládanky, kterou na denní bázi sledujeme. Kromě toho samozřejmě monitorujeme i celkový sentiment, chování riskantnějších spekulantů i konzervativnějších institucí, technickou analýzu, atp. Proto, nechcete-li sledováním trhu trávit zbytečně mnoho času, sledujte nás a naše měsíční shrnutí. My tuto práci uděláme za vás.

Aktuální situaci na kryptoměnovém trhu shrnujeme v našem e-mailovém newsletteru, který již odebírá několik tisíc našich čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže. Zdarma.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na doporučené kryptoměnové směnárny v tabulce níže. Všechny z nich pravidelně používáme a za kvalitou jejich služeb stojíme.

Favorit redakce
  • Rychlý nákup kryptoměn
  • Platby platební kartou i přes účet v Kč
  • Při větších objednávkách nutnost prokázání totožnosti

Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou ale rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, o všechny peníze přijít.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$60 839
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 008
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$481,3
Aktualizováno 23.10.2021 09:54

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 4 komentáře
Klára Vítková

BESTVOUCHER je firma přes kterou jsem investovala do Bitcoin a peníze jsem žádné už neviděla , ať zisk s investice ,tak ani zpět můj vklad ,o který jsem nakonec žádala ???? Chtěla bych se zeptat na skutečnou minimální částku vkladů do Bitcoin ????. Děkuji

Portál Finex.cz

Dobrý den, Kláro. Je nám líto, že jste si pro investici vybrala zrovna tuhle (nedoporučeníhodnou) firmu… Ohledně firmy Best Vouchers doporučujeme přečíst náš článek: https://finex.cz/nenalette-na-xrp-ripple-balicky/

Michal

Dobrý večer. Taky jsem se napálil. Dostal jsem se až na stránky cryptoeddu a tam žádný formulář jak uvádíte v návodu nemají.

Portál Finex.cz

Dobrý den, Michale, pokud i Vy máte namysli „kryptoměnové balíčky“, pak je nám to líto, ale bohužel kromě informací v článku (viz komentář níže) vám nejsme schopni nijak pomoci. S touto firmou nemáme nic společného a rozhodně ji nemůžeme doporučit, a kromě info v článku ani jinak pomoci. Ve všech našich článcích se snažíme zdůraznit, aby si zájemci kryptoměny kupovali výhradně přes doporučené a ozkoušené kryptoměnové směnrány. Za pofidérní stránky nebo telefonní „poradce“ bohužel nikdo neručí.

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo