Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(17) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: DeFi je zlatým dolem…

(17) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: DeFi je zlatým dolem…
Zdroj: Depositphotos.com

Od minulého měsíce se kurz Bitcoinu vydal směrem ke 12 000 dolarům a nevypadá, že by chtěl znovu zamířit níže. Co však ale roste ještě mnohem rychleji jsou DeFi projekty.

Jak je na tom naše stotisícová investice a co čekáme dál? Dočtete se v tomto článku!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 14 měsících – 168 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 16 měsících – 168 000 Kč

Vývoj naší investice

Momentálně je naše investice ve slušeném téměř 70% zisku a to i díky našim dobrým a včasným změnám v portfoliu, které (pokud náš seriál pravidelně každý měsíc sledujete) jste mohli následovat s námi.

Ale ačkoli tu jásáme nad “slabými” zisky v řádech desítek procent, za posledních pár týdnů se objevily projekty, které zaznamenaly růst v řádech stovek, ale i tisíců procent. Jedná se samozřejmě o DeFi projekty, o kterých píšeme níže.

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 43 000 Kč (↑ 115 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 125 000 Kč (↑ 56 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 28 200 Kč (↑ 40 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Co je to DeFi a jakto, že tak roste?!

O odvětví DeFi, ačkoli svůj boom zažívá teprve od léta, se mluví již několik let. Zjednodušeně se jedná o “decentralizované finance”, tedy prakticky jakékoli finanční aplikace uložené na decentralizovaném blockchainu.

Mohou to být aplikace jako jsou půjčky, decentralizované burzy nebo třeba hazardní hry. Posledních pár týdnů se o těchto projektech ale mluví hlavně kvůli takzvanému yield farmingu.

Yield Farming velmi stručně spočívá ve využívání drobných nuancí, výhod jednotlivých tokenů a blockchainů a jejich vzájemné arbitráži.

Za posledních několik měsíců vzniklo několik tokenů, které je pro tento účel možné použít a většinou se začnou opravdu ihned po jejich vzniku využívat. Tím pádem po nich vzroste poptávka a také jejich cena.

Pro ukázku níže uvádíme pár z těchto projektů a jejich zhodnocení do dnešního dne:

Vypadá to, že v tomto odvětví zatím všichni vydělávají a všechn je růžové… Ale… Zatím…

Pamatujete si ještě, co se stalo po “splasknutí ICO bubliny” v roce 2018?

Naprostá většina z ICO projektů spadla o více než 90 %. A pouze málo z nich se vůbec alespň trochu zvedlo. Téměř žádný se ale už nedostal na svá maxima.

My se tohoto kolotoče neúčastníme. Ačkoli to může znít vtipně, náš přístup k investování do kryptoměn je spíše konzervativní a vyvážený. Není naším cílem honit maximální zisky, kupovat všechny nově vzniklé tokeny a vozit se na této spekulativní mánii, která s sebou nese vysoká rizika.

DeFi opravdu ještě chvíli může “letět”. Otázkou ale je, jak dlouhá tato chvíle bude. Spousta lidí na tom pohádkově zbohatne, ale ještě větší masa lidí zapláče.

Nechceme znít jako chorobní skeptici, protože celé této Yield Farming problematice nerozumíme opravdu na 100 %, ale náš postoj pěkně vyjadřuje CZ, CEO burzy Binance, v jednom ze svých posledních tweetů:

Celý tento systém funguje na nějakých principech. A tyto principy tu zcela jistě zůstanou. Ale nechceme chytat padající nůž, i kdyby to mohlo znamenat poměrně rychlý zisk v řádech stovek procent.

.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Nízké poplatky
  • Široký výběr kryptoměn
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.