Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Podvody » Dejte si pozor na Ripple (XRP) balíčky + Návod jak postupovat!

Dejte si pozor na Ripple (XRP) balíčky + Návod jak postupovat!

Dejte si pozor na Ripple (XRP) balíčky + Návod jak postupovat!

Poslední dobou se nám stále častěji ozývají lidé, kteří se ptají na Ripple balíčky. Ptáte se: co to je, jak si je vyzvednout a zda o nich něco nevíme?

My jako Finex.cz s těmito balíčky nemáme nic společného, neprodáváme je a nevíme, kdo to dělá. V tomto článku pouze informujeme o tom, co jsme díky komunikaci s vámi zjistili.

Koupili jste si takový balíček nebo o tom přemýšlíte? Tak čtěte dál.

O jaké balíčky se jedná?

Jedná se o tzv. “startovací balíčky”, nebo “investiční balíčky”, které jsou na internetu prodávány různými společnostmi za cenu mezi 999 Kč a 2999 Kč.

Takový balíček obsahuje sadu tří ebooků a několik tokenů XRP, které je však nutno si od prodejce vyžádat.

A i když to samo o sobě nezní jako podvod, k jejich prodeji jsou často využívány podvodné a klamavé metody.

Co třeba neexistující profesor Graham Le Roux z Harwardu, který nabízí pohádkové zbohatnutí a ujišťuje, že každý člověk se díky jeho zázračné metodě stane milionářem.

Podívejte se na obrázek níže – no nevypadá to jako nabídka snů?

Investice do XRP (Ripple) balíčků ("Graham Le Roux")

Vzhled stránky doporučující tuto investici

Ano vypadá, ale v tomto případě se jedná o podvod. Samozřejmě, že díky zakoupení pár ebooků a pár tokenů XRP nevyděláte statisíce korun.

Samotný prodej balíčků “na dobírku” není vyloženě podvod, jen je to pro vás vysoce nevýhodné. Za vaše peníze získáte pouze ebooky v ceně několika málo korun a tokeny XRP, které byste si ale výhodněji mohli koupit na ověřených směnárnách, jako jsou ccShop nebo Simplecoin.

Vzdělávací XRP (Ripple) balíček

Reklama na vzdělávací XRP (Ripple) balíček

Další z nefér prodejních metod, kterých “profesor Graham Le Roux” využívá je odpočet, který jsme zachytili na snímku vpravo.

Stránka ukazuje, že je k dispozici už pouze 79 balíčků z 5000 a že pokud chcete vše stihnout, musíte si pospíšit.

To je samozřejmě lež.

Žádný omezený počet balíčků neexistuje a jedná se tedy pouze o techniku, jakou se vás prodejce snaží nalákat a přimět nakupovat co nejrychleji, než si to rozmyslíte.

Zdánlivě skvělé recenze uživatelů

Na takové prodejní stránce nemohou chybět ani recenze uživatelů. Problém je ten, že lidé na fotografiích pravděpodobně nemají ani tušení, že jejich obličeje někdo využívá k prodeji tohoto balíčku.

Všechny tyto komentáře totiž vypadají smyšleně – jsou tam pravděpodobně jen proto, aby přesvědčily pochybující čtenáře, stejně jako výše zmíněný apel na “vyprodání balíčků.”

Ano, komentáře vypadají poměrně reálně, vždyť vypadají jako klasické komentáře z facebooku. Jenže nejsou. Nejde si ani prokliknout jednotlivé uživatele, ani jim odpovídat.

Komentář od uživatele Tobiase říká, že za 14 dní se jeho peníze více než zdesetinásobily. To je ale nesmysl, protože cena koupeného tokenu XRP žádný takový nárůst nezaznamenala.

Všechny komentáře jsou tam nastraženy napevno přesně tak, jak to tvůrce prodejních stránek zamýšlel.

Pokud jste si balíček už koupili, co teď?

Lidí, kteří si tento balíček od “profesora Grahama Le Rouxe” koupilo, se nám ozvalo překvapivě mnoho. Proto nebojte, nejste v tom sami.

S pomocí některých z vás jsme byli schopni zjistit, jak celý proces funguje a pokud budete postupovat podle návodu níže, získáte i část peněz zpět.

Ještě není vše ztraceno. Ať už jste za balíčky utratili 999 Kč nebo více, část peněz ještě můžete získat zpět. Součástí balíčku je i určitý počet tokenů XRP, o které si musíte požádat.

To bohužel ale většina napálených neví. Proto, znáte-li někoho takového, určitě mu tento návod pošlete.

Návod: Jak získat část peněz zpět?

 1. Předpokládejme, že balíček již máte zaplacený a převzali jste ho. Našli jste v něm plastovou kartičku, na které je váš osobní osmimístný kód, vypadá nějak takto:
 1. Nyní navštivte stránky thebestvouchers.com.
 2. Vpravo nahoře zvolte růžové tlačítko Aktivujte kód z karty, nebo pokud máte stránky v angličtině Use a gift card.
 3. Budete přesunuti na formulář, kam zadáte E-mailovou adresu, kterou jste použili při objednávce a Osmimístný kód ze zadní strany kartičky, která vám přišla.

thebestvouchers ripple balicek

 1. Pokud jste udělali vše správně, budete na obrazovce mít tabulku, kde jsou odkazy na stažení ebooků, které jste si v rámci tohoto balíčku zakoupili. To ale není vše. Ve spodní části tabulky najdete odkaz na stránky CryptoEddu.com, které proklikněte a otevřete si v novém okně.
Jak vybrat peníze z XRP balíčku

Jak vybrat peníze z XRP balíčku – klikněte sem

 1. Dostanete se na tmavé stránky se zlatým tlačítkem Přebírám kryptoměnu nebo I want to pick up cryptocurrency, pokud máte stránky v angličtině. Nejdříve (pokud nemáte) si stránky v pravém horním rohu překlikněte do češtiny pomocí vlaječky, a pak zmáčkněte toto zlaté tlačítko.
 2. Vyjede vám vyskakovací okno, které bude znovu chtít vaši E-mailovou adresu a osmimístný kód z kartičky. Vyplňte je.
Cryptoeddu formulář pro výběr peněz z XRP balíčku

Formulář, který je třeba vyplnit.

 1. Pokud jste postupovali podle návodu výše, dostanete se na stránku s dlouhým formulářem (viz obrázek výše), který budete muset vyplnit. Nebojte, pomůžeme vám, pokračujte podle návodu.
 2. V první sekci vyplníte údaje o své osobě (o osobě, která poukaz zakoupila). Vaše jméno, příjmení, datum narození, bydliště, atp.
 3. V další sekci vyplňujete vaše finanční informace. Nevím, k čemu jim tato data jsou, ale bohužel je musíte vyplnit. To, zda jste je vyplnili pravdivě, ale nikdo nekontroluje. ;-)
 4. Následující sekce, zkušenosti v oblasti investic, by mělo stačit vyplnit následovně:
  Máte znalosti nebo zkušenosti v oblasti finančních trhů, které vám umožňují dělat vědomá rozhodnutí spojená s rizikem obchodování s finančními nástroji? – ANO
  Pracovali jste v poledních 5 letech ve finančním odvětví, díky čemuž rozumíte rizikům, která jsou spojena s obchodováním s finančními nástroji?ANO
 5. V další sekci, konečně, vyplňujete adresu své XRP peněženky. Jedná se o peněženku, na kterou vám budou vaše tokeny zaslány. Pokud žádnou peněženku nemáte, můžete využít např. váš účet u Coinbase, který příjem XRP podporuje.
jak získat xrp z balíčku

Na Coinbase v záložce Accounts získáte adresu peněženky a XRP tag. Oboje vyplňte do formuláře na Cryptoeddu.

 1. Poté je třeba vyplnit ještě poslední sekci, Test znalostí. Správné odpovědi jsou B A A B D – dotazník se nemění.
 2. Na úplném konci formuláře je třeba nahrát požadované dokumenty.
 3. KONEČNĚ. Nyní klikněte na Odeslat a čekejte, co vám přijde do emailu. Měli byste během pár hodin obdržet informaci o tom, že vám určitý počet XRP bude doručován na vámi zadanou adresu.
 4. Hned co dostanete XRP tokeny na vaši adresu (např. tu u Coinbase) můžete už tyto tokeny za pomoci směnáren, jako třeba SimpleCoin či ccShop prodat a obdržet peníze zpět na svůj bankovní účet.

PS: V případě, že nechcete své dokumenty ani informace o sobě nikomu posílat, bohužel nemůžete pokračovat podle návodu výše a ani my už vám nijak nejsme schopni pomoci. Možná ale můžete zkusit pokračovat podle návodu níže:

Metoda č. 2 – vrácení peněz bez udání důvodu

Další metoda, kterou jsme vyzkoušeli s jednou čtenářkou, a která se jeví jako úspěšná, je:

Pokud jste se rozmysleli a XRP ani edukační balíček nechcete, požádejte o vrácení peněz do 14 dní bez udání důvodu.

Dle ČOI máte nárok na odstoupení od kupní smlouvy uzavřené přes internet do 14 dní od dodání zboží.

Bohužel ale § 1837 zákona č. 89/2012 občanského zákoníku uvádí, že:

[…] není možné odstoupení od smluv na dodávku zboží, jehož cena závisí na výchylkách finančního trhu, k nimž může dojít i během 14 denní lhůty a které nezávisí na vůli podnikatele.

To znamená, že bychom toto právo v případě XRP balíčků mít neměli.

Očividně to ale prodejce neví, protože naší čtenářce peníze vrátil v plné výši – stačilo zavolat na tel. číslo uvedené u prodejce.

Snad se to tedy z tohoto článku nedozví. :-)

.

Pomohl vám tento článek? Nebo máte stále ještě nějaké otázky? Budeme rádi za každý komentář níže pod tímto článkem!

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 25 komentářů
Le

Dostal jsem vrácení peněz bez problémů. Vaše metoda může být také efektivní:-)

Alena

Také se pokusím vrátit do 14 dnů a to opravdu stačí zavolat na tel. ?

Magazín Finex

Dobrý den, Aleno. Mělo by to stačit. Kdyby telefon nevzali, zkuste jim napsat na e-mail.

Anet

dobrý den,
a nevíte kde je číslo? popř.jaké je to číslo? našla jsem jen číslo na bestvouchers ze kterého mi to přislo. děkuji za odpoved

Roman

Váš návod vypadá slibně. Zkusil jsem to, ale zůstal jsem viset na zprávě, která mi přišla e-mailem:
“Zdvořile Vás informujeme, že Vámi zaslané číslo přijímacího portfolia kryptoměny neprošlo pozitivně naším ověřovacím procesem, a kryptoměna nemohla být převedená na Vámi vytvořené portfólio.
Prosím, ujistěte se, že Vámi zaslané číslo bylo odesláno ve správné formě, zda je celé a zda portfólio, které chcete použít se shoduje s kryptoměnou, kterou jste zakoupili.”
Že by zádrhel byl v tom, že jsem uvedl adresu mého Trezoru One vedenou v BTC?. Navíc mi můj trezor měnu XRP pro vytvoření nového účtu/adresy/ měnu XRP nenabízí. Tak co teď s tím?

Magazín Finex

Dobrý den, Romane. Ještě, že vás o tom informovali. Posílat XRP na BTC adresu není dobrý nápad – o vše byste přišel. Každá kryptoměna má své vlastní adresy a nejsou mezi sebou kompatibilní, takže pozor na to! Trezor momentálně uložení XRP nabízí pouze ve své beta verzi (ale nejsem si jistý, zda je to možné i u Trezoru One.)

Co teď? Doporučuji Vám vytvořit si účet u Coinbase, pomocí adresy a tagu (jako výše v návodu) své tokeny nechat zaslat tam a buď je směnit do BTC a ten poté odeslat do Trezoru, nebo využít např. mobilní peněženky Trust Wallet. Tam XRP pošlete jednoduše jen pomocí adresy.

Vojtěch, Finex.cz

Šárka

Dobrý den, když jsem balíček ještě nevyzvedla z pošty, mohu ho tam nechat aby ho poslali zpět. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, ano, to je možné.

Arnošt

Čekal jsem dlouho na odpověď, ale všechno je. Dostal jsem své peníze zpět

Magazín Finex

Dobrý den, Arnošte, to máme radost. Využil jste návod výše, nebo jste si poradil sám?

Arnošt

Sám jsem to zvládl sám, pouze vráťte peníze do 14 dnů od nákupu

Darja

Moc děkuji za Vaše diskuse,taky mi psali, že mi přiveze kurýr za pár dní balíček, který jsem si objednala za 1325 Kč,ale díky Vám si ho nevyzvednu.Zase budeme chytřejší a radši půjdeme makat , peníze budou jisté 😆 hodně štěstí a ještě jednou díky

Ivana

Bohuzel me taky podvedli a prisla jsem o 1328kc. Dovolat se tam taky nemohu,tel.mi vytipnou.Jsou to podvodnici a doufam,ze jim to nekdo za nas vrati a nase penize jim stesti neprinesou…..

Magazín Finex

Dobrý den, Ivano – vyzkoušejte první metodu popsanou výše, třeba se Vám poštěstí a ještě nějaké peníze dostanete zpět!

Arnošt

Čekal jsem dlouho na odpověď, ale všechno je. Dostal jsem své peníze zpět

Květoslav Nový

Díky za informace. Balíček jsem si už bohužel před měsícem koupil.
Květoslav

Magazín Finex

Dobrý den, Květoslave. Budete zkoušet nějakou z uvedených metod, jak z těchto “startovacích balíčků” dostat peníze zpět? (Vybrat si zakoupené XRP tokeny na svoji peněženku)

Miroslav Kovačovic

CHCI ZPÁTKY SVÉ PENÍZE OD TĚCH KUREV ZLODĚJSKÉCH A NECHCE MĚ TO PO ULOŽENÍ HESLA PUSTIT NA STRÁNKU. CO VČIL ?

Magazín Finex

Dobrý den, Miroslave. Můžu se zeptat, o kterých stránkách teď konkrétně mluvíte? Nepamatuji si, že by se dle návodu mělo používat nějaké heslo.

Petr

Dobrý den objednal jsem si ten balíček. Dokonce mi včera i někdo volal jestli mám tedy zájem investovat do kryptoměny. Jen jsem byl v autobuse a nešlo pořádně slyšet. Tak jsem rozhovor odložil, ať mi zavola později. Zatím nikdo nezavolal znovu. Balíček jsem ještě ne převzal (ještě nedorazil) takže stačí když balíček neprevezmu a nebudu reagovat na telefon či email. Děkuji za článek a případnou řadu. S pozdravem Petr

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Osobně bych si balíček také nepřebíral. Chcete-li si XRP koupit, na směnárnách to uděláte výhodněji. Stačí jen trocha samostudia a je to. :-) Ale stejně bych radši doporučil koupit si Bitcoin namísto XRP. Na návod můžete mrknout zde.

Zdeněk

Zdravím, mám kamaráda, který si zakoupil XRP za velmi výhodnou cenu( když byla na maximu), bohužel to neznal, až když se pochlubil, že má kryptoměnu. Dnes již ví, co je to TA, nicméně, ani já jsem nevěděl, jak získat tyto XRP k sobě. Díky moc za tento článek. Zdeněk

Magazín Finex

Díky za komentář Zdeňku. Každopádně získat tyto XRP k sobě určitě doporučuji. Nikdy nevíte, kdy “prodejce” může skončit a zmizet i s vašimi tokeny (penězmi). Neříkám, že se to stane, ale ta možnost tam je.

Kamil

Vďaka, urobil som to podľa návodu, snáď mi peniaze prídu

Magazín Finex

Díky za komentář, už jsme dokonce obdrželi i zprávu od jednoho čtenáře, že XRP dorazily. Vše by tedy snad mělo fungovat. Držíme palce!

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
Váš kapitál je ohrožen *
eToro logo
eToro★ 93 %
Váš kapitál je ohrožen *
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
Váš kapitál je ohrožen *
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC