Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Naše portfolio krvácí, a navíc jsme si všimli fenoménu značícího konec bull marketu | Milióny v kryptoměnách (63)

Minulý měsíc nebyl pro kryptoměny příznivý a na trhu zavládla nervozita. Co se ještě stalo a jak se vedlo našemu portfoliu? To se dozvíte v 63. díle našeho pravidelného seriálu.

Naše portfolio krvácí, a navíc jsme si všimli fenoménu značícího konec bull marketu | Milióny v kryptoměnách (63)
Zdroj: DepositPhotos.com

Ačkoli to na začátku června vypadalo, že se Bitcoin (BTC) pokusí o proražení rezistence na 72 000 USD a zaútočí na nová maxima, nakonec se na trhu projevilo vyčerpání nakupujících, kteří tlačí cenu vzhůru již několik dlouhých měsíců v řadě, a nejznámější kryptoměna uzavřela posledního měsíc druhého čtvrtletí na 62 770 USD.

Poklesla tak meziměsíčně o – 7,1 %. Ztrátě – 8,6 % ze své hodnoty se nevyhnulo ani Ethereum (ETH), a to i přesto, že trh netrpělivě očekává zalistování jeho ETFs.

Zhoršující se sentiment se projevil zejména na memetokenech. Např. Pepe (PEPE) ztratil – 22,6 %, Bonk (BONK) – 34,2 % a dogwifhat (WIF) – 33,5 %.

A jak si vede naše portfolio?

Naše portfolio pak pokleslo o – 13,9 %, což odpovídá jeho složení. Z více než poloviny se skládá z high-cap kryptoměn jako Bitcoinu, Etherea, BNB nebo Solany a zbytek je zastoupen širší škálou středně velkých altcoinů, které v případě propadů celého trhu ztrácejí více. Memetokeny se v našem portfoliu nevyskytují.

Z čeho se naše diverzifikované portfolio od jeho poslední úpravy v květnu 2022 skládá, se můžete podívat níže. Seřazeno od nejlépe po nejhůře výkonné projekty:

Dnes má naše portfolio celkovou hodnotu 810 900 Kč, což znamená:

  • 13,9% propad od minulého měsíce,
  • 67,6% propad od all-time high našeho portfolia ve výši 2,5 milionu Kč a
  • 711% nárůst od naší původní stotisícové investice v květnu 2019.
Sledujte naše portfolio živě

Hodnotu a vývoj našeho portfolia každý měsíc publikujeme v článcích v této sérii. Kromě toho jej ale můžete sami sledovat i na CryptoCompare a Coingecko.

Jaké události hýbaly světem kryptoměn v uplynulém měsíci?

Nervozita na trhu nezavládla jen kvůli klesajícím cenám, ale i znovuobjevenému zájmu amerických celebrit o decentralizovaný svět. Vstup celebrit do kryptoměn totiž v minulosti nastal vždy, když byl cyklus růstu u svého konce.

Pozornost osobností se letos zaměřila na rychlý a levný smartchain Solana, na kterém je díky nové platformě Pump.fun možné spustit vlastní token s rozpočtem pouhých 3 USD. I proto vzniká na Solaně přes půl milionu tokenů měsíčně.

Své tokeny na Solaně spustili např. rapperka Iggy Azalea (token MOTHER), zpěvák a skladatel Jason Derulo (token JASON) a silnou podporu tokenu DADDY vyjadřuje Andrew Tate. Všichni zmínění projekty denně propagují na svých sociálních sítích, a to dokonce i přes nedávné poklesy cen, je však otázkou, jak dlouho jim to vydrží.

Aktuální cena
Změna
Mother Iggy / MOTHER
Načítání
Načítání
Načítání
Daddy Tate / DADDY
Načítání
Načítání
Načítání
Jason Derulo / JASON
Načítání
Načítání
Načítání

Své kryptoměny ale naštěstí nespouštěly jen celebrity, ale i ambiciózní projekty se zajímavým přínosem pro blockchainové odvětví. O těch nejzajímavějších jsme na Finexu napsali. Patří mezi ně například:

  • platforma Io.net (IO) sloužící k obchodování grafického výkonu skrze cloud,

Mluvilo se ale i o starých známých kryptoměnách. Ethereum zaznamenalo významné vítězství v právní bitvě s americkou Komisí pro cenné papíry (SEC), když ta uzavřela vyšetřování ohledně jeho klasifikace jako cenného papíru.

A například mince BNB (BNB) burzy Binance po 1 123 dnech překonala své historické maximum, a to o 4,3 %. Nové stanovila na ceně 722 USD.

Stalo se tak jen pár dní před tím, než burza oslavila svého 200miliontého registrovaného uživatele a také po tom, co zakladatel a bývalý ředitel Changpeng Zhao nastoupil k výkonu 4měsíčního trestu odnětí svobody za nedbalou implementaci opatření proti podpoře terorismu a praní špinavých peněz.

I v českém rybníčku se po dlouhé době něco událo. MP Developers s.r.o., společnost stojící za nejpopulárnější českou směnárnou Anycoin, spustila novou evropskou kryptoměnovou burzu jménem DASE. Ta je kompletně v češtině a dá se na ní obchodovat za české koruny, nyní navíc úplně zdarma a bez poplatků.

Podrobnou recenzi platformy pro vás v současné době připravujeme.

Zdroj: dase.com
DASE spustila 14. června a dá se na ní obchodovat v CZK
DASE spustila 14. června a dá se na ní obchodovat v CZK

Na závěr si neodpustíme přidat ještě jednu moc pěknou predikci. VanEck, jeden ze správců bitcoinových ETFs, zveřejnil podrobnou analýzu, dle které se cena 1 etheru vyšplhá na neuvěřitelných 22 000 USD. Kdy to bude? Čtěte náš článek:

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Náš kryptoměnový newsletter vám přináší to podstatné – stručně a pochopitelně, každý týden přímo do e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a odebírat tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Kde bitcoiny a další kryptoměny koupit?

Věříte, že už se kryptoměnový trh konečně otočí a znovu začne stoupat? Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi ověřené a doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme, a proto se za kvalitu jejich služeb můžeme postavit.

Favorit redakce

Výhody
  • Nízké poplatky
  • Široký výběr kryptoměn
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

Pozor: V rámci tohoto seriálu jsme v roce 2019 investovali vlastní peníze (tehdy rovných 100 000 Kč) se snahou je zhodnotit. Od té doby se hodnota portfolia často a rychle mění – propady i růsty o desítky procent jsou velmi časté. Kryptoměny jsou proto rizikovou investicí a naše články by neměly sloužit jako konkrétní investiční doporučení. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, důkladně zvažte, které kryptoměny do portfolia zařadíte a jaká bude velikosti vaší investice. Nemyslíme si, že by se “ideální investiční portfolio” jednotlivce mělo skládat pouze z kryptoměn – mělo by zahrnovat i jiná aktiva. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, přijít o celou investici.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.