Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Finex Coin Week – Čína už opravdu vyhání bitcoinové těžaře!

Publikováno
Finex Coin Week – Čína už opravdu vyhání bitcoinové těžaře!
Zdroj: Depositphotos.com

Další červnový týden plný zajímavých událostí v kryptosvětě je za námi a my vám přinášíme stručný přehled toho nejzajímavějšího a nejdůležitějšího.

  • Elon Musk couvá a zvedá cenu BTC
  • Coinbase Pro zalistovala další meme coin
  • Bitcoin se podle odborníků odrazil ode dna
  • ETF se opět odkládá
  • Vypínání těžby BTC v Číně

Muskův tweet opět mění pravidla hry

Nový týden jsme začali v zelených číslech díky neúnavnému Elonu Muskovi. Ten na Twitteru oznámil, že nechává pro Teslu otevřené dveře, aby mohla znovu přijímat bitcoiny za automobily.

Trh opět zareagoval růstem o 12 %, který se zastavil na hranici 40 000 USD. Musk v posledních dnech o kryptoměnách tweetoval vícekrát, ale tyto tweety nepřinesly výraznější cenové pohyby.

Až bude potvrzeno využití čisté energie k těžbě Bitcoinu minimálně z 50 % s pozitivním trendem do budoucna, Tesla znovu povolí transakce s bitcoinem,” reagoval Musk a dodal, že Tesla má stále 90 % z původního nákupu BTC za 1,5 miliardy USD.

Muskův tweet byl reakcí na obvinění generální ředitelkou společnosti Sygnia Magdou Wierzyckou, která tvrdila, že společnost Tesla zmanipulovala trh s BTC a SEC by ho měla vyšetřit. Jihoafrická miliardářka věří, že Musk vědomě pumpoval bitcoin oznámením, že Tesla bude akceptovat BTC a poté prodal velkou část své expozice na vrcholu.

Coinbase zalistovala další psí meme coin

kryptoměna shiba inu logoAni se tomu nechce věřit, ale americká platforma pro obchodování s kryptoměnami Coinbase Pro přidává konkurenci pro DOGE. Tentokrát meme coin SHIBA INU. Na burze se ve čtvrtek 17. 6. objevily také tokeny Keep Network (KEEP) a Chiliz (CHZ).

Shiba Inu je podobná meme coinu Dogecoin, který si pro svoji sebepropagaci rovněž přisvojil psí plemeno Shiba Inu. Shiba Inu je na rozdíl od DOGE, který má svůj vlastní blockchain, ERC20 token, což znamená, že běží na síti Ethereum.

Podle údajů společnost Nomics ze dne 15. 6. 2021  je Shiba Inu aktuálně 17. největším tokenem podle tržní kapitalizace s více než 9 miliardami USD – více než Stellar, Ethereum Classic nebo Dai. A zdá se, že tržní kapitalizace poroste.

Díky uvedení tohoto tokenu na burzu vzrostla jeho cena za poslední den o 33 % a dosáhla 0,00000925 USD. To je hluboko pod jeho historickým maximem na ceně 0,00003791 USD (všimněte si, že je tam o jednu nulu méně) ze 7. listopadu loňského roku.

Přesto je to vítaná vzpruha vzhledem k tomu, že tvůrce Etherea Vitalik Buterin minci téměř potopil poté, co 50 bilionů SHIB (počet jednotek) věnoval na charitu.

Bitcoin se odrazil ode dna

Ředitel společnosti Fidelity Investments zabývající se globální makro strategií v americké nadnárodní společnosti poskytující finanční služby Jurrien Timmer naznačil, že kryptotrh opouští extrémní strach a bitcoin se odrazil ode dna.

Timmer na své Twitteru sdílel graf bitcoinu a porovnal ho s GS Retail Faves, košem akcií oblíbených retailem a zdůraznil podobné místní formace dna.

Goldman Sachs Retail Favorites Index je koš 50 akcií. Obsahuje některé z nejobchodovanějších akcií mezi drobnými investory.

Mezi dalšími aspekty, které přispívají k pozitivní náladě na krypto trhu, je index strachu a chamtivosti – klasický ukazatel sentimentu, který se blíží hodnotě 40. Poté, co index v minulém týdnu dosáhl svého minima za více než rok, odskočil na 38 ze 100 a vstoupil na neutrální území.

Index používá koš sentimentálních hodnot k určení, zda jsou obchodníci na určité ceně přehnaně býčí nebo medvědí a tedy zda jsou mince přeprodané, nebo naopak překoupené.

Vhodný čas pro nákupní příležitost ukazuje i oscilátor poměru bitcoinu ke stablecoinům na všech burzách a to i při nových místních maximech.

Zdroj: alternative.me
Feer and Greed Index
Index strachu a chamtivosti

Bitcoinové ETF se opět odkládá

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) odložila své rozhodnutí o burzovně obchodovaném fondu (ETF) společnosti VanEck s názvem VanEck Bitcoin Trust. Tento týden je to již podruhé, co Komise odložila rozhodnutí o ETF na bitcoin. Dne 15. června SEC odložila své rozhodnutí o žádosti ETF společnosti Kryptoin.

SEC dosud neschválila žádné bitcoinové ETF, přičemž jako hlavní důvody často uvádí manipulaci a nedostatečnou transparentnost na trhu s kryptoměnami. ETF na bitcoiny bylo prohlášeno za klíčové pro další přijetí této třídy aktiv. Tradičním investorům, kteří jsou s kryptoměnami méně obeznámeni, by nabídl regulovaný a konvenční způsob získání expozice vůči bitcoinu.

Společnost VanEck poprvé podala žádost v červnu 2018 se svým fondem VanEck SolidX Bitcoin Trust. Společnost nakonec toto podání v září 2019 stáhla. V prosinci 2020 investiční manažer se sídlem v New Yorku znovu podal novou žádost -tentokrát s názvem VanEck Bitcoin Trust. V březnu 2021 pak společnost VanEck navrhla změnu podání.

Ačkoli se očekávalo, že rok 2021 bude rokem, kdy SEC bude bitcoin ETF schváleno, komise nadále postupuje velmi opatrně.

Vypínání těžby BTC v Číně

Úřad pro vědu a výzkum a Energetický úřad Sichuan Ya’an po schůzce 17. června oznámil provozovatelům těžby bitcoinů, že musí do 25. června ukončit svoji činnost .

Oficiální dokument, který viděl místní kryptožurnalista Colin Wu, potvrzoval uzavření 26 těžebních farem. Energetické společnosti také těžařům v regionu oznámily, že budou údajně až do odvolání uzavřeny, aby se prověřilo, kam proud odchází. Úřady do nejnovějšího zátahu zahrnuly také těžaře, kteří se živí levnou energií z vodních zdrojů.

Zdroj: cbeci.org
Přehled zastoupení zemí na těžbě Bitcoinu

S’-čchuan, oblast na jihozápadě Číny, je mezi těžaři bitcoinů oblíbená hlavně díky přebytkům levné vodní energie. Ta se vytváří především během čínského období dešťů, které začíná v květnu a končí v září. Nejnovější zprávy se však liší od těch z počátku tohoto měsíce.

Podle čínského technologického portálu Technode bylo “kryptoměnovým horníkům” údajně řečeno, že mají Sichuan opustit do září.

Podle Cambridge Center for Alternative Finance se Čína podílí na hashrate bitcoinové sítě více než 65 %. Tyto zprávy na konci týdne měly pravděpodobně opět negativní vliv na cenu bitcoinu, který se propadl z 38 000 až na úrovneň 33 000 USD.

Závěr

Během uplynulého červnových dní jsme se toho o dalším vývoji krypto trhu příliš nedozvěděli. Začátkem týdne jsme měli našlápnuto k velice silné rezistenci okolo 42 000 dolarů, kterou bitcoin dokonce jedním dotekem otestoval. Kvůli negativním zprávám o vypínání těžby v Číně se však nakonec vydal zpět k supportu okolo 33 000 dolarů a v průběhu dnešního dne zavítal dokonce ještě níže.

V neděli večer navíc došlo k takzvanému „Death crossu“, kdy se 50 denní jednoduchý klouzavý průměr zkřížil s 200 denním, což by podle analytiků mohlo signalizovat další pokles cen.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.