Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

7. díl Seriálu technické analýzy – Supporty a resistance

Ahoj všichni. Dnes si řekneme něco o věci stejně, ne-li více, důležité jako trendové linie. Řeč je o supportech a resistencích (česky: podpora a odpor/rezistance, ale tento název nemám rád.) Trochu se ptám sám sebe, proč jsem o tom nezačal psát dříve. 🙂

Koncept supportů a resistancí je jeden z nejvíce diskutovaných atributů technické analýzy vůbec. Dnes si shrneme to, co by každý začínající obchodník binárních opcí měl vědět a pokud už to ví, není nikdy od věci si to připomenout.

Základy supportů a resistancí

STA7-1

Obrázek č. 1 – Příklad supportu, pro zvětšení klikněte na obrázek

Oblast supportu nám vzniká, na místě, kde se cena dlouhodobě odráží směrem vzhůru od přibližně stejné cenové linie. Na takovém místě si poté můžeme zakreslit support. Příklad na obrázku č. 1. Pokud by se tedy cena zlata znova dostala přibližně do oblasti blízko k 1203.38, mohli bychom investovat na CALL s dobou expirace 15 minut.

Obrázek č. 2 -

Obrázek č. 2 – Příklad resistance

Oblast resistance nám tedy naopak, jak už asi dokážete předpovědět, vzniká v místech, kde se cena dlouhodobě odráží od přibližně stejné cenové linie směrem dolů. Viz obrázek č. 2. Pokud by se tedy cena zlata znova dostala přibližně do oblasti blízko k 1628.59, mohli bychom investovat na PUT.

Prakticky se jedná o stejnou věc, jako trendové linie. Jediný rozdíl je, že supporty a resistance se snažíme hledat, pokud trh stagnuje, zatímco trendové linie využívají pohyb trhu (trend).

V praxi se spíše mluví o oblasti podpory či resistence, protože nebývá možné přesně určit hodnotu podpory či resistence, ale spíše oblast, kde se podpora či resistence vyskytuje. V českých překladech se také často ponechává původní anglický název support line (support area), zkráceně support, či resistance line (resistance area), zkráceně resistance.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Obrázek č. 3 -

Obrázek č. 3 – Zeleně zakreslený support se stává resistancí.

Velice důležitý moment vzniká při průlomu supportu, nebo resistance, jelikož se mnohdy stane, že z oblasti, která až do doby průlomu fungovala jako support, se náhle stane resistance a naopak. Lépe to pochopíte na názorné ukázce na obrázku číslo 3.

Supporty a resistence nám také můžou napovědět, kdy dojde k průlomu ceny trendovou linií a nebude tedy dobrý nápad investovat podle odrazu od ní. Více o tom si řekneme někdy jindy.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

5 komentářů k “7. díl Seriálu technické analýzy – Supporty a resistance”

 1. Ahoj Štěpáne, diky za tenhle článek pomohl mi 🙂
  Chtěl jsem jen napsat jestli tam nemáš chybu v názvu/překladu:Řeč je o supportech a resistancích (česky: odpor a rezistence, ale tento název nemám rád.) nemá tam být místo odpor–> podpora a místo rezistence –> odpor ?
  Píšu to jen proto že odpor a rezistence v elektřině je stejný název.

 2. Ahoj,ještě jsem ho nezkoušel.Dnes se na to podívám.Stejně jsi obchody v kurzu doporučoval obchodovat u brokera
  stockpair nebo OptionTime.

 3. Dnes jsem obchodoval měnový pár EUR/JPY u TopOption . Udělal jsem 6 obchodů podle lekce supporty a resistance
  s dobou expirace 120 sekund.3 obchody vítězné a 3obchody proherní. 3obchody byly proherní jenom z důvodu,
  že broker TopOption neumožnuje obchodovat s s dobou expirace 5minut,jinak by byly obchody vítězné.

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.