Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tři nejlepší indikátory pro obchodování kryptoměn, které vám vydělají peníze

Graf nejsou jen svíčky. Pokročilí obchodníci mohou využívat různé technické ukazatele, které jim pomáhají analyzovat tržní trendy. O třech z nich čtěte níže.

Publikováno
Tři nejlepší indikátory pro obchodování kryptoměn, které vám vydělají peníze
Zdroj: depositphotos.com

Kryptoměnové trhy jsou známé svou volatilitou a nabízejí obchodníkům řadu příležitostí, jak vydělat na kolísání cen. Na rozdíl třeba od akciového trhu funguje trh s kryptoměnami 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a poskytuje tak nepřetržitý proud obchodních možností po celém světě.

Technická analýza má při obchodování s kryptoměnami zásadní význam a poskytuje objektivní náhled na tržní trendy a dynamiku cen. Její nástroje založené na matematických výpočtech a statistické analýze pomáhají obchodníkům identifikovat tržní vzorce, trendy a potenciální cenové zvraty.

Je běžnou praxí, že obchodníci používají k ověření signálů více ukazatelů najednou, čímž zvyšují přesnost svých obchodních rozhodnutí a snižují pravděpodobnost falešných signálů.

Index relativní síly (RSI)

RSI je klasifikován jako oscilátor hybnosti, který měří rychlost a velikost předešlých cenových pohybů. Pomáhá identifikovat překoupené nebo přeprodané trhy a nabývá hodnot od 0 do 100.

Zdroj: investopedia.com
Relative strenght indicator RSI
Relative strenght indicator (RSI)

Hodnota nad 70 naznačuje, že by aktivum mohlo být překoupené a tudíž budou následovat prodeje a s nimi spojený pokles ceny.

Hodnota pod 30 naznačuje, že by kryptoměna mohla být přeprodaná a čekají ji cenové zisky.

Ačkoli je uživatelsky přívětivý a poskytuje jasné signály, doporučuje se, aby jej obchodníci pro komplexní analýzu spojili s dalšími nástroji.

Fibonacciho retracement

Tento nástroj, založený na Fibonacciho posloupnosti, pomáhá identifikovat potenciální úrovně supportu a rezistence.

Každé úrovni je přiřazeno určité procento. Procento udává, jak moc se cena vrátila z předchozího pohybu. Úrovně Fibonacciho retracementu jsou 23,6 %, 38,2 %, 61,8 % a 78,6 %. Používá se také hodnota 50 %, i když se oficiálně nejedná o Fibonacciho koeficient,

Zdroj: depositphotos.com
Fibonacci retracement
Fibonacci retracement

Úrovně Fibonacciho retracementu jsou však subjektivní a různí obchodníci mohou používat různé poměry nebo časové rámce, což může vést k protichůdným signálům.

On-balance volume (OBV)

Měří pozitivní a negativní objemový tok a analyzuje směr obchodování. Zobrazuje se jako jediná linie, která může poskytnout náhled na záměry účastníků trhu.

Hlavním předpokladem ukazatele je myšlenka, že změna objemu předchází změně ceny.

Zdroj: investopedia.com
On-Balance Volume OBV
On-balance volume OBV

Lze použít k potvrzení trendů a identifikaci potenciálních rozdílů mezi indikátorem a cenou aktiva. Obchodníci mohou pomocí OBV identifikovat situace, kdy se cena aktiva pohybuje jedním směrem, zatímco objem se pohybuje směrem opačným, což může signalizovat potenciální obrat trendu.

Klesající kurz aktiva se zvyšujícím se objemem dává nákupní signál, zatímco pokud roste cena, ale OBV klesá, jde o prodejní signál. Profesionální tradeři už totiž pravděpodobně prodávají, ale než cena zareaguje, je zde okno pro menší OBV znalé investory.

Závěrem

I když jsou ukazatele pro analýzu tržních trendů velmi dobrým pomocníkem, je důležité si uvědomit, že žádný z nich nezaručuje úspěch.

Indikátory jsou pouze zpracovaná data, jejichž zdrojem není nic jiného než vývoj grafu viditelný na jednotlivých svíčkách. Proto existují i tradeři, kteří obchodují bez pomoci indikátorů, pouze s čistým svíčkovým grafem.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.