Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » 2 akcie FAANG s vysokým hodnocením analytiků - Máte je ve svém portfoliu?

2 akcie FAANG s vysokým hodnocením analytiků - Máte je ve svém portfoliu?

2 akcie FAANG s vysokým hodnocením analytiků - Máte je ve svém portfoliu?
Zdroj: depositphotos.com

Vlna pozitivní energie zaplavila akciové trhy poté, co se na kalendáři objevil nový rok 2023. Zelenými svíčkami se to jen hemží, ale investoři by měli pamatovat také na to, že globální pozitivní sentiment je pouze součástí investiční skládačky. O tom, zda investice do společnosti bude výnosná, rozhoduje také mikroprostředí společnosti.

V tomto článku se na tuto problematiku podíváme blíže a zaměříme se přitom na společnosti Google a Amazon, od kterých je pro rok 2023 očekáváno skutečně hodně.

Korelační graf akcií Amazon a Google s indexem S&P500
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Jak si za chvilku ukážeme, podle novoročních predikcí může být vítězem investování v roce 2023 ten, kdo během uplynulého roku nakupoval propadající se akcie. Na následujících řádcích se zaměříme na společnosti Google a Amazon, u kterých analytici z Wall street predikují zajímavá procenta zhodnocení a navíc tyto společnosti vykazují ve svých segmentech dominantní postavení na trhu.

Alphabet (Google)

Google se v loňském roce umístil na třetím místě v žebříčku nejhodnotnějších společností na světě. Tento post Google dosáhl především díky enormní popularitě vyhledávače Google, který pokrývá 92% podíl na trhu a streamovací službě YouTube, na které uživatelé stráví nejvíce času ze všech existujících streamovacích platforem.

Společnost Google těží především ze své dominance na poli reklamních technologií, kdy poskytuje služby jak pro tvůrce reklamy, tak nabízí média (platformy), pro umisťování těchto reklam. Díky dominanci této značky získává Google více než 28 % veškerých peněz, utracených za digitální reklamu, a to ve světovém měřítku.

Rating společnosti Alphabet (Google) od analytiků z Wall Street
Rating společnosti Alphabet (Google) od analytiků z Wall Street
Zdroj: tipranks.com

Z finančního pohledu to je ovšem trochu horší. Společnost se potýká se snížením zisků z reklamy, což způsobilo pokles jejich kvartálního EPS (zisk na akcii). Meziročně tržby rostou o necelých 18 %, ale společnost není schopna generovat zisk. Především pozitivní predikce pro rok 2023, kdy se očekávají rostoucí tržby k 306 miliardám dolarů, přesvědčily analytiky z Wall Street k udělení pozitivního ratingu.

Měsíční akciový graf společnosti Alphabet (Google)
Měsíční akciový graf společnosti Alphabet (Google)
Zdroj: tradingview.com

Všeobecné oblevy a cenového růstu na akciových trzích využívá i tato společnost, přičemž akcie Alphabet (Google) rostou po dvojitém testu supportní zóny z roku 2020. Trh se nyní nachází na hodnotě silného volume, které když překoná, může pokračovat vzhůru, protože cenový graf již nesignalizuje žádné rezistence. Ta nejbližší se nachází na ceně 125 USD za akcii. Google nevyplácí akcionářům dividendy.

Amazon

Amazon byl v loňském roce, společně se společností Meta Platforms, ukázkovým příkladem toho, jak může být silný medvědí trh. Amazon v loňském roce odepsal více než 56 % původní hodnoty svých akcií.

Akcie Amazonu při tomto pádu reagovaly na silnou supportní úroveň z roku 2019, kdy během jediného nákupního měsíce dokázal pád korigovat, ovšem marně, protože vzápětí došlo k proražení lokálního low a dalšímu poklesu. Nyní se trh blíží právě k hodnotě tohoto proraženého low, které tvoří rezistenci.

Měsíční cenový graf společnosti Amazon
Měsíční cenový graf společnosti Amazon
Zdroj: tradingview.com

Přestože se cenový graf nyní nachází v nepříjemné situaci, společnost Amazon nabízí mnoho pozitivních fundamentálních zpráv, díky kterým si vysloužil velmi dobré hodnocení analytiků a především pozitivní výhledy na cenový růst v roce 2023.

Amazon se i přes loňský akciový propad umístil v žebříčku nejhodnotnějších značek na druhém místě (za společností Apple). K tomuto ocenění mu pomohl návrat do zelených čísel v Q3, i když provozní výnosy v roce 2022 klesly o 49 % (2,5 miliardy USD). Dominance této společnosti se projevuje především na trzích v USA, kde Amazon ovládá 40 % digitálního maloobchodního prodeje.

Amazon si stále drží prvenství v cloud computingu, kdy společnost vlastní 34 % tohoto trhu, což je více, než Microsoft Azure a Google Cloud dohromady. Tento segment je do budoucna velmi perspektivní a očekává se, že v roce 2023 poroste o 16 % a do roku 2030 dosáhne kapitalizace 1,6 bilionu dolarů.

Rating společnosti Amazon od analytiků z Wall Street
Rating společnosti Amazon od analytiků z Wall Street
Zdroj: tipranks.com

Digitální služby jsou nejspíše budoucností Amazonu, a to především kvůli výši marží, které se v digitálních produktech pohybují okolo 26 %, marže v reklamním prostoru tvoří 9 %, ale marže v maloobchodě se pohybují pouze okolo 5 %. Ke všemu se předpokládá růst segmentu digitální reklamy do roku 2030 na hodnotu 1,3 bilionu dolarů.

Závěr

Optimismem oplývající nový rok s sebou přináší akciový růst mnoha společností. Mezi ně se řadí i Google a Amazon, tedy druhá a třetí nejhodnotnější společnost na světě. Google těží z dominance v sektoru internetových vyhledávačů a digitální reklamy, zatímco Amazon ovládá trh s cloud computingem. V roce 2023 se očekává enormní nárůst kapitalizace obou těchto sektorů, z čehož budou obě společnosti profitovat. Jak akcie Google, tak i Amazonu se nacházejí na silných rezistentních zónách, takže to je v současné době souboj techniky proti fundamentu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo