Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato společnost vyplácí dividendy nepřetržitě už 644 měsíců! Podceňovaný titul se značným potenciálem

Realty Income nabízí 6% dividendový výnos a potenciál pro zhodnocení kapitálu. Přečtěte si, proč by se mohlo jednat o atraktivní investiční volbu.

Tato společnost vyplácí dividendy nepřetržitě už 644 měsíců! Podceňovaný titul se značným potenciálem
Zdroj: Midjourney.com

Realty Income, realitní investiční fond (REIT), se jeví jako zajímavá možnost pro investory, kteří chtějí diverzifikovat své portfolio o nemovitostní aktiva. Zároveň se jedná o jednu z investic, kterou jsme zařadily do našeho investičního portfolia.

Společnost je známá svou solidní dividendovou historií a odolností vůči kolísavým tržním podmínkám, proto se etablovala jako spolehlivý zdroj měsíčních příjmů pro své akcionáře.

S dividendovým výnosem téměř 6 % a historií konzistentního vyplácení a zvyšování dividend nabízí atraktivní kombinaci generování příjmu a potenciálu zhodnocení kapitálu.

Zaměření společnosti na komerční nemovitosti s nájemníky, které neovlivňuje recese, navíc zvyšuje její přitažlivost jako dlouhodobé investiční volby. Pojďme se na akcie Realty Income podívat více v této analýze.

Proč uvažovat o investici do akcií Realty Income

  • Osvědčená dividendová historie: Realty Income za sebou má dlouhou historii vracení hodnoty akcionářům prostřednictvím konzistentních měsíčních dividend. Od svého vstupu na burzu (IPO) v roce 1994 vyhlásila 644 dividend a 105 po sobě jdoucích čtvrtletních zvýšení.
  • Atraktivní dividendový výnos: Dividendový výnos při současné ceně činí téměř 6 %. Společnost tak nabízí velmi nadprůměrný výnos ve srovnání s jinými investičními příležitostmi.
  • Potenciál kapitálového zhodnocení: Analytici předpovídají, že hodnota nemovitostí, zejména těch komerčních, se bude zvyšovat, což může zvýšit účetní hodnotu a následně i cenu akcií společnosti Realty Income.
  • Odolnost a růst: Rozsáhlé portfolio společnosti Realty Income a její silná provozní historie naznačují, že i přes potenciální makroekonomická rizika dokáže procházet různými tržními podmínkami a udržet si obsazenost a dynamiku pronájmů.
  • Podhodnocená příležitost: Akcie jsou vnímány jako podhodnocené, což představuje dvojí výhodu: generování příjmů a vyhlídky na zhodnocení kapitálu v roce 2024, zejména s ohledem na příznivý vývoj tržních podmínek pro investice do nemovitostí, což souvisí zejména s potenciálním snížením úrokových sazeb.
TIP

Zajímá vás, jaké další tituly jsme kromě akcií Realty Income zařadili do našeho portfolia? Přečtěte si tento článek: Investovali jsme 300 000 Kč do akcií: Představení investičního portfolia. 

Jaká jsou rizika investování do akcií Realty Income?

  • Makroekonomické změny: Dlouhodobé vyčkávání amerického Federálního rezervního systému se snížením úrokových sazeb může negativně ovlivnit investice do nemovitostí a přirozeně i investici do tohoto nemovitostního REITu.
  • Vliv recese: Hospodářský pokles nebo recese by mohly mít nepříznivý vliv na úroveň obsazenosti a nájemní činnosti, což by mělo dopad na zdroje příjmů a finanční stabilitu společnosti.

Fundamentální data Realty Income:

Základní údaje Realty Income odrážejí její status robustního investičního nástroje, který se vyznačuje zejména spolehlivostí při vyplácení dividend.

Společnost má chvályhodnou historii vyplácení dividend, což svědčí o odhodlání společnosti vracet hodnotu akcionářům a o její schopnosti udržovat stabilní peněžní tok. Realty Income se vyznačuje silnou rozvahou, jejíž úvěrový rating odráží její finanční stabilitu. To je rozhodující faktor pro investory, kteří hledají akcie s nižším rizikem generující pasivní příjem.

Společnost je také významným hráčem v odvětví REITů. Její velikost a rozsah nabízejí výhody z hlediska provozní efektivity a výběru potenciálních nájemních investičních příležitostí.

Strategie společnosti navíc zahrnuje upřednostňování investic do nemovitostí s vysoce bonitními nájemci. Ačkoli je její portfolio různorodé, zaměřuje se zejména na maloobchodní/spotřebitelský sektor, čímž si zajišťuje širokou základnu zdrojů příjmů z pronájmu.

Navzdory nedávnému poklesu ceny akcií Realty Income nadále usiluje o růst prostřednictvím strategických akvizic a optimalizace portfolia. Její schopnost dlouhodobě a konzistentně zvyšovat dividendy ukazuje na obchodní model, který může podporovat trvalý růst a tvorbu hodnoty pro akcionáře.

TIP

Zajímá vás jak se našemu investičnímu portfoliu, do kterého jsme investovali 300 000 Kč, daří? Zde si můžete přečíst shrnutí za listopad, prosinec a leden.

Business model Realty Income:

Obchodní model společnosti je založen na akvizici a správě komerčních nemovitostí pronajímaných maloobchodním a komerčním nájemcům. Tento model se běžně označuje jako trojí čistá nájemní struktura, kdy nájemce kromě placení nájemného nese veškeré náklady spojené s nemovitostí, včetně údržby, daní a pojištění.

Toto uspořádání minimalizuje provozní náklady Realty Income a zajišťuje stabilní a předvídatelný tok příjmů.

Společnost se vyznačuje tím, že se zaměřuje na nemovitosti obsazené nájemci v odvětvích odolných vůči recesi, jako jsou drogerie, obchody se smíšeným zbožím a supermarkety. Cílem této strategie je zajistit stálý příjem z pronájmu i v době ekonomického poklesu.

Portfolio Realty Income je různorodé, a to jak geograficky v rámci Spojených států, tak z hlediska odvětví, v němž se nájemci nacházejí, což snižuje rizikovou expozici vůči jednomu trhu nebo odvětví.

Obzvláště atraktivní na společnosti je její závazek poskytovat spolehlivé měsíční dividendy. Společnost se označuje jako “The Monthly Dividend Company”, čímž zdůrazňuje své dosavadní výsledky v oblasti měsíčních výplat dividend.

Kombinace nízkorizikového modelu trojího čistého pronájmu, zaměření na nájemce odolné vůči recesi a závazku vyplácet měsíční dividendy je základem obchodního modelu společnosti Realty Income.

Tato strategie umožnila společnosti dlouhodobě rozšiřovat své portfolio s tím ruku v ruce i výplaty dividend a podpořila její pověst spolehlivého a výkonného podniku v sektoru REIT.

Jak se akciím Realty Income aktuálně daří?

Akcie společnosti Realty Income se v současné době obchodují okolo hodnoty 53 USD za akcii, což znamená, že se nacházejí zhruba 25 % pod svým 52týdenním maximem 67,13 USD a 15 % nad svým 52týdenním minimem 45,03 USD.

Průměrná cena akcie za posledních 52 týdnů činila 57,74 USD, což ukazuje na volatilitu akcií a proměnlivý sentiment investorů vůči nim.

Poznámka

Dle portálu TipRanks je aktuální férová cena akcií Realty Income 62,42 dolaru. Přibližně 18 % nad aktuální tržní cenou.

Technická analýza akcií Realty Income

Akcie Realty Income mají podle analytiků z Wall Street před sebou růstový rok. Cenové predikce se účastnilo devět analytiků, z nichž šest zastává pozitivní cenovou predikci, podle která by v nadcházejících dvanácti měsících měly akcie atakovat cenu 67,75 USD.

Tři analytici očekávají mírnější cenový růst, konkrétně na hodnotu 62,42 USD. Žádný z dotazovaných analytiků neočekává cenový pokles, při kterém by akcie měly klesnout k hodnotě 55 USD.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Realty Income od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Realty Income od analytiků z Wall Street

Akcie této společnosti se od roku 2009 obchodují nad hodnotou rostoucí trendové čáry. Ta byla během cenového vývoje již jednou otestována, a to koncem loňského roku. Tento test snižuje validitu trendové čáry jako supportu, což by mohlo znamenat možný cenový pokles pod její hodnotu.

V rámci nákupní reakce, po testu trendové čáry, trh reagoval na hodnotu největšího volume a začal opět klesat.

Negativní cenová predikce očekává cenový vývoj právě pod hodnotou volume, ovšem nad hodnotou rostoucí trendové čáry.

Pokles pod ní by mohl znamenat výrazný cenový pokles. Naopak pozitivní predikce analytiků očekává minimálně růst nad hodnotu volume a velmi pozitivní predikce dokonce očekává atakování swingového high z roku 2023.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Realty Income
Měsíční akciový graf společnosti Realty Income

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
15
5

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎