Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

MetaMask pracuje na integraci bitcoinové sítě

Populární kryptoměnová peněženka MetaMask se chystá vkročit do světa Bitcoinu možná už příští měsíc. Co by peněžence a jejím uživatelům plánovaná integrace přinesla?

MetaMask pracuje na integraci bitcoinové sítě
Zdroj: blockcrunch.co

MetaMask, přední peněženka pro Ethereum (ETH) a další s Ethereem kompatibilní sítě, se chystá k velké změně. Údajně pracuje na integraci blockchainu Bitcoinu (BTC).

Tento krok, pokud bude realizován, by mohl znamenat monumentální posun v oblasti kryptoměnových peněženek.

MetaMask a Bitcoin

Integrace Bitcoinu by nejen přinesla miliony transakcí na platformu, ale také by přilákala novou uživatelskou základnu, která primárně používá blockchain Bitcoinu.

V dubnu proběhlo v síti Bitcoin 14,5 milionu transakcí, což poukazuje na její rozsáhlé využívání a možný dopad její integrace do MetaMasku.

Bitcoin totiž stále zůstává dominantní silou na trhu kryptoměn a aktuálně se obchoduje za necelých 69 000 USD.

MetaMask je základním kamenem ekosystému Ethereum a poskytuje více než 30 milionům měsíčně aktivních uživatelů přístup k decentralizovaným aplikacím (dApps) a NFTs.

Díky schopnosti peněženky usnadňovat interakce se smart kontrakty se stala pro uživatele Etherea nepostradatelnou. Potenciální přidání podpory Bitcoinu však naznačuje strategický krok k přijetí multichainového světa.

Zdroje obeznámené s touto záležitostí naznačují, že MetaMask by mohl zavést podporu Bitcoinu během příštího měsíce. Přesný časový harmonogram a funkčnost jsou však zatím nejisté.

Počáteční funkce mohou být omezené, ale časem by se měly rozšířit, což by peněžence umožnilo přizpůsobit se širšímu spektru potřeb uživatelů.

MetaMask se neustále vylepšuje

MetaMask podporuje především Ethereum, jeho druhé vrstvy (např. Optimism (OP) a Arbitrum (ARB)) a sítě kompatibilní s Ethereum Virtual Machine (EVM), jako jsou Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC) nebo Chiliz (CHZ).

Kromě toho však už nyní k propojení bitcoinů s dApps Etherea používá ERC-20 token známý jako Wrapped Bitcoin (WBTC).

Navíc na podzim loňského roku peněženka zavedla Snaps – aplikace, které mohou uživatelé doinstalovat a rozšířit tím své možnosti mimo Ethereum. Mezi nejpopulárnější Snaps patří Solana Wallet, umožňující spravovat tokeny na Solaně (SOL) přímo z MetaMasku. Samotný MetaMask totiž Solanu sám od sebe nepodporuje.

Vývojáři MetaMasku také aktivně pracují na zlepšování uživatelského komfortu a bezpečnosti. Mezi nedávné aktualizace patří například začlenění bezpečnostních upozornění poháněné bezpečnostní firmou Blockaid.

Dříve v tomto roce přidala funkci validátorského stakingu Etherea pro uživatele, kteří chtějí stakovat alespoň 32 ETH a nejnovějším vylepšením je funkce, která uživatelům umožňuje zkontrolovat jejich nárok na airdropy a NFTs.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.