Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové peněženky » Trezor Model One – Spuštění nové peněženky krok za krokem [NÁVOD]

Trezor Model One – Spuštění nové peněženky krok za krokem [NÁVOD]

Trezor Model One - Spuštění nové peněženky krok za krokem [NÁVOD]

Kryptoměny mají svoji cenu, a proto je potřeba dávat si na ně pozor a mít je v bezpečí. Pokud o ně přijdete, přijdete o své peníze. To přece nikdo nechce.

Ať už se teprve chystáte do kryptoměn investovat, nebo již nějaké vlastníte, neměli byste jejich bezpečnost brát na lehkou váhu. 

K zabezpečení kryptoměn nám pomohou kryptoměnové peněženky a nejbezpečnější typ krypto-peněženek jsou rozhodně ty hardwarové. Jejich nejbezpečnějšími a nejvíce používanými zástupci jsou pak peněženky Trezor od SatoshiLabs – starší model One a novější model T.

Pokud se při výběru své první peněženky rozhodnete pro Trezor, určitě nešlápnete vedle.

V tomto článku se dnes společně podíváme na starší verzi Trezoru a to Trezor Model One (recenze Trezoru zde), první hardware kryptoměnovou peněženku na světě. Konkrétně se krok po kroku podíváme na to, jak použít Trezor One a jak s ním pracovat.

Ať už koupi této peněženky teprve zvažujete, nebo jste si ji již zakoupili a nevíte jak s ní pracovat, určitě vám tento článek pomůže. Pojďme na to!

Obsah tohoto návodu

1.Krok 1: Zkontrolujte obsah balení Trezor One2.Krok 2: Připojte trezor pomocí USB3.Krok 3: Stáhněte si software pro komunikaci s Trezorem4.Krok 4: Instalace Trezor firmwaru5.Krok 5: Zabezpečení vašeho Trezoru6.Krok 6: Zálohovací SEED v Trezoru7.Krok 7: Nastavení PIN kódu8.Krok 8: Další nastavení Trezoru9.Krok 9: Aktualizace firmwaru10.VIDEO: Přesný návod krok za krokem, jak Trezor One aktivovat11.Máte problém? Napište nám (komentáře)

Krok 1: Zkontrolujte obsah balení Trezor One

Před samotným procesem aktivace vašeho Trezoru je potřeba zkontrolovat si, jestli není balení nějak porušené. Především pak holografické nálepky na balení a balení samotné. Více se o těchto nálepkách dočtete zde (v angličtině). Pokud by balení samotné nebo tyto nálepky byly nějak poškozené, je potřeba kontaktovat zákaznickou podporu. 

V mezičase, kdy budete problém s podporou řešit, se nedoporučuje Trezor wallet používat! Aktuální balení Trezoru One má holografické nálepky na těchto místech (viz obrázek níže).

trezor penezenka bezpecnostni prvky
Aktuální balení Trezor One

Po otevření krabičky v balení mimo Trezoru jako takového naleznete ještě: USB kabel, klíčenku, dvě kartičky na zapsání SEEDu, stručný návod v angličtině a dva druhy samolepek. Nic víc. Celý obsah balení Trezoru můžete vidět na obrázku níže. Pokud bylo s vaším balením vše v pořádku, pokračujte dále. 

trezor one obsah baleni
Obsah balení Trezoru One

Krok 2: Připojte trezor pomocí USB

Nyní se pojďme podívat již na samotnou aktivaci vašeho Trezoru. Jako první připojte trezor pomocí USB kabelu k vašemu počítači. Do vašeho webového prohlížeče napište tuto adresutrezor.io/start.

Vyberte si model Trezoru, který vlastníte, a pokračujte dále. V našem případě to bude model Trezor One.

trezor instalace model one
Trezor aktivační stránka (výběr daného modelu)

Krok 3: Stáhněte si software pro komunikaci s Trezorem

Aby vaše Trezor peněženka mohla komunikovat s vaším počítačem, je potřeba si stáhnout program Trezor Bridge, který vám bude nabídnut ke stažení hned po výběru vašeho modelu Trezoru (viz krok výše).

V tomto kroku si pouze vyberte příslušný operační systém a program stáhněte.

trezor bridge

Ve chvíli dokončení instalace Trezor Bridge budete vyzvání k odpojení Trezoru. To proto, aby se instalace mohla plně dokončit. Poté můžete zařízení Trezor znovu připojit.

Krok 4: Instalace Trezor firmwaru

Ve chvíli, kdy máte stažený a nainstalovaný Bridge, je potřeba nainstalovat firmware do Trezoru. Proto tedy znovu Trezor připojte kabelem a otevřete si v prohlížeči stránky peněženky: https://wallet.trezor.io.

trezor instalace firmwaru

Po kliknutí na tlačítko Install firmware se vám spustí instalace. Její vývoj můžete sledovat jak na vašem počítači, tak na displeji vašho zařízení Trezor. Viz obrázek níže. O dokončení instalace budete znovu informováni na Trezoru a v prohlížeči. Celý proces trvá pár desítek vteřin.

trezor firmware
Proces instalace firmwaru do peněženky Trezor

Po dokončení instalace firmwaru budete znovu požádáni o odpojení a znovu připojení Trezoru. Po znovu připojení Trezoru budete pokračovat vytvořením nové peněženky, a to kliknutím na tlačítko Create new (vytvořit novou). Viz obrázek níže.

Žádost o vytvoření nové peněženky musíte potvrdit i tlačítkem na samotném Trezoru.

A je to! Vaše peněženka je vytvořena! Druhá možnost, kterou vidíte na obrázku (Recover wallet), je pro případ, že chcete obnovit svou již dříve vytvořenou peněženku. To se hodí v případě ztráty zařízení, přechodu nový model, atp.

trezor one nova penezenka

Krok 5: Zabezpečení vašeho Trezoru

Vytvořením peněženky nastavení vašeho Trezoru nekončí. I když ji máte vytvořenou, bude vás nyní čekat ten nejdůležitější krok. Zabezpečení vašeho Trezoru a vašich kryptoměn!

Ihned po založení nové peněženky doporučujeme pokračovat v procesu zabezpečení, a to tlačítkem create a backup in 3 minutes. Následně vás bude čekat nastavení zálohy vašich kryptoměn, které spočívá v nastavení SEEDu a PIN kódu pro přístup do vaší peněženky.

Jak přesně tento SEED funguje a jak si ho správně zaznamenat? Čtěte dále.

trezor one rozhrani
Rozhraní peněženky Trezor

Pokud neovládáte anglický jazyk, tak pro lepší orientaci a vaši informovanost doporučujeme Trezor peněženku přepnout do českého jazyka (viz červená šipka) na obrázku výše, nebo tak můžete učinit v nastavení peněženky.

Pojďme se podívat na nastavení zmíněného SEEDu a PIN kódu.

Krok 6: Zálohovací SEED v Trezoru

Trezor One a stejně tak Trezor T wallet používají k zabezpečení kryptoměn dva prvky. Jsou jimi SEED (záloha vašich kryptoměn) a PIN kód.

Co když Trezor ztratíte? Co když vám ho někde ukradne nebo se rozbije? K tomu právě slouží zmíněný SEED, který si můžete představit jako zálohu vaší peněženky pro případ nějakého ze zmíněných problémů.

Záloha pomocí SEEDu spočívá v tom, že vám Trezor peněženka vygeneruje 24 náhodných anglických slov (u modelu One je to 24 u modelu Trezor T je to 12), které slouží pro případnou obnovu. Jak se můžete dočíst na obrázku níže, nikdy byste neměli váš SEED: 

 • Fotit, nebo jinak digitálně zaznamenávat
 • Psát nikam do počítače ani telefonu
 • Nahrávat do cloudových (virtuálních) uložišť
 • Nahrávat na internet (do emailu, posílat přes messenger, na servery – prostě nikam)

SEED se zaznamenává pouze na kartičky (papír), které jsou součástí balení Trezoru (uvidíte na nich 24 kolonek). Pokud nějakým z výše zmíněných, nebo jiných způsobů zaznamenávání ohrozíte váš SEED, je možné, že si ho někdo zkopíruje a získá tak všechny vaše kryptoměny!

Pro vygenerování vašeho SEEDu musíte potvrdit to, že jste obeznámeni s tím, jak se SEEDem manipulovat a dále pak pokračujete tlačítkem Continue.

trezor one vytvoreni seedu

Váš SEED (24 náhodných anglických slov) byl vygenerován! První slovo můžete již vidět na svém Trezoru. Další slovo vždy zobrazíte kliknutím na next (na Trezoru). Slova je samozřejmě potřeba zaznamenávat bezchybně a ve správném pořadí. Na displeji Trezoru vždy vidíte, jaké číslo dané slovo má (viz obrázek níže).

Ve chvíli, kdy potvrdíte zaznamenání posledního slova nastane opětovná kontrola a všechna slova se vám zobrazí znovu pro kontrolu.

trezor one seed
Proces zaznamenávání SEEDu u Trezor One peněženky

Po dvojité kontrole všech slov bude vaše záloha úspěšně vytvořena. Nyní můžete pokračovat nastavením PIN kódu, nebo to můžete odložit na později. My samozřejmě doporučujeme PIN nastavit okamžitě. Pokud chcete PIN nastavit hned, klikněte na tlačítko pokračovat. 

trezor seed
Potvrzení o úspěšném vytvoření zálohy vašich kryptoměn

Krok 7: Nastavení PIN kódu

PIN kód je neméně důležitý a je samozřejmě také potřeba ho uchovávat v bezpečí. Pokud by někdo přišel na váš PIN a měl zároveň váš Trezor, nepotřebuje ani váš SEED a může vás o kryptoměny připravit. To znamená, že byste nikdy neměli mít PIN kód společně s Trezorem.

Nastavení PIN kódu provedete jednoduše. Na vašem počítači si na mřížce 3×3 políčka (viz obrázek níže), zvolíte 4 až 9 čísel pro svůj PIN kód. Čísla máte zobrazené na Trezoru a pouze si na počítači klikáte na ty, které chcete použít. PIN musíte při vytváření zadat 2x, pro potvrzení.

Rozmístění čísel je na displeji při každém přihlášení jiné, což zvyšuje bezpečnost vašeho Trezoru.

trezor pin kod
Nastavení PIN kódu v Trezoru

PIN po vás bude požadován pokaždé, když peněženku Trezor připojíte k počítači, proto si jej dobře zapamatujte. PIN jde samozřejmě jednoduše změnit v nastavení účtu.

Základní a zároveň nejdůležitější nastavení Trezoru je hotové! Kdykoliv budete chtít vstoupit do své Trezor peněženky používejte pouze tuto oficiální stránku – https://wallet.trezor.io/

Krok 8: Další nastavení Trezoru

V momentě, kdy máte nejdůležitější nastavení za sebou (SEED a PIN), můžete provést další nastavení.

Mezi tato nastavení patří: pojmenování vašeho zařízení (viz obrázek níže), nastavení oficiálních stránek Trezoru do záložek (zabezpečení proti phishingu), možnost přihlášení emailu do newsletteru (informace o updatech a dalších věcech), nastavení preferované měny vašeho účtu, nebo nastavení obrázku, který chcete na Trezor displeji zobrazovat.

trezor nastaveni nazvu
Příklad pojmenování zařízení.

Co se týče obrázků, které pro nás vývojáři Trezoru do systému nahráli, tak je vidět, že jim rozhodně smysl pro humor nechybí. Mít na Trezoru takový MtGox, nebo Space Invaders nás opravdu baví. A pokud by se vám nelíbil žádný z výše umístěných obrázků, tak si můžete nahrát svůj.

trezor one obrazky

Krok 9: Aktualizace firmwaru

Posledním a dalším důležitým bezpečnostním prvkem jsou – aktualizace firmwaru. Je potřeba mít systém co nejaktuálnější, aby byla zajištěna co nejvyšší míra ochrany. Jak si můžete přečíst na obrázku níže, sami vývojáři doporučují Trezor držet co nejaktuálnější, aby byla zaručena co nejvyšší míra ochrany a všechny funkce. A když to říkají sami vývojáři, tak na tom asi něco bude.

Trezor aktualizace firmwaru
Trezor aktualizace firmwaru

Pokud uvidíte v platformě trezoru tuto informaci (viz obrázek níže), vaše zařízení není aktuální. Aktualizace probíhá velice jednoduše. 

trezor aktualizace

Pokud máte Trezor připojený, tak ho odpojíte a znovu připojíte. Trezor peněženku znovu připojte a při připojování držet obě tlačítka zároveň. Jenom tak se aktualizace spustí (viz ilustrace níže). Aktualizaci pak už pouze potvrdíte na displeji Trezoru a bude zahájena. Oficiální (anglický) návod na aktualizaci trezoru naleznete zde.

trezor update zarizeni
Ilustrace z oficiálního návodu Trezoru pro aktualizaci Firmwaru

A to je z tohoto návodu vše. Vaše Trezor peněženka by měla být kompletně funkční a zabezpečená.

Pojďme si na závěr ještě zopakovat základní rady při práci s peněženkami Trezor a vlastně obecně s hardwarovými peněženkami.

 • Nikdy neukládejte SEED online, nefoťte, nikam nenahrávejte – prostě ho držte dál od internetu a dalších technologií (SMS,..)
 • SEED si uložte na bezpečné místo a ideálně mějte 2 SEEDY – každý na jiném místě (co když vyhoříte a přijdete o Trezor i SEED?)
 • PIN nikdy nemějte společně s Trezorem
 • Trezor, SEED, ani případně PIN nenechávejte jen tak válet někde v bytě. Mějte vše na bezpečných místech
 • Chovejte se ke kryptoměnám jako k penězům – vždyť to peníze jsou – mějte je v bezpečí! 

Doufáme, že se vám že vám návod pomohl. Nastavení a aktivace Trezoru není úplně jednoduchou záležitostí. Věříme ale, že vám to tento návod značně zjednoduší. Pokud byste měli jakékoliv dotazy ohledně Trezoru One nebo Trezoru T, tak vám na ně rádi odpovíme.

V dalším návodu se podíváme na to, jak kryptoměny do Trezoru dostat, odesílat je pryč a také jak do Trezoru dostat i jiné kryptoměny, než jen Bitcoin.

VIDEO: Přesný návod krok za krokem, jak Trezor One aktivovat

Ještě svůj Trezor nemáte? Kupte si ho zde!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Další informace o krypto peněženkách a Trezoru:

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$63 012
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 133
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$484,1
Aktualizováno 22.10.2021 10:39

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 67 komentářů
Marcela

Dobrý den , koupila jsem si na doporučení trezor hardware wailet abych si mohla uložit XPR ale jakmile jsem jej nainstalovala tak mi to ukazuje že XPR to nebere je to zašedlé.Moc se v tom nevyznám ,chtěla jsem to zkusit tak jsem vložila peníze teď bych to chtěla zrušit a peníze dostat zpátky a bohužel vůbec nevím jak a nikdo mi není schopný poradit.děkuji za odpověď Marcela

Honza

Dobrý den, kdy bude pro peněženku Trezor one se SW Trezor Suite k dispozici také čeština?

Magazín Finex

Dobrý den, Honzo. Tuto informaci bohužel nemáme.

Milan

Zdravím…Prosím Vás, mám takový problém. Před pár dny jsem kupoval Trezor ONE, ale objednávka je nevyřízená. Peníze jsou odeslány, ale odpověděli mi, že evidují nezaplacení zboží a tím pádem to nemůžou poslat. Tak se ptám, jestli nevíte jejich email kde bych jim mohl napsat, protože z toho supportu co tam je se nedozvím nic. Děkuji moc za odpověď.

Honza

Vytvořil jsem novou peněženku Trezor one, bohužel v anglickém jazyce, a nejde změnit na češtinu. Poradíte mi?

Magazín Finex

Dobrý den, Honzo. Pokud používáte software Trezor Suite, tak ten je zatím bohužel pouze v anglickém jazyce. Pokud ale používáte Web Wallet, tak tam si jazyk na češtinu můžete změnit kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu platformy.

Honza

Bude pro peněženku Trezor one se SW Trezor Suite k dispozici také v čeština a kdy?

Tomáš

Dobrý den koupil jsem si nový trezor a adresa na něj začíná bc1, ale potřeboval bych aby začínala 3. jde to změnit?můžete mi poradit prosím? děkuji za odpověd

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Používání adres začínajících na bc1 je doporučované kvůli nižším poplatkům, Trezor Suite tyto adresy využívá automaticky. Pokud chcete využívat adresy začínající na 1 nebo 3, budete si muset přidat nový Account – Segwit nebo Legacy. A nebo využít Web Wallet a ne Trezor Suite.

Michal Jordán

Dobrý den. Když stáhnu software Trezoru One do mého PC a klekne třeba za pár let, pak se dá software Trezoru One stáhnout do nového zařízení (PC) a bude vše fungovat jak má? Děkuji za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Přesně tak – stačí obnovit peněženku ze seedu. Respektive u Trezoru jsou seedy a kryptoměny uložené přímo v zařízení Trezor, nikoliv v počíači. Takže tam Vás funkčnost počítače nijak nelimituje, důležité je, aby fungovalo dané zařízení. :-)

Igor

Pardon, měl jsem na mysli samozřejmě https://wallet.trezor.io…USB Trezor sice PC jako takový najde, ale už se nedokáže připojit do aplikace..prostě s ním software nekomunikuje, nevidí ho..

Igor

Ahoj, koupil jsem Trezor One a vše nainstaloval vč. firmware a pak nastavil v aplikaci Trezor Bridge.
Pak to po mě chtělo aktualizaci firmware, tak jsem ji udělal a odpojil a zapojil přes USB Trezor dle instrukcí..aktualizace firware se ale pořád nechtěla dokončit, a když už to trvalo opravdu nenormálně dlouho, asi to zamrzlo, tak jsem to odpojil.
Nyní už to nejde připojit přes USB k aplikaci, pořád to píše připojit Trezor přes USB..zkoušel jsem včechny USB, co mám na PC..nefunguje to..prostě se to nechce připojit.
Už mám nervy na pochodu, může mi někdo poradit, co s tím????
Moc dík.

ondrej

mam stejny problem, muze prosim nekdo poradit?

Karel

Ahoj, zakoupil jsem Trezor one, Seed 24 slov, PIN, vše OK. Mám v něm již KRYPTA. Prosím o radu, jak nyní tato KRYPTA zazálohovat (a kam), kdyby se přeci jen Trezor poškodil, nebo zmizel, ….
A jak s obnovením, abych o KRYPTa nepřišel (přes Seed ?).
Pozn.: Domnívám se, že moje KRYPTA jsou asi paralelně vždy s Trezorem v Blokchainu, a obnova by do mého nového Trezoru se importovala asi z něj … Je to tak ? Děkuji, Karel.

Magazín Finex

Dobrý den, Karle. Zálohovat už nic nemusíte, pokud máte seed, pak máte zálohu. Při odcizení, ztrátě nebo rozbití zařízení stačí seed vložit do zařízení nového a kryptoměny by se Vám tam měly objevit během pár desítek sekund. :-)

Pedros

Ahojte, pořídil jsem trezor one, jelikož jsem začáteční a drobný investor do kryptoměn potřebuji poradit.
Rád bych koupil kryptoměnu Chainlink, Polkadot, Cardano v trezoru vidím přednastavených pouze 16 i když při koupi jsem četl, že jich podporuje okolo 600.
Můžete mi nějak pls poradit.Jedná se , že když chci koupit tu a tam tu kryptoměnu, tak mi to v peněžence nevygeneruje tu adresu , kterou vložim ve směnárně.
Na podpoře mi už víc jak týden nikdo neodpovídá.
Děkuji Všem

Petr

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda mi může na trezor přijít kryptoměna, i když ho nemám připojený k PC, protože poslání do peněženky trvá někdy déle.
Děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Kryptoměny Vám samozřejmě přijdou, i když máte zařízené odpojené. Jedná se o převod mincí v rámci blockchainu – Trezor vám po připojení jen ukazuje, ke kolika mincím na blockchainu máte přístup.. :-)

Jarda

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda burza BInance dokáže spolupracovat s peněženkou Trezor One. Asi jsem nepochopil funkci toho výběru sítě, při výběru nebo posílání kryptoměny do peněženky.
Díky za vysvětlení

Magazín Finex

Dobrý den, z Binance si své krptoměny samozřejmě na Trezor poslat můžete – pomocí funkce Withdrawal. Výběr sítě je spíše pokročilejší technika, a tak doporučujeme vždy volit nativní síť, tedy např. pro výběry BTC volte pouze BTC.

Lukas

Jaký je princip obnovení ze seedu? Pokud mám peněženku vymazanou a v továrním nastavení, informace o mých krypto musí být načteny z jiného zdroje. Jak to funguje?

Magazín Finex

Dobrý den, na téma obnovení seedu u kryptoměnové peněženky Trezor jsme sepsali tento článek – https://finex.cz/jak-obnovit-rozbity-ci-ztraceny-trezor-pomoci-seedu-navod/. Věřím, že vám v případě potřeby obnovy pomůže.

Co se týče obecného principu. Informace jsou uložené na blockchainu a k tomu, abyste s nimi mohli disponovat, stačí pouze znát váš privátní klíč. Tento klíč je hodně zjednodušeně „heslo“ k vaší peněžence a můžete pomocí něj disponovat kryptoměnami. A seed je právě takovou jeho zálohou, ze které jsou privátní klíče k vaší peněžence generovatelné.

Pokud máte peněženku v továrním nastavení, obnovíte si ji právě ze zmíněného seedu.

Více si o privátních klíčích můžete přečíst zde
Více si o seedech můžete přečíst zde

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přeji hezký den.

Jaromír

Ahoj, díky moc za návod! A drobná technická pro ostatní, nebuďte tutani jako já a použijte delší kabel než ten od výrobce, nebude muset pořád lozit pod stůl :D

Magazín Finex

Zdravím, máme radost, že pro vás byl návod přínosný a děkujeme za tip. Je pravda, že lézt pod stůl a manipulovat s 5 cm kabelem není úplně ideální.

Přeji super den.

Lukáš

Dobrý den,
po delší době, cca 1rok, jsem se opět připojil na černobílý trezor a nyní mi to hlásí nula na účtu, přitom, při posledním přihlášení tam prostředky byly. Obnovovací seedy mám dva, jeden úplně původní, 24 slov, ten jsem při pozdějším update zařízení přepsal na 12 slovní seed a po této aktualizaci jsem i na tom 12 slovním seedu viděl.
Ale nyní poté dlouhé nečinnosti a mém přihlášení vidím stav účtu 0. Zkusím původní, 24 slovní seed a to píše, že je nefunkční. Při nahrání toho duhého seedu, 12 slovního, stav účtu zůstává stále nulový, můžete mi prosím poradit?
Dá se dohledat v tom trezoru nějaká historie finančních transakcí či něco takového? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Lukáši. Historie transakcí by měla být hned na úvodní stránce po tom, co Trezor připojíte a otevřete jeho rozhraní. Pokud v historii transakcí nevidíte nic, je pravděpodobné, že jste seed špatně opsal buď při při re-aktivaci, nebo už při úvodní instalaci. Ještě můžete vyzkoušet seed zadat do peněženek jako je Trust Wallet či Coinomi. Pokud ani tam neuvidíte žádné transakce, pak máte opravdu asi špatně opsaný seed. :-(

Lukas

Dobry den, mohu prosim trezor pouzivat i pres tablet apple konkretne ipad air 2019 dekuji

Magazín Finex

Dobrý den, pokud víme, Trezor momentálně není možné využít s žádným iPadem.

Eva

Dobrý den,
prosím chystám se zakoupit trezor one, ale stále mi uniká 1 věc… až budu mít na trezoru např. BTC nějaké vydělané a budu je chtít převézt do své banky na svůj účet…nějakou část peněz v CZK, jak na to?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Evo. Je to snazší, než byste si možná myslela. Stačí je někde prodat. A kde? O tom píšeme v článku kde prodat bitcoin či jiné kryptoměny.

Tomáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je dobrý nápad si po vytvoření nové peněženky a dalším jejím připojení, jí zkusit obnovit. Měl bych to jako jistotu, že je seed správný. Ale nevím, zda to už nesníží bezpečnost, když u Trezoru ONE ho zadávám na PC.
Děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, teoreticky to udělat samozřejmě můžete, ale pokud zvládnete přepsat slova na papír bez chyby, nevidím pro to důvod. :-)

Jiří

Zdravím !
Konečně jsem zakoupil kýžený produkt Trezor One s plnou podporou na platformu Mac. a teď hledám hodiny po netu, jak přístroje spojit. Zatím se žádná skutečná podpora nedaří. Prý mám stáhnout jakýsi tajemný Bridge, ale jeho zdroj jsem také zatím nenalezl. Jak je to skutečně s použitím u Macu. Je to jenom slovíčkaření výrobce nebo to opravdu funguje?
Díky za postřehy či pomoc :-)
J

Magazín Finex

Dobrý den, Jiří. Sám na Macu Trezor používám už léta a to bez problému. Nemusíte hledat hodiny po netu, stačí si přečíst celý tento návod. Uvidíte, jak si Bridge stáhnout, nainstalovat ho . Viz kroky 2 a 3 výše. Vojtěch, Finex.cz

Přemys Mareš

Hezký den vážení!Vyloženě neodborné se vás chci zeptat zda je Tresor peněženka kompatibilní i se smartphonem Honor 20 Pro.Mám jen ten a pak tablet Samsung Galaxy a moc rád bych používal nejvyšší možné zabezpečení krypt.Zatím sem nakupoval prostřednictvím Coinomi.Předem velice děkuji za odpověď na moji uvedenou mail.adresu.Ať se vás drží štěstí!PM

Magazín Finex

Dobrý den, ačkoli by Trezor Model One měl s Vaším telefonem být kompatibilní v pořádku, radši bych být Vámi šel do Ledger Nano X, který má tu kompatibilitu trochu lepší a také přes bluetooth.. :-)

Štefan

Dobrý den
Nainstaloval jsem si trezor one a opsal si první slovo seed, poté jsem zavadil omylem o USB kabel a došlo k odpojení trezoru. Po opětovném připojení se mi nastavení na monitoru PC posunulo na zadání PIN a na displeji trezoru bylo uvedeno backup failed. Pin jsem si nastavil, ale seed nemám. Co teď můžu dělat? Lze nějak trezor resetovat nebo ho můžu vyhodit? Předem děkuj za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, samozřejmě je možné Trezor vymazat a začít odznovu. :-) Oficiální návod naleznete zde.

Liamek

Ahoj rozbil se mi trezor koupila sem si nový obnovila sem si ho pomocí seedu a nemám tam nic nevite kde je problém? Děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, to je zvláštní. Použila jste určitě správný seed? A používala jste tento návod a zadávala jste seed bezpečně přímo na zařízení, nebo jste ho zadávala na počítači na nějaké stránce?

Petros

Zdravím,mám dotaz
mám možnost koupit již použitý trezor one,tzn.samozřejmě už bez těch holografických nálepek na balení (krabičce). Je nějaké riziko zneužití původním majitelem,pokud trezor uvedu do továrního mastavení ,a budu postupovat v nastavení od začátku? děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Petrosi. Ačkoli před tím všichni paranoidně varují, není až tak snadné zařízení promořit viry až „na kost“. Pokud ho uvedete do továrního nastavení a celou peněženku si nastavíte odznovu, problém by to (snad) být neměl. Ale mohl by. Osobně bych šel radši do nové peněženky, kde máte 100% jistotu. Stojí to za to – ten stres a případná ztráta kryptoměn – kvůli pár ušetřeným korunám?

Martin

Dobrý den,
po delší době jsem se chtěl podívat na trezor, ale bohužel si nevzpomenu na pin. Můžu „nějak“ pin změnit, nebo musím přehrát peněženku – samozřejmě bez ztráty btc? Seed mám. Jsem fakt amatér. Díky za radu.
Martin

Magazín Finex

Dobrý den. Stačí peněženku celou vymazat a obnovit ji ze seedu pomocí návodu zde. Pak si nastavíte nový PIN. :-)

Sláva

Potřebuju polopatě poradit jak přesunu koupená Ethera z My Crypta na peněženku Trezor One a dál, ne ane nato přijít. Děkuji .

Magazín Finex

Dobrý den, stačí si v levé horní části rozhraní peněženky na wallet.trezor.io rozkliknout ETH, což Vás převede na rozhraní třetí strany (např. MyEtherWallet). Tam zvolíte propojení s Trezorem a dále postupujete dle instrukcí. Pak stačí v MyCrypto své ethery odeslat na adresu peněženky, kterou vám MyEtherWallet ukázalo (bude začínat 0x……). Mimochodem, MyCrypto můžete používat jako rozhraní peněženky Trezor stejně jako MyEtherWallet. A ačkoli transakce provádíte v jiné aplikaci, i v tomto případě zůstávají privátní klíče ve vaší kontrole zašifrovány v zařízení Trezor.

Sláva

Dobrý den, asi sem to špatně napsal. Ethera mám na MyCrypto převedené ale neumím je označit a poslat na jinou peněženku. Neukazujou se poplatky, zablokovaný je přeposlat. Přijal bych podrobný český návod jak posilat Ethera přes MyCrypto na jinou peněženku. Snad sem to už vysvětlil dobře. Děkuju Sláva.

Petr

Zdravim, mel bych dotaz k Trezoru One, k ukladani kryptomen v penezenkach tretich stran. Chci do trezoru poslat ETH a Cardano, vzdy je nutne vstoupit do dalsi penezenky. Muze mi prosim nekdo vysvětlit tento postup, proc to nefunguje jako u BTC, ktery je primo v Trezoru? Diky Petr Z.

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Ano, máte pravdu. Když otevřete např. ETH wallet ve Vašem Trezoru, přesměruje Vás to na peněženku třetí strany. Je to běžná praxe a není třeba se bát – Vaše privátní klíče i tak stále zůstávají pouze v zařízení a tyto stránky je nemohou nijak zneužít. Jedná se pouze o způsob zobrazování informací o peněženkách a transakcích. A co se týče Vaší otázky, proč to nejde přímo v Trezoru? To nevíme. Už v roce 2018 SatoshiLabs na této funkci očividně pracovali a je dostupná v beta verzi peněženky (viz zde), ale kdy bude venku úplně nikdo neví.

Mark

Ahoj,
mám trezor model T a rád bych nakoupit MONERO, ale bohužel se mi v nabídce nezobrazuje. Prosím o radu.
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Marku. S Monerem je to složitější. Vzhledem k jeho anonymní povaze není ani pro samotné peněženky úplně jednoduché ho implementovat. Prakticky to možné je, ale je to spíše pro pokročilé uživatele. Návod je např. zde.

Shaman

Ahoj, koupil jsem si Trezor one a při aktivaci jsem zazmatkoval a přeskočil nastavení SEED, čili nemám těch 24 obnovovacích slov. Mám vytvořený PIN a dokončenou aktivaci. Prosím poraďte mi jak získat ta SEED slova, nevím si rady.
Dík Milan

Magazín Finex

Ahoj Milane. Bohužel není možné si seed po aktivaci zobrazit znovu, to by představovalo bezpečnostní riziko. Jedinou radu, kterou můžeme dát, je převést všechny kryptoměny (pokud už v tomto Trezoru nějaké jsou) na jinou peněženku (např. na Coinbase nebo Trust) a celý trezor smazat (v nastavení zvolit možnost WIPE). Pak projít aktivací Trezoru znovu a vytvořit si tak nový seed. Pak všechny kryptoměny naházet zpět.

Martin

Dobrý de moc užitečné stránky hodně informací pro začátečníky. Rád bych se zeptal jestli se dá Trezor one připojit na jakoukoliv verzi androidu třeba i na starší verzi, nebo je to jedno, četl jsem že k některým zařízením nejde připojit, popřípadě na jaké platformy se dá připojit.
Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den Martine, dle oficiálních stránek je potřeba mít Android verze alespoň 4.0.3., což jsou povětšinou telefony z r. 2012. Osobně ale s připojením Trezoru k Android telefonu nemám žádné zkušenosti a bohužel více nepomohu. Jen vás odkážu na oficiální návod zde.

Patrik

Dobrý den.Svůj trezor one jsem si zakoupil a nainstaloval bridge. Netuším kde se stala chyba,ale bridge se nainstaloval na win7 32bit verzi,ale ale já používám win10 64bit.verzi.Po aktualizaci počítače mě ted co 10min.vyskakuje okno s názvem Localbridge.exe Chybná bitová kopie.Co mi můžete poradit?Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den Patriku. Odinstalujte bridge úplně v nastavení počítače a zkuste si znovu stáhnout aktuální verzi programu zde. Pokud to nepomůže, zkuste, prosím, kontaktovat zákaznickou podporu SatoshiLabs dle návodu zde.

Igor Kmeto

Dobrý den, kolik stojí trezor?

Magazín Finex

Dobrý den, Igore, na oficiálních stránkách (zde) momentálně koupíte Trezor One za 1500 Kč a Trezor Model T za 4600 Kč. Na Alze teď vidím Trezor One za 2090 Kč a Trezor Model T za 4590 Kč. Cena se ale může měnit v závislosti na různých slevách.

Michal

Zdravím. Mám dotaz. Koupil jsem si TREZOR ONE a chystám se na první nákup kryptoměny na simplecoin. Ale nevím jestli musím mít založenou i softwarovou peněženku nebo ne? Nebo se vytvoří při té instalaci TREZORU? Jde mi o to, jestli musim mít trezor připojen k pc a čekat až proběhne transakce a kryptoměna se uloží do trezoru nebo nejdřív přijde do virtualní peněženky odkud ji pak přepošlu do trezoru?

Děkuji

Magazín Finex

Zdravím Michale! Není třeba zakládat si žádnou jinou peněženku, Trezor je sám o sobě plnohodnotnou peněženkou. Stačí tedy postupovat podle návodu v článku výše. Až budete mít vše aktivováno a nastaveno, stačí se jen v záložce „Receive“/“Obdržet“ prokliknout a získat BTC adresu tohoto zařízení. Pravděpodobně bude začínat trojkou. Když pak kdykoli pošlete transakci na tuto adresu, v Trezoru se objeví. Není třeba mít trezor neustále připojený k počítači. Dokonce i když ho budete mít měsíc v šuplíku a v té době na tuto adresu pošlete 5 transakcí, všechny budou přijaty. Co by vás ale mohlo zaskočit je, že když si budete chtít adresu vygenerovat znovu, bude už jiná! To je ale v pořádku a vůbec to nevadí. Můžete nadále používat všechny adresy, které vám peněženka přidělila a bitcoiny vždy přijdou na to správné místo. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Roman

Ahoj, úspěšně jsem uvedl do provozu Trezor One. Dle návodu Finexu. Návod OK. Automaticky se mi vygeneroval účet /adresa/, ale v BTC. Mám tedy dotaz, zda si mohu poslat do trezoru i jinou měnu např. LTC či XRP. Anebo si musím vytvořit v trezoru pro každou měnu nový účet? Mimo jiné, v rozbalovacím okně měn (vlevo nahoře) ani XRP není v nabídce.

Magazín Finex

Zdravím Romane. Jsme rádi, že návod pomohl. Dejte si ale pozor, neposílejte nikdy žádnou měnu na adresu jiné měny. Pro každou měnu (Litecoin, Bitcoin, Dogecoin,…) je třeba, jak říkáte, rozbalit okénko vlevo nahoře a zvolit příslušnou měnu. Jinak byste o své coiny přišel. Měna XRP momentálně bohužel je dostupná pouze v Trezor Beta peněžence. To je ale věc spíše pro pokročilé uživatele, proto úplně nedoporučuji ji využívat, pokud jste v krypto-světe nový. Viz např. video zde: https://www.youtube.com/watch?v=1FGMQWqzAzo

Milan

Konečně!!! Nepatřím mezi technicky nejzručnější, takže pro mě tenhle návod je svatý grál. Pěkně krůček po krůčku. Dík.

LoLaK

Ahoj kryptoborci, přemýšlím o nákupu Trezoru, ale nevím, jaký model zvolit. Jaký byste mi doporučili vy? Model One se mi zdá dostačující a mnohem levnější, takže přemýšlím hlavně o něm.

Magazín Finex

Ahoj, Model One je ve skutečnosti pro nenáročného uživatele opravdu dostačující. Jejich rozdíly nejsou tak markantní, ale osobně se mi ten dotykový displej líbí a používá lépe.
Vojtěch, Finex.cz

Zobrazit celou diskuzi (67)
Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo