Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Trezor Model One – Spuštění nové peněženky krok za krokem [NÁVOD]

Aktualizováno
Trezor Model One – Spuštění nové peněženky krok za krokem [NÁVOD]

Zařízení Trezor One - návod na aktivaciKryptoměny mají vysokou cenu a proto je potřeba si na ně dávat pozor a mít je v bezpečí. Pokud o ně přijdete, přijdete o své peníze, a to přece nikdo nechce.

Ať už se teprve chystáte do kryptoměn investovat, nebo již nějaké vlastníte, neměli byste jejich bezpečnost brát na lehkou váhu. 

K zabezpečení kryptoměn vám mohou pomoci zejména kryptoměnové peněženky, přičemž nejbezpečnějším typem krypto-peněženek jsou rozhodně ty hardwarové. Jejich nejbezpečnějšími a nejvíce používanými zástupci jsou pak peněženky Trezor od SatoshiLabs – starší model One a novější model T.

Pokud se při výběru své první peněženky rozhodnete pro Trezor, určitě nešlápnete vedle.

V tomto článku se dnes společně podíváme na starší verzi Trezoru a to Trezor Model One (recenze Trezoru zde), první hardware kryptoměnovou peněženku na světě. Konkrétně se krok po kroku podíváme na to, jak použít Trezor One a jak s ním pracovat.

Ať už koupi této peněženky teprve zvažujete, nebo jste si ji již zakoupili a nevíte jak s ní pracovat, určitě vám tento článek pomůže. Pojďme na to!

Obsah tohoto návodu

Krok 1: Zkontrolujte obsah balení Trezor One

Před samotným procesem aktivace vašeho Trezoru je potřeba zkontrolovat si, jestli není balení nějak porušené. Především pak holografické nálepky na balení a balení samotné. Více se o těchto nálepkách dočtete zde (v angličtině). Pokud by balení samotné nebo tyto nálepky byly nějak poškozené, je potřeba kontaktovat zákaznickou podporu. 

V mezičase, kdy budete problém s podporou řešit, se nedoporučuje Trezor wallet používat! Aktuální balení Trezoru One má holografické nálepky na těchto místech (viz obrázek níže).

trezor penezenka bezpecnostni prvky
Aktuální balení Trezor One

Po otevření krabičky v balení mimo Trezoru jako takového naleznete ještě: USB kabel, klíčenku, dvě kartičky na zapsání seedu, stručný návod v angličtině a pár elegantních samolepek. Nic víc.

Celý obsah balení Trezoru můžete vidět na obrázku níže. Pokud bylo s vaším balením vše v pořádku, pokračujte dále. 

trezor one obsah baleni
Obsah balení Trezoru One

Krok 2: Připojte trezor pomocí USB a začněte s aktivací

Nyní se pojďme podívat již na samotnou aktivaci vašeho Trezoru. Jako první připojte trezor pomocí USB kabelu k vašemu počítači. Do vašeho webového prohlížeče napište tuto adresutrezor.io/start.

Nyní byste se měli ocitnout na stránce, která bude vypadat zhruba tak, jako na obrázku níže. Od roku 2021 se pro komunikaci mezi uživatelem a jeho zařízením Trezor používá rozhraní Trezor Suite, který je jak ve webové verzi, tak jako program ke stažení.

Stránky Trezor Suite
Stránky Trezor Suite

My pro účely tohoto návodu budeme pokračovat ve webové verzi, kam se dostaneme kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu. Chcete-li si program stáhnout do počítače, stačí zmáčknout velké zelené tlačítko.

Krok 3: Stáhněte si software pro komunikaci s Trezorem

Aby peněženka Trezor mohla s vaším počítačem bezpečně komunikovat, je potřeba si stáhnout program Trezor Bridge, který vám bude nabídnut ke stažení hned v dalším kroku.

V tomto kroku si pouze vyberte příslušný operační systém a program stáhněte.

Stažení software Trezor Bridge
Stažení software Trezor Bridge

Ve chvíli dokončení instalace Trezor Bridge budete vyzvání k odpojení Trezoru. To proto, aby se instalace mohla plně dokončit. Poté můžete zařízení Trezor znovu připojit.

Poznámka

Program Trezor Bridge funguje pouze jako prostředník mezi zařízením a prohlížečem, nefunguje jako rozhraní pro přístup k peněžence – k tomu slouží program Trezor Suite.

Krok 4: Instalace firmwaru

Ve chvíli, kdy máte stažený a nainstalovaný Bridge a máte otevřené rozhraní Trezor Suite, je potřeba nainstalovat firmware do Trezoru. Každý nový Trezor vám totiž přijde resetovaný, abyste si před jeho prvním použitím museli stáhnout nejaktuálnější verzi.

Proto tedy znovu Trezor připojte kabelem a pokračujte dle zobrazených kroků.

Připojení Trezoru k počítači
Máte-li otevřený Trezor Suite, připojte Trezor k počítači pomocí USB kabelu

Po kliknutí na tlačítko Install firmware se vám spustí instalace. Její vývoj můžete sledovat jak na vašem počítači, tak na displeji vašho zařízení Trezor. Viz obrázek níže. O dokončení instalace budete znovu informováni na Trezoru a v prohlížeči. Celý proces trvá pár desítek vteřin.

trezor firmware
Proces instalace firmwaru do peněženky Trezor

Po dokončení instalace firmwaru budete znovu požádáni o odpojení a znovu připojení Trezoru, aby být mohla instalace kompletně dokončena.

Po dalším připojení Trezoru budete pokračovat vytvořením nové peněženky, a to kliknutím na tlačítko Vytvořit peněženku. Viz obrázek níže.

Vytvořit novou peněženku na Trezoru
Klepněte na tlačítko Vytvořit peněženku

Je možné, že žádost o vytvoření nové peněženky budete muset potvrdit i stisknutím tlačítka na samotném zařízení Trezoru. Na to si zvykněte, protože pomocí těchto tlačítek budete v budoucnu potvrzovat všechny transakce.

A je to! Vaše peněženka je vytvořena!

Poznámka

Druhá možnost, kterou na obrázku vidíte (Obnovit existující peněženku), slouží pro případ, že chcete obnovit svou již dříve vytvořenou peněženku. To se hodí v případě ztráty zařízení, přechodu nový model, atp. Náš návod pro obnovení peněženky naleznete zde.

Krok 5: Zabezpečení vašeho Trezoru

Vytvořením peněženky nastavení vašeho Trezoru nekončí. I když ji máte vytvořenou, bude vás nyní čekat ten nejdůležitější krok. Zabezpečení vašeho Trezoru a tím pádem i vašich kryptoměn!

Ihned po založení nové peněženky doporučujeme pokračovat v procesu zabezpečení, a to klepnutím na tlačítko Pokračovat v zálohování.

Pokračovat v zálohování Trezoru
Pokračujte stisknutím zeleného tlačítka

Následně vás bude čekat nastavení zálohy vašich kryptoměn, které spočívá v zálohování vašeho seedu a tvorbě PIN kódu pro přístup do vaší peněženky.

Jak přesně tento seed funguje a jak si ho správně zaznamenat? Dozvíte se v dalším kroku.

TIP: Pokud neovládáte anglický jazyk, tak pro lepší orientaci a vaši informovanost doporučujeme rozhraní Trezor Suite přepnout do českého jazyka (viz obrázek níže).

Přepnutí Trezor Suite do češtiny
Přepnutí Trezor Suite do češtiny

Pojďme se nyní podívat na nastavení zmíněného seeduu a PIN kódu.

Krok 6: Zálohovací seed v Trezoru

Trezor One a stejně tak Trezor T wallet používají k zabezpečení kryptoměn dva prvky. Jsou jimi SEED (záloha vašich kryptoměn) a PIN kód.

Co když Trezor ztratíte? Co když vám ho někde ukradne nebo se rozbije? K tomu právě slouží zmíněný seed, který si můžete představit jako zálohu vaší peněženky pro případ nějakého ze zmíněných problémů.

Záloha pomocí seedu spočívá v tom, že vám systém vygeneruje 24 náhodných anglických slov (u modelu One je to 24 u modelu Trezor T je to 12), které slouží pro případnou obnovu. A protože s přístupem k vašemu seedu by vaše kryptoměny mohl kdokoli zcizit, nikdy byste neměli váš seed nikdy: 

 • Fotit nebo jinak digitálně zaznamenávat
 • Psát nikam do počítače ani telefonu
 • Nahrávat do cloudových (virtuálních) uložišť
 • Nahrávat na internet (do emailu, posílat přes messenger, na servery – prostě nikam)

Seed si zaznamenejte na kartičku (papír), která je součástí balení Trezoru (uvidíte na ní kolonky pro zmíněných 24 slov). Pokud nějakým z výše zmíněných, nebo jiných způsobů zaznamenávání ohrozíte váš seed, je možné, že se k němu dostane někdo cizí a získá tak přístup ke všem vašim kryptoměnám!

Pro vygenerování vašeho seedu musíte potvrdit to, že jste obeznámeni s tím, jak se seedem bezpečně manipulovat a dále pak pokračujete tlačítkem Continue.

Potvrďte, že jste si vědomi toho, co děláte
Zaškrtněte všechny jednotlivé karty s tipy a zmáčknutím tlačítka Spustit zálohování potvrďte, že víte, co děláte.

Váš seed byl vygenerován! První slovo můžete již vidět na svém Trezoru. Další slovo vždy zobrazíte kliknutím na pravé tlačítko vašeho zařízení.

Slova je samozřejmě potřeba zaznamenávat bezchybně a ve správném pořadí. Na displeji Trezoru vždy vidíte, jaké v pořadé se dané slovo nachází (viz obrázek níže).

Ve chvíli, kdy potvrdíte zaznamenání posledního slova, nastane opětovná kontrola a všechna slova se vám zobrazí znovu.

Proces zálohování seedu u peněženky Trezor One
Proces zálohování seedu u peněženky Trezor One

Po dvojité kontrole všech slov bude vaše záloha úspěšně vytvořena. Nyní můžete pokračovat nastavením PIN kódu, nebo to můžete odložit na později.

My samozřejmě doporučujeme PIN nastavit okamžitě. Pokud chcete PIN nastavit hned, klikněte na tlačítko Nastavit pin.

Poznámka

Pozor! Pokud si správně nezazálohujete seed, nikdy nebudete schopni kryptoměny obnovit a získat je tak zpět v případě, že o své zařízení přijdete! A stejně tak pokud se k němu dostane někdo cizí, může si vaše kryptoměny obnovit on.

Krok 7: Nastavení PIN kódu

PIN kód je neméně důležitý a je samozřejmě také potřeba ho uchovávat v bezpečí. Pokud by někdo přišel na váš PIN a měl zároveň váš Trezor, nepotřebuje ani váš seed a může vás o kryptoměny připravit. To znamená, že byste nikdy neměli mít PIN kód uložený společně s Trezorem.

Nastavení PIN kódu provedete jednoduše: Na vašem počítači si na mřížce 3×3 políčka (viz obrázek níže), zvolíte 4 až 9 čísel pro svůj PIN kód. Čísla máte zobrazené na Trezoru v náhodném pořadí a na počítači volíte ta políčka mřížky, které chcete použít. PIN musíte při vytváření zadat 2x, aby nedošlo k chybě.

Rozmístění čísel je na displeji při každém přihlášení jiné, což zvyšuje bezpečnost vašeho Trezoru.

Nastavení PIN kódu v Trezoru
Nastavení PIN kódu v Trezoru

PIN po vás bude požadován pokaždé, když peněženku Trezor připojíte k počítači. Proto si jej dobře zapamatujte. Pokud budete potřebovat, je možné ho posléze jednoduše změnit v nastavení účtu.

Základní a zároveň nejdůležitější nastavení Trezoru je hotové! Kdykoliv budete chtít vstoupit do své Trezor peněženky používejte pouze oficiální program Trezor Suite (pokud jste si ho nainstalovali) a nebo webové stránky https://suite.trezor.io/web/.

Poznámka

TIP: V případě, že zapomenete svůj PIN, ale zařízení stále máte, je možné Trezor uvést do továrního nastavení, poté obnovit pomocí seedu a nastavit PIN nový.

Krok 8: Další nastavení Trezoru

V momentě, kdy máte nejdůležitější nastavení za sebou (SEED a PIN), můžete provést další nastavení.

Jako první se vás rozhraní Suite zeptá, které z nabízených kryptoměn budete chtít použít. Samozřejmě to asi bude Bitcoin, ale zvolit můžete i další. V případě, že budete později chtít přidat i další kryptoměny, můžete tak provést v nastavení.

Aktivace peněženek pro kryptoměny, které budete chtít používat
Aktivace peněženek pro kryptoměny, které budete chtít používat

Mezi další nastavení patří také:

 • Pojmenování vašeho zařízení (viz obrázek níže);
 • Uložení oficiálních stránek Trezoru do záložek (zabezpečení proti phishingu);
 • Možnost přihlášení emailu do newsletteru (informace o nových verzích aplikace nebo sezónních slevách);
 • Nastavení preferované měny vašeho účtu;
 • Nebo nastavení obrázku, který chcete na displeji Trezoru zobrazovat.
Nastavení jména zařízení
Nastavení jména zařízení

Co se týče obrázků, které pro vás vývojáři Trezoru do systému nahráli, je vidět, že jim rozhodně smysl pro humor nechybí. Mít na Trezoru takový Mt. Gox, nebo Space Invaders nás opravdu baví.

A pokud by se vám žádný z výše umístěných obrázků nelíbil, tak si samozřejmě můžete nahrát svůj.

Některé z dostupných obrázků
Některé z dostupných obrázků

Závěr

A to je z tohoto návodu vše. Vaše Trezor peněženka by měla být kompletně funkční a zabezpečená.

Pojďme si na závěr ještě zopakovat základní rady při práci s peněženkami Trezor a vlastně obecně s hardwarovými peněženkami.

 • Nikdy neukládejte seed online, nefoťte ho, ani ho nikam neukládejte – prostě ho držte dál od internetu a dalších technologií (SMS, poznámky v telefonu,…)
 • Seed si uložte na bezpečné místo a ideálně mějte 2 seedy – nebo použijte některý z produktů pro zálohu seedu.
 • PIN nikdy nemějte společně s Trezorem.
 • Trezor, seed, ani případně PIN nenechávejte jen tak válet někde v bytě. Mějte vše na bezpečných místech.
 • Chovejte se ke kryptoměnám jako k penězům – vždyť to peníze jsou – mějte je v bezpečí!

Doufáme, že vám náš návod pomohl.

Nastavení a aktivace Trezoru není úplně jednoduchou záležitostí, zejména pokud s kryptoměnami teprve začínáte. Věříme ale, že vám to tento návod značně zjednoduší. Pokud byste měli jakékoliv dotazy ohledně Trezoru One nebo Trezoru T, nebojte se napsat do komentářů níže. Rádi vám na ně odpovíme.

Ještě svůj Trezor nemáte? Kupte si ho zde!

Favorit redakce

Výhody
 • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
 • Vytvořena českou firmou
Nevýhody
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Další informace o krypto peněženkách a Trezoru:

Líbil se vám tento článek?
47
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (81 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jaroslav Brabec

Trezor Suite mi nabízí instalaci nového firmware do mého trezoru one. Musím si ho instalovat? A budu při této instalaci muset zadávat svůj seed?
Předem díky za odpověď.

Matouš Vondrák

Dobrý den, Jaroslave,

instalaci nového firmware striktně doporučujeme. Nejen že se Vám zpřístupní nejnovější možnosti a aktualizace kryptoměnové peněženky, ale hlavně budete disponovat nejnovějšími bezpečnostními opatřeními.

Při aktualizaci firmware by po Vás Trezor seed chtít neměl, nicméně doporučujeme jej mít po ruce. Kdyby aktualizace neproběhla podle plánu, je možné, že bude potřeba celý Trezor smazat a firmware nainstalovat znovu, v tom případě bude seed nutný 100%. Pokud chcete, můžete si před instalací nového firmware ověřit správnost seedu v nastavení peněženky a ujistit se, že její případná obnova proběhne bez problému. Jistota je jistota. :)

david spavelko

Dobry den Mohu poprosit o pomoc ? Dal jsem v aplikaci nějak přidat skrytou penezenku a nic se mi teď neukazuje žádný peníze nevíte co stim ?

Ing. Rostislav Pavelka

Návod pěkný. Ale co dal? Chci vložit kryptomenu YFI, ale nijak nemůžu. Nelze totiž do trezor suite pridat dalsi ucet pro danou kryptomenu, nanidka je pouze defaultnich sedm a nějaké testovací. Netuším jak pridat treba polygon (matic) ci Stellar (XLM) ci yearn.finance (YFI).
Můžete udělat i návod na toto?
Trezor tvrdí ze je u one modelu je podporuje, ale jak je pridam to netuším.

Redakce Finex

Dobrý den. Yearn Finance (YFI) je tzv. ERC-20 token. Více o nich naleznete v následujících článcích:

Jaromír Vykoukal

Dobrý den, mám trezor one. Delší dobu jsem ho nepoužil. Nyní jsem nainstaloval nové rozhraní trezor suite a po připojení trezoru k počítači (na displaji trezoru svítí obrázek) to chce připojit trezor. Kabyey jsem vyměnil, USB vyzkoušel všechny a nic. Netušíte, kde by mohl být problém? Děkuji za odpověď M.

Redakce Finex

Dobrý den, Jaromíre. Takhle na dálku se bohužel špatně radí. Doporučujeme kontaktovat přímo oficiální zákaznickou podporu Trezoru na těchto stránkách (psát můžete v češtině). Měli by Vám být schopni poradit, my s nimi máme dobrou zkušenost.

Jiří Krátký

Dobrý den,při převodu ETH do trezoru one jsem zadal a vygeneroval adresu místo u ETH u ETC a prevod provedl.
Z účtu ETH odešlo,ale do trezoru nedorazilo,rád bych se zeptal jestli je šance , že je ještě uvidím.

Redakce Finex

Dobrý den, Jiří. Ačkoli se jedná o zásadní chybu, na kterou si vždy musíte dát pozor, v případě ETH/ETC by to mělo být možné. Naopak např. u BTC/ETH by to už možné pravděpodobně nebylo. Níže kopírujeme návod, který na svých stránkách zveřejnila oficiální zákaznická podpora Trezoru. Věříme, že Vám pomůže. Budete potřebovat MyEtherWallet.

 1. Nejprve otevřete rozhraní peněženky Trezor Suite a zvolte Ethereum. Poté běžte na záložku pro příjem kryptoměn a zvolte zobrazení celé adresy. Tu si zkopírujte a na zařízení si ověřte, že máte zkopírovanou správnou (nepodvrženou) adresu.
 2. Nyní běžte na zmíněnou stránku MyEtherWallet, spojte ji s Trezorem a zvolte síť ETH (nikoliv ETC).
 3. Jako tzv. “derivation path”, kterou budete muset zvolit, nyní zvolíte právě Ethereum Classic (ETC), tedy: (m/44’/61’/0’/0) – tak byste se měl dostat k tokenům, které jste chybně odeslal.
 4. Pokud tam zatoulané tokeny ETH jsou, ověřte si, že se stále nacházíte na síti ETH (ne ETC).
 5. Nyní byste měl mít možnost tyto ETH odeslat na Vaši správnou adresu, kterou jste získal v kroku č. 1 výše.

Držíme palce!

Milan Slezák

Dobrý den, mám stejný problém, postupoval jsem podle uvedených pokynů, ale ani v trezoru ani v peněžence MyEtherWallet prostě nikde ty moje ETH, co jsem omylem poslal do trezoru na ETC nevidím. ETH jsem poslal z Coinbase , bylo odesláno do mého trezoru na adresu : 0x0898F52……………… Nikde nic. Přiznávám, jsem začátečník, nerozumím tomu, jen jsem chtěl bezpečně uložit moje ETH a takhle to dopadlo. Je problém třeba ve špatně zvolené blockchainové síti ? Poradí mi prosím někdo jak z toho ven ? Moc děkuji. Milan

Milan Slezák

Tak úspěšně vyřešeno. Moc mi pomohl perfektní návod na : https://www.youtube.com/watch?v=7x4f73d_GuI

Marek

Dobry den, rad bych se zeptal a pozadal o radu. Mam Trezor one, kdyz chci poslat BTC z Binance do trezoru, tak mi to pise po zadani adresy, ze momentalne nepodporuje adresy zacinajici na bc1. Nevim proc, kdyz by podpora byt mela. Muzete mi prosim poradit Dekuji Marek.

Redakce Finex

Dobrý den, dle dostupných informací to vypadá, že tento problém má co dočinění s updatem taproot. Doporučovali bychom proto s výběrem BTC z Binance ještě chvilku počkat.

Marcela

Dobrý den , koupila jsem si na doporučení trezor hardware wailet abych si mohla uložit XPR ale jakmile jsem jej nainstalovala tak mi to ukazuje že XPR to nebere je to zašedlé.Moc se v tom nevyznám ,chtěla jsem to zkusit tak jsem vložila peníze teď bych to chtěla zrušit a peníze dostat zpátky a bohužel vůbec nevím jak a nikdo mi není schopný poradit.děkuji za odpověď Marcela

Redakce Finex

Dobrý den, Marcelo. Dle našich informací bohužel není možné XRP do Trezoru One uložit. Toto se dočtete i na oficiálních stránkách výrobce (zde).

Honza

Dobrý den, kdy bude pro peněženku Trezor one se SW Trezor Suite k dispozici také čeština?

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Tuto informaci bohužel nemáme.

Milan

Zdravím…Prosím Vás, mám takový problém. Před pár dny jsem kupoval Trezor ONE, ale objednávka je nevyřízená. Peníze jsou odeslány, ale odpověděli mi, že evidují nezaplacení zboží a tím pádem to nemůžou poslat. Tak se ptám, jestli nevíte jejich email kde bych jim mohl napsat, protože z toho supportu co tam je se nedozvím nic. Děkuji moc za odpověď.

Honza

Vytvořil jsem novou peněženku Trezor one, bohužel v anglickém jazyce, a nejde změnit na češtinu. Poradíte mi?

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Pokud používáte software Trezor Suite, tak ten je zatím bohužel pouze v anglickém jazyce. Pokud ale používáte Web Wallet, tak tam si jazyk na češtinu můžete změnit kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu platformy.

Honza

Bude pro peněženku Trezor one se SW Trezor Suite k dispozici také v čeština a kdy?

Tomáš

Dobrý den koupil jsem si nový trezor a adresa na něj začíná bc1, ale potřeboval bych aby začínala 3. jde to změnit?můžete mi poradit prosím? děkuji za odpověd

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. Používání adres začínajících na bc1 je doporučované kvůli nižším poplatkům, Trezor Suite tyto adresy využívá automaticky. Pokud chcete využívat adresy začínající na 1 nebo 3, budete si muset přidat nový Account – Segwit nebo Legacy. A nebo využít Web Wallet a ne Trezor Suite.

Michal Jordán

Dobrý den. Když stáhnu software Trezoru One do mého PC a klekne třeba za pár let, pak se dá software Trezoru One stáhnout do nového zařízení (PC) a bude vše fungovat jak má? Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Michale. Přesně tak – stačí obnovit peněženku ze seedu. Respektive u Trezoru jsou seedy a kryptoměny uložené přímo v zařízení Trezor, nikoliv v počíači. Takže tam Vás funkčnost počítače nijak nelimituje, důležité je, aby fungovalo dané zařízení. :-)

Igor

Pardon, měl jsem na mysli samozřejmě https://wallet.trezor.io…USB Trezor sice PC jako takový najde, ale už se nedokáže připojit do aplikace..prostě s ním software nekomunikuje, nevidí ho..

Igor

Ahoj, koupil jsem Trezor One a vše nainstaloval vč. firmware a pak nastavil v aplikaci Trezor Bridge.
Pak to po mě chtělo aktualizaci firmware, tak jsem ji udělal a odpojil a zapojil přes USB Trezor dle instrukcí..aktualizace firware se ale pořád nechtěla dokončit, a když už to trvalo opravdu nenormálně dlouho, asi to zamrzlo, tak jsem to odpojil.
Nyní už to nejde připojit přes USB k aplikaci, pořád to píše připojit Trezor přes USB..zkoušel jsem včechny USB, co mám na PC..nefunguje to..prostě se to nechce připojit.
Už mám nervy na pochodu, může mi někdo poradit, co s tím????
Moc dík.

ondrej

mam stejny problem, muze prosim nekdo poradit?

Karel

Ahoj, zakoupil jsem Trezor one, Seed 24 slov, PIN, vše OK. Mám v něm již KRYPTA. Prosím o radu, jak nyní tato KRYPTA zazálohovat (a kam), kdyby se přeci jen Trezor poškodil, nebo zmizel, ….
A jak s obnovením, abych o KRYPTa nepřišel (přes Seed ?).
Pozn.: Domnívám se, že moje KRYPTA jsou asi paralelně vždy s Trezorem v Blokchainu, a obnova by do mého nového Trezoru se importovala asi z něj … Je to tak ? Děkuji, Karel.

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. Zálohovat už nic nemusíte, pokud máte seed, pak máte zálohu. Při odcizení, ztrátě nebo rozbití zařízení stačí seed vložit do zařízení nového a kryptoměny by se Vám tam měly objevit během pár desítek sekund. :-)

Pedros

Ahojte, pořídil jsem trezor one, jelikož jsem začáteční a drobný investor do kryptoměn potřebuji poradit.
Rád bych koupil kryptoměnu Chainlink, Polkadot, Cardano v trezoru vidím přednastavených pouze 16 i když při koupi jsem četl, že jich podporuje okolo 600.
Můžete mi nějak pls poradit.Jedná se , že když chci koupit tu a tam tu kryptoměnu, tak mi to v peněžence nevygeneruje tu adresu , kterou vložim ve směnárně.
Na podpoře mi už víc jak týden nikdo neodpovídá.
Děkuji Všem

Petr

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda mi může na trezor přijít kryptoměna, i když ho nemám připojený k PC, protože poslání do peněženky trvá někdy déle.
Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Kryptoměny Vám samozřejmě přijdou, i když máte zařízené odpojené. Jedná se o převod mincí v rámci blockchainu – Trezor vám po připojení jen ukazuje, ke kolika mincím na blockchainu máte přístup.. :-)

Jarda

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda burza BInance dokáže spolupracovat s peněženkou Trezor One. Asi jsem nepochopil funkci toho výběru sítě, při výběru nebo posílání kryptoměny do peněženky.
Díky za vysvětlení

Redakce Finex

Dobrý den, z Binance si své krptoměny samozřejmě na Trezor poslat můžete – pomocí funkce Withdrawal. Výběr sítě je spíše pokročilejší technika, a tak doporučujeme vždy volit nativní síť, tedy např. pro výběry BTC volte pouze BTC.

Lukas

Jaký je princip obnovení ze seedu? Pokud mám peněženku vymazanou a v továrním nastavení, informace o mých krypto musí být načteny z jiného zdroje. Jak to funguje?

Redakce Finex

Dobrý den, na téma obnovení seedu u kryptoměnové peněženky Trezor jsme sepsali tento článek – https://finex.cz/jak-obnovit-rozbity-ci-ztraceny-trezor-pomoci-seedu-navod/. Věřím, že vám v případě potřeby obnovy pomůže.

Co se týče obecného principu. Informace jsou uložené na blockchainu a k tomu, abyste s nimi mohli disponovat, stačí pouze znát váš privátní klíč. Tento klíč je hodně zjednodušeně „heslo“ k vaší peněžence a můžete pomocí něj disponovat kryptoměnami. A seed je právě takovou jeho zálohou, ze které jsou privátní klíče k vaší peněžence generovatelné.

Pokud máte peněženku v továrním nastavení, obnovíte si ji právě ze zmíněného seedu.

Více si o privátních klíčích můžete přečíst zde
Více si o seedech můžete přečíst zde

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přeji hezký den.

Jaromír

Ahoj, díky moc za návod! A drobná technická pro ostatní, nebuďte tutani jako já a použijte delší kabel než ten od výrobce, nebude muset pořád lozit pod stůl :D

Redakce Finex

Zdravím, máme radost, že pro vás byl návod přínosný a děkujeme za tip. Je pravda, že lézt pod stůl a manipulovat s 5 cm kabelem není úplně ideální.

Přeji super den.

Lukáš

Dobrý den,
po delší době, cca 1rok, jsem se opět připojil na černobílý trezor a nyní mi to hlásí nula na účtu, přitom, při posledním přihlášení tam prostředky byly. Obnovovací seedy mám dva, jeden úplně původní, 24 slov, ten jsem při pozdějším update zařízení přepsal na 12 slovní seed a po této aktualizaci jsem i na tom 12 slovním seedu viděl.
Ale nyní poté dlouhé nečinnosti a mém přihlášení vidím stav účtu 0. Zkusím původní, 24 slovní seed a to píše, že je nefunkční. Při nahrání toho duhého seedu, 12 slovního, stav účtu zůstává stále nulový, můžete mi prosím poradit?
Dá se dohledat v tom trezoru nějaká historie finančních transakcí či něco takového? Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Lukáši. Historie transakcí by měla být hned na úvodní stránce po tom, co Trezor připojíte a otevřete jeho rozhraní. Pokud v historii transakcí nevidíte nic, je pravděpodobné, že jste seed špatně opsal buď při při re-aktivaci, nebo už při úvodní instalaci. Ještě můžete vyzkoušet seed zadat do peněženek jako je Trust Wallet či Coinomi. Pokud ani tam neuvidíte žádné transakce, pak máte opravdu asi špatně opsaný seed. :-(

Lukas

Dobry den, mohu prosim trezor pouzivat i pres tablet apple konkretne ipad air 2019 dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, pokud víme, Trezor momentálně není možné využít s žádným iPadem.

Eva

Dobrý den,
prosím chystám se zakoupit trezor one, ale stále mi uniká 1 věc… až budu mít na trezoru např. BTC nějaké vydělané a budu je chtít převézt do své banky na svůj účet…nějakou část peněz v CZK, jak na to?
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Evo. Je to snazší, než byste si možná myslela. Stačí je někde prodat. A kde? O tom píšeme v článku kde prodat bitcoin či jiné kryptoměny.

Tomáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je dobrý nápad si po vytvoření nové peněženky a dalším jejím připojení, jí zkusit obnovit. Měl bych to jako jistotu, že je seed správný. Ale nevím, zda to už nesníží bezpečnost, když u Trezoru ONE ho zadávám na PC.
Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, teoreticky to udělat samozřejmě můžete, ale pokud zvládnete přepsat slova na papír bez chyby, nevidím pro to důvod. :-)

Jiří

Zdravím !
Konečně jsem zakoupil kýžený produkt Trezor One s plnou podporou na platformu Mac. a teď hledám hodiny po netu, jak přístroje spojit. Zatím se žádná skutečná podpora nedaří. Prý mám stáhnout jakýsi tajemný Bridge, ale jeho zdroj jsem také zatím nenalezl. Jak je to skutečně s použitím u Macu. Je to jenom slovíčkaření výrobce nebo to opravdu funguje?
Díky za postřehy či pomoc :-)
J

Redakce Finex

Dobrý den, Jiří. Sám na Macu Trezor používám už léta a to bez problému. Nemusíte hledat hodiny po netu, stačí si přečíst celý tento návod. Uvidíte, jak si Bridge stáhnout, nainstalovat ho . Viz kroky 2 a 3 výše. Vojtěch, Finex.cz

Přemys Mareš

Hezký den vážení!Vyloženě neodborné se vás chci zeptat zda je Tresor peněženka kompatibilní i se smartphonem Honor 20 Pro.Mám jen ten a pak tablet Samsung Galaxy a moc rád bych používal nejvyšší možné zabezpečení krypt.Zatím sem nakupoval prostřednictvím Coinomi.Předem velice děkuji za odpověď na moji uvedenou mail.adresu.Ať se vás drží štěstí!PM

Redakce Finex

Dobrý den, ačkoli by Trezor Model One měl s Vaším telefonem být kompatibilní v pořádku, radši bych být Vámi šel do Ledger Nano X, který má tu kompatibilitu trochu lepší a také přes bluetooth.. :-)

Štefan

Dobrý den
Nainstaloval jsem si trezor one a opsal si první slovo seed, poté jsem zavadil omylem o USB kabel a došlo k odpojení trezoru. Po opětovném připojení se mi nastavení na monitoru PC posunulo na zadání PIN a na displeji trezoru bylo uvedeno backup failed. Pin jsem si nastavil, ale seed nemám. Co teď můžu dělat? Lze nějak trezor resetovat nebo ho můžu vyhodit? Předem děkuj za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, samozřejmě je možné Trezor vymazat a začít odznovu. :-) Oficiální návod naleznete zde.

Liamek

Ahoj rozbil se mi trezor koupila sem si nový obnovila sem si ho pomocí seedu a nemám tam nic nevite kde je problém? Děkuji za odpověď