Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové peněženky » Trezor Model One – Spuštění nové peněženky krok za krokem [NÁVOD]

Trezor Model One - Spuštění nové peněženky krok za krokem [NÁVOD]

Trezor Model One - Spuštění nové peněženky krok za krokem [NÁVOD]

Zařízení Trezor One - návod na aktivaciKryptoměny mají vysokou cenu a proto je potřeba si na ně dávat pozor a mít je v bezpečí. Pokud o ně přijdete, přijdete o své peníze, a to přece nikdo nechce.

Ať už se teprve chystáte do kryptoměn investovat, nebo již nějaké vlastníte, neměli byste jejich bezpečnost brát na lehkou váhu. 

K zabezpečení kryptoměn vám mohou pomoci zejména kryptoměnové peněženky, přičemž nejbezpečnějším typem krypto-peněženek jsou rozhodně ty hardwarové. Jejich nejbezpečnějšími a nejvíce používanými zástupci jsou pak peněženky Trezor od SatoshiLabs – starší model One a novější model T.

Pokud se při výběru své první peněženky rozhodnete pro Trezor, určitě nešlápnete vedle.

V tomto článku se dnes společně podíváme na starší verzi Trezoru a to Trezor Model One (recenze Trezoru zde), první hardware kryptoměnovou peněženku na světě. Konkrétně se krok po kroku podíváme na to, jak použít Trezor One a jak s ním pracovat.

Ať už koupi této peněženky teprve zvažujete, nebo jste si ji již zakoupili a nevíte jak s ní pracovat, určitě vám tento článek pomůže. Pojďme na to!

Obsah tohoto návodu

1.Krok 1: Zkontrolujte obsah balení Trezor One2.Krok 2: Připojte trezor pomocí USB a začněte s aktivací3.Krok 3: Stáhněte si software pro komunikaci s Trezorem4.Krok 4: Instalace firmwaru5.Krok 5: Zabezpečení vašeho Trezoru6.Krok 6: Zálohovací seed v Trezoru7.Krok 7: Nastavení PIN kódu8.Krok 8: Další nastavení Trezoru9.Máte problém? Napište nám (komentáře)

Krok 1: Zkontrolujte obsah balení Trezor One

Před samotným procesem aktivace vašeho Trezoru je potřeba zkontrolovat si, jestli není balení nějak porušené. Především pak holografické nálepky na balení a balení samotné. Více se o těchto nálepkách dočtete zde (v angličtině). Pokud by balení samotné nebo tyto nálepky byly nějak poškozené, je potřeba kontaktovat zákaznickou podporu. 

V mezičase, kdy budete problém s podporou řešit, se nedoporučuje Trezor wallet používat! Aktuální balení Trezoru One má holografické nálepky na těchto místech (viz obrázek níže).

trezor penezenka bezpecnostni prvky
Aktuální balení Trezor One

Po otevření krabičky v balení mimo Trezoru jako takového naleznete ještě: USB kabel, klíčenku, dvě kartičky na zapsání seedu, stručný návod v angličtině a pár elegantních samolepek. Nic víc.

Celý obsah balení Trezoru můžete vidět na obrázku níže. Pokud bylo s vaším balením vše v pořádku, pokračujte dále. 

trezor one obsah baleni
Obsah balení Trezoru One

Krok 2: Připojte trezor pomocí USB a začněte s aktivací

Nyní se pojďme podívat již na samotnou aktivaci vašeho Trezoru. Jako první připojte trezor pomocí USB kabelu k vašemu počítači. Do vašeho webového prohlížeče napište tuto adresutrezor.io/start.

Nyní byste se měli ocitnout na stránce, která bude vypadat zhruba tak, jako na obrázku níže. Od roku 2021 se pro komunikaci mezi uživatelem a jeho zařízením Trezor používá rozhraní Trezor Suite, který je jak ve webové verzi, tak jako program ke stažení.

Stránky Trezor Suite
Stránky Trezor Suite

My pro účely tohoto návodu budeme pokračovat ve webové verzi, kam se dostaneme kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu. Chcete-li si program stáhnout do počítače, stačí zmáčknout velké zelené tlačítko.

Krok 3: Stáhněte si software pro komunikaci s Trezorem

Aby peněženka Trezor mohla s vaším počítačem bezpečně komunikovat, je potřeba si stáhnout program Trezor Bridge, který vám bude nabídnut ke stažení hned v dalším kroku.

V tomto kroku si pouze vyberte příslušný operační systém a program stáhněte.

Stažení software Trezor Bridge
Stažení software Trezor Bridge

Ve chvíli dokončení instalace Trezor Bridge budete vyzvání k odpojení Trezoru. To proto, aby se instalace mohla plně dokončit. Poté můžete zařízení Trezor znovu připojit.

Krok 4: Instalace firmwaru

Ve chvíli, kdy máte stažený a nainstalovaný Bridge a máte otevřené rozhraní Trezor Suite, je potřeba nainstalovat firmware do Trezoru. Každý nový Trezor vám totiž přijde resetovaný, abyste si před jeho prvním použitím museli stáhnout nejaktuálnější verzi.

Proto tedy znovu Trezor připojte kabelem a pokračujte dle zobrazených kroků.

Připojení Trezoru k počítači
Máte-li otevřený Trezor Suite, připojte Trezor k počítači pomocí USB kabelu

Po kliknutí na tlačítko Install firmware se vám spustí instalace. Její vývoj můžete sledovat jak na vašem počítači, tak na displeji vašho zařízení Trezor. Viz obrázek níže. O dokončení instalace budete znovu informováni na Trezoru a v prohlížeči. Celý proces trvá pár desítek vteřin.

trezor firmware
Proces instalace firmwaru do peněženky Trezor

Po dokončení instalace firmwaru budete znovu požádáni o odpojení a znovu připojení Trezoru, aby být mohla instalace kompletně dokončena.

Po dalším připojení Trezoru budete pokračovat vytvořením nové peněženky, a to kliknutím na tlačítko Vytvořit peněženku. Viz obrázek níže.

Vytvořit novou peněženku na Trezoru
Klepněte na tlačítko Vytvořit peněženku

Je možné, že žádost o vytvoření nové peněženky budete muset potvrdit i stisknutím tlačítka na samotném zařízení Trezoru. Na to si zvykněte, protože pomocí těchto tlačítek budete v budoucnu potvrzovat všechny transakce.

A je to! Vaše peněženka je vytvořena!

Krok 5: Zabezpečení vašeho Trezoru

Vytvořením peněženky nastavení vašeho Trezoru nekončí. I když ji máte vytvořenou, bude vás nyní čekat ten nejdůležitější krok. Zabezpečení vašeho Trezoru a tím pádem i vašich kryptoměn!

Ihned po založení nové peněženky doporučujeme pokračovat v procesu zabezpečení, a to klepnutím na tlačítko Pokračovat v zálohování.

Pokračovat v zálohování Trezoru
Pokračujte stisknutím zeleného tlačítka

Následně vás bude čekat nastavení zálohy vašich kryptoměn, které spočívá v zálohování vašeho seedu a tvorbě PIN kódu pro přístup do vaší peněženky.

Jak přesně tento seed funguje a jak si ho správně zaznamenat? Dozvíte se v dalším kroku.

TIP: Pokud neovládáte anglický jazyk, tak pro lepší orientaci a vaši informovanost doporučujeme rozhraní Trezor Suite přepnout do českého jazyka (viz obrázek níže).

Přepnutí Trezor Suite do češtiny
Přepnutí Trezor Suite do češtiny

Pojďme se nyní podívat na nastavení zmíněného seeduu a PIN kódu.

Krok 6: Zálohovací seed v Trezoru

Trezor One a stejně tak Trezor T wallet používají k zabezpečení kryptoměn dva prvky. Jsou jimi SEED (záloha vašich kryptoměn) a PIN kód.

Co když Trezor ztratíte? Co když vám ho někde ukradne nebo se rozbije? K tomu právě slouží zmíněný seed, který si můžete představit jako zálohu vaší peněženky pro případ nějakého ze zmíněných problémů.

Záloha pomocí seedu spočívá v tom, že vám systém vygeneruje 24 náhodných anglických slov (u modelu One je to 24 u modelu Trezor T je to 12), které slouží pro případnou obnovu. A protože s přístupem k vašemu seedu by vaše kryptoměny mohl kdokoli zcizit, nikdy byste neměli váš seed nikdy: 

 • Fotit nebo jinak digitálně zaznamenávat
 • Psát nikam do počítače ani telefonu
 • Nahrávat do cloudových (virtuálních) uložišť
 • Nahrávat na internet (do emailu, posílat přes messenger, na servery – prostě nikam)

Seed si zaznamenejte na kartičku (papír), která je součástí balení Trezoru (uvidíte na ní kolonky pro zmíněných 24 slov). Pokud nějakým z výše zmíněných, nebo jiných způsobů zaznamenávání ohrozíte váš seed, je možné, že se k němu dostane někdo cizí a získá tak přístup ke všem vašim kryptoměnám!

Pro vygenerování vašeho seedu musíte potvrdit to, že jste obeznámeni s tím, jak se seedem bezpečně manipulovat a dále pak pokračujete tlačítkem Continue.

Potvrďte, že jste si vědomi toho, co děláte
Zaškrtněte všechny jednotlivé karty s tipy a zmáčknutím tlačítka Spustit zálohování potvrďte, že víte, co děláte.

Váš seed byl vygenerován! První slovo můžete již vidět na svém Trezoru. Další slovo vždy zobrazíte kliknutím na pravé tlačítko vašeho zařízení.

Slova je samozřejmě potřeba zaznamenávat bezchybně a ve správném pořadí. Na displeji Trezoru vždy vidíte, jaké v pořadé se dané slovo nachází (viz obrázek níže).

Ve chvíli, kdy potvrdíte zaznamenání posledního slova, nastane opětovná kontrola a všechna slova se vám zobrazí znovu.

Proces zálohování seedu u peněženky Trezor One
Proces zálohování seedu u peněženky Trezor One

Po dvojité kontrole všech slov bude vaše záloha úspěšně vytvořena. Nyní můžete pokračovat nastavením PIN kódu, nebo to můžete odložit na později.

My samozřejmě doporučujeme PIN nastavit okamžitě. Pokud chcete PIN nastavit hned, klikněte na tlačítko Nastavit pin.

Krok 7: Nastavení PIN kódu

PIN kód je neméně důležitý a je samozřejmě také potřeba ho uchovávat v bezpečí. Pokud by někdo přišel na váš PIN a měl zároveň váš Trezor, nepotřebuje ani váš seed a může vás o kryptoměny připravit. To znamená, že byste nikdy neměli mít PIN kód uložený společně s Trezorem.

Nastavení PIN kódu provedete jednoduše: Na vašem počítači si na mřížce 3×3 políčka (viz obrázek níže), zvolíte 4 až 9 čísel pro svůj PIN kód. Čísla máte zobrazené na Trezoru v náhodném pořadí a na počítači volíte ta políčka mřížky, které chcete použít. PIN musíte při vytváření zadat 2x, aby nedošlo k chybě.

Rozmístění čísel je na displeji při každém přihlášení jiné, což zvyšuje bezpečnost vašeho Trezoru.

Nastavení PIN kódu v Trezoru
Nastavení PIN kódu v Trezoru

PIN po vás bude požadován pokaždé, když peněženku Trezor připojíte k počítači. Proto si jej dobře zapamatujte. Pokud budete potřebovat, je možné ho posléze jednoduše změnit v nastavení účtu.

Základní a zároveň nejdůležitější nastavení Trezoru je hotové! Kdykoliv budete chtít vstoupit do své Trezor peněženky používejte pouze oficiální program Trezor Suite (pokud jste si ho nainstalovali) a nebo webové stránky https://suite.trezor.io/web/.

Krok 8: Další nastavení Trezoru

V momentě, kdy máte nejdůležitější nastavení za sebou (SEED a PIN), můžete provést další nastavení.

Jako první se vás rozhraní Suite zeptá, které z nabízených kryptoměn budete chtít použít. Samozřejmě to asi bude Bitcoin, ale zvolit můžete i další. V případě, že budete později chtít přidat i další kryptoměny, můžete tak provést v nastavení.

Aktivace peněženek pro kryptoměny, které budete chtít používat
Aktivace peněženek pro kryptoměny, které budete chtít používat

Mezi další nastavení patří také:

 • Pojmenování vašeho zařízení (viz obrázek níže);
 • Uložení oficiálních stránek Trezoru do záložek (zabezpečení proti phishingu);
 • Možnost přihlášení emailu do newsletteru (informace o nových verzích aplikace nebo sezónních slevách);
 • Nastavení preferované měny vašeho účtu;
 • Nebo nastavení obrázku, který chcete na displeji Trezoru zobrazovat.
Nastavení jména zařízení
Nastavení jména zařízení

Co se týče obrázků, které pro vás vývojáři Trezoru do systému nahráli, je vidět, že jim rozhodně smysl pro humor nechybí. Mít na Trezoru takový Mt. Gox, nebo Space Invaders nás opravdu baví.

A pokud by se vám žádný z výše umístěných obrázků nelíbil, tak si samozřejmě můžete nahrát svůj.

Některé z dostupných obrázků
Některé z dostupných obrázků

Závěr

A to je z tohoto návodu vše. Vaše Trezor peněženka by měla být kompletně funkční a zabezpečená.

Pojďme si na závěr ještě zopakovat základní rady při práci s peněženkami Trezor a vlastně obecně s hardwarovými peněženkami.

 • Nikdy neukládejte seed online, nefoťte ho, ani ho nikam neukládejte – prostě ho držte dál od internetu a dalších technologií (SMS, poznámky v telefonu,…)
 • Seed si uložte na bezpečné místo a ideálně mějte 2 seedy – nebo použijte některý z produktů pro zálohu seedu.
 • PIN nikdy nemějte společně s Trezorem.
 • Trezor, seed, ani případně PIN nenechávejte jen tak válet někde v bytě. Mějte vše na bezpečných místech.
 • Chovejte se ke kryptoměnám jako k penězům – vždyť to peníze jsou – mějte je v bezpečí!

Doufáme, že vám náš návod pomohl.

Nastavení a aktivace Trezoru není úplně jednoduchou záležitostí, zejména pokud s kryptoměnami teprve začínáte. Věříme ale, že vám to tento návod značně zjednoduší. Pokud byste měli jakékoliv dotazy ohledně Trezoru One nebo Trezoru T, nebojte se napsat do komentářů níže. Rádi vám na ně odpovíme.

Ještě svůj Trezor nemáte? Kupte si ho zde!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Další informace o krypto peněženkách a Trezoru:

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+3,31%
Cena
$30 092
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+1,86%
Cena
$2 005
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+4,16%
Cena
$305,4

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 76 komentářů
Ing. Rostislav Pavelka

Návod pěkný. Ale co dal? Chci vložit kryptomenu YFI, ale nijak nemůžu. Nelze totiž do trezor suite pridat dalsi ucet pro danou kryptomenu, nanidka je pouze defaultnich sedm a nějaké testovací. Netuším jak pridat treba polygon (matic) ci Stellar (XLM) ci yearn.finance (YFI).
Můžete udělat i návod na toto?
Trezor tvrdí ze je u one modelu je podporuje, ale jak je pridam to netuším.

Jaromír Vykoukal

Dobrý den, mám trezor one. Delší dobu jsem ho nepoužil. Nyní jsem nainstaloval nové rozhraní trezor suite a po připojení trezoru k počítači (na displaji trezoru svítí obrázek) to chce připojit trezor. Kabyey jsem vyměnil, USB vyzkoušel všechny a nic. Netušíte, kde by mohl být problém? Děkuji za odpověď M.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaromír Vykoukal

Dobrý den, Jaromíre. Takhle na dálku se bohužel špatně radí. Doporučujeme kontaktovat přímo oficiální zákaznickou podporu Trezoru na těchto stránkách (psát můžete v češtině). Měli by Vám být schopni poradit, my s nimi máme dobrou zkušenost.

Jiří Krátký

Dobrý den,při převodu ETH do trezoru one jsem zadal a vygeneroval adresu místo u ETH u ETC a prevod provedl.
Z účtu ETH odešlo,ale do trezoru nedorazilo,rád bych se zeptal jestli je šance , že je ještě uvidím.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří Krátký

Dobrý den, Jiří. Ačkoli se jedná o zásadní chybu, na kterou si vždy musíte dát pozor, v případě ETH/ETC by to mělo být možné. Naopak např. u BTC/ETH by to už možné pravděpodobně nebylo. Níže kopírujeme návod, který na svých stránkách zveřejnila oficiální zákaznická podpora Trezoru. Věříme, že Vám pomůže. Budete potřebovat MyEtherWallet.

 1. Nejprve otevřete rozhraní peněženky Trezor Suite a zvolte Ethereum. Poté běžte na záložku pro příjem kryptoměn a zvolte zobrazení celé adresy. Tu si zkopírujte a na zařízení si ověřte, že máte zkopírovanou správnou (nepodvrženou) adresu.
 2. Nyní běžte na zmíněnou stránku MyEtherWallet, spojte ji s Trezorem a zvolte síť ETH (nikoliv ETC).
 3. Jako tzv. „derivation path“, kterou budete muset zvolit, nyní zvolíte právě Ethereum Classic (ETC), tedy: (m/44’/61’/0’/0) – tak byste se měl dostat k tokenům, které jste chybně odeslal.
 4. Pokud tam zatoulané tokeny ETH jsou, ověřte si, že se stále nacházíte na síti ETH (ne ETC).
 5. Nyní byste měl mít možnost tyto ETH odeslat na Vaši správnou adresu, kterou jste získal v kroku č. 1 výše.

Držíme palce!

Marek

Dobry den, rad bych se zeptal a pozadal o radu. Mam Trezor one, kdyz chci poslat BTC z Binance do trezoru, tak mi to pise po zadani adresy, ze momentalne nepodporuje adresy zacinajici na bc1. Nevim proc, kdyz by podpora byt mela. Muzete mi prosim poradit Dekuji Marek.

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, dle dostupných informací to vypadá, že tento problém má co dočinění s updatem taproot. Doporučovali bychom proto s výběrem BTC z Binance ještě chvilku počkat.

Marcela

Dobrý den , koupila jsem si na doporučení trezor hardware wailet abych si mohla uložit XPR ale jakmile jsem jej nainstalovala tak mi to ukazuje že XPR to nebere je to zašedlé.Moc se v tom nevyznám ,chtěla jsem to zkusit tak jsem vložila peníze teď bych to chtěla zrušit a peníze dostat zpátky a bohužel vůbec nevím jak a nikdo mi není schopný poradit.děkuji za odpověď Marcela

Portál Finex.cz
Odpověď na Marcela

Dobrý den, Marcelo. Dle našich informací bohužel není možné XRP do Trezoru One uložit. Toto se dočtete i na oficiálních stránkách výrobce (zde).

Honza

Dobrý den, kdy bude pro peněženku Trezor one se SW Trezor Suite k dispozici také čeština?

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Tuto informaci bohužel nemáme.

Milan

Zdravím…Prosím Vás, mám takový problém. Před pár dny jsem kupoval Trezor ONE, ale objednávka je nevyřízená. Peníze jsou odeslány, ale odpověděli mi, že evidují nezaplacení zboží a tím pádem to nemůžou poslat. Tak se ptám, jestli nevíte jejich email kde bych jim mohl napsat, protože z toho supportu co tam je se nedozvím nic. Děkuji moc za odpověď.

Honza

Vytvořil jsem novou peněženku Trezor one, bohužel v anglickém jazyce, a nejde změnit na češtinu. Poradíte mi?

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Pokud používáte software Trezor Suite, tak ten je zatím bohužel pouze v anglickém jazyce. Pokud ale používáte Web Wallet, tak tam si jazyk na češtinu můžete změnit kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu platformy.

Honza
Odpověď na Portál Finex.cz

Bude pro peněženku Trezor one se SW Trezor Suite k dispozici také v čeština a kdy?

Tomáš

Dobrý den koupil jsem si nový trezor a adresa na něj začíná bc1, ale potřeboval bych aby začínala 3. jde to změnit?můžete mi poradit prosím? děkuji za odpověd

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, Tomáši. Používání adres začínajících na bc1 je doporučované kvůli nižším poplatkům, Trezor Suite tyto adresy využívá automaticky. Pokud chcete využívat adresy začínající na 1 nebo 3, budete si muset přidat nový Account – Segwit nebo Legacy. A nebo využít Web Wallet a ne Trezor Suite.

Michal Jordán

Dobrý den. Když stáhnu software Trezoru One do mého PC a klekne třeba za pár let, pak se dá software Trezoru One stáhnout do nového zařízení (PC) a bude vše fungovat jak má? Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal Jordán

Dobrý den, Michale. Přesně tak – stačí obnovit peněženku ze seedu. Respektive u Trezoru jsou seedy a kryptoměny uložené přímo v zařízení Trezor, nikoliv v počíači. Takže tam Vás funkčnost počítače nijak nelimituje, důležité je, aby fungovalo dané zařízení. :-)

Igor

Pardon, měl jsem na mysli samozřejmě https://wallet.trezor.io…USB Trezor sice PC jako takový najde, ale už se nedokáže připojit do aplikace..prostě s ním software nekomunikuje, nevidí ho..

Igor

Ahoj, koupil jsem Trezor One a vše nainstaloval vč. firmware a pak nastavil v aplikaci Trezor Bridge.
Pak to po mě chtělo aktualizaci firmware, tak jsem ji udělal a odpojil a zapojil přes USB Trezor dle instrukcí..aktualizace firware se ale pořád nechtěla dokončit, a když už to trvalo opravdu nenormálně dlouho, asi to zamrzlo, tak jsem to odpojil.
Nyní už to nejde připojit přes USB k aplikaci, pořád to píše připojit Trezor přes USB..zkoušel jsem včechny USB, co mám na PC..nefunguje to..prostě se to nechce připojit.
Už mám nervy na pochodu, může mi někdo poradit, co s tím????
Moc dík.

ondrej
Odpověď na Igor

mam stejny problem, muze prosim nekdo poradit?

Karel

Ahoj, zakoupil jsem Trezor one, Seed 24 slov, PIN, vše OK. Mám v něm již KRYPTA. Prosím o radu, jak nyní tato KRYPTA zazálohovat (a kam), kdyby se přeci jen Trezor poškodil, nebo zmizel, ….
A jak s obnovením, abych o KRYPTa nepřišel (přes Seed ?).
Pozn.: Domnívám se, že moje KRYPTA jsou asi paralelně vždy s Trezorem v Blokchainu, a obnova by do mého nového Trezoru se importovala asi z něj … Je to tak ? Děkuji, Karel.

Portál Finex.cz
Odpověď na Karel

Dobrý den, Karle. Zálohovat už nic nemusíte, pokud máte seed, pak máte zálohu. Při odcizení, ztrátě nebo rozbití zařízení stačí seed vložit do zařízení nového a kryptoměny by se Vám tam měly objevit během pár desítek sekund. :-)

Pedros

Ahojte, pořídil jsem trezor one, jelikož jsem začáteční a drobný investor do kryptoměn potřebuji poradit.
Rád bych koupil kryptoměnu Chainlink, Polkadot, Cardano v trezoru vidím přednastavených pouze 16 i když při koupi jsem četl, že jich podporuje okolo 600.
Můžete mi nějak pls poradit.Jedná se , že když chci koupit tu a tam tu kryptoměnu, tak mi to v peněžence nevygeneruje tu adresu , kterou vložim ve směnárně.
Na podpoře mi už víc jak týden nikdo neodpovídá.
Děkuji Všem

Petr

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda mi může na trezor přijít kryptoměna, i když ho nemám připojený k PC, protože poslání do peněženky trvá někdy déle.
Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Kryptoměny Vám samozřejmě přijdou, i když máte zařízené odpojené. Jedná se o převod mincí v rámci blockchainu – Trezor vám po připojení jen ukazuje, ke kolika mincím na blockchainu máte přístup.. :-)

Jarda

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda burza BInance dokáže spolupracovat s peněženkou Trezor One. Asi jsem nepochopil funkci toho výběru sítě, při výběru nebo posílání kryptoměny do peněženky.
Díky za vysvětlení

Portál Finex.cz
Odpověď na Jarda

Dobrý den, z Binance si své krptoměny samozřejmě na Trezor poslat můžete – pomocí funkce Withdrawal. Výběr sítě je spíše pokročilejší technika, a tak doporučujeme vždy volit nativní síť, tedy např. pro výběry BTC volte pouze BTC.

Lukas

Jaký je princip obnovení ze seedu? Pokud mám peněženku vymazanou a v továrním nastavení, informace o mých krypto musí být načteny z jiného zdroje. Jak to funguje?

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukas

Dobrý den, na téma obnovení seedu u kryptoměnové peněženky Trezor jsme sepsali tento článek – https://finex.cz/jak-obnovit-rozbity-ci-ztraceny-trezor-pomoci-seedu-navod/. Věřím, že vám v případě potřeby obnovy pomůže.

Co se týče obecného principu. Informace jsou uložené na blockchainu a k tomu, abyste s nimi mohli disponovat, stačí pouze znát váš privátní klíč. Tento klíč je hodně zjednodušeně „heslo“ k vaší peněžence a můžete pomocí něj disponovat kryptoměnami. A seed je právě takovou jeho zálohou, ze které jsou privátní klíče k vaší peněžence generovatelné.

Pokud máte peněženku v továrním nastavení, obnovíte si ji právě ze zmíněného seedu.

Více si o privátních klíčích můžete přečíst zde
Více si o seedech můžete přečíst zde

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přeji hezký den.

Jaromír

Ahoj, díky moc za návod! A drobná technická pro ostatní, nebuďte tutani jako já a použijte delší kabel než ten od výrobce, nebude muset pořád lozit pod stůl :D

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaromír

Zdravím, máme radost, že pro vás byl návod přínosný a děkujeme za tip. Je pravda, že lézt pod stůl a manipulovat s 5 cm kabelem není úplně ideální.

Přeji super den.

Lukáš

Dobrý den,
po delší době, cca 1rok, jsem se opět připojil na černobílý trezor a nyní mi to hlásí nula na účtu, přitom, při posledním přihlášení tam prostředky byly. Obnovovací seedy mám dva, jeden úplně původní, 24 slov, ten jsem při pozdějším update zařízení přepsal na 12 slovní seed a po této aktualizaci jsem i na tom 12 slovním seedu viděl.
Ale nyní poté dlouhé nečinnosti a mém přihlášení vidím stav účtu 0. Zkusím původní, 24 slovní seed a to píše, že je nefunkční. Při nahrání toho duhého seedu, 12 slovního, stav účtu zůstává stále nulový, můžete mi prosím poradit?
Dá se dohledat v tom trezoru nějaká historie finančních transakcí či něco takového? Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, Lukáši. Historie transakcí by měla být hned na úvodní stránce po tom, co Trezor připojíte a otevřete jeho rozhraní. Pokud v historii transakcí nevidíte nic, je pravděpodobné, že jste seed špatně opsal buď při při re-aktivaci, nebo už při úvodní instalaci. Ještě můžete vyzkoušet seed zadat do peněženek jako je Trust Wallet či Coinomi. Pokud ani tam neuvidíte žádné transakce, pak máte opravdu asi špatně opsaný seed. :-(

Lukas

Dobry den, mohu prosim trezor pouzivat i pres tablet apple konkretne ipad air 2019 dekuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukas

Dobrý den, pokud víme, Trezor momentálně není možné využít s žádným iPadem.

Eva

Dobrý den,
prosím chystám se zakoupit trezor one, ale stále mi uniká 1 věc… až budu mít na trezoru např. BTC nějaké vydělané a budu je chtít převézt do své banky na svůj účet…nějakou část peněz v CZK, jak na to?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Eva

Dobrý den, Evo. Je to snazší, než byste si možná myslela. Stačí je někde prodat. A kde? O tom píšeme v článku kde prodat bitcoin či jiné kryptoměny.

Tomáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je dobrý nápad si po vytvoření nové peněženky a dalším jejím připojení, jí zkusit obnovit. Měl bych to jako jistotu, že je seed správný. Ale nevím, zda to už nesníží bezpečnost, když u Trezoru ONE ho zadávám na PC.
Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, teoreticky to udělat samozřejmě můžete, ale pokud zvládnete přepsat slova na papír bez chyby, nevidím pro to důvod. :-)

Jiří

Zdravím !
Konečně jsem zakoupil kýžený produkt Trezor One s plnou podporou na platformu Mac. a teď hledám hodiny po netu, jak přístroje spojit. Zatím se žádná skutečná podpora nedaří. Prý mám stáhnout jakýsi tajemný Bridge, ale jeho zdroj jsem také zatím nenalezl. Jak je to skutečně s použitím u Macu. Je to jenom slovíčkaření výrobce nebo to opravdu funguje?
Díky za postřehy či pomoc :-)
J

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří

Dobrý den, Jiří. Sám na Macu Trezor používám už léta a to bez problému. Nemusíte hledat hodiny po netu, stačí si přečíst celý tento návod. Uvidíte, jak si Bridge stáhnout, nainstalovat ho . Viz kroky 2 a 3 výše. Vojtěch, Finex.cz

Přemys Mareš

Hezký den vážení!Vyloženě neodborné se vás chci zeptat zda je Tresor peněženka kompatibilní i se smartphonem Honor 20 Pro.Mám jen ten a pak tablet Samsung Galaxy a moc rád bych používal nejvyšší možné zabezpečení krypt.Zatím sem nakupoval prostřednictvím Coinomi.Předem velice děkuji za odpověď na moji uvedenou mail.adresu.Ať se vás drží štěstí!PM

Portál Finex.cz
Odpověď na Přemys Mareš

Dobrý den, ačkoli by Trezor Model One měl s Vaším telefonem být kompatibilní v pořádku, radši bych být Vámi šel do Ledger Nano X, který má tu kompatibilitu trochu lepší a také přes bluetooth.. :-)

Štefan

Dobrý den
Nainstaloval jsem si trezor one a opsal si první slovo seed, poté jsem zavadil omylem o USB kabel a došlo k odpojení trezoru. Po opětovném připojení se mi nastavení na monitoru PC posunulo na zadání PIN a na displeji trezoru bylo uvedeno backup failed. Pin jsem si nastavil, ale seed nemám. Co teď můžu dělat? Lze nějak trezor resetovat nebo ho můžu vyhodit? Předem děkuj za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Štefan

Dobrý den, samozřejmě je možné Trezor vymazat a začít odznovu. :-) Oficiální návod naleznete zde.

Liamek

Ahoj rozbil se mi trezor koupila sem si nový obnovila sem si ho pomocí seedu a nemám tam nic nevite kde je problém? Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Liamek

Dobrý den, to je zvláštní. Použila jste určitě správný seed? A používala jste tento návod a zadávala jste seed bezpečně přímo na zařízení, nebo jste ho zadávala na počítači na nějaké stránce?

Petros

Zdravím,mám dotaz
mám možnost koupit již použitý trezor one,tzn.samozřejmě už bez těch holografických nálepek na balení (krabičce). Je nějaké riziko zneužití původním majitelem,pokud trezor uvedu do továrního mastavení ,a budu postupovat v nastavení od začátku? děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petros

Dobrý den, Petrosi. Ačkoli před tím všichni paranoidně varují, není až tak snadné zařízení promořit viry až „na kost“. Pokud ho uvedete do továrního nastavení a celou peněženku si nastavíte odznovu, problém by to (snad) být neměl. Ale mohl by. Osobně bych šel radši do nové peněženky, kde máte 100% jistotu. Stojí to za to – ten stres a případná ztráta kryptoměn – kvůli pár ušetřeným korunám?

Martin

Dobrý den,
po delší době jsem se chtěl podívat na trezor, ale bohužel si nevzpomenu na pin. Můžu „nějak“ pin změnit, nebo musím přehrát peněženku – samozřejmě bez ztráty btc? Seed mám. Jsem fakt amatér. Díky za radu.
Martin

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den. Stačí peněženku celou vymazat a obnovit ji ze seedu pomocí návodu zde. Pak si nastavíte nový PIN. :-)

Sláva

Potřebuju polopatě poradit jak přesunu koupená Ethera z My Crypta na peněženku Trezor One a dál, ne ane nato přijít. Děkuji .

Portál Finex.cz
Odpověď na Sláva

Dobrý den, stačí si v levé horní části rozhraní peněženky na wallet.trezor.io rozkliknout ETH, což Vás převede na rozhraní třetí strany (např. MyEtherWallet). Tam zvolíte propojení s Trezorem a dále postupujete dle instrukcí. Pak stačí v MyCrypto své ethery odeslat na adresu peněženky, kterou vám MyEtherWallet ukázalo (bude začínat 0x……). Mimochodem, MyCrypto můžete používat jako rozhraní peněženky Trezor stejně jako MyEtherWallet. A ačkoli transakce provádíte v jiné aplikaci, i v tomto případě zůstávají privátní klíče ve vaší kontrole zašifrovány v zařízení Trezor.

Sláva
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, asi sem to špatně napsal. Ethera mám na MyCrypto převedené ale neumím je označit a poslat na jinou peněženku. Neukazujou se poplatky, zablokovaný je přeposlat. Přijal bych podrobný český návod jak posilat Ethera přes MyCrypto na jinou peněženku. Snad sem to už vysvětlil dobře. Děkuju Sláva.

Petr

Zdravim, mel bych dotaz k Trezoru One, k ukladani kryptomen v penezenkach tretich stran. Chci do trezoru poslat ETH a Cardano, vzdy je nutne vstoupit do dalsi penezenky. Muze mi prosim nekdo vysvětlit tento postup, proc to nefunguje jako u BTC, ktery je primo v Trezoru? Diky Petr Z.

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Ano, máte pravdu. Když otevřete např. ETH wallet ve Vašem Trezoru, přesměruje Vás to na peněženku třetí strany. Je to běžná praxe a není třeba se bát – Vaše privátní klíče i tak stále zůstávají pouze v zařízení a tyto stránky je nemohou nijak zneužít. Jedná se pouze o způsob zobrazování informací o peněženkách a transakcích. A co se týče Vaší otázky, proč to nejde přímo v Trezoru? To nevíme. Už v roce 2018 SatoshiLabs na této funkci očividně pracovali a je dostupná v beta verzi peněženky (viz zde), ale kdy bude venku úplně nikdo neví.

Mark

Ahoj,
mám trezor model T a rád bych nakoupit MONERO, ale bohužel se mi v nabídce nezobrazuje. Prosím o radu.
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Mark

Dobrý den, Marku. S Monerem je to složitější. Vzhledem k jeho anonymní povaze není ani pro samotné peněženky úplně jednoduché ho implementovat. Prakticky to možné je, ale je to spíše pro pokročilé uživatele. Návod je např. zde.

Shaman

Ahoj, koupil jsem si Trezor one a při aktivaci jsem zazmatkoval a přeskočil nastavení SEED, čili nemám těch 24 obnovovacích slov. Mám vytvořený PIN a dokončenou aktivaci. Prosím poraďte mi jak získat ta SEED slova, nevím si rady.
Dík Milan

Portál Finex.cz
Odpověď na Shaman

Ahoj Milane. Bohužel není možné si seed po aktivaci zobrazit znovu, to by představovalo bezpečnostní riziko. Jedinou radu, kterou můžeme dát, je převést všechny kryptoměny (pokud už v tomto Trezoru nějaké jsou) na jinou peněženku (např. na Coinbase nebo Trust) a celý trezor smazat (v nastavení zvolit možnost WIPE). Pak projít aktivací Trezoru znovu a vytvořit si tak nový seed. Pak všechny kryptoměny naházet zpět.

Martin

Dobrý de moc užitečné stránky hodně informací pro začátečníky. Rád bych se zeptal jestli se dá Trezor one připojit na jakoukoliv verzi androidu třeba i na starší verzi, nebo je to jedno, četl jsem že k některým zařízením nejde připojit, popřípadě na jaké platformy se dá připojit.
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den Martine, dle oficiálních stránek je potřeba mít Android verze alespoň 4.0.3., což jsou povětšinou telefony z r. 2012. Osobně ale s připojením Trezoru k Android telefonu nemám žádné zkušenosti a bohužel více nepomohu. Jen vás odkážu na oficiální návod zde.

Patrik

Dobrý den.Svůj trezor one jsem si zakoupil a nainstaloval bridge. Netuším kde se stala chyba,ale bridge se nainstaloval na win7 32bit verzi,ale ale já používám win10 64bit.verzi.Po aktualizaci počítače mě ted co 10min.vyskakuje okno s názvem Localbridge.exe Chybná bitová kopie.Co mi můžete poradit?Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik

Dobrý den Patriku. Odinstalujte bridge úplně v nastavení počítače a zkuste si znovu stáhnout aktuální verzi programu zde. Pokud to nepomůže, zkuste, prosím, kontaktovat zákaznickou podporu SatoshiLabs dle návodu zde.

Igor Kmeto

Dobrý den, kolik stojí trezor?

Portál Finex.cz
Odpověď na Igor Kmeto

Dobrý den, Igore, na oficiálních stránkách (zde) momentálně koupíte Trezor One za 1500 Kč a Trezor Model T za 4600 Kč. Na Alze teď vidím Trezor One za 2090 Kč a Trezor Model T za 4590 Kč. Cena se ale může měnit v závislosti na různých slevách.

Michal

Zdravím. Mám dotaz. Koupil jsem si TREZOR ONE a chystám se na první nákup kryptoměny na simplecoin. Ale nevím jestli musím mít založenou i softwarovou peněženku nebo ne? Nebo se vytvoří při té instalaci TREZORU? Jde mi o to, jestli musim mít trezor připojen k pc a čekat až proběhne transakce a kryptoměna se uloží do trezoru nebo nejdřív přijde do virtualní peněženky odkud ji pak přepošlu do trezoru?

Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Zdravím Michale! Není třeba zakládat si žádnou jinou peněženku, Trezor je sám o sobě plnohodnotnou peněženkou. Stačí tedy postupovat podle návodu v článku výše. Až budete mít vše aktivováno a nastaveno, stačí se jen v záložce „Receive“/“Obdržet“ prokliknout a získat BTC adresu tohoto zařízení. Pravděpodobně bude začínat trojkou. Když pak kdykoli pošlete transakci na tuto adresu, v Trezoru se objeví. Není třeba mít trezor neustále připojený k počítači. Dokonce i když ho budete mít měsíc v šuplíku a v té době na tuto adresu pošlete 5 transakcí, všechny budou přijaty. Co by vás ale mohlo zaskočit je, že když si budete chtít adresu vygenerovat znovu, bude už jiná! To je ale v pořádku a vůbec to nevadí. Můžete nadále používat všechny adresy, které vám peněženka přidělila a bitcoiny vždy přijdou na to správné místo. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Roman

Ahoj, úspěšně jsem uvedl do provozu Trezor One. Dle návodu Finexu. Návod OK. Automaticky se mi vygeneroval účet /adresa/, ale v BTC. Mám tedy dotaz, zda si mohu poslat do trezoru i jinou měnu např. LTC či XRP. Anebo si musím vytvořit v trezoru pro každou měnu nový účet? Mimo jiné, v rozbalovacím okně měn (vlevo nahoře) ani XRP není v nabídce.

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Zdravím Romane. Jsme rádi, že návod pomohl. Dejte si ale pozor, neposílejte nikdy žádnou měnu na adresu jiné měny. Pro každou měnu (Litecoin, Bitcoin, Dogecoin,…) je třeba, jak říkáte, rozbalit okénko vlevo nahoře a zvolit příslušnou měnu. Jinak byste o své coiny přišel. Měna XRP momentálně bohužel je dostupná pouze v Trezor Beta peněžence. To je ale věc spíše pro pokročilé uživatele, proto úplně nedoporučuji ji využívat, pokud jste v krypto-světe nový. Viz např. video zde: https://www.youtube.com/watch?v=1FGMQWqzAzo

Milan

Konečně!!! Nepatřím mezi technicky nejzručnější, takže pro mě tenhle návod je svatý grál. Pěkně krůček po krůčku. Dík.

LoLaK

Ahoj kryptoborci, přemýšlím o nákupu Trezoru, ale nevím, jaký model zvolit. Jaký byste mi doporučili vy? Model One se mi zdá dostačující a mnohem levnější, takže přemýšlím hlavně o něm.

Portál Finex.cz
Odpověď na LoLaK

Ahoj, Model One je ve skutečnosti pro nenáročného uživatele opravdu dostačující. Jejich rozdíly nejsou tak markantní, ale osobně se mi ten dotykový displej líbí a používá lépe.
Vojtěch, Finex.cz

Zobrazit celou diskuzi (76)
Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo